Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy IX na PSN już niedługo

19 postów w tym temacie

Zastanawiam się co oni tam zmieniają, przecież zarówno PSP jak i PS3 wspierają granie w gry z PS1 a zmian w grze nie będzie w ogóle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, mój egzemplarz IX nie chciał się na PS3 odpalić, mam nadzieję, że teraz pogram bez problemów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 18:27, Wintesun napisał:

Bez podniety. Moim zdaniem to najsłabsza ze wszystkich części Final Fantasy wydana na
ps one.


Serio? Mnie bardzo wciągnęła i urzekła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Wintesun uważam, że jest to najsłabszy fajnal ze wszystkich wydanych na PSXa. Tak czy inaczej dobrze, że takie gry będzie można sobie ponownie przypomnieć, szczególna gratka dla fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kicha że nie ma poprawek technicznych. Zdobycie Excalibura II z (prawie) wszystkimi lvl 1 nie będzie możliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co za tym idzie nie można w wersji PAL mieć perfect game file. Mimo wszystko gra jest nieziemska, moja ulubiona część. Dobrze, że wszyscy mają różne gusta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 18:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Serio? Mnie bardzo wciągnęła i urzekła ;)

Popieram, IX ma naprawdę miodny klimat i fajną fabułę, tak jak na dobrego Finala przystało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miminalnie gorsza czesc od FF7 - gra niby banal (jak krytycznie spojrzec na calosc) a ryczalem jak bobr na koncu ^^ swietna gra - jedna z niewielu ktore sie dluuuugo pamieta :)

> Oznacza to, że za jakiś czas posiadacze Playstation 3 i PSP będą mogli zagrać w dziewiątkę na swoich
> maszynkach

przeciez z tego co wiem PSP bez niczego obsluguje gry z PSX''a - ktos potwierdzic albo zaprzeczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, Finale w klimacie fantasy (miecz, magia etc.) nigdy mnie nie pociągały. Zdecydowanie wolałem, i nadal wolę, FF-y z domieszką "technologii" (VII, VIII, X, XIII, nadchodzący Versus). IX być może kupię w jakiejś promocji na PSS, ale szaleć ze szczęścia nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 19:07, EmperorKaligula napisał:

przeciez z tego co wiem PSP bez niczego obsluguje gry z PSX''a - ktos potwierdzic albo
zaprzeczyc ?

Prawda jest taka że niby obsługuje ale nie do końca. Trzeba najpierw grę przeformatować do odpowiedniego pliku, no i mieć możliwość odpalania gier z karty pamięci. Co więcej z niektórymi grami (z Finalami na czele) są problemy. Większość problemów da się jednak rozwiązać, ale nie każdy ma chęć się w to bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miła wiadomość ale to raczej było pewne. Mnie gra również urzekła, nawet bardziej niż VII, ale to chyba ze względu na to, że był to mój pierwszy fajnal. Tak czy siak czekam na premierę. Gdyby tak jeszcze Rayman 2 był u nas dostępny to już PSP było by dla mnie genialne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 18:30, Selv napisał:

Zastanawiam się co oni tam zmieniają, przecież zarówno PSP jak i PS3 wspierają granie
w gry z PS1 a zmian w grze nie będzie w ogóle :P

Nic nie zmieniają tylko rżną głupa. Domyślam się, że ten cały proces polega na spakowaniu obrazów wszystkich płyt do jednego pliku, a kręcą żeby ukryć swoją nieudolność w załatwianiu takich prostych spraw. Naprawdę nie rozumiem tego oporu dystrybutorów przed wciskaniem swoich produktów na PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą płytę nawet się przyjemnie grało, jakoś we wrześniu 2009 stwierdziłem że zmuszę się do zagrania na PSP. Teraz jestem jakoś na początku drugiej i jakoś nie mam motywacji by wrócić do gry. Tak czy owak, gra już od dłuższego czasu jest dostępna na PSP dzięki fanom. Plus tylko taki z konwersji od Square, że się nigdy nie zwiesi, a przy konwersjach użytkowników jest na to maleńka szansa, choć można przejść grę bez żadnej zwiechy, jak się dowiedziałem od jednego użytkownika pewnego forum o PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mogłem się przekonać do IX, uznając ją za niemal najgorszą w serii FF, tuż obok X. Teraz, na PS3 podejmę kolejną próbę, by móc w końcu o tej części powiedzieć coś dobrego, szczególnie, że cena będzie taka, że żadna, jak to mamy z PS One Classics. Choć nadal wolałbym tu widzieć moją drugą grę wszech czasów, czyli Chrono Cross, a może Skullmonkeys, a w ogóle to mogliby wyrównać ofertę z ofertą amerykańską przynajmniej.

@Namaru
Nie rozumiesz oporów developerów, przed wrzucaniem własnego contentu na PSN? No patrz... może to dlatego, że za każdą porcję danych tam umieszczonych płaci właśnie developer (w przeciwieństwie do XBL, gdzie dzięki abonamentowi devy wrzucają co chcą za friko, o ile zgodne jest z polityką M$), co jest jedną z przyczyn tego, że masz darmowy dostęp do PSNu na Swoim Chlebaku? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu akurat nabyłem 7 i 8 (cholera, a przygotowalem sie i kupilem karte 2gb, okazalo się za mało na oba tytuły...) Teraz czekać na remake 5 i 6 (i może, nareszcie 7 na ps3) na konsole przenośne, bo po Dissidii może będzie warto to wypuścić. Z tego, co oglądałem to w ix niezbyt mi się podobają postaci a w Dissidii Kuja jest niesamowicie wyfircykowany,a Zidane nie przypadł mi do gustu. Jednak to Final Fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować