Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lost Planet 2 - recenzja

48 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2010 o 08:22, domin278 napisał:

szkoda że taka kiepska grafika

Akurat grafika to jeden z mocniejszych punktów Lost Planet 2.
Co do samej gry, to strasznie się przejechałem na demach... pierwsze było średnie a drugie to już porażka totalna. Nie kręci mnie ta gra ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też doczepię się do recenzji:
1. Jak można grę multi recenzować bez przetestowania tego trybu? To tak jakby testować bez multi L4D czy MW. Jeśli nie można na Xsie testować to trzeba było na PS3 zdobyć, rzetelność recenzenta tego wymaga.
2. Porównywanie poszczególnych elementów wyciągniętych z gry z innymi grami jest słabe. Bo zawsze jest gra która realizuje dany element lepiej, więc każdą grę można w ten sposób zgnoić. Najistotniejsze jest jak wygląda synergia poszczególnych elementów. Blizz od wszystkich kopiuje, ale ich gry są świetne bo wszystko ze sobą dobrze gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mamy znowu "recenzję". To odemnie:
1. Ta gra to multi, single player nie ma prawa bytu w tym wypadku.
2. System zapisu jest trochę skopany nie ma możliwości zapisu podczas misji
3. Sterowanie jak nie podchodziło tak nie podchodzi nadal przynajmniej dla mnie.

Zbierając do kupy, jeśli macie z kim grać na live/psn kupujcie. Jeśli ma być to granie w trybie single to jest to taki sam debilizm co kupowanie Halo 3 i granie samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na PS3. Zagrałem.

1. Grafika jest bardzo dobra. Jedynym zgrzytem była dłoń w filmiku wprowadzającym. Dość niewyraźna, że tak to ujmę.
2. Zapis JEST skopany. Po kilku minimisjach (jakaś połowa epizodu 1, 1) walnęło połączenie. Miałem 30 minut w plecy.
3. Z bossami NIE DA się walczyć w mniej niż 3 osoby. Nie chodzi tu o nieziemską głupotę botów, którym ktoś chyba wyłączył skrypty odpowiedzialne za strzelanie (czy co tam za to odpowiada). Problem w tym, że bossowie skupiają się na graczach = dwa ciosy i pa.
4. Scenografia. No, cholera, dwa różne prologi, dżungla, kompleksy zabudowy, pustynia.
5. Ekwipunek. Ciężko mi się tu wypowiedzieć, bo mało co odblokowałem. Po kilku godzinach gry zdobyłem dopiero 7 albo 8 poziom, więc mój wybór był cokolwiek ograniczony. Co bardzo mi się spodobało, to to, że bronie zostały osłabione (trzy strzały z shotguna w gniazdo w demie to ponury żart), przeciwnicy jakby nieco wzmocnieni. W demie bossa można było powalić nawet we dwóch, ba, kiedyś rozwaliłem go sam. Teraz delikwenci są agresywniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich ciskających się na recenzję:
Skoro to gra na multi, to dlaczego została wydana w kraju, w którym bez łamania prawa nie można zagrać w multi? Czy recenzent ma napisać, że popełnił przestępstwo, użył fałszywych danych, by zagrać w tryb multi? Kto by wtedy sponsorował redakcji koszta procesu (na publicznych łamach przyznanie się do przestępstwa jest trudne do obrony) i zasądzonej kary?
Zgodnie z sytuacją prawną (brak Live w PL), Lost Planet 2 na X360 na naszym rynku jest grą singleplayer. Jako taka wypada piekielnie słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 17:46, SpecShadow napisał:

A nie dałoby się uniknąć tego zamieszania w najprostszy sposób - recenzując wersje na
Playstation3 ?

Dałoby się. Redakcja otrzymała jednak jedynie wersję na X360. Taka więc została zrecenzowana.
EDIT: więcej w temacie naszego stanowiska na temat Live: http://www.gram.pl/art_9w7gG,8_Nie_przerabiam_nie_kradne_nie_jestem_traktowany_powaznie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 17:47, Lucas_the_Great napisał:

> A nie dałoby się uniknąć tego zamieszania w najprostszy sposób - recenzując wersje
na
> Playstation3 ?
Dałoby się. Redakcja otrzymała jednak jedynie wersję na X360. Taka więc została zrecenzowana.
EDIT: więcej w temacie naszego stanowiska na temat Live: http://www.gram.pl/art_9w7gG,8_Nie_przerabiam_nie_kradne_nie_jestem_traktowany_powaznie.html


a ja jeszcze podrzucę linka do ciekawej opinii Federacji Konsumentów, bo może ktoś jej nie zna.
http://www.wewantlive.com/uploads/wwl.pdf

w skrócie: w myśl opinii maszynkę zwaną X-BOX 360 można reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową WŁAŚNIE Z TEJ PRZYCZYNY, że Live w Polsce nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 18:01, Grinczar napisał:

Słaba gra (dla pojedynczego gracza), to i słaba recenzja - logiczne?

Słaby komentator to i słaby komentarz. Logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:43, Steelshadow napisał:

Słaby komentator to i słaby komentarz. Logiczne.

Wcale nie jesteś słabym komentatorem - dobrze siebie podsumowałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:54, Grinczar napisał:

> Słaby komentator to i słaby komentarz. Logiczne.
Wcale nie jesteś słabym komentatorem - dobrze siebie podsumowałeś :)

W sumie i tak pewnie te posty zostaną usunięte więc wojnę na spam będę kontynuował, jestem panem Zbrodni!
A troskę Masterminda o wprowadzenie Live''a w Polsce uważam za bardzo dobre zjawisko, więc recenzję popieram w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się z recenzją zgadzam. Chociaż osobiście oceniłbym grę jeszcze słabiej. Posiadam LP1, a w dwójkę grałem u znajomego wczoraj na iksie - tragedia i kaszanka... Tryb single to jak CS z botami. A za granie w multi MS płacić nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie z tego co pamiętam to 3/4 waszych userów to przestępcy bo uwaga grają w Gears of war, GTA oraz inne gry wymagające Live w kraju w którym go nie ma. Nasze dane już są wysłane na policje czy jeszcze czekacie ? To może niech konsule/modki w tematach gdzie właśnie user ma z tym problem przestaną radzić jak się zrejestrować na live ? Albo lepiej jak ktoś pomaga w tym temacie to niech dostanie bana bo łamie prawo i zachęca innych do tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 06:58, L33T napisał:

A to w takim razie z tego co pamiętam to 3/4 waszych userów to przestępcy bo uwaga grają
w Gears of war, GTA oraz inne gry wymagające Live w kraju w którym go nie ma. Nasze dane
już są wysłane na policje czy jeszcze czekacie ? To może niech konsule/modki w tematach
gdzie właśnie user ma z tym problem przestaną radzić jak się zrejestrować na live ? Albo
lepiej jak ktoś pomaga w tym temacie to niech dostanie bana bo łamie prawo i zachęca
innych do tego samego.

Odwróciłeś kota ogonem, ale mocno nieumiejętnie. Kot w wyniku operacji zdechł, bogini Bast Ci nie podziękuje :)
Ja za to za dalszą rozmowę w bezsensownie prowokacyjnym tonie podziękuję... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh ? Prowokacyjnym ? Ja tylko stwierdzam fakt.
"Mam problem z live w GTA IV" rada moda -> "Załóż konto na fikcyjne dane np ambasady." nie wiem jak dla ciebie ale wg mnie to jasno wskazuje co user ma zrobić. Ba rozumiem że w sklepie pkt M$ i abonament są od tak aby były ?
Po twoim obronnym poście żebyśmy nie jechali po recenzji zadam Ci bardzo proste pytanie: po jaką cholerę robicie reckę gry która wg większości poważnych stron jest w 100% przeznaczona na Co-OP na konsoli której usługa nie jest dostępna oficjalnie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 17:31, L33T napisał:

Po twoim obronnym poście żebyśmy nie jechali po recenzji zadam Ci bardzo proste pytanie:
po jaką cholerę robicie reckę gry która wg większości poważnych stron jest w 100% przeznaczona
na Co-OP na konsoli której usługa nie jest dostępna oficjalnie w Polsce?

Bo otrzymując grę czujemy się zobowiązani do jej zrecenzowania. Takie z nas dziwaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować