Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Tavern Soak - chyba tawerna u bandytów w obozie.
Sheepliesel - za farma Onara, przy Pepe
Crypt - Dwór Irdorath
Nadia - Las za farma...nie pamietam imienia, ale jego syn piluje drewno na dworze xd a bronko bierze oplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 15:53, Izrafel92 napisał:

Tavern Soak - chyba tawerna u bandytów w obozie.
Sheepliesel - za farma Onara, przy Pepe
Crypt - Dwór Irdorath
Nadia - Las za farma...nie pamietam imienia, ale jego syn piluje drewno na dworze xd
a bronko bierze oplaty.

Byłem w każdym z tych miejsc i nigdy tych utworów nie słyszałem. Jedynie z Crypt coś tam mi świta, ale reszta... Nic, kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 15:53, Izrafel92 napisał:

Tavern Soak - chyba tawerna u bandytów w obozie.

Nie. Tam leci motyw z obozu.

Dnia 21.07.2010 o 15:53, Izrafel92 napisał:

Sheepliesel - za farma Onara, przy Pepe

Próbowałem. Latałem obok niego, owce kupowałem... Cały czas jest odtwarzany motyw z Khorinis.

Dnia 21.07.2010 o 15:53, Izrafel92 napisał:

Crypt - Dwór Irdorath

Już to zweryfikowałem. Nie Irdorath, tylko śmierć w kotlinie Lestera.

Dnia 21.07.2010 o 15:53, Izrafel92 napisał:

Nadia - Las za farma...nie pamietam imienia, ale jego syn piluje drewno na dworze xd
a bronko bierze oplaty.

Za farmą Sekoba, tak? Odpada. Po pierwsze: łaziłem tam - nie ma. Po drugie: tytułowa Nadja nie ma nic wspólnego z tą farmą. Po trzecie: ta muzyka nie pasuje do okolic leśnych.

Te tracki zdają się być swojego rodzaju rarytasami - nie ma ich nawet na oficjalnej płycie z muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 19:56, Kardithron napisał:

> Tavern Soak - no to mój fail, sorry.

> Sheepliesel - kicha

> Crypt - ale jednak uderzajaco podobne do kawalka z dworu. Sam przyznasz.

> Nadia -Wiem, ze Nadia z Sekobem nie ma nic wspolnego, ale jakas pracownica czerwonej latarni tam byla, wiec droga dedukcji jakos doszedlem do takich a nie innych wnioskow xd kolejny fail niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothic II NK [MoD] piratenleben

siema może mi ktoś pomóc w misjach :

II rozdział
- z chochlikiem
- z listem do luci ( nie wiem gdzie znaleźć uczonego który teleportnie mnie do bandytów)
- i gdzie jest sekstans ? idę po wskazówkach i nic przekopałem dla pewności całą jaskinie i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mógłby mi ktoś coś poradzić na temat misji ze skarbem Grega? Wszystkie jego skrytki już odwiedziłem i odkopałem co w nich miał. Ale, że skąpy byłem to przez przypadek jego puchar sprzedałem u (co gorsza nie pamiętam jakiego) kupca (raczej) w mieście. Obszedłem wszystkich kupców w mieście, wykupiłem całą biżuterię w mieście i gdy sporotem idę do Grega z jego bibelotami to i tak nie mogęmu ich oddać i pojawia się opcja spytania go o miejsce "wykopalisk". Chyba, że faktycznie nie wszędzie byłem.

1. jaskinia z goblinami w drodze na farmę Onara
2. wysepka z topielcem, która jest kawałek dalej
3. krzyż za domem/stodołą na farmie Bengara obok wodospadów
4. krzyż obok bandytów pilnujących Elvricha

Jeśli da radę to ewentualne odpowiedzi prosiłbym na maila :p
olo91-91@o2.pl

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobrą taktykę na poszukiwaczy? Specjalnie zwlekałem z podróżą do Górniczej Doliny by podpakować postać (najemnik). Ale na 14 poziomie z Pirackim Kordelasem, 45% w jednoręcznych i ciężkim pancerzem pojedynczy poszukiwacz to wyzwanie, a dwójka to makabra... Zazwyczaj nasyła na nich golemy ze zwojów ale te szybko się kończą... Teraz chcę ruszyć do Jarkendaru, czyli będzie nieco biegania po Khorinis, a poszukiwacze mi tego nie ułatwią.

W podstawce byli łatwiejsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc dałeś ciała, bo najlepiej iść najpierw do Jarkendaru :P Sam już nie pamiętam walki z Poszukiwaczami, więc niestety nie pomogę. Ale zawsze możesz się ratować taktycznym odwrotem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Staraj się podbiec do poszukiwacza jak najszybciej , tak aby nie zdążył rzucić Kuli Ognia.Później atakuj go mieczem za każdym razem gdy chce rzucić zaklęcie, powinno to blokować jego ataki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie dałem aż tak bardzo. Poszukiwaczy da się często łatwo po prostu ominąć. A z taką przypakowaną postacią w Jarkendarze będzie nieco łatwiej. W sumie tam też paru orków się kręci.

@raven91 - Próbowałem i tak. Problem w tym, że gość zawsze znajdzie sposób by rzucić fireballa.

Wydaje mi się, że najlepiej podbiec do dziada, sprzedać mu parę ciosów, i zajść szybko od tylca i sprzedać parę ciosów nim się odwróci. I tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 10:14, Sipso2008 napisał:

@raven91 - Próbowałem i tak. Problem w tym, że gość zawsze znajdzie sposób by rzucić
fireballa.

Wydaje mi się, że najlepiej podbiec do dziada, sprzedać mu parę ciosów, i zajść szybko
od tylca i sprzedać parę ciosów nim się odwróci. I tak w kółko.

Ujmę to tak - musisz poćwiczyć walkę bo nie idzie ci ona za dobrze - dwuręcznymi brońmi zawsze dawałem radę przerywać im rzucanie zaklęć a te są wolniejsze, więc jednoręczną powinno być to dla ciebie jak splunąć.najlepiej dopadnij jakiegoś goblina czy inne paskudztwo i poćwicz uderzanie w odpowiedniej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 10:35, Tuldor1 napisał:

> @raven91 - Próbowałem i tak. Problem w tym, że gość zawsze znajdzie sposób by rzucić

> fireballa.
>
> Wydaje mi się, że najlepiej podbiec do dziada, sprzedać mu parę ciosów, i zajść
szybko
> od tylca i sprzedać parę ciosów nim się odwróci. I tak w kółko.
Ujmę to tak - musisz poćwiczyć walkę bo nie idzie ci ona za dobrze - dwuręcznymi brońmi
zawsze dawałem radę przerywać im rzucanie zaklęć a te są wolniejsze, więc jednoręczną
powinno być to dla ciebie jak splunąć.najlepiej dopadnij jakiegoś goblina czy inne paskudztwo
i poćwicz uderzanie w odpowiedniej chwili...


Poćwiczyć? W sensie? Ja do gościa podbiegam i go obrzucam ciosami "lewo" i "prawo" więc gość praktycznie nie ma jak się ruszyć... Oczywiście, po jakimś czasie zdarza się wypaść z rytmu. Ale to rzadko się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 11:10, Sipso2008 napisał:

Poćwiczyć? W sensie? Ja do gościa podbiegam i go obrzucam ciosami "lewo" i "prawo" więc
gość praktycznie nie ma jak się ruszyć... Oczywiście, po jakimś czasie zdarza się wypaść
z rytmu. Ale to rzadko się zdarza.

lewo-prawo można się było bawić w jedynce :) Poćwicz tak by kiedy zaczyna rzucać czar móc wyprowadzić krótkie kombo przerwać i poczekać do kolejnej prób tak by znowu ją przerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 01:18, raven91 napisał:

atakuj go mieczem za każdym razem gdy chce rzucić zaklęcie, powinno to
blokować jego ataki.

Wake up! To Gothic II, nie Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać przede wszystkim pewną zasadę.
W grze Gothic II są dwa rodzaje Poszukiwaczy. Ci z typu pierwszego atakują Cię od razu, gdy tylko ujrzą. Usłyszysz wtedy cudowne "Taaam jeeeeest!". Poszukiwacze z typu drugiego nie atakują pierwsi - nawet jeżeli Cię widzą. Czekają aż podejdziesz (na odległość standardowego dialogu), by Cię opętać. By ów opętania uniknąć, musisz ich zaatakować z dystansu, by przypuścili kontratak, i byś mógł do nich podejść bez ryzyka zawładnięcia Twoją postacią.
Postać opętana nie regeneruje zapasów życia i many podczas snu. To bywa wyjątkowo irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować