Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

FIFA 11 - rewolucja na PC?

920 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2010 o 19:31, diabolo20 napisał:

Grał kto już w sezon zostań gwizdom? Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda dalsza kariera
tym trybie czy można np zagrać lidze mistrzów?


Da się grać tylko Ligę i mecze reprezentacji. Ja gram już 2 sezon, w poprzednim 1 miejsce w lidze, w tym żadna Liga Mistrzów nie doszła. Nie ma nawet Pucharu Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 17:25, Wrukos napisał:

- grafika

O wiele gorsza niż w PES11, murawa wygladą jak zielona mata a nie jak pole do gry, piłkarze są wykonani gorzej jeżeli chodzi o stroje, zresztą nie trzeba być ekspertem żeby zauważyć że PES na PC ma lepszą grafikę.

Dnia 05.10.2010 o 17:25, Wrukos napisał:

- fizyka piłki

Strzela się kwadratowo, podania lecą jak po sznurku, ma się wrażenie że piłka w Fifie 11 waży 100kg i trzeba sporej siły żeby ją uderzyć. Wole za dużą czułość w PESIE niż wypełnianie całego paska żeby piłka ledwo dotoczyła sie do bramki.

Dnia 05.10.2010 o 17:25, Wrukos napisał:

- tryby gry

Bardziej rozbudowane niż w PESIE hahahaha, tryby gry w PESIE to (FIFA) + licencjonowane LM, Europa League i Copa Libertadores, w Fifie jedynie możemy stworzyć marne imitacje tychże rozgrywek, inaczej wygląda sprawa z licencjami, choć i te naprawia każdy byle jaki patch.

Dnia 05.10.2010 o 17:25, Wrukos napisał:


- możliwości z piłką
FIFA daje ogromny wachlarz dostępnych trików i zabaw z piłką.


Pes daje też ogromy wachlarz trików. Przyznam jednak że możliwości w FIFIE jeśli chodzi o poruszanie się po boisku jest więcej, to jednak za mało na zdetronizowanie "króla"

Dnia 05.10.2010 o 17:25, Wrukos napisał:


- klimat
Świetnie odwzorowane stadiony, spikerzy, przyśpiewki kibiców.


Zapomniałeś dodać że piłkarze i otoczenie zachowuje się w Fifie jak w teatrze a nie na rozgrywkach sportowych. Najlepiej to widać na całkowicie wyreżyserowanych cieszynkach, brakuje tylko czytania tekstu z kartki :) W Pesie mamy świetnie oddany klimat Ligi Mistrzów - hymn, oprawa, nawet w grze czuć wielkie emocje związane z tym eventem. W tej kategorii postawiłbym na remis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 17:35, Wrukos napisał:

Co do trybów gry - w PESie masz coś takiego jak Virtual Pro?


Sorry za double post ale już nie mogę edytować, tak mam - Become a Legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja to przyznałem od samego początku - ale Ty mnie zacząłeś wyzywać od Fanboyów :) No ale nieważne już, ja Fifę również lubię, ale nie tak bardzo jak PESa. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w pudełku z FIFA11 na PS3 jest darmowy bon na aktywowanie jednej z lig do sezonu live tak jak to było w FIFA10 ?? Bo chetnie bym wykupil ligę hiszpanska a nie chce placic 18 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem szansę PES-owi i po raz drugi zagrałem w demo i muszę przyznać, że mnie zainteresował. Czuje się jakby większą swobodę w grze, grafika w sumie też trochę lepsza chociaż nie nazwał bym jej cudną (mówię tu o zbliżeniach na piłkarzy). No i za drugim podejściem zaczyna mi się w końcu udawać normalnie podawać bo ten nowy system średnio mi się widzi.
Póki co gram w FIFE, ale obrońcy w tej grze niemal zawsze powstrzymują swobodny rajd bez podań na bramkę i to mnie coraz bardziej irytuję. Można zapomnieć o rajdach przez całe boisko bo i tak ostatni obrońca na 95% przejmie piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 20:44, Rogalenko napisał:

Zapomniałeś dodać że piłkarze i otoczenie zachowuje się w Fifie jak w teatrze a nie na
rozgrywkach sportowych. Najlepiej to widać na całkowicie wyreżyserowanych cieszynkach,
brakuje tylko czytania tekstu z kartki :)

lololol, przecież cieszynki wykonuje się samemu.

Dnia 05.10.2010 o 20:44, Rogalenko napisał:

W Pesie mamy świetnie oddany klimat Ligi Mistrzów - hymn, oprawa, nawet w grze
czuć wielkie emocje związane z tym eventem. W tej kategorii postawiłbym na remis.

Konami kupiło licencję to jest i klimat LM, argument z dupy.

żeby nie było, nie hejtuję PESa, jeszcze nie grałem w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też to miałem... Te podania mnie dobijały, zwłaszcza że mam pada z krzyżakiem, ale zawziąłem się i jak już opanowałem ten nowy system, gra się naprawdę super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 00:11, dominik713 napisał:

No właśnie, też to miałem... Te podania mnie dobijały, zwłaszcza że mam pada z krzyżakiem,
ale zawziąłem się i jak już opanowałem ten nowy system, gra się naprawdę super ;)

Jak tak porzucić otoczkę, że "Nowa Fifa jest jak na konsole więc jest najlepsza" i dać szansę PES-owi to powoli gra KONAMI ciągnie mnie w swoją stronę ;) W Fifie kończę pierwszy sezon w trybie kariery i grało mi się nieźle, ale dobijają mnie obrońcy, który przejmują niemal każdą piłkę po próbie ich minięcia i trzeba ich pokonać podaniami. A w demie PES-a 2011 zauważyłem dużo fajnych zmian w stosunku do 2010 i powoli odzyskuje moją sympatię. Tylko nie podobają mi się te rozmazania. Gdy piłkarz się cieszy lub na powtórce faulu wygląda to fajnie, ale już gdy sterujemy kamerą podczas powtórki gola to zaczynają być uciążliwe (btw jest nowa kamera w powtórce dzięki której możemy oglądać bramkę z niemal dowolnego miejsc w pobliżu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - myślę, że gdyby PES był równie promowany co FIFA, nie byłoby tego gadania. Zauważyliście, że takie np. Gram.pl o PESie nawet się nie zająknie, za to o Fifie... Ech, szkoda gadać - Tydzień z Fifą, Konkurs z Fifą, układ strony z Fifą, no oczopląsu można dostać... -.-

kobe47

Ok, to to że FIFA ma więcej licencji też się nie liczy - no argument z dupy i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fifa Xbox 360 , ale w PC pewnie tak samo jest więc :

Powiedzcie mi jak się broni bramkarzem ( karne ) , bo jak gram tryb bramkarzem przykładowo , to wiadomo rzucam się A wybijam Y itd. , ale jak jest karny czy coś to jak mam bronić bo jak tam naciskam i skręcam analogiem to pupa stoi w miejscu :( , to jak tutaj broni się karne ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie odnośnie trybu managerskiego:
jak wyglądają zasady przydzielania punktów managerskich, wymaganych do awansu na kolejny poziom. Bywają mecze w których dominuję, wygrywam kilkoma bramkami, rezerwowi strzelają bramki - a punktów brak; ale są też takie, że męczę się niemiłosiernie, gram padakę a punkty dostaję. Jakby ktoś potrafił to wytłumaczyć, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 20:49, Rogalenko napisał:

> Co do trybów gry - w PESie masz coś takiego jak Virtual Pro?

Sorry za double post ale już nie mogę edytować, tak mam - Become a Legend.

Wywołałeś w tym momencie wybuch śmiechu u mnie. Zapoznaj się z dostępnymi trybami w FIFIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nowa FIFA pod względem wizualnym nie podoba! To wszystko poszło w kierunku PES''a. Stadiony dupiaste, w ogóle mi nie przypominają prawdziwych i nie mają takiego klimatu co choćby w 10. Do tego dochodzi maksymalnie spieprzone menu, fatalne ''pokazówki'' zmian i cieszyny [własne i filmowe]. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryby takie jak Virtual Pro, lub Become a Legend są tylko dodatkiem do prawdziwej rozgrywki, na dłuższa metę grają w nie tylko desperaci, co z tego że któryś tryb jest lepszy, skoro (tak uważam) nikt w nie na poważ nie gra. No chyba że ty jesteś jednym z desperatów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, cieszynki wykonuje się samemu, co nie oznacza że wyglądają na wyreżyserowane, ja bynajmniej nie czuje w nich żadnych emocji.

Tak, Konami kupiło licencję na LM, ale to samo mogę odpowiedzieć na główny argument każdego zwolennika FIFY - FIFA ma licencję i dzięki temu rządzi nad PES-em. EA SPORTS też kupiło licencję więc jest to argument też wyciągnięty jak to powiedziałeś "z dupy". Dyskutując nad każdym elementem gry można dojść do wniosku że wszystko producenci kupili (silnik, gwiazdy reklamujące), więc wychodzi na to że gra zrobiła się sama, a tak chyba nie było nieprawdaż ? Zarówno Konami wykonało pracę nad stworzeniem klimatu LM, jak i Ea Sports wykonało pracę na odwzorowaniu drużyn. Dlatego też twierdzę, że nie jest to argument z dupy. Nie można stworzyć COŚ z NICZEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 15:23, Adrik451 napisał:

Słuchajcie gdzie ja znajdę w grze FIFA11 na PC statystki meczów i jak wyłączyć autozapis
bardzo proszę o odpowiedz

Hm, poszperaj gdzieś w menu, sprawdź, czy jest zakładka "Profile" czy cuś. Sprawdzę potem i ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować