Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

FIFA 11 - rewolucja na PC?

920 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2010 o 13:48, Ecko09 napisał:

Be a Pro jest chyba w Pesie? Tak czy siak w Fife 11 po zakończeniu sezonu można zmienić
klub.


W PESie jest chyba Beacome a Legend czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 11:51, dominik713 napisał:

No to super, dostajecie grę sprzed roku w nowym opakowaniu... To się nazywa uczciwość
EA ;)

Hmm.. sugerowałbym udać się do świnek na ubój, może ciebie też by przyjęli. Ale rozsądniej jest wylogować się i odejść raz na zawsze z forum, fanboyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 11:51, dominik713 napisał:

No to super, dostajecie grę sprzed roku w nowym opakowaniu... To się nazywa uczciwość
EA ;)

Brawo. Powinieneś dostać za to nagrodę Nobla. Nie wiem, czy takiego udajesz, czy taki jesteś. FIFA 11 na PC jest czymś w 100% innym niż gniot pod numerem 10. Sprawdź sobie tylko recenzję wersji na PC. Widzę, że do tego tematu wchodzi coraz więcej fanboyów PES''a, którzy nie umieją się pogodzić z wyższością FIFY w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, dobre. Brakuje argumentów, to zaczyna wyzywać od Fanboyów. Ok, powiedz mi, w czym (poza licencjami, to racja) jest lepsza Fifa od PESa? A co do tego, że Fifa 11 na PC to to samo co Fifa 10 na konsole napisał ktoś inny, nie ja.

Kieruje to pytanie również do Wrukosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 17:03, dominik713 napisał:

Hah, dobre. Brakuje argumentów, to zaczyna wyzywać od Fanboyów. Ok, powiedz mi, w czym
(poza licencjami, to racja) jest lepsza Fifa od PESa? A co do tego, że Fifa 11 na PC
to to samo co Fifa 10 na konsole napisał ktoś inny, nie ja.


Jeśli chodzi, o to czym FIFA jest lepsza od PESa to już wyjaśniam. Grafika to pierwsze. FIFA 11 prezentuje się o niebo lepiej od nowego PESa. Trybuny na stadionie. Arena wzmagań jeszcze nigdy w żadnej grze tak nie wygląda jak ta w FIFA 11. Zapomniałbym jeszcze, że w demie PESa było bardzo łatwo strzelić bramkę z dystansu i to jeszcze cwelowatym piłkarzem. Może to poprawią, ale było o wiele zbyt łatwo. Czego chcieć więcej? Większość Ci to powie, że FIFA w tum roku jest lepsza, od PESa, no chyba, że znajdziesz 13 letniego fanboya, który w FIFy 11 nie widział na oczy, ale dla niego PES to potęga ONE1ONE1ONE11111111111111111!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ihmo nowa FIFA na PC to gniot, słabe sterowanie klawiaturą ( + gra nagle dostała okresu, pad działał i nie działa ) beznadziejna praca arbitra, martwe trybuny, nic się nie dzieje, nawet w zeszłorocznym Pesie było lepiej. Słabe Menu, skrzywieni zawodnicy jakby ich bili jakimiś pałami w domu, dziwne zachowanie piłki, brak konsolowej kamery ( takiej dalekiej ). Do tego dochodzą słabe animacje wprowadzające do meczu i pare innych dupereli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, co do grafiki - PES wygląda moim zdaniem dużo lepiej, ale to kwestia gustu pewnie, bo tu chodzi raczej o styl graficzny, a nie jakość. Hm, strzelić gola z dystansu... No nie wiem, pograj trochę więcej to zmienisz zdanie, w PESie nie jest to takie łatwe. A co do "fanboyowania" , to polemizowałbym kto nim jest, ja Cię nie zacząłem wyzywać, plus to, że nie napisałem że "FIFA TO SZIITITITITI" - jeśli pisałem, że jest słabsza, to ZAWSZE podkreślałem że MOIM ZDANIEM. A Ty wręcz przeciwnie ;)

(Uu, delegat, ciekawe za ile mnie po raz kolejny zdegradują :> )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 17:03, dominik713 napisał:

Ok, powiedz mi, w czym (poza licencjami, to racja) jest lepsza Fifa od PESa?

- grafika
Oczywiście wiadomą sprawą mi jest, że wielu osobom do gustu przypadła ta pesowska. Moim zdaniem jest zbyt sztywna i sztuczna. Jedynym aspektem, w którym PES przewyższa FIFĘ jest mimika, chociaż tutaj też można polemizować.

- fizyka piłki
Strzały, podania wyglądają bardzo realistycznie. W PESie ma się wrażenie, jakby piłka leciała po sznurku.

- tryby gry
Po prostu bardziej rozbudowane niż w PESie. Są też łatwiejsze do ogarnięcia.

- możliwości z piłką

FIFA daje ogromny wachlarz dostępnych trików i zabaw z piłką. W PESie występują, w okrojonej postaci, ale w przypadku podobnym jak wcześniej - PLASTIK.

- klimat
Świetnie odwzorowane stadiony, spikerzy, przyśpiewki kibiców.. Miód.

------------------------------------------------------
Mógłby mi ktoś polecić jakiś fajny klub z polskiej Ekstraklasy pod Tryb Menadżerski? Oczywiście prócz Legii, Lecha i Wisły, bo oczekuję wyzwania. Nie kibicuję żadnemu polskiemu zespołowi, także..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika - Ja jakoś nie widzę tej "plastikowatości" - jak już mówiłem, kwestia gustu. Za to w FIFIE wszystkie postaci wyglądają... hm, jakby na jedno kopyto robione. Dziwny styl graficzny jak dla mnie, ot co.
To samo z fizyką piłki, przyznam, że w ostatnich częściach może i tak było, ale to właśnie W TEJ EDYCJI PESa się to poprawiło... Grałeś w ogóle w to? Coś mi się wydaje, że nie :)
Tryby tak samo, PES ma LM, LE i Copa Libertadores. Poza tym Tryb Menadżerski (Master League), Zostań Gwiazdą (Become a Legend) itd, itp. Więc ten argument jest dla mnie co najmniej śmieszny. Klimat to również kwestia gustu, a co do możliwości z piłką to PES również ma ich dużo, naprawdę odnoszę wrażenie, że nie grałeś nawet w demo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 17:23, Kadaj napisał:

> ihmo nowa FIFA na PC to gniot

To w takim razie jak byś nazwał FIFĘ 10 na PC? ;p

też gniot, 11 to krok naprzód, chociaż imo i tak nie warto się tym interesować, poki gra nie bedzie naprawde dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że grałem w demo PESa 2011.

Co do możliwości z piłką - napisałem przecież, że są. Ale w porównaniu z tym, co zaserwowano nam w FIFIE, wyglądają one blado.

Co do trybów gry - w PESie masz coś takiego jak Virtual Pro? Masz tak wielki wybór, jeśli chodzi o grę w sieci? I tu znowu się pomyliłeś w interpretacji mojej wypowiedzi - nie napisałem, że PES ma zdecydowanie mniej trybów gry, a że ma je okrojone i uszczuplone w stosunku do tegorocznej FIFY 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak kto lubi - dla mnie np. gra w sieci się w ogóle nie liczy, za to tryb Become a Legend jest dużo lepszy w PESie, co dla mnie jest bardzo ważne, a dla innych pewnie w ogóle. Ale ja nigdy nie napisałem, że FIFA to gówno, a Ty że PES tak. Kto tu jest fanboyem, hm? ;)

Co do klubu z EkstraKlasy - mi fajnie grało się Górnikiem w Fifie 09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 21:05, Ecko09 napisał:

Którym przyciskiem na klawiaturze można poprosić o zmianę w trybie Zostań gwiazdą?


Przypominam swoje pytanie, bo chyba zagubiło się w tym gąszczu postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 19:39, Darnok_Rukia napisał:

Gdzie można zmieniać ustawienia graficzne gry ,nie znajdę nawet głupiej zmiany rozdzielczości
?

W grze nie zmienisz, w katalogu z grą, w którymś z podkatalogów jest plik z configiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, FIFA nowa ma na pewno plus za Ekstraklasę naszą. Oczywiście ta była i w FIFA Online, ale się zastanawiałem, czy to jakiś miły gest EA czy też wrzucą i do normalnej. I nawet składy aktualne (Legia ma już cały zaciąg z Mezengą, Kneżewicem, Cabralem itd.)

Ogólnie w wojenki co lepsze (FIFA, czy PES czy FIFA PC czy FIFA konsolowa) się nie wdaję: mnie w końcu każda kopana w wersji elektronicznej nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 19:39, Darnok_Rukia napisał:

Gdzie można zmieniać ustawienia graficzne gry ,nie znajdę nawet głupiej zmiany rozdzielczości
?

Przieciez jak odpalisz ikonkę to wyskakuje Ci okno i masz tam "graj", "ustawienia gry" i "wyjdź". Bierzesz ustawinia gry i masz wszystko jak na talerzu.

dominik713
Nasz spór chyba toczy się głównie o kwestię gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje, więc dalsze wspieranie się nie da rezultatów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam i gram. Jest fajnie, ale po pierwsze - dziwne menu, w którym za cholere się nie mogę połapać i w poprzednich wersjach było lepsze, po drugie wywala mnie z gry po około godzinie ciupania :/

Mam takie pytanie - jakich kombinacji trzeba użyć, aby uderzyć z rotacją? Nie z wolnego, a z akcji. Bo już wiem jak podcinań, wysuwać, centrować, zastawiać się, zatrzymywać akcję innych i zmieniać zawodników. To wszystko na klawie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować