Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2010 o 15:50, zawcia napisał:


Na którym serwie w WoWie jest równocześnie 4k graczy, bo bardzo chciałbym to zobaczyć
;)


Ilu ich dokładnie jest, to nie wiem, ale problemów ze znalezieniem towarzystwa do zadania grupowego nie ma. W miastach pod bankami i domami aukcyjnymi zawsze tłumy graczy. Krainy niskolevelowe faktycznie nie są zbyt zatłoczone, ale nie ma większych trudności ze znalezieniem grupy do instancji.

Tymczasem w AoC się zablokowałam na 40lvl, bo nawet jak zadanie nie jest opisane jako grupowe to i tak ginę 15 razy próbując je zrobić solo - dookoła puchy i nie ma się z kim zgrupować - jeśli ktoś się szwenda to ma już maksymalny poziom. Gdyby nie czat, można by pomyśleć że to gra solowa. ;-) Po drodze nie udało mi się też trafić do żadnej instancji, bo nie ma z kim iść. To zresztą feler samej gry - twórcy powinni zadbać o to, żeby dało się wylevelować postać bez boosta i stawania na głowie, dowolną klasą.

Wg. mnie na sytuację w AoC fatalnie wpływa też kiepska kondycja CD Projekt, za czym idzie kiepski support i brak promocji. Polska oficjalna strona AoC jest uaktualniana chyba raz do roku, a to przecież prawie żaden koszt. Potencjalny nabywca wchodzi na taką stronę i zaczyna się zastanawiać, czy aby serwerów nie zamknięto rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że zripostuję to w następujący sposób:

Zapraszam w WoWie na oficjalny polski serwer i zobaczymy jak jest tam dużo ludzi.


Widzisz wszystko zależy od serwera...Chcesz mieć grupę 24/7? Polecam serwery EU (Crom, Fury). I to tak całkiem poważnie.
W WoWie tak samo jak i tutaj są mniej zaludnione serwery "Tłumy" graczy? Ale i owszem, tylko, że na max levelu. Nie oszukujmy się - niezależnie od ilości subskrybentów każde MMO tak kończy.


I co jak co, ale da się wylevelować każdą klasą bez boosta i stawania na głowie. Do dziś nie mogę zrozumieć ludzi, którym się to nie udaje. Skoro dało się po samej premierze, to teraz tym bardziej nie powinno być z tym problemów. Wybacz, ale takie zrzucanie "winy" na developera wydaje się dziwne. Jakoś nie chce mi się uwierzyć, że mając 40 level skończyłaś wszystkie questy na Polach Zmarłych i w dzielnicy szlachty w Starej Tarantii (obydwie lokacje są 40 i w górę...). Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknęłam właśnie w dzielnicy szlachty. Jakbym się uparła, to pewnie bym wylevelowała farmiąc zielone mobki, ale wkurza mnie robienie jednej willi na 15 razy. Z dwoma mobami sobie radzę, ale tam wyłażą po cztery naraz i co druga taka grupka mnie zabija. A i jeszcze zdarza mi się zginąć po drodze, bo moby na ulicy atakują co najmniej parami i mają parę poziomów wyżej niż ja. Na dłuższą metę to nudne i nie chce mi się z tym męczyć. Być może nie umiem w to grać.

W WoW-ie zawsze mogę znaleźć 50 innych questów jak w jakimś miejscu mi nie idzie, w Conanie jestem skazana na dwie frustrujące miejscówki i błaganie o pomoc osiemdziesiątek z gildii. Do tego sposób w jaki wybiera się przeciwnika jest niewygodny a koń jest niesterowny prawie tak jak w Oblivionie. ;-P Takie rzeczy potrafią zniechęcić.

Mimo to myślę, że nawet polski serwer AoC miałby jakieś szanse, gdyby nie support (a raczej jego brak, pozostałe jego resztki ograniczają swoją działalność do ochrzaniania użytkowników na oficjalnym forum) i ta dziura questowa w środku gry. Tortage jest bardzo fajne, zadania do 35 lvl jeszcze spoko, a potem jak głową w mur. ;-P No i system transportu między krainami - ten kto porozstawiał karawany chyba czerpał z tego złośliwą uciechę. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm...kiepsko tu widzę naszą dyskusję ;p

Rozumiem, WoW jest prostszy, AoC be, bo trudny. U mnie to działa na odwrót :<

A tak poważniej, zamiast prosić "80" o pomoc popytaj o wskazówki, co, jak, gdzie i po co robić. Zawsze znajdzie się jakaś przyjazna i cierpliwa dusza, która zamieni nawet największy koszmar w spacer po wesołym miasteczku (takie z horrorów też może być:).

1. WoWowi questów nie brakuje, ale Twoje przekonanie o tym, że możesz znaleźć milion innych questów bierze się z tego, że Blizzard obniżał progi levelowe (w sensie exp wymagany na poziom), dzięki czemu szybciej się teraz leveluje niż robi wszystkie questy na dany level. Zresztą nie w tym rzecz...

2. Przeciwnika wybierasz jak w każdym innym MMO (heloł, mogę się mylić!) - zaznaczasz myszką lub wybierasz tabem. Bez paniki proszę.

3. Koń? Poważnie...niesterowny, zniechęca? Co tu się w ogóle dzieje? Ukryta kamera czy jak?:D

4. Kij z polskim supportem, w Polsce mamy zbyt mało mieszkańców, by stworzyć własne community dla jednej gry. Chodzi mi o stricte polski serwer. To się mija z celem.

5. Mówisz o dziurze questowej, a przyznajesz, że utknęłaś, bo nie możesz czegoś zrobić. Nie wiem, pulluj moby pojedynczo, jak Cię gonią na wyższym levelu to uciekaj. Wille to najprostszy powtarzalny content z możliwych i naprawdę każda klasa, niezależnie od levelu może go bez problemów ukończyć (kim grasz nawiasem pytając? bo a nuż będę w stanie dać kilka podpowiedzi...). I jak mówię spróbuj pola umarłych, jest tam duuużo questów dla poziomów 40+.


6. System transportu jest banalny jak budowa cepa. Stara Tarantia---->lokacje umiejscowione w Aquilonii/Conarch/Khemi -------> lokacje umiejscowione kolejno w Cymerii lub Stygii. Filozofii za dużej nie ma - ustaw ścieżkę Asury w Starej Tarantii i Voila wszędzie masz blisko.
Ewentualnie za punkty weterana można kupić ścieżki do innych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

1. WoWowi questów nie brakuje, ale Twoje przekonanie o tym, że możesz znaleźć milion
innych questów bierze się z tego, że Blizzard obniżał progi levelowe


Staary - ja już ze cztery lata w to gram. Zanim obniżyli progi też było dużo zadań.

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

2. Przeciwnika wybierasz jak w każdym innym MMO (heloł, mogę się mylić!) - zaznaczasz
myszką lub wybierasz tabem. Bez paniki proszę.


Co chwila się okazuje, że mam wybranego akurat tego moba co stoi 5 metrów dalej a nie tego co go chcę lać. ;-P
W WoW-ie jakoś mi się tak nie robi. ;-)

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

3. Koń? Poważnie...niesterowny, zniechęca? Co tu się w ogóle dzieje? Ukryta kamera czy
jak?:D

No serio, niewygodnie się go prowadzi. Za wolno się rozpędza i nie wyrabia na zakrętach. :P

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

4. Kij z polskim supportem, w Polsce mamy zbyt mało mieszkańców, by stworzyć własne community
dla jednej gry. Chodzi mi o stricte polski serwer. To się mija z celem.


Teraz jest polsko - ruski. Jak grałam w Neverwinter to tam serwer mógł utrzymać max 40 graczy, a mimo to community było aktywne i dużo się działo. Na każdych 5 graczy przypadał też jeden mistrz gry, który aktywnie uczestniczył w rozgrywce.

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

5. Mówisz o dziurze questowej, a przyznajesz, że utknęłaś, bo nie możesz czegoś zrobić.
Nie wiem, pulluj moby pojedynczo, jak Cię gonią na wyższym levelu to uciekaj. Wille to
najprostszy powtarzalny content z możliwych i naprawdę każda klasa, niezależnie od levelu
może go bez problemów ukończyć (kim grasz nawiasem pytając? bo a nuż będę w stanie dać
kilka podpowiedzi...). I jak mówię spróbuj pola umarłych, jest tam duuużo questów dla
poziomów 40+.


HoX-em. Oni wcale nie chcą się pojedynczo pullować. Stoją w kupach po 4 sztuki i lecą razem.

Dnia 31.05.2010 o 21:13, zawcia napisał:

6. System transportu jest banalny jak budowa cepa. Stara Tarantia---->lokacje umiejscowione
w Aquilonii/Conarch/Khemi -------> lokacje umiejscowione kolejno w Cymerii lub Stygii.


Tylko dlaczego te karawany nie mogą stać obok siebie, tylko trzeba od jednej do drugiej zasuwać przez całą mapę?
A potem się jeszcze okazuje, że się pomyliło drogę i trzeba zasuwać z powrotem. ;-P

Ale w sumie wiele bym mogła wybaczyć, gdyby w Conanie było jakieś RP. Ale nie ma. Miałam nadzieję, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

Staary - ja już ze cztery lata w to gram. Zanim obniżyli progi też było dużo zadań.


Tylko nie stary! 4 lata temu to jeszcze majtki w zębach nosiłem ;)
Wieeem, zgubiłem się w swoim wywodzie o co tak naprawdę mi chodzi...Pfff.
Ale to nic, co nie zabije to wzmocni.

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

Co chwila się okazuje, że mam wybranego akurat tego moba co stoi 5 metrów dalej a nie
tego co go chcę lać. ;-P
W WoW-ie jakoś mi się tak nie robi. ;-)


Esc, ustawienia, interfejs i gdzieś tam powinna być magiczna opcja "auto-celowanie" i "automatyczne odwracanie się do przeciwnika" . Wyłączenie tych opcji powinno rozwiązać sporo problemów i ułatwić zabawę.

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

No serio, niewygodnie się go prowadzi. Za wolno się rozpędza i nie wyrabia na zakrętach.
:P


Powiedziałbym, że jest przez to bardziej realistyczny, ba, ja pamiętam, że jak miałem pierwszego mounta to byłem nim zachwycony. Łącznie z tym "niewygodnym prowadzeniem" ;) Prawda jest taka, że później ułatwili ten transport (kiedyś nie było tak łatwo, trzeba było przechodzić każdą lokację po kolei...) i jakoś już nigdy nie miałem właściwie potrzeby podróżować na mouncie (Inna rzecz, że na serwerach PvP bywało to śmiertelne ;).

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

Teraz jest polsko - ruski. Jak grałam w Neverwinter to tam serwer mógł utrzymać max 40
graczy, a mimo to community było aktywne i dużo się działo. Na każdych 5 graczy przypadał
też jeden mistrz gry, który aktywnie uczestniczył w rozgrywce.


Ale tam nie było miesięcznego abonamentu ;) No i myślę, że sporo osób szukało zastępstwa dla "prawdziwego RPG" w RL. A takich zapaleńców nie brakuje.

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

HoX-em. Oni wcale nie chcą się pojedynczo pullować. Stoją w kupach po 4 sztuki i lecą
razem.


Chyba możesz używać łuku albo kuszy to próbuj szczęścia. I tak powinnaś dać radę rozwalić 4 moby na swoim poziomie (no chociaż to 40, to gwarancji nie daję, 3 na pewno ;) - pamiętaj, żeby zawsze podbiegać do casterów/łuczników, bo biją najmocniej, ustawiaj się tak żeby bić równocześnie (dwuręczny miecz ma olbrzymi zasięg), no cóż, najlepiej wszystkich przeciwników. Pij potiony, są tanie jak barszcz i to podstawa w trakcie każdej walki.

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

Tylko dlaczego te karawany nie mogą stać obok siebie, tylko trzeba od jednej do drugiej
zasuwać przez całą mapę?
A potem się jeszcze okazuje, że się pomyliło drogę i trzeba zasuwać z powrotem. ;-P


A mapy to już nie ma?:) Wycieczki to w celu zwiedzania pięknej okolicy.
Tak jak kiedyś w Stormwind czułem się jak w domu, tak teraz w nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez wygrzewania kości na bruku Starej Tarantii, czy oddychania świeżym górskim powietrzem wsi Conarch.

Dnia 31.05.2010 o 21:51, asfodel napisał:

Ale w sumie wiele bym mogła wybaczyć, gdyby w Conanie było jakieś RP. Ale nie ma. Miałam
nadzieję, że będzie.


A to wina ludzi. Zawsze lubiłem RP, potem zacząłem grać w MMO i jakoś straciłem zapał.
Wiesz... PvP>epaxy>progress>all.

Choć i tu swego czasu miałem swoje momenty - początki, po starcie gry, na serwerze Fury udało mi się parę fajnych akcji w karczmie w dzielnicy szlachty odegrać. Ta...niezapomniane wrażenia do teraz nie wiem jaka jest komenda na emotkę "sikanie", ale wrażenia naprawdę mocne ;)
Potem jak się przerzuciłem na PL, to wszystko leciało pt. pvpvppvpvpv, a potem jakoś wszyscy się pogubili w wśród tych wszystkich rzeczy "do osiągnięcia" i nikt nie pamięta, że można bawić się inaczej niż wbijając levele PvP czy rajdując 24/7.
Ech, szczerze tęsknię za "nowymi twarzami" i randomowymi dyskusjami o niczym. Ta, chyba czas wracać na EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 16:53, Szturman napisał:

Witam
Czy AoC będzie chodzić na tym laptopie - http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_-16/876898_packard_bell_tj75_z_core_i5.aspx
??

Przy okazji AoC chodzi bez problemowo na Windowsie 7?



Na tym lapku powinien chodzić spokojnie na medium :) Ja na dużo gorszym Acer 5930 na low, rozdzialce 1280x800 i max zasięgach osiągałem ok 30-45fps (na oblegach spadało czasami do 10 fps, ale tam każdy mial problemy) . Z 7 64 nie miałem żadnych problemów, no chyba, że liczyć błąd po każdym wyjściu z gry (z tego co wiem to ten błąd "wyskakuje" tylko w wersjach 64), jednak nie powodował on większych niedogodności.

ps
nie ma to jak full detale na dobrym deskopie, po porstu inna gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wracam, do aoc po półrocznej przewie, ale za to nie milo zostałem zaskoczony a pierwszo to przez brak możliwości zalogowania się (chyba już naprawili) bo pierwszy raz zapłaciłem karata nie mniej uważało ze dalej mam zamrożone konto minio ze na stronie jest grywane :P. A drugie to ze ni z gruchy i z pietruchy znalazł kolejne 5 gb do ściągnięcia wiec od wczoraj siedzę i ciągnę tracąc dzień ;]...

Ale się nie mogę doczekać, bo po romie mam ochotę na jakieś dobre mmo a nie grindmastering w grze gdzie nawet murzyna nie da się zrobić, jako chara :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Kupiłem dzisiaj Złotą Edycję AoC związku którą mam problem. Otóż jak chce aktywować dodatek na starym koncie wyskakuje mi okno z formami płatności za abonament (było zamrożone), chodź zakupiłem wcześniej na 60 dni prze Pre-Paida.
O co chodzi?

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 16:56, Szturman napisał:

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Kupiłem dzisiaj Złotą Edycję AoC związku którą mam problem. Otóż jak chce aktywować dodatek
na starym koncie wyskakuje mi okno z formami płatności za abonament (było zamrożone),
chodź zakupiłem wcześniej na 60 dni prze Pre-Paida.
O co chodzi?

Będę wdzięczny za pomoc


a tego prepaida zarejestrowałeś wcześniej ? BO jeśli tak to powinno bez problemów chodzić ja właśnie przy rejestracji dodatku bylem zmuszony dodać kartę (dobrze że ta inteligo visa elektron działa) i tak 30 dni dodało :P

A dziś znowu wróciłem do Hyboreii i wielce się ucieszyłem z jednej strony bo troche ludu jeszcze gar z drugiej wkurzyła mnie stabilność raz mi tak przycięło ze padłem za drugim się crashnelo :P... Moze dx 10 to za dużo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 01:31, Hacket napisał:

a tego prepaida zarejestrowałeś wcześniej ? BO jeśli tak to powinno bez problemów chodzić
ja właśnie przy rejestracji dodatku bylem zmuszony dodać kartę (dobrze że ta inteligo
visa elektron działa) i tak 30 dni dodało :P


Rozumiem, no nic będę jednak zmuszony napisać do nich ;)
Przy okazji powiedź mi jak to wygląda z płacenie właśnie dzięki karcie? Ile znika Ci z konta po zakupie Abonamentu tą metodą?

Dnia 12.06.2010 o 01:31, Hacket napisał:

A dziś znowu wróciłem do Hyboreii i wielce się ucieszyłem z jednej strony bo troche ludu
jeszcze gar z drugiej wkurzyła mnie stabilność raz mi tak przycięło ze padłem za drugim
się crashnelo :P... Moze dx 10 to za dużo ;]


Może kiedyś pogramy razem? Jeszcze nie ogarniam do końca po 1,5 rocznej przerwie ale zawsze to lepiej w dwóch pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

No ja tam dosyć szybko dostałem odpowiedz w sumie niepotrzebnie bo i tak naprawiło się z tym zamrożeniem

A pewnie ja właśnie po 9 miesiącach przerwy wróciłem mam jednego chara ale w sumie wolałbym pograć czymś nowym wiec jak coś na two eagles gram Górsky się nazywam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi mail że mogę " za darmo " wypróbować dodatek do AoC - gry nie mam jeszcze zainstalowanej ( kolekcjonerka kury się na półce ) a grałem tylko w darmowego triala ok.rok temu - tylko co to za " darmowe " wypróbowanie skoro już na wstępie mam wybrać " nowy typ abonamentu " ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 12:58, lis_23 napisał:

Przyszedł mi mail że mogę " za darmo " wypróbować dodatek do AoC - gry nie mam jeszcze
zainstalowanej ( kolekcjonerka kury się na półce ) a grałem tylko w darmowego triala
ok.rok temu - tylko co to za " darmowe " wypróbowanie skoro już na wstępie mam wybrać
" nowy typ abonamentu " ?.


A w którym miejscu wybranie abonamentu oznacza płacenie za niego?

Do 15 lipca jest oferta powrotu dla starych graczy z możliwością sprawdzenia contentu z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 12:58, lis_23 napisał:

Przyszedł mi mail że mogę " za darmo " wypróbować dodatek do AoC - gry nie mam jeszcze
zainstalowanej ( kolekcjonerka kury się na półce ) a grałem tylko w darmowego triala
ok.rok temu - tylko co to za " darmowe " wypróbowanie skoro już na wstępie mam wybrać
" nowy typ abonamentu " ?.


po kliknięciu w link aktywacyjny w mailu, wystarczy się zalogować i kliknąć activate it. konto powinno zostac odmrożone na te 10 dni z możliwością obczajenia dodatku. u mnie podziałało. Jeżeli masz wątpliwości po prostu zobacz na stronie głownej swojego konta na witrynie funcomu, czy konto jest otwarte/grywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie,wszedłem w inny link i tam było pobieranie klienta bez wyboru płatności - konto miałem nie aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować