Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Wersja PL jest tylko jeżeli konto masz przypisane do serwerów PL.


Co do aktywności tutaj na forum...Przypuszczam, że wszyscy tak samo jak i ja nie widzą sensu patrzenia xx razy dziennie na temat, który lata świetności ma już dawno za sobą, a ponadto z którego nie można się dowiedzieć niczego więcej niż z forum oficjalnego. Cóż po prostu są lepsze miejsca do dyskusji o Conanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty pewnie zawcia grasz. Jezeli grasz na PL serverach jak wyglada sytuacja? Na Rothat i Two Eagles gra sporo ludzi? Jest kogo spotkac poexpic? Czy jest podobnie jak na europejskich np Fury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na Rothacie i na 2E jest mniej graczy niż na Fury czy jakimkolwiek innym EU serwerze.
Graczy prawdopodobnie nie widzisz, bo jesteś na Tortage i wykonujesz nocne questy albo coś :D
Albo nie wbiłeś jeszcze 5 poziomu i jesteś w ogóle na etapie dojścia do samego miasta Tortage.

Popraw mnie jeżeli się mylę, w MMO jednak liczy się granie na max levelu, ale z tego co się orientuję na serwerach EU i na tych niższych poziomach można spotkać sporo graczy. A uwierz mi na jakimkolwiek serwerze PvP prędzej czy później stwierdzisz, że w ogóle byś ich wolał nie widzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja grałem kiedyś na PL troszke miałem tam 24 lvl w jakiś górach potem expiłem. No i spotykało się troche ludzi ale wiecej Ruskow no i az takich duzych ilosci to nie bylo. Pytam sie po prostu jak teraz wyglada sytuacja.

Gralem tez na EU gdzie wbilem okolo 34 poziom. No i tam spotkalem dosyc znacznie wiecej ludzi. W tym duzym miescie ak gdzies podrozowalem duzo osob lazilo, na expie tez ciagle mnie bili^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu, ale coś mnie ciągnie, by ponownie dać szansę AoC''owi. Może ktoś powiedzieć jak się gra zmieniła w stosunku do tego co było 10 miesięcy temu? Jest lepiej, gorzej? Czy bugi, crashe zostały usunięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 10:47, Piotrbov napisał:

Nie wiem, czemu, ale coś mnie ciągnie, by ponownie dać szansę AoC''owi. Może ktoś powiedzieć
jak się gra zmieniła w stosunku do tego co było 10 miesięcy temu? Jest lepiej, gorzej?
Czy bugi, crashe zostały usunięte?


Przede wszystkim wyszedł dodatek ;) On sporo zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 12:01, MarcusBrutus napisał:

Przede wszystkim wyszedł dodatek ;) On sporo zmienił.


No dobra, ale czy błędy, bugi, crashe ( np. podczas oblężeń ) zniknęły, czy nadal istnieją. I jak jest z ilością ludzi grających na 2E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 10:47, Piotrbov napisał:

Nie wiem, czemu, ale coś mnie ciągnie, by ponownie dać szansę AoC''owi. Może ktoś powiedzieć
jak się gra zmieniła w stosunku do tego co było 10 miesięcy temu? Jest lepiej, gorzej?
Czy bugi, crashe zostały usunięte?


10 miesięcy, czyli w lipcu grałeś?

Zmian sporo, jak ludzie pytają czy bugi naprawione to zawsze proszę o precyzowanie, bo to takie pytanie, w którym tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi ;) Jeżeli konkretnie doświadczałeś jakiegoś buga (może wina wilgotnego lata) to lepiej zapytać bezpośrednio, bo wiadomo, że sporo rzeczy zmieniali/naprawiali, czasem psuli :<

Crashe podczas oblężeń ciągle są - Funcom obiecał, ze po dodatku i koniecznych do niego poprawkach skoncentrują się nad contentem PvP, w tym i naprawą oblężeń.
Innych crashy w ciągu swojej dwuletniej przygody z AoC nie uświadczyłem.


Jeżeli szukasz PvP z prawdziwego zdarzenia to może lepiej wybrać europejski serwer Fury, ale na 2E nie jest źle z populacją. Wiadomo, że najwięcej graczy na 80, ale i na niższych poziomach można spotkać sporo żadnych krwi łobuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 12:55, zawcia napisał:

Crashe podczas oblężeń ciągle są - Funcom obiecał, ze po dodatku i koniecznych do niego
poprawkach skoncentrują się nad contentem PvP, w tym i naprawą oblężeń.
Innych crashy w ciągu swojej dwuletniej przygody z AoC nie uświadczyłem.


To ja może poczekam, jak to wreszcie naprawią.

Dnia 25.05.2010 o 12:55, zawcia napisał:

Jeżeli szukasz PvP z prawdziwego zdarzenia to może lepiej wybrać europejski serwer Fury,
ale na 2E nie jest źle z populacją. Wiadomo, że najwięcej graczy na 80, ale i na niższych
poziomach można spotkać sporo żadnych krwi łobuzów.


Ja tam wolę 2E bo taniej ;)

A tak BTW. Jak dużo nowych rzeczy dodaje ten dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 12:55, zawcia napisał:

ale na 2E nie jest źle z populacją. Wiadomo, że najwięcej graczy na 80, ale i na niższych
poziomach można spotkać sporo żadnych krwi łobuzów.


Niestety nie zgodzę się z tym. Na serwerze istnieją 2 w miarę duże gildie (Polanie ok 50 osób online wieczorami i BS ok. 100 aktywnych graczy), reszta to małe nic nie znaczące twory. Kesh wieczorami może kilkanaście osób, instancje dla low lvl max to kilka osób i to tylko wieczorami. Bori - farma, wiec tam ok 20-40 osób cały czas. Po dodatku wszyscy porozchodzili się po różnych krainach i wydaje się jakby świat opustoszał. Na 2E gra max 300-350 osób.

Co do abonamentu też się nie zgodzę, bo na allegro prepaidy europejskie chodzą po 60zł/2miechy, a miesięczny polski abonament wynosi 29,90 płacąc kartą.

Polecam więc serwery europejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 14:46, PrzeSmek napisał:

> ale na 2E nie jest źle z populacją. Wiadomo, że najwięcej graczy na 80, ale i na
niższych
> poziomach można spotkać sporo żadnych krwi łobuzów.

Niestety nie zgodzę się z tym. Na serwerze istnieją 2 w miarę duże gildie (Polanie ok
50 osób online wieczorami i BS ok. 100 aktywnych graczy), reszta to małe nic nie znaczące
twory. Kesh wieczorami może kilkanaście osób, instancje dla low lvl max to kilka osób
i to tylko wieczorami. Bori - farma, wiec tam ok 20-40 osób cały czas. Po dodatku wszyscy
porozchodzili się po różnych krainach i wydaje się jakby świat opustoszał. Na 2E gra
max 300-350 osób.

Co do abonamentu też się nie zgodzę, bo na allegro prepaidy europejskie chodzą po 60zł/2miechy,
a miesięczny polski abonament wynosi 29,90 płacąc kartą.

Polecam więc serwery europejskie.


Pozwolę sobie na polemikę. Aczkolwiek na wstępie zaznaczam, tak jak napisałem wcześniej, serwery EU są lepszym rozwiązaniem i jak PrzeSmek mówi wcale nie są wiele droższe. Jak się płaci za więcej niż jeden miesiąc na PL to wychodzi jednak nieco taniej niż 29.90, a jak ktoś gra to jednak bardziej się opłaca np. 3 miechy za 75zł. No ale różnice w cenie nie są jakieś specjalnie znaczące.


Na serwerze istnieje więcej aktywnych gildii niż Polanie i BS. Mamy 7 legion, Agression, Talion, StrongWill i to tyle z tych, które . I myślę, że 7 legion i Agression mają spokojnie po 30-35 osób wieczorami. No tak czy siak, powiedzmy, że od biedy. Więc myślę, że 300-350 osób to zdecydowanie zaniżony szacunek, ale większe emocje, atrakcje i doznania płynące z gry to właśnie na EU serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2010 o 18:26, zawcia napisał:

Na serwerze istnieje więcej aktywnych gildii niż Polanie i BS. Mamy 7 legion, Agression,
Talion, StrongWill i to tyle z tych, które . I myślę, że 7 legion i Agression mają spokojnie
po 30-35 osób wieczorami. No tak czy siak, powiedzmy, że od biedy. Więc myślę, że 300-350
osób to zdecydowanie zaniżony szacunek, ale większe emocje, atrakcje i doznania płynące
z gry to właśnie na EU serwerach.



Zgodzę się, że istnieją takie gildie :) jednak czasy świetności mają już za sobą, naprawdę rzadko widać od nich większe grupki graczy. A jeżeli chodzi o populację to te 350 osób to moim zdaniem jak najbardziej realne odzwierciedlenie serwera (nawet jeżeli te 4 gildie miały by po 35 osób każda to daje to tylko 140 graczy + 150 z gildii które wymieniłem wcześniej + kilkunastu samotników + te nic nie znaczące kilkuosobowe gildie)

Oczywiście to jest moje subiektywne odczucie i ubolewam nad tym, że zostało tak mało graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, inaczej - Polanie mają 50 osób aktywnych w jednym momencie, 350 postaci w gildii z czego różnych graczy jest gdzieś pi razy oko 150. BS ma zapewne gdzies 250-300 różnych graczy + pozostałe większe gildie co najmniej kolejne 200 osób + mniejsze gildie typu Revolta ja bym obstawiał gdzieś 600-700 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 10:13, PrzeSmek napisał:

Mówimy o aktywnych graczach, a aktywny to dla mnie taki, który gra kilka razy w tyg,
a nie tylko w weekendy.


Aktywny to taki, który ma opłacony abonament i możliwość logowania się oraz wyraża chęć grania.
A kiedy, ile, jak i dlaczego to drugorzędna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie opowiadajmy ludziom bajek:) Tak jak napisałem, w grze raczej nigdy nie ma na raz więcej niż 300-350 graczy, a dzieląc to na kilkanaście krain można nazwać to pustką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300-350 to baaardzo mizerna liczba. Ja ostatnio na EU grałem to tam spotykałem naprawdę sporo ludzi.
Pewnie gra przeciętnie ponad 2k ludzi na Eu albo i więcej jak w wowie z 4k... a na polskim 300-350? to może przesadzasz trochę ale 500 to naprawdę mało np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 16:25, Rambos napisał:

300-350 to baaardzo mizerna liczba. Ja ostatnio na EU grałem to tam spotykałem naprawdę
sporo ludzi.
Pewnie gra przeciętnie ponad 2k ludzi na Eu albo i więcej jak w wowie z 4k... a na polskim
300-350? to może przesadzasz trochę ale 500 to naprawdę mało np.


Już abstrahując od powyższej rozmowy w której na consensus się nie zanosi.

Na którym serwie w WoWie jest równocześnie 4k graczy, bo bardzo chciałbym to zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawcia
Wiem jak wygląda sytuacja jezeli chodzi o zaludnienie miast na prywatnych serverach gdzie gra 2k ludzi... i wiem jak na globalu wyglada bo gralem. Takze to sa tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować