Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Proszę :
No więc sprawa wygląda tak,
Miasta: 25 FPS
Poza miastem BEZ WALKI i Przeciwników - 30 - 39 FPS
Walka 25 FPS
Walka z większą ilością przeciwników z czarami itp. 15 - 25 FPS

Niżej załączyłem screeny, z dokładnym zaznaczeniem detali na jakich podawałem dane FPS.

20080628111151

20080628111214

20080628111231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są wszystkie suwaki na maxa, ale nie ma co szaleć ;) Czasami drobne obniżenie ustawień może spowodaować znaczny wzrost fpsu, a jakość obrazu nie ulegnie pogorszeniu.

Wiesz Skwarek to, że ludzi z naprawdę ekstra sprzętami mają problem z fpsem to nie oznacza, że inni, którzy mają "tylko niezły" sprzęt nie mogą mieć wyższego fpsu ;) Na forum US widziałem topic, w którym koleś prosił ludzi żeby podawali mu swoje dane pctów na których AoC działa na full. I co ciekawe było tam mnóstwo ludzi właśnie ze sprzętem pokroju Tokixa i wyciągali całkiem sporo klatek ;)

Wszystko jak na razie w tej grze jest kwestią szczęścia jeżeli idzie o wydajność :)

Wrzuciłbym linka do tego topicu ale nie mogę się dogrzebać :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w AoC wykonuje się questy jak np w WoW żeby zdobyć zdolności ? Czy tylko musimy rozwalać przeciwników i za to dostajemy pkt doświadczenia ? Czy żeby normalnie grać trzeba znać idealnie angielski (nie twierdzę że języka angielskiego nie umiem, wręcz przeciwnie, nawet mam korepetycje żeby poznać ten język niemal doskonale, ale zawsze znajdzie się coś czego nie będę umiał przetłumaczyć) ? Czy gracze ze średnio rozwiniętym językiem [angielskim] mogą swobodnie grać w tą grę ? Proszę szybko o odpowiedź, ponieważ nie wiem czy mam sobie teraz kupić AoC czy poczekać do września i zaopatrzyć się w polską wersję gry. Z góry dziękuję za odpowiedź. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 12:59, Qbasmok007 napisał:


bez problemu sobie poradzisz,
questy polegaja na ''przynies to, zabij costam, pogadaj z kims'' i masz wszystko ladnie zaznaczone (markery na mapie itp.) tak wiec zgubic sie podczas questow nie zgubisz. opis skilli gdzies widzialem na polskiej stronce, tak wiec tez nie bedzie problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Questy do lvl''a 25 rozwiązywałem w ten sposób:
Nie czytałem i nie słuchałem dialogów, wszystkie questy akceptowałem, a potem po prostu szedłem w miejsce na mapie gdzie ów Quest miał być wykonany.
Potem jednak stwierdziłem, zę trace fabyłe, i zaczełem zważać o co chodzi w Queście, i uważnie czytałem dialogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 13:20, Tokix napisał:

Ja Questy do lvl''a 25 rozwiązywałem w ten sposób:
Nie czytałem i nie słuchałem dialogów, wszystkie questy akceptowałem, a potem po prostu
szedłem w miejsce na mapie gdzie ów Quest miał być wykonany.
Potem jednak stwierdziłem, zę trace fabyłe, i zaczełem zważać o co chodzi w Queście,
i uważnie czytałem dialogi.


Czyli nie ma tam skomplikowanych rzeczy? To dobrze. Wszytko będzie zaznaczone na mapie? A czy w wybieraniu różnych zdolności też nie ma problemu ? Jeżeli nie to w najbliższym czasie wybieram się do sklepu i MUSZĘ kupić AoC. Jak oglądałem filmiki na youtube to aż mi się przykro zrobiło, że nie mam tej gry jeszcze na półce. Ale jak słyszę, że nie trzeba znać prze idealnie angielskiego to jest git. Jeszcze jedno pytanko w związku z abonamentem. Nigdy nie miałem styczności z płaceniem abonamentu za grę w internecie. Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega ? Ile się płaci, jak można zapłacić, trzeba się gdzieś rejestrować ... itp. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 11:26, zawcia napisał:

Nie są wszystkie suwaki na maxa, ale nie ma co szaleć ;) Czasami drobne obniżenie ustawień
może spowodaować znaczny wzrost fpsu, a jakość obrazu nie ulegnie pogorszeniu.

No właśnie, jednak nie jest wszystko na "max", zresztą sprawa jest od początku przegrana bo każdy może sobie ustawić jakie opcje chce przed screenem, ale nieważne.

Dnia 28.06.2008 o 11:26, zawcia napisał:

Wiesz Skwarek to, że ludzi z naprawdę ekstra sprzętami mają problem z fpsem to nie oznacza,
że inni, którzy mają "tylko niezły" sprzęt nie mogą mieć wyższego fpsu ;) Na forum US
widziałem topic, w którym koleś prosił ludzi żeby podawali mu swoje dane pctów na których
AoC działa na full. I co ciekawe było tam mnóstwo ludzi właśnie ze sprzętem pokroju Tokixa
i wyciągali całkiem sporo klatek ;)

No to teraz widzisz, jak wygląda sprawa tego działania "na full". Każdy ma swoją definicje, ile ludzi tyle definicji pojęcia "max"," full" czy -cokolwiek- , dlatego jedni na tym forum US pisali, że im chodzi na "max" które to wg nich to napis "high" w 1\2 ustawień i pykanie przy 15-20 fps''ach, natomiast dla jakiegoś dziecka bogatych rodziców posiadanie g280gtx w sli i granie w rozdzielczości powyżej 2k ze średnią ilością fps''ów ~ 40 będzie działaniem niepoprawnym.

Dnia 28.06.2008 o 11:26, zawcia napisał:

Wszystko jak na razie w tej grze jest kwestią szczęścia jeżeli idzie o wydajność :)

Mi jak do tej pory wydajność utrzymywała się na stałym poziomie. Zdarzały się zejścia poniżej 20 fps''ów, ale jestem ciekaw jak to będzie wyglądać na nowym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 14:36, Qbasmok007 napisał:

Czyli nie ma tam skomplikowanych rzeczy? To dobrze. Wszytko będzie zaznaczone na mapie?
A czy w wybieraniu różnych zdolności też nie ma problemu ? Jeżeli nie to w najbliższym
czasie wybieram się do sklepu i MUSZĘ kupić AoC. Jak oglądałem filmiki na youtube to
aż mi się przykro zrobiło, że nie mam tej gry jeszcze na półce. Ale jak słyszę, że nie
trzeba znać prze idealnie angielskiego to jest git. Jeszcze jedno pytanko w związku z
abonamentem. Nigdy nie miałem styczności z płaceniem abonamentu za grę w internecie.
Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega ? Ile się płaci, jak można zapłacić, trzeba
się gdzieś rejestrować ... itp. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdor

Z umiejętnościami nie ma problemu, nie musisz się uczyć u nauczycieli bo jak zdobywasz poziom to od razu dostajesz nowe skille. Z questami jest taka sprawa, że tutaj masz normalne dialogi jak w starych dobrych RPG, ale wybieranie zawsze pierwszej opcji dialogowej zakończy się przyjęciem questa, który potem jest zaznaczony na mapie więc nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Skwarek

no właśnie, nowy sprzęt :D
w poniedziałek również zamawiam ;D
Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Chociaż moim zdaniem jezeli idzie o optymalizację to jest progress - jak na początku w Tarantii czy w Noble District miałem w granicach 0-15fps, to teraz posuwam sobie 15-30 ;)
Choć np. w takim ice cave wyrabiam 80+ :)

(Żeby nie było low+1680x1050, zasięg widzenia nieco wyżej niż na low, bo nie wpływało to znacząco na rozgrywkę a na feeling bardzo:)


btw. muszę się kolejnym osiągnięciem pochwalić - mam konia! ekhm...dziwnie to brzmi -_-

Ach. jeszcze, słyszałem, że dwa 4870 w crossfire miażdżą w AoC wydajnością gtxa ;)

@Qbasmok007

MMO mają to do siebie, że znajomość angielskiego naprawdę nie jest wykorzystywana, bardzo łatwo się połapać (chyba, że grasz 1 raz w życiu:) co, gdzie, jak i dlaczego. Aczkolwiek, lepiej znać, żeby nadać tej zabawie trochę sensu ;]

@pompa69

na razie nie ma takiej możliwości.

@Tokix

straciłeś najlepszą fabularnie część gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym kupił wersję angielską to w dniu premiery polskiej wersji będzie możliwość zaopatrzyć się legalnie w spolszczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanko w związku z abonamentem. Nigdy nie miałem styczności z płaceniem abonamentu za grę w internecie. Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega ? Ile się płaci, jakimi sposobami można płacić, dużo jest gmerania w zarejestrowaniu się, i wszytko co z abonamentem jest z wiązane. Byłbym bardzo wdzięczny forumowiczowi, który by mi to wszystko wytłumaczyć. Z góry dziękuję. Pozdor .. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 17:43, Qbasmok007 napisał:

Mam kolejne pytanko w związku z abonamentem. Nigdy nie miałem styczności z płaceniem
abonamentu za grę w internecie. Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega ? Ile się
płaci, jakimi sposobami można płacić, dużo jest gmerania w zarejestrowaniu się, i wszytko
co z abonamentem jest z wiązane. Byłbym bardzo wdzięczny forumowiczowi, który by mi to
wszystko wytłumaczyć. Z góry dziękuję. Pozdor .. ^^

Objaśnie ci to tak w telegraficznym skrócie. Za europejski abonament na 30 dni płacisz w AoC ok 50 zł. Pisze około, ponieważ sam jeszcze nie przedłużałem (czekam na kompa), ale jest to kwota w tej granicy. Płacić możesz na 3 sposoby.

1. Kartą kredytową która jest obsługiwana przez AoC - jest to najszybszy sposób płacenia. W swoich ustawieniach podajesz wszelkie informacje dotyczące karty i automatycznie zostaje pobrana odpowiednia kwota. Zazwyczaj można grać natychmiast po wpłaceniu kasy.

2. Karta Pre-paid - Kawałek plastiku na którym jest wyryty specjalny kod, który to wpisujesz w ustawieniach swojego konta na stronie Funcom''u. Może to być kod 30 dniowy lub wyżej (60,90). Kosztuje również w granicach 50-60 zł za 1 miesiąc.

3. Opcja Pay-by-Cash - Specjalna opcja, która pozwala płacić ci wszystkimi innymi sposobami, których nie wymieniłem, czyli np przekazem pocztowym, przelewem ze zwykłego konta internetowego itd (więcej info jest na stronie porgramu Pay by cash). Jest to ratunek dla ludzi, którzy nie mają karty kredytowej oraz nie są w stanie zakupić pre-paid''a - patrz Polska-. Jest to zarazem chyba najdroższa opcja. Zawcia z tego co pisał zapłacił ok 118 zł za 60 dni gry.

Jeśli chodzi o "gmeranie" to wszystko ustawiasz w ustawieniach :) konta na stronie Funcom''u. Tam możesz wpisać dane karty kredytowej, wpisać kod do pre-paida lub wybrać opcje Pay-by-Cash (odnośnie tej opcji zapytaj Zawci, on już z tego korzystał, więc wie co i jak).

Istnieje jeszcze opcja znana z Allegro, gdzie płacisz osobie za wejście na twoje konto i przedłużenie abonamentu kartą kredytową tej osoby, jednak tego nie polecam, gdyż osoby takie pobierają sobie sporą prowizje (w końcu nie robią tego z dobrego serca) i istnieje również ryzyko, że trafisz na nieucziwą osobę, która ukradnie ci konto (takiej osobie musisz podać login i hasło do twojego konta, aby mogła doładować owe konto swoją kartą).

Mam nadzieje, że troche ci przybliżyłem co i jak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:06, Skwarek pl napisał:

Mam nadzieje, że troche ci przybliżyłem co i jak ;]



Wielkie, dzięki. Przybliżyłeś sporo, ale nadal nie za bardzo wiem o co w tym wszystkim chodzi. Czyli jeżeli będę płacił karta kredytową, to w momencie kiedy zakładam konto podaje nr karty i ... Jak będzie można w tedy płacić ? Automatycznie będzie abonament zabierał pieniądze z karty ?

Są może jakieś servery za darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie [kolejne] odnośnie abonamentu. Więc jeżeli zapłacimy za określoną ilość dni np miesiąc to jest to miesiąc spędzony w grze, czy od momentu zapłacenia, nawet kiedy nie jesteśmy w grze to leci zapłacony czas?
Czy w instrukcji dołączonej do gry będą informację o płatnościach ? Z góry dzięki ..^^ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma serwerów darmowych.
Tak, pieniądze będą pobierane automatycznie z twojej karty w zależności od opcji jaką ustawisz - może podbierać od razu opłatę na 6, 3 lub 1 miesiąc im dłuższą opcję wybierzesz tym cena za 1 miesiąc jest niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Placac abonament np.na 3 miesiace,to co miesiac z twojej karty bedzie znikala oplata miesieczna.Nie placisz od razu calej sumy.Placisz za miesia ckalendarzowy a nie za czas spedzony w grze.To tak jak z telewizja placisz a nie ogladasz niokogo to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po tym jak poczulem samospełnienie kupując mounta postanowiłem porobić sobie alty i popatrzyć jak inne klasy się sprawują :)

I powiem tak z castujacych demonolog i nekromanta się mi cholernie spodobali, natomiast ToS mimo tego, że się mówi, że tak wymiata i w ogóle nie przypadł mi do gustu. Zawiodłem się w sumie na bear shamanie - spodziewałem się czegoś ciekawszego - oczywiście być moze nie miałem czasu poznac nawet części gameplayu tymi postaciami, aczkolwiek to się czuje jak coś się podoba a coś nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2008 o 12:04, lastvegas napisał:

Teraz wiadomość dla tych, którzy korzystają z Inteligo. Można płacić za AoC kartą
Visa Electron.
Wbrew temu co pisze na stronie Funcomu, dzisiaj dostałem obciążenie
rachunku za kwotę 50.88 zł za miesiąc grania.


W jaki sposób i sie to udało ??? Mi wywala błąd od razu jak przepiszę numer karty, podam ważnośc i 3 cyfrowy kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować