Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft planuje zwrot w kierunku rynku PC?

56 postów w tym temacie

Napewno wieksza szansa na to jest, ze Starcraft II bedzie na konsoli (a juz zdecydowanie najwieksza na PS3 (Japonia i PS Move) niz ze wspomniane gry czyli GoW3 będzie na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable I było na PC, II nie, III już znów tak. Na pewno nie obraziłbym się, gdyby ten sam los spotkał GoW 3, ale się tego nie spodziewam.
Tylko fanboje są PEWNI, że GoW 3 nie będzie na PC.


Tylko durnie mają nadzieję na GoW3 na PC, przykro mi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył hity z xklocka na PC. W domu mam PS3 i mocnego laptopa, na którym chętnie bym odpalił chociażby Gearsy 2. W newsie jest jednak pewien "drobny" błąd w rozumowaniu. Windows nie jest platformą. Windows to system operacyjny komputera, który to komputer musi być dostatecznie mocny, aby grę pociągnąć. Biorąc pod uwagę to, że ogromna liczba komputerów to laptopy z byle jakimi kartami graficznymi, patrzenie na ilość pecetów na rynku, jak na liczbę potencjalnych klientów jest wręcz śmieszna. Osobiście widziałem wśród niegrających znajomych sporo laptopów, które miały problemy z pociągnięciem Visty, nie mówiąc już o włączeniu dodatkowych programów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że ogromna liczba

Dnia 22.06.2010 o 15:21, Doomann napisał:

komputerów to laptopy z byle jakimi kartami graficznymi, patrzenie na ilość pecetów na
rynku, jak na liczbę potencjalnych klientów jest wręcz śmieszna.


Nie nie jest - o ile weźmiesz pod uwagę gry casualowe, dające się bardzo często uruchomić za pomocą przegladarki. Takie produkcje (często pół darmowe - oparte na mikrotransakcjach) nie wymagają wypasionego kompa - wystarczy nawet stary rzęch. Liczba graczy niedzielnych na PC idzie w miliony (nawet Wii sie tu chowa), ten rynek to jest prawdziwa żyła złota. W takie "fejsbukowe" SimFarm grało swego czasu 80 milionów ludzi. Mało która gra, na jakąkolwiek platformę jest w stanie dobić do takiego wyniku. Myślę, że MS pójdzie właśnie w tą stronę, póki jest trend na pecetowe gry dla casuali. Inni wydawcy już ten trend zauważyli (nie na darmo EA wchłonął BiGFisha) i trzepia na tym kasiorkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Nikt nie mówił tu o grach core''owych (chyba, że mówimy o MMO), tylko o produkcjach Facebookowych lub innych odpalanych za pomocą przeglądarki. Casuale to ogromna grupa i wydawcy zdają sobie sprawę, że można na nich nieźle zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Rynek PC raz przynosi ogromne straty i jest nieopłacany z powodu piractwa, a teraz "w kwestii przychodów jest absolutnym liderem wśród platform do gier na całym świecie". Gubię się, ale cieszę, bom pecetowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na PC MS będzie wypuszczał te pozycje, co do których będą wątpliwości, czy sprzedadzą się w wystarczającym nakładzie. To nawet całkiem prawdopodobne. Według tej reguły GOW3 nie wyjdzie na PC, za to Fable3 tak, co do Alana- hmm, ta gra to największa klapa ostatnich lat. Nie sprzeda się nawet na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 15:32, byverter napisał:

I kto to mówił, że na PC nikt nie gra, bo piractwo. Jak widać dochody są największe z
gier na PC :D


Byłyby największe, gdyby nie piractwo- jedno drugie wyklucza w pewnym sensie ;p
Koleś mówiąc o Windows jako platformie przynoszącej największy dochód miał chyba na myśli sam Windows, bo niby dlaczego dopiero teraz się obudzili? (Co przez te parę lat robił ich analityk marketingowy? Urolop miał?..;) Aa, teraz rozumiem- x360 się nieco pospiracały i niejednokrotnie miałem okazję przeczytać wywiady udzielone przez niektórych 3-rd party developerów,z których wynikało że tracą nieco zaufanie do M$. Trzeba więc rozszerzyć rynek zbytu. Takie tylko prywatne przypuszczenia ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 15:19, MaZZeo napisał:

Tylko durnie mają nadzieję na GoW3 na PC, przykro mi :]


Za mało w życiu przeżyłeś żeby tak pisać. Jeżeli ktoś uzna, że może wycisnąć jeszcze jakieś grosze z GoW''a (np. za rok) wydając go na PC, to wyjdzie na PC. Jak myślisz, że jakaś gra jest tylko na x-pudło bo ktoś ma taką ideologię to czas najwyższy zapoznać się z podstawowymi zasadami rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne firmy to rozumiem, mają 100% zysku na Windowsie z gier (chodzi o samą sprzedaż), a na Xboxie 360 mają już tam parę procent mniej, no ale nie rozumiem dlaczego MS tak powiedział? Oni mają na swojej platformie 100% zysków jeśli sami wydają swoją grę. Ale to jak każda korporacja chce zarobić jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę w to wierzycie, że Microsoft się ogarnie i zacznie bardziej wspierać platformę PC? Zwłaszcza w okresie kiedy konkurencja już ich dogoniła, i najmniejszy błąd marki Xbox może spowodować spadek na sam koniec stawki?

Wątpie... MS wielokrotnie zapowiadał "złote czasy grania na PC"... I co z tego mamy? Games For Windows Live, który jak dotąd tylko wkurza graczy i nie daje nic sensownego w zamian? Beznadziejne konwersje? Brak DirectX 10 na Xp, byście władowali więcej kasy w kolejny system operacyjny? Takie o to były skutki, "zainteresowania" się Microsoftu rynkiem gier PC... Wierzcie mi... Lepiej będzie, jak będą trzymać się swojego Xbox''a...

PC jako platforma do gier nie potrzebuje "łaski" giganta z redmont by cieszył się zainteresowaniem... Steam, nadchodzący OnLive, rozwój gier online oraz otwartość tej platformy to jej ogromne zalety i dalej będzie pełno świetnych tytułów tylko na PC, bądź w najlepszej wersji na PC... Tyle ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 16:51, Xjumpaytech napisał:

Inne firmy to rozumiem, mają 100% zysku na Windowsie z gier (chodzi o samą sprzedaż),
a na Xboxie 360 mają już tam parę procent mniej, no ale nie rozumiem dlaczego MS tak
powiedział? Oni mają na swojej platformie 100% zysków jeśli sami wydają swoją grę. Ale
to jak każda korporacja chce zarobić jak najwięcej.

Zobaczyli, że gry przeglądarkowe oparte na mikropłatnościach się sprzedają - i uznali, że też chcą zarabiać. Taka jest moja hipoteza - wątpię, by M$ chciał sprzedawać core''owe gry na PC (ok, wiem, że jest Fable 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy równoznaczne szanse ma SC2 na konsolach i GoW na pc, bo jeśli chodzi o sc2 na konsole to nie było żadnych znaków tym kierunku, Blizz twierdząc, że mógłby zająć się konsolami wypowaidał się przy pytaniach o Diablo 3. Jeśli chodzi o GoW3, choćby ta wypowiedź daje cień nadzieji i szczerze mówiąc wcale bym się nie zdziwił. BA! byłbym zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie wydają na co mają ochotę, byle nie odpuszczali X360, bo wtedy poważnie zwątpię w ich normalność.

No i jeszcze sprawa kosztów pieca do grania, mnie na to nie stać obecnie, a przecież sama siódemka, w najniższej nadającej się do używania wersji, kosztuje z pół tysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować