Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Szybko i krótko, bo zaraz mam olimpiadę przedmiotowoą :) Gratulacje dla mafii, która jednak nie zagrałą na rewelacyjnym poziomie. Wszystko zawdzięcza mieszkanców, mi w pewnym stopniu też, i słabą analizą postow. Nie podoba mi się też opieranie swojej argumentacji na wcześniejszych edycjach i ilości postów, które dana osoba piszę. Myślę, że nie tędy powinien iść tok rozumowania, a takie argumenty nie powinny mieć racji bytu. Bo to też swoiste podążanie na łatwiznę. Dodatkowo sporadyczne odzwywanie się niektorych graczy również utrudniało wykrycie mafiozów, bo tacy ludzie byli swoistymi znakami zapytania, nie wiadomo było co o nich sądzić. Szkoda również, że mafia przyjęła taktykę usuwania najbardziej doświadczonych graczy na początku. Wyraźnie chcieli przejść grę na poziomie "easy" i myślę, że gdyby pierwsi dwaj zamordowani żyli, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej. I na koniec gratuluję również mieszkańcow utrzymujacych poziom gry, każdy powinien wiedzieć, czy go to dotyczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz. Nie pamięta wół jak cielęciem był? Każdy musi zacząć pierwszy raz. Jednym wychodzi to dobrze innym lekko gorzej. Mimo że nie śledziłem gry uważam, że nowi zagrali dobrze. Przypomnij swoje pierwsze kroki. Od razu miałeś pewność kto jest w mafii? Chyba nie, więc lekko przyhamuj (:P).

Do następnej edycji się dopiszę jak będe wiedział w jakim klimacie będzie prowadzona. Jeśli w świecie W40k to chętnie się dopiszę, ponieważ sam prowadziłem edycję w tym klimacie ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 23:59, upiordliwy napisał:

Hehe , muszę powiedzieć ,że to ciekawe ponieważ to był mój pierwszy typ . Jozeph nie chciał
zabijać Cerma , ale on sam nam się wystawił:
1) To bardzo doświadczony gracz i nawet jako zwykły mieszkaniec stwarza ogromne zagrożenie
2) Nie pisał w ciagu tych dni prawie w ogóle.
3) Miałem takie minimalne przeczucie , że on może być katanim. No i po dłuuugiej naradzie
z Jozephem padł Cerm.



He he Jestem pod wrażeniem ale .....i tu WIELKIE PRZEPROSINY szczególnie dla Lampka- byłem nieobecny poprostu:( Zostałem zmuszony do zrobienia Tour De Pologne odwiedzając Gdynie, Poznań, Rumię, Kościan, sprawy które spadły na mnie jak - a nieistotne jedyne co mnie martwi to fakt że mimo tego iż bym pisał miałbym niewielkie szanse na przeżycie:/
Nie wiem co mam teraz robić , może chyba odpuszczę FM na jakiś czas :)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Devilfish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. argon

trzeba spróbowac jeżeli ma się troche czasu wolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh gdyby nie ta głupia szkoła to wygladało by to inaczej :/ bo tak miałem 1-2 posty na dzień + raz wogóle nie głosowałem :] Szkoda że MG nie podawał kto na kogo głosował bo robiłęm sobie ładną notatke w Excelu dzięki której wszystko było by widać ale po jednym głosowaniu się zgubiłem i amen :/ Mafia zagrała tak sobie :D ale i tak wygrała ;) Jozeph sam wystawił Upiordliwego xD ale oczywiście przeczytałem to w ostatni dzień bo grobiłem grand analize postów bo wreszcie miałem czas. Szkoda że dopiero na końcu zdobyłem sojusznika(Sebe). A tak na przyszłość ja zawsze byłęm mieszkańcem i zawsze nim będe a więc nie głosować na mnie :D

MG - Devilfish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. WoWmen (skończył się semestr więc będe miał czas ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: zagraliśmy do d**y ;p Chodzi mi o miezkańców (z drobnymi wyjątkami). Czuję, że jeszcze nie jestem dobry w te klocki i muszę się sporo nauczyć. Kurcze, głosowałem na Upiordliwego po tej jego kłótni z Yarrem i to samo chicałem z robić w następnym linczu, ale to, co zrobił DonCorleone przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Gratulacje dla:
- mafii [;p]
- kaprali Yeates''a i Gierz''a
- nowych (sam taki w sumie jestem)
- i przede wszytskim dla MG, czyli naszego sierżanta!! Muszę przyznać, że była to najlepsza edycja w jaką grałem (nie obrażaj się upiordliwy ;D) Posty - miodzio!
PS. Mafia rzeczywiście ma nosa z katanim. Może to jakiś spisek ;p
PS2. A keidy ma się rozpocząć edycja DevilFisha? Bo ja jestem dostępny od następnej niedzieli dopiero (ferie i narty juhuu), to chyba się nie załapie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 09:15, WoWmen napisał:

Szkoda że MG nie podawał kto na kogo głosował bo robiłęm sobie
ładną notatke w Excelu dzięki której wszystko było by widać ale po jednym głosowaniu się zgubiłem
i amen :/


Hę ?? :P
jak to nie podawał? Dobra, przyznaję, że po pierwszym linczu mi się zapomniało... ale Yarr to zgłosił i zamieściłem. Później już zamieszczałem ale w postach o linczu mieszkańców, w mordach mafii tego nie robiłem, bo wydało mi się to robotą na nic, skoro kilka postów wyżej to już było :-)

MG - DeviFish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. argon
8. WoWmen
9. Lampek

jeśli Devil nie ma mnie dość :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ciąg dalszy z wczoraj:
Co do podpowiedzi:
- starałem się w miarę możliwości zwracać uwagę na zachowanie niektórych osób. Zwłaszcza Upiora :-)
- nie było to nachalne, ale czasem - wydaje mi się - bardzo jasne
- nikt nie umiał tego wykorzystać :-P
Shudo - wracaj nam do zdrowia :-)
DevilFish - mówiłem, że ekipa się zbierze :-) Ludziska, zgłaszać się...

Lampek, bez odbioru do 20-21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh tutaj była spora moja zasługa, że mafia wygrała i to muszę przyznać. No ale to jednak był mój debiut jako mieszkańca bo w mafii się sprawdziłem :P

==> DEViANCE

Poczekaj aż pojawi się Devilfish to powie wszystko, my z Lampkiem wiemy conieco, ale zostawimy mu tą przyjemność przekazania tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrczę, jeszcze nic oficjalnie nie napisałem, a tu już się lista pojawiła :) Co do mojego debiutu mam kilka opcji. Pewnie zdecydujecie się na wersję standardową, ale warto też zapoznać się z pozostałymi. Moja edycja rozgrywała by się w klimacie "The Thing". Znajomość filmu lub gry jest mile widziana, ale dla niezaznajomionych w temacie będzie informacja w postaci wątku fabularnego. Tak więc wszystko będzie wyjaśnione, wystarczy wiedza bardzo ogólna na temat "Rzeczy". Czekam na opine... i przybliżony czas, kiedy chcecie zacząć.

1 opcja, "standardowa", czyli najnormalniejsza FM:
- 2 mafiozi - dwaj zakażeni naukowcy
- 1 katani - rządowy komandos
- mieszkańcy (np. około 16)
- lincz i mord normalnie
+ ewentualne bonusy w postaci broni, czyli zwolnienie z linczu/morderstwa (jeszcze do ustalenia), dostępne dla wszystkich, ale jedna osoba nie może mieć bonusa kilka razy.
Można to zrobić w formie "kodu do szafki/sejfu/pomieszczenia" - ten kto poda najbliższą liczbę tej, którą wybrał MG dostaje immunitet. Może być też jeszcze tester krwi = sprawdzenie jednej osoby, ale wynik jest tylko i wyłącznie do wiedzy sprawdzającego (czyli przesłany przez MG). Inne ciekawostki…

2 opcja, "poszerzona":
- mafia (1 mafiozo) - Rzecz, zaczyna się normalnie (ale wybór ofiary co 2-3 dni), z tym, że zaraża wybranego gracza i jednocześnie sprawdza go:
- jeśli jest to mieszkaniec to zostaje zarażony, przyłącza się do mafii, więc gra dalej (może być limit zakażeń, np. do 2-3)
- jeśli jest to katani (których jest dwóch), ofiara zostaje zabita
- jest dwóch katanich, sprawdzają po staremu, ale zaczynają dopiero dzień po mordzie (aby uniknąć przypadkowo likwidacji mafii za pierwszym razem). Tu pojawia się jednak smaczek: sprawdzony i niewinny może być już następnego dnia zakażonym…
- około 20 mieszkańców, żeby nie skończyło się zbyt szybko
Wygrana:
Mafia - śmierć kataniego i wszystkich niezakażonych mieszkańców
Katani i mieszkańcy - śmierć mafii i zakażonych.
Lincz po staremu…

3 opcja, "odwrócenie ról":

- 1 katani - zły, czyli Rzecz. Zaraża co 2-3 dni
- 2 mafia - komandosi, którym rząd dał wolną rękę, będą więc zabijać po kolei, aby zlikwidować zagrożenie wśród naukowców (mieszkańców) - mord jak w przypadku 2 opcji, czyli po zakażeniu 1 osoby, także limit.
- mieszkańcy (również koło 20) - no cóż, "mięso armatnie" - dostają się w dwa ognie…
Zarażanie jak w opcji 2.
Wygrana:
Mafia - zabicie kataniego i zakażonych mieszkańców.
Katani: zarażenie wszystkich lub likwidacja mafii (jeszcze do uzgodnienia, patrz następny punkt)
Mieszkańcy: - zabicie zarażonych lub kataniego. W wypadku zabicia całej mafii:
a) koniec gry - wygrana Rzeczy (katani)
b) gramy dalej i mieszkańcy modlą się o wygraną :)
Ewentualnie mafia sprawdza, a nie zabija pozostałych - wtedy jednak znowu pojawia się problem: wcześniej niewinny, później może być zarażonym…
Z powodu zakażania mieszkańców w postach fabularnych umieszczane byłyby podpowiedzi… dobrze ukryte ofkorz :)

P.S. Brawa dla MG za poprzednią edycję i Jozepha, który nieźle zamieszał w końcówce mafii. Swoją drogą dlaczego nikt nie ruszył Upiora, który był wcześniej nie mniej podejrzanym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, kurcze, obojętnie która opcja "wygra" edycja będzie miodna. Szkoda, że się nie załapie. Eeeech, takie moje szczęscie... A może poczekacie, co? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 11:20, glizda101 napisał:

O, kurcze, obojętnie która opcja "wygra" edycja będzie miodna. Szkoda, że się nie załapie.
Eeeech, takie moje szczęscie... A może poczekacie, co? ;p

Wszystko zależy ile osób będzie chętnych do gry w ferie. Na razie mamy taki skład:

MG - DeviFish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. argon
8. WoWmen
9. Lampek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 11:29, DevilFish napisał:

Wszystko zależy ile osób będzie chętnych do gry w ferie. Na razie mamy taki skład:

/.../

No, ale przez tydzien ta pietnastka czy szsnastak sie uzbiera raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 11:33, glizda101 napisał:

> Wszystko zależy ile osób będzie chętnych do gry w ferie. Na razie mamy taki skład:
/.../

No, ale przez tydzien ta pietnastka czy szsnastak sie uzbiera raczej...

Nigdy nie wiadomo. Zresztą potrzeba około 20, jeśli zdecydujemy na opcję 2 lub 3. Żeby sie za wcześnie nie skończyło. Ale nie martw się, jeśli wyjdzie dobrze "zmieniona edycja" to na następnej od razu jesteś na liście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być w klimacie Thinga to ja odpadam. W ogóle nie orientuję się w tym klimacie. Na razie nie radzę eksperymentować z innymi opcjami.
Możesz dorzucić do gry (tak robiliśmy na starym forum) kilka ciekawostek do gry. Czyli różnego rodzaju porwania, quizy, immunitety, nietykalność, zagadki. Sam w mojej pierwszej mieszkańcy wybrali dowódcę (Conquerora) i za to, że został dowódcą miał dwa głosy.
Do tego w Wlkp. ferie zaczynają się od 13 lutego, a do tego klimat mi nie odpowiada.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre, pisałem Ci o tym już na gg, ale napiszę dla jasności dla wszystkich żeby pytania się nie powtarzały. Dla mnie najbardziej odpowiednia byłaby 2 opcja czyli "poszerzona wersja", chociarz każda brzmi dobrze.
Jedyny jaki jest powiedxmy drobny mankament to sprawa z katanim (w 2 opcji).
Jest powiedziane jeżeli mafia trafi na mieszkańca to go zaraża i mieszkaniec wtedy gra z mafią (ale gra). Natomiast jeżeli trafi na kataniego to go zabija, czyli przestaje on grać, czyli wszyscy wiedzą, że był on w mafii.
No i to taki mały minusik. Zawsze przecierz kto był katanim to taka tajemnica zostawiana na koniec, a tu będą wszyscy wiedzieć już wcześniej. Jednak to nie przeszkadza w rozgrywce...

No i pomysł z immunitetem też całkiem fajny jest chociarz czasem na pewno wkurzy mieszkańców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 11:43, DEViANCE napisał:

Do tego w Wlkp. ferie zaczynają się od 13 lutego


Oczywiście data startu ostatecznie zależy tylko od was... Zresztą jeśli nie uzbiera się skład to i tak nie zaczniemy. Co do orientowaniu się w temacie - jak napisałem wcześniej - nie jest to konieczne. Wyjaśnienie będzie wplątane w fabułę pierwszego - głównego postu. Jeśli jednak nie chcesz, nie będę zmuszał :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętni niech wpisują się dalej na listę. Potwierdzenia proszę pszesyłać na gg: 8455343 lub maila: saq_jr@interia.pl
Teściku nie będzie, będzie za to ankieta, czyli jak zwykle wstępny szkic swojej postaci. Ale o tym gdy uzbiera się lista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 08:12, DEViANCE napisał:

Chyba przesadzasz. Nie pamięta wół jak cielęciem był? Każdy musi zacząć pierwszy raz. Jednym
wychodzi to dobrze innym lekko gorzej. Mimo że nie śledziłem gry uważam, że nowi zagrali dobrze.
Przypomnij swoje pierwsze kroki. Od razu miałeś pewność kto jest w mafii? Chyba nie, więc lekko
przyhamuj (:P).


No właśnie, już Ci o tym pisałem - przeczytaj, a potem oceniaj. Zresztą niektórzy sami się przyznali, więc sprawa zamknięta ;) Fabularnie większość zagrała na dobrym poziomie i fajnie się te posty czytało. Brakowało jednak analizy - co, zdaje mi się, jest podstawą tej gry. A jeśli chodzi o mnie, to w mojej pierwszej edycji zginąłem jako trzeci i nie za bardzo miałem co analizować, choć podejrzewałem wtedy Ciebie, Arxela i Mikę [która była w mafii]. Fakt jest jednak taki, że się przyłożyłem do rozkminiania mafii. Dlatego też zwracam na to uwagę na przyszłość, bo bez tego zawsze będziesz narzekał, że "mafia i tak wygra". I przy okazji - przypomnij sobie w jakiej formie Ty oceniłeś nowych po jednej ze swoich edycji. Ja tylko zwracam uwagę na pewne rzeczy, a czy ktoś weźmie to sobie do serca to już jego sprawa.
Pozdrawiam!
P.S. I jeszcze jedno - ja się opanowuję, a nie hamuję ;P To taka subtelna różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się