Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Kurde belle max, nabijają się ze mnie ;P

Dr Yarrsung mówi, żebyście się mieli na baczności - czyście są mafia czyście są mieszkańcy, bo zada Wam bobu... o ile znowu nie zginie za słuszne podejrzenia, albo z rąk mafii jako pierwszy ;P

Mr Yarr uprzedza, że jego wrodzona łagodność sprawi, że lincze nie będą bolały... jak diabli, a nocne zgony będą dokonywane w aksamitnych rękawiczkach... to co, że piłą tarczową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 23:37, Yarr napisał:

Kurde belle max, nabijają się ze mnie ;P


;]
Dobra juz kończymy, ale przyznaj że to mi wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 23:44, Budo napisał:

Dobra juz kończymy, ale przyznaj że to mi wyszło :D


Tekst był przedni, przyznaję bez bicia czy innego brania koperty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 23:46, Lampek napisał:

Budo aleś Ty łasy na komplementy :P
Yarr powiedz mu, bo nie zaśnie :)


:D
No ba, ale już mi powiedział, był jakieś kilka sekund szybszy. A nie zasnę dzisiaj z zupełnie innego powodu, bo jutro mam @#%*^& poprawkę z biochemii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:52, Budo napisał:

Mg---> kiedy planujesz start?


Dopisuję się do listy osób pragnących poznać zdanie (jakiekolwiek, nawet najbardziej rozmyte) MG na powyższy temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 06:28, ariwederczi napisał:

> Mg---> kiedy planujesz start?

Dopisuję się do listy osób pragnących poznać zdanie (jakiekolwiek, nawet najbardziej rozmyte)
MG na powyższy temat. :)


Chciałbym jak najszybciej :) Czekam tylko na pełną listę, bo fabuła jest już ''ready''. W sumie wszystko już rozplanowałem i zapisałem cały zeszyt 16-kartkowy... a to nie wszystko. Mam nadzieję, że się wam spodoba. Za jakies pół godziny wrzucę post, w którym opiszę edycję od strony technicznej. Postanowiłem wybrać opcję 3, chyba, że naprawdę wolicie klasykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglądałoby to tak :

Opcja 3
1 katani (zły)
2 mafiozi
20 mieszkańców

Start 19-20
Lincz do 22
Zarażenie do 22:20 (pierwszy dzień na drodze wyjątku do 23)
Mord do 22:20

(1 dzień: 19-20 start, 23 zarażenie
2 dzień: lincz, mord
3 dzień: lincz, zarażenie, mord…)

Zarażenie:
Już pierwszego dnia katani wybiera mieszkańca do zarażenia (do 23). Później zakaża co dwa dni, z limitem 3 obcych łącznie (np. katani + 2 mieszkańcy). Od momentu zarażenia mieszkaniec może swobodnie rozmawiać po za forum z katanim i innym zarażonym i razem wybierają kolejną ofiarę. Zarażenie tylko w dni nieparzyste: niewykorzystane zarażenie nie przechodzi dalej, trzeba poczekać - szansa dla mieszkańców i mafii (nieparzysty dzień w świecie gry !). Jeśli do zakażenia zostaje wyznaczony mafiozo - ginie (inaczej mieszkańcy mieliby kompletnie przerąbane…). Ofkorz wyeliminowani nie porozumiewają się.

Mord: od 2 dnia, klasycznie
Lincz: bez zmian… prawie. Wyjątkiem będą bonusy, wyjaśnione w poście fabularnym.

Warunki wygranej:
Mafia i niezarażeni: likwidacja obcych (katani i zarażeni)
Katani i zarażeni: zarażenie wszystkich, wybicie niezarażonych i mafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 13:50, DevilFish napisał:

UPDATE:
17 mieszkańców, 20 uczestników...


Nie mam całkowicie twardego zdania, dlatego też postanowiłem te zmiany ukazać z punktu widzenia zarówno fana, jak i surowego osbnika, a także neutralnego narratora. Rolę fana i optymisty przydzieliłem Mafiosowi (nikt nie jest przecież tak honorowy jak mafioso!), malkonenta mieszkańcowi (bo większość z nich rodzi się pesymistami), po środku ustawiłem Kataniego (kto inny spojrzałby na FM bez emocji?). Więc do dzieła...

Katani - w sumie może się udać. Nie wiem jak to zaplanuje MG, bo ostatnia edycja z taką ilością osób grających nie należała do najlepszych, w szczególności pod koniec kiedy nikt już się prawie nie udzielał.

Mafioso - raczej się nie zgodzę. Takie innowacje zawsze wprowadzają do gry smaczek, a w szczególności teraz to wyjdzie, ponieważ nie dość, że przybywa nowych graczy, do tego są bardzo aktywni. Taka innowacja na pewno nie zaszkodzi nikomu. Jedyny problem to zebranie takiej liczby graczy, ponieważ przeważnie graliśmy po 12-15 graczy.

Mieszkaniec - zapowiada jakieś tam zmiany z mafią i katanim. Wymyślił nawet śmieszne określenie "zamiana ról". Tymczasem to tylko przeszkodzi w normalnym myśleniu zwykłego gracza. Zasady są skomplikowane jak na osobę, która pierwszy raz gra. Takie wprowadzenie innowacji radziłbym raczej już doświadczonym Mistrzom.

Mafioso - zgadza się, ale nie wiem czy nie powinniśmy teraz odbiec trochę od standardowych zasad i spróbować z nowym pomysłem. Wiadomo przecież, że radykalizm może zniszczyć to co pokochali gracze, no ale bez przesady. Ten nowy typ rozgrywki wydaje się świetnie wyważoną grą, która jest połączeniem starego systemu z nowym. I mimo wszystko pojawiają się drobne nowalijki. Pierwsza to to, że teraz katani zaraża mieszkańców. Tym razem nie możemy być po jego stronie tylko po stronie mafii. Katani zaraża i przekabaca na swoją stronę natomiast mafia próbuje zlikwidować kataniego i zarażonych.

Mieszkaniec - no dobrze, ale w sumie zwykła edycja Forumowej Mafii jest grą bardzo świetną i nie potrzeba wprowadzać takich radykalnych zmian. Nadal twierdzę, że to wyjdzie na niekorzyść FM.

Katani - nie do końca jestem przekonany, czy taka innowacja jest wadą gry. Na pewno dla niektórych osób, szczególnie tych "starszych" tak, ale dla młodych jest to naprawdę niezłe przeżycie. Nie wygrywa tym razem mafia, która zabije wszystkich mieszkańców i kataniego. Katani, który zamiast sprawdzać mieszkańców zaraża ich i próbuje wybić tych niezarażonych i mafię. Natomiast mafia, w przeciwieństwie do tradycyjnych edycji, próbuje uratować graczy, a nie ich wybić do nogi, próbuje uratować jak najwięcej niezarażonych.

Mieszkaniec - no dobrze, ale co z tego? Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat mamy wprowadzać takie zmiany? Dotychczas grało nam się bardzo dobrze bez takich radykalnych zmian. Katani tradycyjnie sprawdzał co noc osobę, mafia tradycyjnie próbowała zabić wszystkich, a mieszkańcy tradycyjnie próbowali zabić mafię. Czyli mówiąc krótko: Mafia - chce wyeliminować wszystkich mieszkancow (wlasciwie nie wiadomo czemu, to po prostu zadni krwi dranie), miasto - pozbyć sie mafii. Katani - pomoc miastu i oczywiście przeżyć. I ja bym przy tym pozostał, więc dlaczego mamy to zmieniać?

**********
Nie gram w tej edycji i o takich zmianach nigdy raczej nie myślałem. Próbuję przedstawić Wam jak na to spojrzą osoby nowe jak i stare, osoby które lubią zmiany i te drugie. Rewolucji nie ma, ale też nie ma mowy o totalnej klapie. Starzy fani raczej nie będą marudzić, bo gra mimo wszystko wciąga. Może to ten klimat The Thing, być może coś innego jest tym co przyciąga do Forumowej Mafii niczym magnes. Ogólnie mógłbym wziąć udział w grze, ale przez brak czasu nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe roztrojenie jaźni, DEViANCE. ;)

Moja opinia, niestety, nie będzie ani obiektywna, ani wszechstronna. Klimat The Thing mi odpowiada, zmiany mi nie przeszkadzają. Ja po prostu bardzo chciałbym w końcu ZAGRAĆ (wszakże nie grałem już dłuuugo). :)

Więc jak się pełna ekipa nie zbierze "wkrótce", to może dałoby się zagrać bez wymaganego kompletu? Czy 12 mieszkańców przy 15 uczestnikach to mocno za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 14:34, ariwederczi napisał:

Niezłe roztrojenie jaźni, DEViANCE. ;)

Moja opinia, niestety, nie będzie ani obiektywna, ani wszechstronna. Klimat The Thing
mi odpowiada, zmiany mi nie przeszkadzają. Ja po prostu bardzo chciałbym w końcu ZAGRAĆ (wszakże
nie grałem już dłuuugo). :)

Więc jak się pełna ekipa nie zbierze "wkrótce", to może dałoby się zagrać bez wymaganego kompletu?
Czy 12 mieszkańców przy 15 uczestnikach to mocno za mało?


Można by było spróbować... ale no właśnie spróbować. Czekam do środy, bo wtedy wraca Lampek. Wtedy startujemy z takim składem jaki będzie. Sądzę, żę FM zacznie się koło piątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe rozważania, ale pomysł z trzema rolami zaczerpnąłeś z CDA z recenzji Warcrafta III :P :P
no ale w zasadzie ciekawy pomysł z tymi różnymi stronami :)
Ja powiem tak:
Gram od niedawna :) ale w zasadzie już wiem co i jak. Nie zawsze doświadczony = lepszy. Mistrzowanie nie jest taką ciężką sprawą jeśli chodzi o aspekt techniczny. Więc mistrzowaniu może podołać każdy, nawet z nowalijkami. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Gdzie? W graczach. To od nich zależy, jak rozwinie się edycja... od tego, czy oleją czy nie. Zgadzam się z tym, że moja wyszła jak wyszła pod koniec, kiedy już nikomu się nie chciało pisać itp. Właściwie to zginęła razem z Yarrem, że tak powiem :). Później już nikomu nie chciało się specjalnie pisać postów fabularnych, tylko jakieś tam wzajemne oskarżenia, z których mało wynikało. Ot po prostu mieszkańcy stracili parę :-). Ale tak nie musi być zawsze. Moja edycja była po świętach, kiedy wraca się do pracy/szkoły/uczelni a Devil robi w okresie ferii... przynajmniej niektórych :)
Zresztą nie mam pretensji do graczy w mojej edycji, którą uważam za udaną :)
Dwa: rozumiem, że te zmiany można uważać za radykalne ale... są on TYLKO na czas tej edycji, jak można zauważyć - wpasowane w klimat. Uważam, że dzięki nim lepiej możnaby się wczuć. Zaszczucie... nie wierzysz nikomu oprócz siebie... no sorki, ale uważam że Devil ma chęci i umiejętności, aby to zrobić.
Trzy: nie będziemy czekać wieczność na 20 graczy. Wystarczy nam 15, przy lekko zmienionych zasadach słynnej opcji trzeciej.

No i to właściwie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanko. Skoro będzie już tych 3 katanich (w tym 2 zarażonych) to co się będzie działo podczas kolejnych nocy?
Ja to widzę tak: Jeżeli katani wskaże mieszkańca to nic się nie dzieje (bo już jest max limit zarażonych), a jeżeli wskażą mafię to ona ginie. Jednak nie jestem pewien czy dobrze myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 15:32, Ninja Seba napisał:

Ja mam tylko jedno pytanko. Skoro będzie już tych 3 katanich (w tym 2 zarażonych) to co się
będzie działo podczas kolejnych nocy?
Ja to widzę tak: Jeżeli katani wskaże mieszkańca to nic się nie dzieje (bo już jest max limit
zarażonych), a jeżeli wskażą mafię to ona ginie. Jednak nie jestem pewien czy dobrze myślę
:)

Nie, nie. Najzwyczajniej wtedy gdy limit jest wyczerpany nie robią nic. Ale mają atut w tym, że mają razem 3 głosy na linczu. To jest ich głowna (po zakażeniu) siła. W takim wypadku katani nie będzie wskazywał nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 15:51, Lampek napisał:

No i oczywiście im większa szansa na wygraną :)
ale proporcje, wydaje mi się, zostały zachowane.


No mi też się tak wydaje, ale wszystko się w grze okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , dla mnie też co prawda troche zagmatwane są zasady na pierwszy rzut oka , ale przecież każdemu przydaje siępowiew świeżości. Ile można wałkować to samo < powiedział człowiek , który w chyba 90% swoich edycji był mafiozem...> , zobaczcie ,że ostatnio i tak "doświadczeni" gracze nie udzielają się zbytnio. Jakby wymarli. Coś mi się widzi ,że i tak następuje kolejne pokolenie FM więc dajmy mu szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Później już nikomu nie chciało się specjalnie pisać postów fabularnych,

Dnia 16.01.2006 o 14:50, Lampek napisał:

tylko jakieś tam wzajemne oskarżenia, z których mało wynikało.

Te wzajemne oskarżenia to jest własnie sens gry w forumową mafię. Nie fabuła, nie klimat, tylko właśnie te oskarżenia. To one są motorem napędowym tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jacyś chętni? Zgłaszać się, people! :)

Ze swojej strony obiecuję, że dam z siebie wszystko w najbliższej edycji FM. I daję pełne prawo wszystkim forumowiczom do egzekwowania mojej obietnicy.

Będzie tak, jak dawno nie było!

(Czy to nie zbyt duży optymizm jak na człowieka, który powinien teraz siedzieć i pisać pracę licencjacką?) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się