Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Hehe, tak sobie czytam te Wasze rozważania, a ja pomyślałem, że temat można zupełnie inaczej rozpocząć. Nie mówić o odwróceniu ról - to faktycznie może wprowadzić lekką dezorganizację. Po prostu uznajmy, że jest jeden mafioso "Rzecz" i dwóch katanich "Komandosów". Wtedy sprawa będzie mniej zagmatwana. Obu katanich będzie miało możliwość eliminacji poprzez sprawdzenie [zamiast dowiadywać się kto jest kto, MG napisze posta, że osoba ta zginęła]. A mafia "Rzecz" będzie zarażać co dwa dni [rozumiem, że poza zarażaniem będzie też eliminować w tych dniach w których nie będzie zarażać - dobrze zrozumiałem?]. Przy takim założeniu nie ma mowy o rewolucji i role są jasne [nie ma złego kataniego i dobrej mafii, tylko standard moralny, tak jak do tej pory ;)]. Przy takim rozwiązaniu [a w zasadzie nazewnictwie] starzy gracze nie będą czuli radykalnej zmiany zasad tylko lekką odmianę [nowym natomiast będzie łatwiej przestawić się później na normalne zasady]. To tylko propozycja. Ja tam się dostosuję bezwarunkowo do decyzji miszczunia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 17:10, Yamamoto napisał:

A ile edycji prowadziłeś?? Bo na straym forum byłem chyba miesiąc/


Jedną prowadził, ale za to jaką :D Dwa obozy i ten szalony naukowiec...
/.../
edycja 37, BloodyGuy
edycja 38, Narrentum
edycja 39, CermatoX
edycja 40, Ariwederczi
edycja 41, B.l.i.n.k
edycja 42, S4jm0n
edycja 43, DEViANCE
/.../

Lampek - dokładnie to tak. Czytam sobie ostatnio wszystko. CDA kupuję rzadko. Można powiedzieć, że w ogóle nie kupuję, ale tamten nr kupiłem ze względu na Wacrafta III, którego po prostu kocham. Też postanowiłem wziąć tak sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 19:51, DEViANCE napisał:

Jedną prowadził, ale za to jaką :D Dwa obozy i ten szalony naukowiec...


Jestem zdumiony, że ktoś to pamięta. :) Faktycznie, prowadziłem jedną edycję, nieco zakręconą, z oryginalnymi pomysłami typu "dwie grupy". Szkoda, że mój ostatni "oryginalny pomysł" pogrzebał całą edycję i dzisiaj jest jak plama na honorze (dla tych, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają - podpowiedziałem mafii ruch, na szczęście mafioso miał morale wyższe od mojego).

Dlatego edycja, którą planuję w przyszłości poprowadzić, ma być jak rehabilitacja. :)

Dnia 16.01.2006 o 19:51, DEViANCE napisał:

/.../
edycja 40, Ariwederczi
/.../


LOL. Nawet nie wiedziałem, że prowadziłem XL edycję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 16:54, DonCarleone napisał:

Te wzajemne oskarżenia to jest własnie sens gry w forumową mafię. Nie fabuła, nie klimat, tylko
właśnie te oskarżenia. To one są motorem napędowym tej gry.


Wiem, wiem. :)
ale dla mnie takie suche oskarżenia, bez ani krzty dodania jakiejś otoczki fabularnej są nudne i niszczą klimat edycji. Skoro gramy w(swoją drogą) grę tekstową, to powinniśmy wczuć się w świat gry. Nasze posty to wypowiedzi postaci, którymi kierujemy... przynajmniej ja to tak odbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 18:55, Yarr napisał:

A mafia "Rzecz"
będzie zarażać co dwa dni [rozumiem, że poza zarażaniem będzie też eliminować w tych dniach
w których nie będzie zarażać - dobrze zrozumiałem.


Zostanę przy moim, bo mi się wszystko pomiesza:
1 katani: zaraża w dniach 1,3,5,7... (jeśli osiągnie limit, to w tych dniach nie robi nic. Ani nie zaraża, i wogóle nie zabija mieszkańców. Dopiero gdy Obcych będzie poniżej 3, w dzień nieparzysty wybierają ofiarę. Gdyby też zabijała to mieszkańcy nie mieliby szans. Zabija tylko mafię, jeśli na nią trafi; mieszkańców zaraża. 3 obcych = brak głosowania zarażonych (brak wyboru ofiary, dowolnej)
2 mafiozi: zabijają od drugiego dnia i nieważne czy ginie mieszkaniec, czy Rzecz - ginie i tyle.

PS. podrzuć swoje gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 20:59, Lampek napisał:

Wiem, wiem. :)
ale dla mnie takie suche oskarżenia, bez ani krzty dodania jakiejś otoczki fabularnej są nudne
i niszczą klimat edycji.

Według mnie to własnie te oskarżenia i pomówienia budują klimat edycji. Fabuła jest dodatkiem, miłym aczkolwiek niekoniecznym.

Dnia 16.01.2006 o 20:59, Lampek napisał:

Skoro gramy w(swoją drogą) grę tekstową, to powinniśmy wczuć się w
świat gry. Nasze posty to wypowiedzi postaci, którymi kierujemy... przynajmniej ja to tak odbieram.

Jedno nie wyklucza drugiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:04, DonCarleone napisał:

Według mnie to własnie te oskarżenia i pomówienia budują klimat edycji. Fabuła jest dodatkiem,
miłym aczkolwiek niekoniecznym.


fabuła jest koniecznym dodatkiem.
nawet twierdzę, że nie jest dodatkiem tylko integralną częścią edycji FM bo to ona mnie przyciągnęła i byc może przyciągnie więcej nowych aby nie było problemów z rekrutacją.
jeżeli gracze zaczną "olewać" fabułę to FM zacznie kierować się w stronę spamerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:15, DevilFish napisał:

Co wy na to ? Data odpowiada ?


Mam wrażenie, że już to widziałem tylko z inną datą :P
Mi odpowiada jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2006 o 21:16, argon napisał:

fabuła jest koniecznym dodatkiem.
nawet twierdzę, że nie jest dodatkiem tylko integralną częścią edycji FM bo to ona mnie przyciągnęła
i byc może przyciągnie więcej nowych aby nie było problemów z rekrutacją.
jeżeli gracze zaczną "olewać" fabułę to FM zacznie kierować się w stronę spamerstwa.


To nie widziałeś starych edycji bez fabuły. To był spam, na początku nikt nie miał podejrzeń to ludzie pierdoł pisali, za przeproszeniem. Pamiętam te posty
"To dla mnie tez soczek! C[^]"
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:16, argon napisał:

fabuła jest koniecznym dodatkiem.
nawet twierdzę, że nie jest dodatkiem tylko integralną częścią edycji FM bo to ona mnie przyciągnęła
i byc może przyciągnie więcej nowych aby nie było problemów z rekrutacją.
jeżeli gracze zaczną "olewać" fabułę to FM zacznie kierować się w stronę spamerstwa.


Moim zdaniem fabuła jest najważniejsza gdyż buduje cały klimat sesji. Przecież bez niej to już by nie było to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:48, WoWmen napisał:

> Co wy na to ? Data odpowiada ?
Hmm nie znam tych uczestników co są tam podani ;)


Znajdź mi taki plakat w dużym wymiarze (mi sie nie udało), a zrobię resztę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:50, DevilFish napisał:

> > Co wy na to ? Data odpowiada ?
> Hmm nie znam tych uczestników co są tam podani ;)

Znajdź mi taki plakat w dużym wymiarze (mi sie nie udało), a zrobię resztę :]

Właśnie to robie ;) teraz szukam listy graczy tylko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota. Mam nadzieję, że na tablicy znajdzie się jeszcze kilka ksywek. Ci którzy nie przysłali potwierdzeń na maila niech to zrobią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jeszcze zostało ;) nawet czciąke mam orginalną jak była tam :P ehh nie rozumiem co za problem z tymi potwierdźeniami, wystarczy kilka chwil i już zrobione a i tak ciężko to niektórym zrobić.
****
Hmm Wam też nie działa gg czy tylko mi? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się