Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2005 o 16:36, Keroth napisał:

Sorry ale angiuelskiego uczą w kazdej szkole,wiec bez przesady...


Bez przesady! Właśnie na odwrót. W moich okolicach to wszystkie gimnazja mają język niemiecki. W mojej klasie język angielski kontynuuje tylko 7 osób, a 29 uczy się niemieckiego. Tak samo jest w pozostałych klasach(chcę dodać, że do tego LO można było się dostać od 140 pkt)
Więc dla mnie na pewno lepiej będzie jak tekst będzie po niemiecku niż po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 16:42, Keroth napisał:


Pierwszy raz o czymś takim słysze ;\.


O czym pierwszy raz słyszysz? O tym, że niemieckiego w moich okolicach(byłe woj. kaliskie)uczy się więcej osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2005 o 16:21, DEViANCE napisał:

Mimo że nie gram w tej edycji, to nie wiem czemu
podajesz strony zagraniczne :/ Jak byś dał w języku niemieckim to ja bym sobie poradził, bo tego języka się uczę, ale tam
to mało co kapuję. A dajmy kogoś innego kto uczył się ruskiego albo żadnego to tym bardziej nie przeczyta tej strony.


Jest parę powodów:
1. Obrazki każdy zrozumie, a o to głónie chodziło- resztę piszę
2. Angielski tam jest na podstawowtm poziomie, myślę że nikt nie bedzie miał problemów
3. Nikt nie napisał na gg żebym wrzucił jakąś polską stronkę
4. W tej grze chodzi o karty a nie fabułę, więc nawet nie wiem czy są jakieś polskie stronki z fabułą i światem (ja nie znalazłem)
No to tyle, zabieram się do pisania posta o czterech głównych gildiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANgielski to jest obowiązkowy język w każdym liceum, ja nie wiem może twoi dyrektorzy sobie w kulki lecą albo co ale to jakaś bzdura jest :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 17:23, Keroth napisał:

ANgielski to jest obowiązkowy język w każdym liceum, ja nie wiem może twoi dyrektorzy sobie w kulki lecą albo co ale to jakaś bzdura jest :|


NIe kapujesz! Niemiecki kontunuujemy, a angielski mamy podstawowy... czyli 3h niemieckiego, 2h angola... Mnóstwo osób miało niemiecki wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Angielski to nie jest jezyk obowiązkowy. W szkołach językowych gdzie jest mój kuzyn(2 kl.) w ogóle nie ma angielskiego. Ma 6h francuskiego i 5h niemieckiego. A ze w twojej szkole góruje angielski nie znaczy, że we wszystkich tak ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przez wieki równowaga gildii powoli zaczynała się przechylać na korzyść czterech najpotężniejszych i najstarszych z nich. Pakt gwarantował równość, ale chyba tylko ślepiec twierdziłby że równa pozycja gildii to stan faktyczny. Większość ugrupowań była albo zbyt fanatyczna, albo zbyt ograniczona, albo zbyt pewna siebie, żeby stworzyć przewagę. Jednak cztery gildie: Golgari, Boros, Dimir i Selesnya zdołały osiągnać potęge, która niebiezpieczne wyróżniła je od reszty klanów

Legion Boros- ten klan wierzy w wyższe prawo- to którego siłą jest ogień, a sprawiedliwość światłem które z niego bije. Prowadzeni przez Archanioła Razię Borosi stanowią najpotężniejszą siłę militarną w Ravnicy. Walka z nimi jeden na jednego byłaby szlaeństwem, ponieważ ta gildia największa wagę przykłada do działania, wątpliwość i wahanie pozostawiając innym. Część gildii- Oddziały Wojek są główną siłą przenaczoną do wprowadzania sprawiedliwości Boros w życie. Wierzą oni głęboko że ich pięść jest w stanie zneutralizować każdy konflikt.
Lider- Razia Archanioł Ognia, ta wieczna istota została stworzona z czystej energii Światła i Ognia po to aby zżyć i walczyć stanowiąc żywy ideał żołnierza Boros
Siedziba- Sunhome- jest to krzyżówka fortecy, koszar i światyni, miejsce stałego pobytu lidera, oraz baza wypadowa dla Wojków i reszty sił Legionu
Cechy- zołnierzy Boros cechuje fanatyczne wręcz oddanie spraiedliwości i doktrynie gildii. Dla wrogów jest taka sam wada, jak zaleta dla przyjaciół. Żołnierz Boros jest w stanie oddać wszystko za swoją wiarę.
Skład- w skłąda tej gildii wchodza najprzeróżniejsze rasy- od goblinów poprzez olbrzymy, żywiołaki ognia (zwane ognisto-krwistymi) aż po minotaury i ludzi- naliczniejszą część Legionu.
Struktura- w pełni zmilitaryzowana, każdy żołnierz ma swoje miejsce z bitwie i każdy żołnierz podlega swemu dowódcy. Wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku.
Gildia ta reprezentuje w grze kolory: biały i czerwony, siły światła i ognia.


Konklawe Selesnya- "Jeśli już jesteś z nami, jestes równy pośród nas- inaczej jesteś zgubiony"- te słowa wypowiedział Tolsimir Wilcza Krew, jeden z agentów Konklawe, ale mógłby je rzec każdy członek Selesnyi. Ta gildia to zgrupowanie niewielkich oddziałów o dużej niezależności, broniących natury w Ravnicy. Ich tereny przypominają lasy, bowiem drzewa dla Selesnyi to świętość i nie można im przeszkadzać we wzroście. Siły Konklawe reprezentuja energię światła i natury, przez o zyskują nieme poparcie najróżniekszych bestii zamieszkujących miasto. Ich siła polega na prostocie ich wierzeń polegających na życiu w harmonii z innymi i naturą. Ktoś z zewnątrz jednak mógłby ich nazwać fanatykami, gdyż za wszelką cenę bronią oni pozostałości natury w mieście.
Lider- Chór Driad- tajemne zgrupowanie potęznych i starozytnych istot, zarządzających odosobnionymi grupkami sił selesnyi
Siedziba- Vitu-Ghazi- niegdys najpotężniejsze i największe drzewo na swiecie, chociaż normalnie obumarłoby już dawno temu, moc driad i druidów utrzynuje je przy życiu.
Cechy- członkowie Konklawe staraja się zawsze awansować w rangach gildii. Są niemal fanatycznie oddani idei obrony natury i w związku z tym sa śmiertelnym wrogiem każdego kto dybie na przyrodę.
Skład- Selesnya to głównie Elfy, chociaż w skład gildii wchodzą też ludzie. Mowa oczywiście o humanoidalnych rasach. Poza nimi gildii służy cała masa bestii zamieszkujących miasto, takich jak żywiołaki lub potężne żmije, których siła obrosła juz w legendę
Struktura- silnie zdecentralizowana, opierająca się na niewielkich lecz mobilnych grupkach wojowników, silnie niezależnych, lecz współdziałających ze sobą w razie potrzeby.

Uff, ale pisania. No dobra to na razie dwie gildie, pozostałe dwie, może dizisiaj a może jutro, sorki że tak wszystko w kawałkach Wam wrzucam, ale mam trochę innych zajęć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 17:26, DEViANCE napisał:

Jeszcze jedno. Angielski to nie jest jezyk obowiązkowy. W szkołach językowych gdzie jest mój kuzyn(2 kl.) w ogóle nie ma
angielskiego. Ma 6h francuskiego i 5h niemieckiego. A ze w twojej szkole góruje angielski nie znaczy, że we wszystkich tak
ma byc.


Ale nie znaczy to też że angielskiego nie ma w większości. A tak właśnie jest (angielski jest w większości szkól i więcej osób się go uczy). Nie należy patrzeć przez pryzmat jednego regiony gdzie popularniejszy jest inny język. A szkoły językowe też są przecież różne (z różnymi językami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie juz spokój z tym Angileskim i Niemieckim. To nie wątek o edukacji. ;-)
Legion Boros już mi się podoba, bo w MtG grałem głównie czerwoną talią. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 17:26, DEViANCE napisał:

Jeszcze jedno. Angielski to nie jest jezyk obowiązkowy. W szkołach językowych gdzie jest mój kuzyn(2 kl.) w ogóle nie ma
angielskiego. Ma 6h francuskiego i 5h niemieckiego. A ze w twojej szkole góruje angielski nie znaczy, że we wszystkich tak
ma byc.


W mojej szkole w moim przypadku, bo wybierać mogłem akurat z 5 języków, góruje Francuski. Jednak w każdej klasie jest angielski. Nie znam szkoły w Mazowieckim, w którym nie ma angielskiego. Angielski w liceum to wymóg jest i tyle. A jeśli ktoś ma podstawowy nawet to może próbować coś zrozumieć i tyle. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konklawa Selesnya to taki nasz Greenpeace :D Oni też oddadzą życie za źdźbło trawy ^^. Lepsza wg. mnie jest ta pierwsza :). Czekam na reszte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 19:12, WoWmen napisał:

Konklawa Selesnya to taki nasz Greenpeace :D Oni też oddadzą życie za źdźbło trawy ^^. Lepsza wg. mnie jest ta pierwsza
:). Czekam na reszte :D


Reszte zapodam jutro chyba bo dzisiaj kiepsko z czasem (chyba że późnym wieczorem). Pozostałe dwie są bardziej .... mroczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 19:13, Budo napisał:

Reszte zapodam jutro chyba bo dzisiaj kiepsko z czasem (chyba że późnym wieczorem). Pozostałe
dwie są bardziej .... mroczne.

Przecierz Cie nie poganiamy ;) przecież każdy ma własne życie osobiste :P
Mroczne...fajnie brzmi. Zombie Trolle? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 19:15, WoWmen napisał:

> Reszte zapodam jutro chyba bo dzisiaj kiepsko z czasem (chyba że późnym wieczorem). Pozostałe
> dwie są bardziej
.... mroczne.
Przecierz Cie nie poganiamy ;) przecież każdy ma własne życie osobiste :P
Mroczne...fajnie brzmi. Zombie
Trolle? :D


O to miło :P ja kiedyś nie byłem taki wyrozumiały (sorka sajmon).
A Zombie trolle tyż będą i nawet zombie chwasty :)

Wciąż czekamy na graczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 19:17, Budo napisał:

i nawet zombie chwasty :)

Obumarłe kwiatki ;)

Dnia 23.11.2005 o 19:17, Budo napisał:

Wciąż czekamy na graczy!

Jest nas 11 tak? Cerm mówił coś że Go dopisać więc brakuje dwóch osób. Przydało by się je znaleźć do weekendu ;/
Trzeba jakoś "zareklamować" Mafie na forum, najlepiej w jakimś wątku RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do języka - ja np. mam 4 godziny niemca, 3 anglika na poziome no powiedzmy średniozaawansowanym ale sam go dokształcam , polskiego 5 godzin, francuskiego 2 :) - mam przynajmniej na czym się wyspać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Boros - będzie ciekawiej walczyć przeciw "salezjanom" ;P
P.S. Grę w Magica tylko obserwowałem - miałem dwóch kolegów, zapalonych graczy. Mam w domu starter, który kiedyś był w ŚGK, ale nie grałem w to nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się