Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

No ja się mocno zdziwiłem, bo pod koniec dnia winy LifaRa byłem prawie pewien. Jak napisał Bumber, jutro będziemy myśleć. Ja dokładnie przejrzę każdy post glizdy i Bumbera, bo chociaż ich odrzucałem to jeden musi być mafią.

Heh, identyczną sytuację miałem w poprzedniej edycji, tylko, że z Kukowskym i mtobim, wtedy niestety nie trafiliśmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Przeczytałem wszystko jeszcze raz. Jednak nie będę nadto analizował, nie będę zagłębiał się w szczegóły. Idę po najmniejszej linii oporu.
Dzisiaj głosuję na Invina. Dlaczego? Z powodu samego początku, a konkretniej braku mordu. Invin odezwał się dopiero dnia drugiego ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22158), a jego następnym postem był ten ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22196), gdzie sam przyznaje się, że nie miał dostępu do internetu. Jaki z tego wniosek? Upiora nie było przy pierwszym mordzie, a Invin zaliczył pad internetu. Efekt jaki był - wszyscy wiemy.
Glizda tego pamiętnego dnia napisał posta o godz. 22.14, niewiele po mnie, więc z tego powodu mogę go uniewinnić. Nie wydaje mi się, że taki gracz jak on nie dał namiarów do MG, mimo nieobecności partnera. A Invin zrobić tego nie mógł, bo go po prostu nie było.
Może się to wydawać błahe i śmieszne, ale wolę oddać głos na podstawie pewnych argumentów i nie zagłębiać się w analizy, bo jeszcze przyjdą mi do głowy jakieś wątpliwości.
Na sam koniec dodam, że gra obu tych panów, glizdy i Invina, po prostu mi się nie podobała. Obaj odzywali się mało, dawali niewiele powodów do dyskusji, rzadko się tez do niej włączali. Szkoda, bo gra mogłabyć ciekawsza. A tak...

**************
Lincz -----> Invin
**************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdziwinie dotarciem do finału i niewinnością LifaR''a minęło, więc trzeba poszukać jakiś błędów mafioza / oznak niewinności.

Bumber:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22221 - obrona upiora
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22251 - upior twierdzi, że Bumber jest niewinny;
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22256 - jw.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22262 - jw.

Upior mógł pomyśleć, że takie bronienie Bumbera wyda się zbyt oczywiste dla innych i dadzą mu spokój.

glizda:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22205 - podejrzewa Bumbera
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22209 - "czasowe" uniewinnienie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22239 - odrzucenie Bumbera i częściowo mnie z listy podejrzanych
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22305, http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22308 - znowu podejrzewa Bumbera

Heh, właściwie to jedyne posty glizdy z których możemy wyciągnąĆ "jakieś" wnioski, chociaż w sumie nic tam nie ma, oprócz zmieniania zdania o Bumberze :D

I teraz teorie mafiozowania -
Bumber - raczej o mordzie w pierwszy dzień nie zapomniał, jeśli jest mafią to prawdopodobnie chciał zrobić tak jak pisałem kilka postów wyzej, tylko przeciw LifaRowi. Tylko zastanawia mnie dzisiejsze morderstwo, zostawić glizdę, który przecież go podejrzewa.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22240 - Yarr podejrzewa Bumbera
- Może bardziej obawiał się Yarra.
- Stwierdził, że mieszkańcy jego podejrzewają i postawił wszystko na jedną kartę zostawiając glizdę, który przed wczorajszym linczem mnie uniewinnił i kierując oskarżenia przeciw mnie

Glizda - może być to typ mafii-milczka, ale mimo wszystko zostawil za mało poszlak.
Ale... kiedy nie było mordu napisał swojego posta o 22:14, więc mogł się spóźnić z głosem (chociaż wydaje się mi to mało prawdopodobne, bo 4 minuty mógl pisać posta :))

-----
Lincz ---> Bumber

Nie jestem do końca przekonany, więc jeśli masz coś na swoją obronę to pisz ile tylko wiesz.
-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 18:52, Invin napisał:

/.../ Upior mógł pomyśleć, że takie bronienie Bumbera wyda się zbyt oczywiste dla innych i dadzą
mu spokój. /.../

Heh. Domyślać się można, ale lepiej znaleźć motyw działania upiora, niż opierać się na domysłach. Wytłumacz mi, dlaczego upiór wspomina o mnie, w Twoim przekonaniu jego wspólnika, na takim etapie gry? Przecież takie zachowanie mogło zwrócić uwagę innych. A to byłoby nieporządane w momencie, gdy ginie jeden mafiozo, prawda? Inna sprawa, że takie efektu to nie wywołało. Do wczoraj. Nadal uważasz więc, że upiór zastosowałby taką zagrywkę w odniesieniu do swojego partnera? Żeby mu tylko "bigosu" narobić?

Dnia 25.01.2007 o 18:52, Invin napisał:

I teraz teorie mafiozowania -
Bumber - raczej o mordzie w pierwszy dzień nie zapomniał, jeśli jest mafią to prawdopodobnie
chciał zrobić tak jak pisałem kilka postów wyzej, tylko przeciw LifaRowi.

Tego stwierdzenia nie rozumiem... Że co miałem zrobić?

Dnia 25.01.2007 o 18:52, Invin napisał:

Tylko zastanawia
mnie dzisiejsze morderstwo, zostawić glizdę, który przecież go podejrzewa.

Robisz z siebie pośmiewisko, czy to jakaś solidna taktyka?

Dnia 25.01.2007 o 18:52, Invin napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=22240 - Yarr podejrzewa Bumbera
- Może bardziej obawiał się Yarra. /.../
- Stwierdził, że mieszkańcy jego podejrzewają i postawił wszystko na jedną kartę zostawiając
glizdę, który przed wczorajszym linczem mnie uniewinnił i kierując oskarżenia przeciw mnie

Skoro Yarr został uniewinniony przez kataniego, to chyba normalnym jest, że zostaje on usunięty w mordzie. Dlaczego? Bo nikt go już nie bierze pod uwagę jako potencjalnego zdrajcy. Dlatego mafia go usunęła. To chyba logiczne?
Strugasz nieobeznanego, mając w tym jakiś cel... Przynajmniej ja tak to odbieram.

Dnia 25.01.2007 o 18:52, Invin napisał:

Nie jestem do końca przekonany, więc jeśli masz coś na swoją obronę to pisz ile tylko wiesz.

Połknąłem przynętę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 20:14, Bumber napisał:

Heh. Domyślać się można, ale lepiej znaleźć motyw działania upiora, niż opierać się na domysłach.
Wytłumacz mi, dlaczego upiór wspomina o mnie, w Twoim przekonaniu jego wspólnika, na takim
etapie gry? Przecież takie zachowanie mogło zwrócić uwagę innych. A to byłoby nieporządane
w momencie, gdy ginie jeden mafiozo, prawda? Inna sprawa, że takie efektu to nie wywołało.
Do wczoraj. Nadal uważasz więc, że upiór zastosowałby taką zagrywkę w odniesieniu do swojego
partnera? Żeby mu tylko "bigosu" narobić?


Narobić bigosu albo próbować odwrócić od niego podejrzenia.

Dnia 25.01.2007 o 20:14, Bumber napisał:

Tego stwierdzenia nie rozumiem... Że co miałem zrobić?


Mogłeś nie mordować w pierszy dzień, wkopując trochę upiora, ale z drugiej strony zostawiając kilku innych podejrzanych, nieobecnych w pierwszy dzień.

Dnia 25.01.2007 o 20:14, Bumber napisał:

Skoro Yarr został uniewinniony przez kataniego, to chyba normalnym jest, że zostaje on usunięty
w mordzie. Dlaczego? Bo nikt go już nie bierze pod uwagę jako potencjalnego zdrajcy. Dlatego
mafia go usunęła. To chyba logiczne?


Heh, niekoniecznie, bo nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek podejrzewał wcześniej glizdę, więc można było zostawić Yarra i zwalić wszystko na trzeciego, licząc, że Yarr odda na niego głos.

Dnia 25.01.2007 o 20:14, Bumber napisał:

Strugasz nieobeznanego, mając w tym jakiś cel... Przynajmniej ja tak to odbieram.


Ja to odbieram trochę inaczej. ;)

Bumber, zdaję sobie sprawę, że moje argumenty przeciwko Tobie są słabe, ale na glizdę w ogóle nic nie znalazłem co by świadczyło o tym, że jest mafią, więc głosuję na Ciebie, bo wydaje mi się, że jest bardziej prawdopodobne, że jesteś mafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cholercia, ja muszę wybierać. Jak ja tego nie lubię...
Invin.
Nie ukrywam, że jednym z głównych argumentów przeciwko niemu jest ten brak mordu dnia pierwszego. Sądzę, że Bumber nie pozwoliłby sobie na coś takiego (chyba, że to jakaś nowatorska taktyka dwóch wymiataczy - w takim bądź razie chylę czoła :)). Nie wydaje mi się także, że mafiozo "olałby" (to nie jest nic obraźliwego, nie mogłem znaleźć lepszego słowa ;P) dzisiejszy dzień. Bumber głosuje sobie na Invina, samemu przyznając, że idzie po najmniejszej linii oporu i nie robiąc nic, żeby próbować przekonać mnie do jego (Invina) winy. Chociaż może działa w jakiś sposób na moją podświadomość, bo w końcu to właśnie jego wybrałem. ;D
W sumie to nie jestem niczego pewien, bo nienawidzę takich sytuacji, jak ta. Ale w moim odczuciu, jeśli mam wybierać z tej właśnie dwójki, to winny jest Invin. Mnie się tak wydaje i basta... Przez całą grę (której zdecydowanie nie mogę zaliczyć do udanych... :/) się myliłem. Oby pod koniec los się do mnie uśmiechnął...

***OFFTOP***
lincz ==> Invin
***OFFTOP***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:31, Invin napisał:

Narobić bigosu albo próbować odwrócić od niego podejrzenia.

Czy Ty nie rozumiesz, że trzykrotne uniewinnianie jedenj osoby przez mafioza, i to w takiej sytuacji, nie jest dobrym pomysłem (zakładając, że osoba uniewinniana to także zdrajca)? Bo zwraca to uwagę innych i w żaden sposób nie odwraca podejrzeń, wręcz przeciwnie!

Dnia 25.01.2007 o 20:31, Invin napisał:

Mogłeś nie mordować w pierszy dzień, wkopując trochę upiora, ale z drugiej strony zostawiając
kilku innych podejrzanych, nieobecnych w pierwszy dzień.

Kilku, czyli... mtobiego? Bo upiór był winny... To byłaby najgorsza taktyka, jaką mógłby obrac zdrajca. Taki ruch po prostu musiałbyć spowodowany przez siły wyższe (czyt. brak dostaw internetu). Kolejne głupstwo, które lansujesz.

Dnia 25.01.2007 o 20:31, Invin napisał:

Heh, niekoniecznie, bo nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek podejrzewał wcześniej glizdę,
więc można było zostawić Yarra i zwalić wszystko na trzeciego, licząc, że Yarr odda na niego
głos.

Pomijając to, że Yarr trochę wcześniej mnie podejrzewał, jest to możliwe. Ale tylko teoretycznie, a w tym przypadku teoria mija się z praktyką. Spróbuj kiedyś przekonać do czegoś Yara, to zobaczysz. :P Po drugie podtrzymuję to, co napisałem wcześniej - zostawić osobę uniewinnioną przez kataniego to błąd ze strony mafii, z korzyścią dla mieszkańców. Więc nie czyń ze śmierci Yarra arguemntu przeciw mnie, bo mija się to z celem.

Dnia 25.01.2007 o 20:31, Invin napisał:

Ja to odbieram trochę inaczej. ;)

Jak konkretnie?

Dnia 25.01.2007 o 20:31, Invin napisał:

Bumber, zdaję sobie sprawę, że moje argumenty przeciwko Tobie są słabe, ale na glizdę w ogóle
nic nie znalazłem co by świadczyło o tym, że jest mafią, więc głosuję na Ciebie, bo wydaje
mi się, że jest bardziej prawdopodobne, że jesteś mafią.

Brak argumentów na glizdę świadczy o tym, że jesteś w mafii, jednak gdy oddajesz na mnie głos już w niej nie jesteś? Więc głosuj na siebie, wtedy będziesz niewinny!

Po prostu Twoje tłumaczenie wydaje mi się tak dziwne i pozbawione jakiegokolwiek sensu, że w tym momencie nie widze innej możliwości. Po prostu musisz być winny, bo plączesz się niesamowicie i widać, że braknie Ci koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nic nie wskóram. Chyba pozostaje mi tylko pogratulować mafii zwycięstwa i zaliczyć kolejny przegrany finał. Heh, teraz przynajmniej domyślam się jak się czuł mtobi w tamtej edycji po moim głosie :/

No nic, chyba mogę tylko spróbować przekonać glizdę do tego, że Bumber jest w mafii (teraz jestem tego prawie pewien):
Jestem niewinny!

Argumenty wszystkie podawał LifaR i ja kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Glizda101 -> Invin
2. Invin -> Bumber
3. Bumber -> Invin

Invin.... jest.... winny!!!!!11
Tak jest panowie! Mieszkańcy wygrali...
Dla formalności jeszcze; Bumber nie żyjesz ;P

Dziękuję za grę, Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, edycja się skończyła. Invin rzeczywiście pomieszał się w końcówce zupełnie :P ja niestety z powodu spraw rodzinnych zostałem oskarżony. I kto jest MG w następnej edycji ?? Ja się chętnie zapiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec, brawo dla mieszkańców, dobrze się spisaliście, brawo!!!!

Kurcze, a ja miałem ohydnego pecha, bo akurat w poniedziałek mogłem siedzieć na forum i miałem kupę czasu, a tu taki klops :( No nic, zastanawiam się czy brać udział w następnej edycji, bo choć nie jestem w FM najlepszy to to strasznie wciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 22:31, DEViANCE napisał:

Dla formalności jeszcze; Bumber nie żyjesz ;P

Skoro ubili mafiosa w linczu, to jak zabił Bumbera? ;>

Niezbyt się w tej edycji nagrałem, to i oceniał nie będę.
Trochę jednak rozczarowała mnie aktywność, a właściwie jej brak.
Chęć udziału oczywiście potwierdzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic... gratuluje gliździe dobrego wyboru ;)

Heh, spróbuje w następnej edycji, może w związku z końcem semestru będę miał więcej czasu.

Mg - ?

1. Walgierz
2. Ninger
3. Invin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah! :]
Całe szczęście, ze jednak wybrałem dobrze. Jakbym jeszcze to spieprzył, to bym sobie chyba podciął żyły. ;P
Ogólnie to tej edycji do udanych zaliczyć nie mogę, cały czas się myliłem. Wniosków najprostszych nie umiem wyciągać i chyba w ogóle grać w FM nie umiem, kurka...
No nic, gratuluję wszystkim! :]
W następnej edycji udziału nie biorę, bo nartki czekają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Odetchnąłem z ulgą. Nawet jako nieżywy. ;D
Powiem szczerze, że przez naprawdę długi czas fajnie mi się grało. Jakby nigdy nic, mimo słabej frekwencji, czerpałem radość z gry. Ale do czasu... Dzisiaj było po prostu kiepsko. Teraz widzę, jak wiele osób po prostu olało grę. Szkoda, bo nie dość, że sami na tym tracą, to jeszcze innym psują zabawę. Kończę już te wywody, bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Niemniej jednak dobrze się bawiłem.
Dziękuję MG za prowadzenie, kataniemu za jedno dobre trafienie (choć później dałeś ciała, Kuk), mafii za grę do końca (Inivn uratował honor, tak jakby) i mieszkańcom za to, że jednak było z kim powymieniać się poglądami. Ogólnie było fajnie. Cieszy mnie szczególnie zwycięstwo. :)

Zapisywałem się na miszczowanie już przed świętami, więc... czas dotrzymać złożonego słowa. Zapisywać się, ale już! ;P

MG - Bumber

1. Walgierz
2. Ninger
3. Invin
4. Vaxinar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałem sprawdzać Invina, a mi się w ostatniej chwili głowa Yarra pojawiła na horyzoncie i zmieniłem decyzję. :/ Jakbym sprawdził Invina to bym miał ujawnienie w wielkim stylu, a tak to jedynie trochę pomogłem.

Teraz chyba prowadzi Bumber, gdyż on coś mówił o edycji pod koniec stycznia...

Mg - ?

1. Walgierz
2. Ninger
3. Invin
4. Vaxinar
5. Kukowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się