Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Tak jak się spodziewałem mafia wygrała. Tak jak się spodziewałem mimo wszystko drugim winnym nie był ani walgierz ani Kalkulator. Cóż. LifaR... A więc jednak prosta taktyka czasami też jest dobra. Gratuluję Dadixowi fajnej fabuły.
Co do mego udziału - cóż, postanowiłem się pobawić w mieszanie dialogów. Tak, by zwiększyć nieco doświadczenie, dzięki temu nauczyłem się dużo o FM. I mimo, że później wyklinałem się, żem niewinny, to i tak czemu mieliby mnie uwierzyć? Ułatwiłem nieco wygraną mafii, ale cóż.. . Ninja Seba dużo zaryzykował, poświęcił się i wyszła z tego porażka . Kiepsko. A było już tak piknie...
W tej edycji nie wezmę udziału z braku czasu.
P.O.Z.D.R.O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Kalkulator12
7. Bumber
8. Sturnn
9. mtobi
10.gloody
11. Ninger
12. Kwiler13
13. skyler
14. LifaR

Liqid - Najprostsze metody sa zawsze najlepsze. Ma byc skutecznie i tak by sie nie napocic ;) A szczerze, co do Seby - pewnie gdyby nie pech, to wygralby ta edycje, po nim mozna sie wszystkiego spodziewac, nawet 21:58 (ktorej obawialem sie i bez niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję mafii zwycięstwa, zaś Dadixowi prowadzenia poprzedniej edycji.
Specjalnie aktywny nie byłem, a to głównie dlatego, że "układ" postanowił mnie wplątać w jakąś aferę fallusową już pierwszego dnia i na tym moja przygoda z Kaczogrodem się skończyła :/ . Już wyjaśniłem sobie z Kukim sprawę mojego mordu i nie żywię do niego urazy... no prawie ;) - może kiedyś odegram się w taki sam sposób ;P . Ale to też świadczy o tym, że jeżeli jest się mieszkańcem to nigdy nie można mieć pewności, że następnego dnia wciąż będzie się żywym. Life is brutal...
Jeśli chodzi o edycję Dadixa to oprócz mafii podobała mi się gra skylera - starał się wyciągać wnioski z niewielkiej ilości informacji i nie dziwne, że mafia również szybko się go pozbyła. Mieszkańcy ogólnie mogli moim zdaniem wypaść trochę lepiej. Mam na myśli m.in. sytuację, gdzie Seba zaczął atakować Kukiego, zaś pozostali nie zwracali na to praktycznie żadnej uwagi i na dobre zajęli się szukaniem haków na Liqida. LifaRa również za bardzo nie podejrzewałem o partnerowanie Kukowskiemu, także tutaj większych pretensji o podobne myślenie do nikogo nie mam :) . Za to bardzo zdziwiło mnie, że podczas dwóch ostatnich linczów główni faworyci w głosowaniu, czyli kolejno walgierz i Kalkulator jakoś specjalnie się przed tym nie bronili. Ja bym non stop starał się przekonywać innych, że jestem niewinny i że robią błąd chcąc sie mnie pozbyć, zwłaszcza w ostatnim dniu, a tutaj linczowani byli jak gdyby pogodzeni ze swoim losem... I to też złożyło się na wygraną mafii.
Natomiast odnośnie najbliższej edycji to po długich przemyśleniach stwierdziłem, że jednak się zgłoszę. Będę jednak trochę ograniczony czasowo, gdyż ferie już mi się skończyły i pora wracać na studia. Raczej nie będzie z mojej strony sytuacji, że będę się wypowiadał góra raz dziennie, jednak nie będę mógł tego robić tak swobodnie i niemal o każdej porze dnia jak chociażby dwie edycje wstecz. W każdym razie bardzo mało prawdopodobne jest, abym nawalił na całej linni, gdyż przecież wówczas bym się nie zgłaszał :) .

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Kalkulator12
7. Bumber
8. Sturnn
9. mtobi
10.gloody
11. Ninger
12. Kwiler13
13. skyler
14. LifaR
15. Fiarot

P.S. Zacytuję jeszcze Bumbera: "Na marginesie dodam, że preferuję edycję jajcarską... Zresztą w tym Kuk jest najlepszy, więc po co zmieniać coś na siłę?" Skoro tak, to ja też jestem za :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do edycji możecie zgłaszać się już tylko do godziny 22:30!!!

O tej godzinie umieszczę listę osób, które zagrają w tej edycji. Role zostaną rozesłane około godziny 23:00, a zaczniemy jutro w godzinach popołudniowych, gdyż mord odbędzie się już pierwszego dnia, czyli jutro!

Aldarion, Andrij, Kwiler13 - odezwijcie się do mnie na GG (7795355), bo nie mam Waszych numerów! Jeśli się nie zgłosicie do godziny 22:30 to nie zagracie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no edycji Kuka nie podaruje:)

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Kalkulator12
7. Bumber
8. Sturnn
9. mtobi
10.gloody
11. Ninger
12. Kwiler13
13. skyler
14. LifaR
15. Fiarot
16. Shogun007 (wybierz 16-stke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Kukowsky

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Kalkulator12
7. Bumber
8. Sturnn
9. mtobi
10.gloody
11. Ninger
12. Kwiler13
13. skyler
14. LifaR
15. Fiarot
16. Shogun007
17. Remember_The_Name


Od razu stawiam sprawę jasno - albo edycja jajeczna, albo się wypisuję ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 19:11, Remember_The_Name napisał:

Od razu stawiam sprawę jasno - albo edycja jajeczna, albo się wypisuję ;P

Ja bym jeszcze dopisał: "... i mam nadzieję, że ktoś stanie za mną, bo nie chcę jak ten frajer sam sie wycofać z tak super zapowiadającej się edycji" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:10, Ninger napisał:

Ja bym jeszcze dopisał: "... i mam nadzieję, że ktoś stanie za mną, bo nie chcę jak ten frajer
sam sie wycofać z tak super zapowiadającej się edycji" ;)

A już najlepiej , gdyby wszyscy stanęli murem . Myślę że to pytanie jaka ma być edycja , miało zostać chyba odebrane jako pytanie retoryczne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 21:03, spider88 napisał:

A już najlepiej , gdyby wszyscy stanęli murem . Myślę że to pytanie jaka ma być edycja , miało
zostać chyba odebrane jako pytanie retoryczne ;p

Nie wiem, możliwe, na wszelki wypadek nie zabrałem głosu w sprawie ;) Edycja jakaby nie była, mi będzie pasować - jestem facet piszący i żadnego stylu się nie boję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 19:11, Remember_The_Name napisał:

MG - Kukowsky

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Kalkulator12
7. Bumber
8. Sturnn
9. mtobi
10.gloody
11. Ninger
12. Kwiler13
13. skyler
14. LifaR
15. Fiarot
16. Shogun007
17. Remember_The_Name

18. CermatoX

Jak to mówią ostani będą pierwszymi... no zapisałem się a nie grałem heh --- pół roku?:P

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Kukowsky

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Bumber
7. Sturnn
8. Ninger
9. Kwiler13
10. skyler
11. LifaR
12. Fiarot
13. Remember_The_Name
14. CermatoX

Za moment zaczynam losować rolę, a potem zabiorę się za rozsyłaniel... Jeśli ktoś jej nie otrzyma niech się do mnie zgłosi! Rolę wysyłam wszystkim, a nie tylko mafii i kataniemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Role rozesłane. Jeśli do kogoś rola nie dotarła niech do mnie zagada. Dnia jutrzejszego w okolicach południa umieszczę regulamin, a edycja rozpocznie się koło 16:00 bądź 20:00. Raczej powinna się zacząć o wcześniejszej porze, jednak nie wiadomo do końca, bo mam jeszcze jutro trochę innej roboty. Tak jak mówiłem pierwszy mord już jutro.

Co do klimatów to już wyjaśniam co to będzie... to będzie NIESPODZIANKA! Tak właściwie dla mnie też to będzie niespodzianka, bo nad klimatem będę myślał dokładnie jutro rano. Z pewnością będą jaja i to nie takie kurze.

Pozdrawiam,
Kukowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się niestety powtórnie żegnam z FM na następny semestr. Dzięki genialnemu rozkładowi zajęć jestem we wtorki po 22 w domu, więc niestety... Ale z góry uprzedzam, że zamawiam sobie dwa MGowania na wakacje. Klimat jednej to na 100% Battlestar Galactica (więc niech nikt nie waży się korzystać z pomysłu), a drugi to na pewno jakaś wesoła edycja. Albo jakieś klimaty studenckie, albo AMŚ 2007. To do wakacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*** *** *** *** *** *** *** *** *** REGULAMIN *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Graczy jest 14, mafiozów 2, katani jeden. Trzymamy się pierwotnego kanonu gry tzn. po pierwszym zabójstwie miasto debatuje nad swoimi podejrzeniami, by o zmroku dokonać samosądu. W nocy, gdy wszyscy śpią, katani kogoś sprawdza, a jednocześnie mafia ponownie zabija. Osoba sprawdzona przez kataniego jest pod ochroną względem mafii. Katani dostaje informację o sprawdzanej osobie równo z zabójstwem, więc jeśli zginie, to ze swej wiedzy pożytku miał nie będzie...

Katani może sprawdzić siebie i tym samym zagwarantować sobie immunitet. Może tak uczynić dwukrotnie podczas gry.

Głosujemy zaznaczając swój głos na forum wyraźnie zaznaczonym offtopem. Nie ma żadnego potwierdzania swoich głosów na gg czy maila. Głos można zmieniać dowolną ilość razy i liczy się tylko ostatni oddany głos.

Jeżeli ktoś nie zagłosuje dwukrotnie to stwierdzę, że po prostu olewa grę, a co za tym idzie wykreślę go z listy.

W postach fabularnych nie ma żadnych podpowiedzi i proszę to przyjąć za pewnik.

Jesteśmy Polakami i staramy się pisać jak Polacy. Przestrzegamy zasad interpunkcji i ortografii. Jeśli mamy z tym problemy staramy się przed dodaniem dobrze przyjrzeć się temu co się napisało.

Staramy się być jak najbardziej aktywni. Sami wiecie, że największą przyjemnością w FM są dyskusje dzięki, którym możemy odkryć kto jest mafią, więc będąc mało aktywnymi sami pozbawiacie się tego co najcenniejsze. W przypadku gdy zobaczę u kogoś strasznie małą aktywność (np. przez dwa dni dodaje jedynie jednego posta z głosowaniem na lincz) możliwe, że wywalę go z edycji.

W przypadku gdy nazwa naszej postaci w edycji różni się od naszego nicka z forum zalecane jest umieszczenie nazwy swojej postaci w podpisie. Ma to na celu ułatwienie gry innym.

Godzinowy plan głosowania:

Na głosy czekam do godziny 22.00
Mafia i katani mają czas na działanie do godziny 22.15
Post z wynikami linczu i mordu postaram się umieścić do 23.00

Kontakt z szlachetnym mistrzem gry: kukowsky[at]gmail.com lub gg: 7795355 i ewentualnie AQQ: 4312961


MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
- Graczy jest 14 mafiosów 2, katani jeden.
2.”Kto i kiedy wkracza do akcji?”
- Mafia zabija po raz pierwszy już pierwszego dnia, czyli 21.02.2007. Pierwszy lincz odbywa się dnia następnego tj 22.02.2007. Katani właśnie wtedy po raz pierwszy może kogoś sprawdzić.
3. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
- Wszystko podane wyżej :)
4. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”
- Remis jest po prostu odbierany jako niezdecydowanie graczy, więc nie ginie nikt.
5. „Czy brak głosowania będzie karany?”
- Tak. Ostrzeżeniem, a następnie wyrzuceniem z gry przez MG i klapsem w tyłek.
6. „Jak głosujemy?”
- Odpowiedź wyżej.
7. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- mailem lub przez gg (podane wyżej). Żadnych offtopów na forum! Jestem tylko narratorem.
8. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheeting :P), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie. Wyjątkiem jest mafia, gdyż ona musi się między sobą komunikować.
9. „Czy po śmierci mogę komentować grę z ''zaświatów''?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba ;)
10. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 9. FAQ!
11. Co zrobić w przypadku pojawienia się postów offtopicowych?
- Należy je zignorować. Zostaną one usunięte przez życzliwych moderatorów.
12. Nie podoba mi się ten MG. Jest chamski, brzydki, surowy i w ogóle śmierdzi mu z oka! Gdzie mogę zgłosić coś w jego sprawie?
- Wszelkie pretensje proszę zapisać na karteczce, a następnie wytrzeć sobie nią... nos i wyrzucić.


/Regulamin i FAQ autorstwa Bloody''ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Łał :p Zobaczymy czy nadal trzymasz forme :D Mimo wszystko bardziej pamietam Cie jako MG niz gracza, wiec w koncu bede mial okazje przekonac sie na wlasnej skorze jak grasz :) No i ostatni pozostali jednak ostatnimi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja 47 (95)

*** PROLOG ***

W pewnej niewielkiej wsi mieszkało stare małżeństwo – Henryk i Wanda. Żona prowadziła mały sklepik, który to był połączony z domem przez co droga z pracy do domu wynosiła zaledwie tyle co przekroczenie progu z pokoju do pokoju. Była godzina 10:37 i Wanda już od wczesnego rana zasuwała w sklepie, jednak jej mąż spał i chrapał spokojnie, gdyż nigdy nie śpieszyło mu się do wstawania (każdy lubi czasem wypić). W pewnym momencie próg sklepu przekroczył tajemniczy młodzieniec, który to raz w tygodniu nie wiadomo z jakich powodów przechodził przez tą okolicę i zawsze kupował batona 3 PIT (rekomendowanego przez samą Zytę G.). Wanda nie była tym zbytnio zdziwiona i odruchowo namierzyła kod kreskowy w celu wbicia ceny produktu do kasy. Cyfry jakie wyskoczyły na kasie zaskoczyły ją niemiłosiernie i ze złości wykrzyczała:
- Heniek kasa się popsuła!
Henryk nie był zadowolony z wcześniejszej pobudki jaką zgotowała mu żona, więc wkroczył on do sklepu i krzyknął:
- No i co drzesz mordę babo głupia! A pódziesz ty! – po czym zabrał ze sklepu jeden kefir i wyszedł na spacer. Wychodząc ze sklepu minął w drzwiach przyjaciółkę Wandy – Helenę.
- No cześć Wandziu! Co tam znowu się ze swoim mężem pijakiem pożarłaś?
- A zamknij się Helena, bo twój chłop wcale nie lepszy!
Nagle do sklepu wpada Heniek:
- Matko jedyna! We wsi wydarzyło się coś straszliwego...
- No i kto tu krzyczy? Idź wytrzeźwieć, bo drzesz się jak stare prześcieradło!
- A tam gadasz... Na polu zboża pana Klemensa są kręgi! UFO przyleciało...
Po tym zdaniu wszyscy ucichli. Wieść ta rozniosła się tak szybko, że już wkrótce do rodzinnej wsi Wandy i Henryka zjechała się telewizja i jeszcze ktoś... Oprócz dziennikarzy przyjechali dodatkowo agenci M i N. Przebadali oni dokładnie kręgi na zbożu po czym zatarli wszystkie ślady i ustawiając wszystkich mieszkańców wsi i dziennikarzy w rzędzie powiedzieli:
- Żadnych kręgów nie było! – po czym założyli okulary i wyjęli z kieszeni tajemnicze urządzenie, którego to błysk wykasował z pamięci wszystkich ostatni dzień...

Agenci wracając swoim samochodem rozmawiali o tym co widzieli:
- Jak sądzisz co mogą oznaczać te kręgi?
- Według analizy gleby w tamtym miejscu stwierdzam jednoznacznie, że to byli kosmici z planety Ukululubembele nazywani Rzepoludkami, a według danych z naszej bazy nikt z tej planety legalnie nie może przebywać na naszej planecie, więc sądzę, że coś tu naprawdę śmierdzi i to na pewno nie nasz pot.
- Z tego co mi wiadomo agent G miał zająć się inwigilacją mieszkańców z tej planety...
- Zgadza się. Może okazać się on nam bardzo przydatny...

*** *** GDZIEŚ DALEKO W GALAKTYCE *** ***

- Szefie...
- Ile razy mówiłem, że macie nie wchodzić bez pukania?
- Przepraszamy szefie, ale teraz nie pukanie nam w głowie. Nie zdążyliśmy zatrzeć śladów i MIB może deptać nam po piętach...
- ŻE CO?? To za co ja was biorę na pokład! Załatwiliście przynajmniej to o co was prosiłem?
- Owszem. Przez ponad tydzień obserwowaliśmy życie na ziemi i udało nam się odnaleźć czternastkę naprawdę głupich osób tak jak prosiłeś...
- Macie szczęście, jednak musimy mieć pewność czy MIB nic nie wie o naszej działalności. Zabijcie przypadkową dwójkę z grona tych osób i przebierzcie się w ich skóry. Musimy mieć pewność, że nikt od nich nie dostał się do naszego grona... Odmaszerować!
Chwilę później do tajemniczego kosmity zwanego „Szefem” wpadł jakiś mały delikwent przypominający ośmiornicę w okularach:
- Szefie wszystko do testów gotowe...
- To wspaniale... Mam nadzieję, że pamiętasz po co zebraliśmy tych ludzi.
- Ależ oczywiście! Mamy przebadać dokładnie działania ludzi w różnych ekstremalnych sytuacjach...
- Zgadza się... Dodatkowo wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Wyjaśnij im dokładnie w jakiej znajdują się sytuacji i powiedz im, że w ich gronie dwójka osób chce pozbyć się z grona niebezpieczeństwa w postaci agenta z MBI. Ogłoś konkurs. Albo oni zabiją tą dwójkę, albo ta dwójka zabije ich. Tylko zabijając ich odzyskają wolność...
- Chcesz poświęcać swoich ludzi dla tego eksperymentu?
- Spieprzyli swoją robotę, więc należy im się kara. Nieudacznicy w mojej mafii siedzieć nie będą. Jak się wykażą i to wygrają to wybaczę im, inaczej nawet nie będę musiał. Z resztą co ty taki ciekawski? Książkę piszesz? Wynocha!

*** W POKOJU EKSPERYMENTÓW ***

Czternastka bohaterów właśnie tyle co odzyskała przytomność. Nagle w sali rozległ się głos lektora:
- Zostaliście porwani przez istoty pozaziemskie zwane Rzepoludkami w celu eksperymentów. W waszym gronie dwójka osób chce was wszystkich zniszczyć, więc jeśli chcecie odzyskać wolność musicie się ich pozbyć. Dodatkowo rzecz jasna będziemy badać wasze zachowania w różnych sytuacjach... Teraz jak widzicie siedzicie w pokoju w którym nie ma nic poza ścianami. Miłego pobytu wam życzę...

Agent G odchodząc w kąt pomieszczenia przesłał za pomocą urządzenia zamontowanego w swoim mózgu sygnał do siedziby Facetów w Czerni. Komunikat brzmiał następująco:
„Nie wiem gdzie jestem. STOP Porwali mnie w celu eksperymentów. STOP Muszę walczyć o przetrwanie. STOP Macie dla mnie sprawdzać osoby, które biorą udział w eksperymencie. STOP Inaczej mogę nie wrócić. STOP Agencie B nie myśl, że jak zginę to nie będziesz mi musiał oddać mi tych 10 dolarów. STOP”

*** PODSUMOWANIE ***

Zostaliście porwani przez UFO w celu badań. Możecie stworzyć jaką chcecie postać (od ogrodnika poprzez operatora wózków widłowych, aż po prezydenta państwa afrykańskiego- wszystkie chwyty dozwolone). Jedna ważna zasada... Im śmieszniejsza będzie to postać tym lepiej. Fabuła jest dosyć luźna i żadna znajomość czegokolwiek potrzebna nie jest. Mafia to kosmici przebrani za ludzi, a katani to facet w czerni. Obecnie przebywacie w pokoju bez klamek, okien, ale za to ze ścianami. :) Teraz możecie opisywać swoją postać, jej reakcję na porwanie, zachowania i co tylko chcecie.

Pierwszy mord już dzisiaj...

Lista:

1. Ninja Seba
2. walgierz
3. Spider88
4. Aldarion
5. Andrij
6. Bumber
7. Sturnn
8. Ninger
9. Kwiler13
10. skyler
11. LifaR
12. Fiarot
13. Remember_The_Name
14. CermatoX

Pozostaję mi życzyć miłej gry.
Pozdrawiam,
Kukowsky

*** EDYCJĘ 47 (95) UWAŻAM ZA ROZPOCZĘTĄ! ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waldek Gierz siedział w kucki przy ścianie i malował. Nie było to proste w pokoju, gdzie nie ma czym malować, ale on na szczęście miał katar.
Malował sobie więc (to go uspokajało) i myślał nad kolejnym wynalazkiem. Wynalazkiem, bo Waldek był wynalazcą, że hoho. Niestety niedocenionym. Wynalazł dotychczas wodę w proszku i bieliznę, która miała trzy strony (dzięki niej można było nie zmieniać bielizny przez trzy miesiące, a nie tak jak wcześniej - dwa). Oba przełomowe wynalazki nie zyskały zainteresowania szerszego grona i Waldek dalej czekał na lepsze czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się