Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

Pomysł niby ciekawy, ale czy na pewno sensowny? Czy ten dodatkowy dzień jest naprawdę, według
Ciebie, wart tego, żebyśmy przez dwa dni nie mieli wpływu na grę?

Zależy. Od tego co się podczas tego dnia będzie działo ;) Możliwe, że się opłaci, że się dowiemy czegoś cennego, możliwe, iż jednak namiesza jeszcze bardziej. Moim zdaniem niekoniecznie, ale wskazuję, iż możliwość taka jest i gdyby ktoś uznał ją za przydatną to czemu nie.

windows00

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

Nie można, ale przynajmniej mieszkańcy decydują o tym kogo zabić, mają jakiś wpływ na grę.

Nie neguję. Bywa jednak, że jeśli znów ma paść na mieszkańca, to lepiej jednak zostawić prym "kretom". Może to nieco kontrowersyjne, ale coś ciekawego może z tego wyniknie.

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

Przy dwóch remisach pozostaje jeden lincz na trafienie policjanta. A w obecnej sytuacji (bez remisów) mamy 3 > lincze na trafienie jednego policjanta.

Tak też dobrze. Niekoniecznie trzeba grać 2 remisy pod rząd, wystarczy może nawet 1 (z tą różnicą, że finał wtedy 4-osobowy), ale jeśli ma tak wyglądać sprawa to jednak lepiej, by remisów nie było ;P

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

W Twoim pomyśle nie ma miejsca na błąd. Jak po remisach nie będzie linczu na policji - koniec.

Bo zakładam, że ten dodatkowy dzień pozwoli nam lepiej poznać sytuację i już bez przypadkowych trafień złapać zdrajcę. Jeśli jednak nie będzie takich korzyści, to nie będzie po co. Pisałem wyżej - zależy od tego, co się w tym dniu wydarzy.

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

Nie warto podejmować takiego ryzyka dla 24h gry więcej.

Jak nie to nie. Czy jednak nie ma życia bez ryzyka?

Yarr

Dnia 01.09.2007 o 20:22, glizda101 napisał:

Problem jest jeden - czy mafia by na takie remisy pozwoliła?

Może właśnie teraz specjalnie krytykuje ten pomysł? ;) W pewnym sensie jak pisałem będzie to dla niej opłacalne. Bo mieszkańcy stracą lincz. Jeśli nie będą chcieli, ale inni tak, to wtedy możliwe, że w pewien sposób się wystawią... Albo specjalnie przytakną. Zmieniać nagle chyba nie będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:28, Yarr napisał:

Jasne, mam aż trzech podejrzanych, więc klasycznie mogę zagłosować na Glizdę. Będzie Ci z tym
lepiej?
A poważnie - ja się trzymam swoich teorii opartych na tym co piszą inni, a nie na moich wrażeniach
z podróży do Zimbabwe. Napisałeś zresztą sam, że Lampek mógłby faktycznie być zdrajcą. Więc
o co Ci chodzi?


Faktycznie to sam wiesz, że zdrajcą może być każdy. Tylko, że w przypadku Windowsa byłaby to średnia gra bo dał się złapać, w przypadku glizdy raczej słaba bo nie udzielał się za wiele, w przypadku spidera88 też słaba, a w przypadku Lampka gra całkiem niezła. KAŻDY faktycznie mógłby być w mafii bo taktyk jest tysiące.
Ty przyjąłeś, że Lampek obrał świetną taktykę i to właśnie on jest w mafii.
I to mnie właśnie dziwi. Bo zazwyczaj glosujemy na tych, którzy w jakiś sposób się zdradzają, popełniają błędy, coś knują - coś co ewidentnie widać. W przypadku Lampka widzimy tylko jego szczegółowe oceny każdego z nas. Jeśli rzeczywiście jest w mafii - trudno, nie dał nam niestety szans, abyśmy wychwycili jakiś jego błąd. Przy ocenie innych bez wdawania się jatki nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Dnia 01.09.2007 o 20:28, Yarr napisał:

Windows być może dzisiaj zejdzie (a jest w gronie moich podejrzanych). Jeśli martwisz się,
że mafiosi zmienią głosy i ukatrupią Lampka (który może być niewinny... tak jak Windows ;P),
to powiedz od razu, że oczekujesz ode mnie głosowania na Windowsa :)


Nie, nie oczekuję od Ciebie głosu na Windowsa, oczekiwałem dzisiaj raczej ogólnie głosów na głównych podejrzanych, do których Lampek jak do tej pory nie należał, i nie widziałem do tego powodów.

Dnia 01.09.2007 o 20:28, Yarr napisał:

Ja nie wiem, kto jest zdrajcą. Gdybym wiedział, to nie miałbym wątpliwości. A i co do Windowsa
i co do Lampka mam. Zgodnie z moją teorią bardziej podejrzany jest Lampek, więc na niego oddałem
głos.


OK, Twój rozum, Twój głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:37, Budo napisał:

Dexter---> mówiłeś, że nie byłem w stanie sie skutecznie bronić przed zarzutami.. sry ale
ja bełkotu Kuka i Windowsa za zarzuty nie brałem :P

Czy mi się wydaje czy czepiasz się cały czas jednego argumentu z kropką równoważąc pozostałe argumenty właśnie z nim? Mocno nie lubię takiej gry... Zaraz się dowiem, że ja i Windows jesteśmy niegodni wymyślania argumentów na Ciebie. Moim zdaniem za bardzo ujednolicasz, bo były na Ciebie sensowne argumenty, które po prostu wrzuciłeś do jednego wora z napisem "Bezsensowne argumenty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:22, Kukowsky napisał:

> oddaje głos na Lampka, i to właściwie BEZ ŻADNYCH ARGUMENTÓW. Na podstawie swoich widzi
misie
> i ironicznej "prośby" Lampka.
Czy ja wiem czy bez argumentów... Mocno nie spodobał mi się plan Lampka mający na celu zostawienia
mnie i Budo w spokoju w celu jeszcze większego pożarcia między nami. Mi to wygląda na sprytnie
ukartowane... W linczu ginie Windows i jutro spór między mną i Budo dalej kwitnie.


STOP. Ginie Windows, który przypuszczalnie jest w mafii i ktoś jeszcze z rąk mafii. Spór miedzy Wami może i dalej będzie kwitł ale będziemy już wiedzieć, czy Windows był w mafii czy nie. Dochodzi też sprawa tego kto zginie z rąk mafii. No i cały jutrzejszy dzień na kolejne błędy mafii itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:40, Liqid napisał:

Nie neguję. Bywa jednak, że jeśli znów ma paść na mieszkańca, to lepiej jednak zostawić prym
"kretom". Może to nieco kontrowersyjne, ale coś ciekawego może z tego wyniknie.

Tak czy inaczej padnie mieszkaniec, a tak przynajmniej jeden podejrzany mniej.

Dnia 01.09.2007 o 20:40, Liqid napisał:

Tak też dobrze.

Dobrze? Tak jak już pisałem - dobrze dla mafii!

Dnia 01.09.2007 o 20:40, Liqid napisał:

Niekoniecznie trzeba grać 2 remisy pod rząd, wystarczy może nawet 1 (z tą różnicą,
że finał wtedy 4-osobowy), ale jeśli ma tak wyglądać sprawa to jednak lepiej, by remisów nie
było ;P

Nie wyszło nam, to się wycofujemy z pomysłu, nie?

Dnia 01.09.2007 o 20:40, Liqid napisał:

Bo zakładam, że ten dodatkowy dzień pozwoli nam lepiej poznać sytuację i już bez przypadkowych
trafień złapać zdrajcę.

Nie można wybierać lepszego wyjścia, wszystko trzeba brać pod uwagę :>

Budo

Dnia 01.09.2007 o 20:40, Liqid napisał:

Dobrze się dzieje, że dzisiaj ginie Windows, bo wg mnie mamy duże szanse na trafienie.

"Błądzisz synu, błądzisz", że tak zacytuje pewien kabaret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:42, Yarr napisał:

Tak sądzisz? A może chcieliby wygrać szybciej?

Mogłoby i tak być.

Dnia 01.09.2007 o 20:42, Yarr napisał:

Tak czy inaczej, wady pomysłu z remisami są
ewidentne i do mnie to nie trafia.

Do mnie też nie, chociaż ja tu już nie mam nic do gadania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:39, Yarr napisał:

2. Ojjj, zabiliśmy niewinnego. No, ale przecież tak bardzo pasował na zdrajcę. Dobra, wróćmy
do pary Kuk/Budo...


I problem w tym, że znowu masz taką samą teorię jak Kuk wobec tego, co się jutro będzie dziać przy założeniu, że Lampek jest winny i ginie Windows. I również nie zauważyłeś tego, że dojdzie fakt mordu przez mafię, a także to, że w tym momencie nie mamy pewności czy Windows jest w mafii i trwa spór Budo/Kuk który wiąże się z osobą Windowsa, a jutro tą pewność już będziemy mieli - był, czy nie był w mafii. Światło dzisiejszego sporu jutro będzie miało już całkowicie inne odbicie.

Dnia 01.09.2007 o 20:39, Yarr napisał:

Tak czy inaczej - Ty na tym nie stracisz. Nie traci też moja teoria :)


Właśnie straciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:39, Yarr napisał:

********************
Początkowo pisałeś o Liqudzie. Potem przyszedł czas na Windowsa. I tak moja teoria jest niewzruszona
w tym względzie :)
Załóżmy takie opcje:
1. Windows jest winny
2. Windows jest niewinny
Co nam wychodzi (przy założeniu, że Ty jesteś winny, a to przecież zakładam)?
1. Mamy ZDRAJCĘ! I mamy też wspaniałego Lampka, który uzyskuje tytuł Mistera FM :) Wyrabiasz
sobie alibii jak złoto.
2. Ojjj, zabiliśmy niewinnego. No, ale przecież tak bardzo pasował na zdrajcę. Dobra, wróćmy
do pary Kuk/Budo...
Tak czy inaczej - Ty na tym nie stracisz. Nie traci też moja teoria :)


===---===----===

Ekhm, no dobrze... może ja czegoś tutaj nie rozumiem... Ale, wystawiasz swoją teorię w oparciu o zupełnie nieprawdziwe fakty! Nie zasugerowałem nikomu Liquida! Nawet nie chciałem na niego dzisiaj głosować, bo wolałem zostawić go na później, z trzech powodów:
1. Obserwacja tegoż.
2. Obserwacja duetu Budo-Kuk.
3. Danie mu spokoju, bo milczek, bo szarak, to i nie będzie miał satysfakcji, jak wygra :P

Teraz natomiast piszesz mi o Windowsie*, a mojej skargi na Twoje przeinaczanie faktów nie skomentowałeś. Hmm?

* - nie wiem, ile osób zgodziło się z moją propozycją, ale wiem, ile zdecydowało się kropnąć Windowsa i ile osób go podejrzewa. Ale racja, zrobienie ze mnie mózgu wszystkich brudnych operacji jest dobrym wyjściem, szczególnie, jeśli jest się w mafii i widzi, że Lampek sporo gada. A kto sporo gada, powinien być uciszony, co?

Co do duetu Budo-Kuk, to wątpię, by wśród nich było dwóch morderców. Uznaję to za niemożliwe do podjęcia ryzyko. Swoją drogą, ciekawe jest zakładanie co poniektórych, jak rozwiną się dalsze losy... zlinczujemy dzisiaj Windowsa, który okaże się niewinny, jutro Kuka, też niewinny i wszyscy machinalnie rzucą się na Budo? Cóż, Yarr, skoro tak uważasz...

...a czemu możesz tak uważać? Może jesteś w mafii. Może wiesz, jak dzisiejszy dzień się skończy, śmierć Windowsa jest przypieczętowana. Może już się na mnie zbroisz, tak jak Liquid? ;> Żeby kropnąć mnie jutro. I wiesz? Okażę się osobą niewinną. I za kogo się weźmiecie? Kuk? Budo?

I tym sposobem Mistera FM otrzyma Yarr i Liquid. Po moim trupie! :D
Gratuluję awansu na miejsce numer dwa, moich podejrzanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:42, Yarr napisał:

Tak sądzisz? A może chcieliby wygrać szybciej? Tak czy inaczej, wady pomysłu z remisami są
ewidentne i do mnie to nie trafia.

Nie to nie. Nawet nie myślałem o nim na poważnie, uznałem go tylko za ciekawostkę. Z drugiej strony "Problem jest jeden - czy mafia by na takie remisy pozwoliła?", a teraz Twoja krytyka. Pikne, co nie xP Żarty na bok.

Kuk pisał o teorii ubicia windowsa, by później wziąć się za obie strony ich konfliktu. I tu przegrana. Ale jeśli choć jeden mafiozo padnie - to będzie dobrze. Zresztą kto powiedział, że wszystko musi pójść właśnie tak, zależy jeszcze od mordów. Dajmy hipotetyczną sytuację, taką jak Kuk wymyślił,aby się pies dobrze najadł xD.
Padnie windy. Niewinny (hipotetycznie oczywiście). W mordzie pójdę np. ja. Później zginie Budo też niewinny i np. s4jm0n 9czyli jak Wy mówicie na usuwanie najmniej aktywnych, przynajmniej na teraz). Zostanie wtedy piątka : Budo, Kukowsky, Yarr, glizda i Lampek. Nie trafią mafii wiadomo - lose. Trafią jednak - zostanie trójka w finale. Jeśli się wzajemnie nie pozabijają słowami, będzie jakaś szansa. Ale właściwie w przypadku każdej wybranej trójki można powiedzieć tak samo, że jeśli nie ma wśród nich niewinnego, to koniec. Nie można wyznaczyć trójki, wśród których na pewno nie będzie mafiozy. Z antonimem już trochę łatwiej, ale kto wie. Dlatego jednak to, co napisał Kuk nie jest wiele warte. Może lepiej improwizujmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:44, Yarr napisał:

Zrozumiałeś tak, bo jakoś Ci umknęły dwa dni moich podejrzeń wobec Ciebie ;P Rozumiem jednak, że byłeś zapracowany :D


Nie tyle zapracowany, ile pozbawiony dostępu do kompa przez pewien czas, co - żałuję - odbiło się negatywnie na mojej aktywności.
:)
A wracając do gry, to czy będziesz tak miły i pokażesz mi dokładnie paluszkiem te oskarżenia i zarzuty, bo mimo przeglądnięcia postów całej edycji nie znajduję żadnych konkretów dotyczących mojej osoby w Twoich wypowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:51, Lampek napisał:

Co do duetu Budo-Kuk, to wątpię, by wśród nich było dwóch morderców. Uznaję to za niemożliwe
do podjęcia ryzyko. Swoją drogą, ciekawe jest zakładanie co poniektórych, jak rozwiną się dalsze
losy... zlinczujemy dzisiaj Windowsa, który okaże się niewinny, jutro Kuka, też niewinny i
wszyscy machinalnie rzucą się na Budo? Cóż, Yarr, skoro tak uważasz...

Ja również tak uważam. To byłby wówczas ostatni dzień, mafiosi mieliby, aż dwa głosy spośród pięciu, więc jak dla mnie kto zginie w linczu w takiej sytuacji jest sprawą oczywistą...

Dnia 01.09.2007 o 20:51, Lampek napisał:

Budo

Skoro Ty tak uważasz to nie widzę sensu dalszych dyskusji między nami. Widać jestem niegodny układania argumentów na Ciebie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:56, Liqid napisał:

Padnie windy. Niewinny (hipotetycznie oczywiście). W mordzie pójdę np. ja. Później zginie Budo
też niewinny i np. s4jm0n 9czyli jak Wy mówicie na usuwanie najmniej aktywnych, przynajmniej
na teraz). Zostanie wtedy piątka : Budo, Kukowsky, Yarr, glizda i Lampek. Nie trafią mafii
wiadomo - lose. Trafią jednak - zostanie trójka w finale.


Twoje wyliczenia idą właśnie do śmieci gdyż niestety zapomniałeś o jednej osobie ;p

Zresztą nawet gdyby miało to przełożenie na rzeczywistość to i tak było by to grubymi nićmi szyte .Zbyt grubymi , pytanie tylko czy przeoczyłeś mnie przez przypadek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 21:00, Kukowsky napisał:

Skoro Ty tak uważasz to nie widzę sensu dalszych dyskusji między nami. Widać jestem niegodny
układania argumentów na Ciebie. ;]


Sorka, ale spójrzmy prawdzie w oczy- mimo poparcia Windowsa Wasza dwójka nie była w stanie przekonać nikogo do mojej winy (i bardzo dobrze, ja chcę żyć xD)- to chyba o czymś świadczy- ludzie to olali i tyle, gorzej wypadł tutaj Windows, który zwrócił na siebie uwagę zdecydowanie atakiem w gorszym stylu- ale nie oznacza to, że sobie Ciebie odpuszczam- jeszcze nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 21:05, Budo napisał:

Sorka, ale spójrzmy prawdzie w oczy- mimo poparcia Windowsa Wasza dwójka nie była w stanie
przekonać nikogo do mojej winy (i bardzo dobrze, ja chcę żyć xD)- to chyba o czymś świadczy-


Nooo, chyba o wysokiej samoocenie . Pytanie tylko czy nie za wysokiej . Podejrzany jesteś wcale nie mniej niż Kukowsky więc takie pisanie jest albo bardzo odważne albo bardzo głupie .Wyskakiwanie z taką pewnością siebie może być zgubne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:45, windows00 napisał:

Tak czy inaczej padnie mieszkaniec, a tak przynajmniej jeden podejrzany mniej.

A co, mafia podejrzanego nomen omen nie ubije? Podejrzani są wszyscy, tak więc tylko szczegółem jest którego podejrzanego skasować ;)

Dnia 01.09.2007 o 20:45, windows00 napisał:

Dobrze? Tak jak już pisałem - dobrze dla mafii!

Dla nich też. Dla mieszańców trochę mniej, ale czasami poświęcenie owocuje. Niekoniecznie teraz, ale kiedyś może.

Dnia 01.09.2007 o 20:45, windows00 napisał:

Nie wyszło nam, to się wycofujemy z pomysłu, nie?

Wycofujemy zaraz... Po prostu rezygnujemy, nie wycofujemy :P Nie to nie.

Dnia 01.09.2007 o 20:45, windows00 napisał:

Nie można wybierać lepszego wyjścia, wszystko trzeba brać pod uwagę :>

Tia. Jeśli wszystko trzeba brać pod uwagę, to i to. Więc brałem.

spider-> nie zapomniałem. Tylko, gdzie miałem wpisać Twojego nicka, wpisałem znów Buda. Taki mał bug, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 21:12, Liqid napisał:

A co, mafia podejrzanego nomen omen nie ubije? Podejrzani są wszyscy, tak więc tylko szczegółem
jest którego podejrzanego skasować ;)

Są podejrzewani mniej i bardziej. I to duża różnica.
Mord Ciebie albo S4jm0na wiele nie zmieni ani nie ułatwi, więc nie gadaj mi, że to to samo.

Dnia 01.09.2007 o 21:12, Liqid napisał:

Dla nich też. Dla mieszańców trochę mniej, ale czasami poświęcenie owocuje. Niekoniecznie teraz,
ale kiedyś może.

Po co więc zwiększać szanse mafii? No chyba, że się nią jest...

Dnia 01.09.2007 o 21:12, Liqid napisał:

Wycofujemy zaraz... Po prostu rezygnujemy, nie wycofujemy :P Nie to nie.

Na jedno wychodzi, ale tak ładniej brzmi :>

Dnia 01.09.2007 o 21:12, Liqid napisał:

Tia. Jeśli wszystko trzeba brać pod uwagę, to i to. Więc brałem.

Jakbyś wziął, uwzględniłbyś to w teorii, a nie zrobiłeś tego.
Jakbyś uwzględnił - zobaczyłbyś, że to niebezpieczne.
Gdybyś był "uczciwym" przestępcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zbyt grubymi , pytanie tylko czy przeoczyłeś mnie przez przypadek ??

>Nooo, chyba o wysokiej samoocenie . Pytanie tylko czy nie za wysokiej . Podejrzany jesteś wcale nie mniej niż >Kukowsky więc takie pisanie jest albo bardzo odważne albo bardzo głupie .Wyskakiwanie z taką pewnością siebie >może być zgubne .

Masz niesamowitą tendencję do czepiania się NAPRAWDĘ nie istotnych szczegółów, lub opierania podejrzeń na słabych fundamentach. Wcześniej wysnuwanie takich wymuszonych wniosków budziło u mnie podejrzenie co do Twojej osoby, ale widzę, że to norma nie tylko w tej edycji. Mam nadzieję, że to nie Ty jesteś psem bo gdybyś nim był to byłoby tak jak: "podkładam się Wam i wygaduję głupoty, a Wy mi to popuszczacie". Póki co jednak większe podejrzenia są do kilku innych osób i Ciebie skreślam z listy podejrzanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się