Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2006 o 21:48, DevilFish napisał:

Moim zdaniem fabuła jest najważniejsza gdyż buduje cały klimat sesji. Przecież bez niej to
już by nie było to samo...

W pierwsych edycjach na starym forum nie było czegoś takiego jak fabuła, a frekwencja o ile pamiętam była o wiele wyższa. Pojawiła się ona pózniej jako dodatek, miły, ale patrząc na tamte edycje, wcale niekonieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 21:48, DevilFish napisał:

Moim zdaniem fabuła jest najważniejsza gdyż buduje cały klimat sesji. Przecież bez niej to
już by nie było to samo...


W zasadzie myślę identycznie ale jako "młody" i niedoświadczony na FM
nie chciałem przeciwstawiać zbyt nachalnie "starym wyjadaczom" bo mógłbym
zbyt długo nie nie pograć w tej edycji ;)

chociaż oprócz Ciebie to jeszcze Lampek wypowiedział się, że fabuła jest ważniejsza.
czy ktos oprócz Don Corleone mysli inaczej ?

P.S. "młody" powiedział o jedno zdanie za duzo...
znaleziono go później w piwnicy i
pomimo widocznego rozkładu ciała dało się zauwazyc na jego twarzy uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na nowym forum była już edycja bez fabuły i wyszło to średnio.
Fabuła to coś specyficznego dla FM i dobrze, że jest. Najgorzej jak niektórzy zapominają, że istnieje jeszcze coś takiego jak potrzeba ujęcia mafii, bo ich fabuła wciągnęła ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:26, Yarr napisał:

No tak, ale na nowym forum była już edycja bez fabuły i wyszło to średnio.
Fabuła to coś specyficznego dla FM i dobrze, że jest. Najgorzej jak niektórzy zapominają, że
istnieje jeszcze coś takiego jak potrzeba ujęcia mafii, bo ich fabuła wciągnęła ;P


ja bym się aż tak bardzo nie przejmował...
najważniejsza jest zabawa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro gram:
- żołnierza w edycji Dev''a
- Szlachcica w edycji walgierza
- Zabójcę-ludożercę w edycji Budo (odmienia się? chyba nie :))
- mistrza jedi w edycji upiordliwego
- przywódcę grupy w edycji Lampka :P
to wydaje mi się, że dobrze jest wszystkie moje rozważania, domysły i inne takie "ubrać" ładnie w jakąś fabułę(choć to może złe słowo)... żeby można było poczuć, że jest się tam i naprawdę wczuć w postać, stać się swoim drugim wcieleniem tam gdzieś, w umyśle graczy. Dla przykładu:

POST 1: (bez rysu fabularnego)
Moim zdaniem zabójcą jest xxxxx. Ponieważ zrobił to i tamto a wczoraj mówił to i siamto.

POST 2:
Lampek wygodnie usadowił się w fotelu i, mimo sprzeciwu xxxx, wyraził swoje zdanie:
- Moim zdaniem zabójcą jest xxxxxx. Ponieważ zrobił to i tamto a wczoraj mówił to i siamto.
po czym wstał, gładząc wąs i ruszając w stronę kuchni, w celu zaparzenia herbaty.

Dla mnie fabuła jest nieodłącznym elementem FM. Nie będę się kłócił, z kimś kto jej nie używa ani mu tego wypominał ale o wiele przyjemniej czyta się takie posty-opisy niż suche i nudne rozważania.
Tyle ode mnie :)
Pozdrawiam Wszystkich, może wrócę do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 00:32, Lampek napisał:

No skoro gram:
- żołnierza w edycji Dev''a
- Szlachcica w edycji walgierza
- Zabójcę-ludożercę w edycji Budo (odmienia się? chyba nie :))
- mistrza jedi w edycji upiordliwego
- przywódcę grupy w edycji Lampka :P
to wydaje mi się, że dobrze jest wszystkie moje rozważania, domysły i inne takie "ubrać" ładnie
w jakąś fabułę(choć to może złe słowo)... żeby można było poczuć, że jest się tam i naprawdę
wczuć w postać, stać się swoim drugim wcieleniem tam gdzieś, w umyśle graczy. Dla przykładu:

POST 1: (bez rysu fabularnego)
Moim zdaniem zabójcą jest xxxxx. Ponieważ zrobił to i tamto a wczoraj mówił to i siamto.

POST 2:
Lampek wygodnie usadowił się w fotelu i, mimo sprzeciwu xxxx, wyraził swoje zdanie:
- Moim zdaniem zabójcą jest xxxxxx. Ponieważ zrobił to i tamto a wczoraj mówił to i siamto.
po czym wstał, gładząc wąs i ruszając w stronę kuchni, w celu zaparzenia herbaty.

Dla mnie fabuła jest nieodłącznym elementem FM. Nie będę się kłócił, z kimś kto jej nie używa
ani mu tego wypominał ale o wiele przyjemniej czyta się takie posty-opisy niż suche i nudne
rozważania.


od dziś jesteś moim guru :)))))

niech żyje Lampek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Chciałbym Was wszystkich przeprosić za ostatnią edycję Lampka (zresztą jego pierwszą).
O tym że pójdę na kolejną operacje ścięgna Achillesa wiedziałem od dwóch tygodni tylko nie wiedziałem kiedy, (a z lekarzami się nie dyskutuje) w poniedziałek dowiedziałem się że jest wolne miejsce to we wtorek z rana już leżałem w szpitalu. Zabieg miałem mieć w środę ale przesunął się na piątek i dostałem przez to zimowanie weekendowe w szpitalu. W sumię myślałem że będę miał 3 dniówke (od wtorku do czwartku) a okazało się trochę dużej. Ale wszystko jest Ok.

Co do gry.
Po pierwsze dzięki MG – Lampkowi za edycje fabuła i prowadzenie miodne
Po drugie – Yarr napisał już wcześniej mafia zagrała beznadziejnie odkryła się strasznie przede wszystkim Upiór ale mieszkańcy poszli w przerost formy nad treścią (cyt. Walgierz) i nie widzieli ewidentnych kombinacji mafii.
Po trzecie – UPÓR w każdej następnej edycji jako pierwszy dostajesz ode mnie głos do linczu (sorry statystyka) Na bodajże 6 edycji to 4 razy mafiozo poprawcie jeśli się mylę.

A co do następnej edycji oczywiście się piszę (do szpitala nie planuje znowu trafić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 02:15, DonCarleone napisał:

ALe twój drugi przykład pasuje również do edycji bez fabuły :P


soorki ze nie do tematu ale chyba tylko ty jeszcze nie spisz reszta poszła chyba lulac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 02:19, TTBoS napisał:

soorki ze nie do tematu ale chyba tylko ty jeszcze nie spisz reszta poszła chyba lulac ;]


Nie wydaje mnie się ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 00:43, Shudo napisał:

A co do następnej edycji oczywiście się piszę (do szpitala nie planuje znowu trafić)


MG - DeviFish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. argon
8. WoWmen
9. Lampek
10. Budo
11. Khorints
12. ariwederczi
13. Keroth
14. Shudo

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 06:27, ariwederczi napisał:

> A co do następnej edycji oczywiście się piszę (do szpitala nie planuje znowu trafić)

MG - DeviFish

1. Ninja Seba
2. Upiordliwy
3. Jozeph
4. Furrbacca
5. Kalkulator 12
6. Yarr
7. argon
8. WoWmen
9. Lampek
10. Budo
11. Khorints
12. ariwederczi
13. Keroth
14. Shudo


Co raz lepiej. Nadal czekam na kilka potwierdzeń via mail...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 20:41, Yamamoto napisał:

Jaki szalony naukowiec?? A ty ile prowadziłeś??


Ja prowadziłem łącznie trzy edycje.

Dla mnie fabuła to tylko dodatek. Jak dobrze pamiętam to jako pierwszy to Darnok wprowadził fabułę itp. Dla mnie lepiej się czyta posty nie za długie i bez owijania w bawełnę. Bo po co mam się przedzierać przez kilka(naście) zdań, by tylko znaleźć te kilka słów? :O)
Z fabułą czy bez i tak FM jest bardzo dobrą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:26, Yarr napisał:

No tak, ale na nowym forum była już edycja bez fabuły i wyszło to średnio.
Fabuła to coś specyficznego dla FM i dobrze, że jest. Najgorzej jak niektórzy zapominają, że
istnieje jeszcze coś takiego jak potrzeba ujęcia mafii, bo ich fabuła wciągnęła ;P


Ja wolę gdy gra jest fabułą a fabuła grą - wtedy wszystko jest jasne i można skupić sę właśnie na samej grze- edycję które prowadziem były w różnym stopniu "fabularyzowane" ale najlepiej grało się gdy wszystko jest jasne - czyli kto przeżyje ten wygrywa a nie mamy cel ale po drodze coraz nas mniej;)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 02:15, DonCarleone napisał:

ALe twój drugi przykład pasuje również do edycji bez fabuły :P


Bo ciągle źle używam słowa "fabuła" :)
zmieńcie sobie na "ubarwianie postów" :]
to są moje poglądy, wyrażone świadomie i nie pod przymusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi generalnie fabuła nie przeszkadza. Pozwala wczuć się w klimat i zrobić z gry swego rodzaju RPG.
Gra bez fabuły [a grałem swego czasu i to dużo w niewirtualną mafię] jest oczywiście równie emocjonująca, ale jednak wolę FM z fabułą. Jeszcze raz podkreślę - jeśli ktoś wie o co w tej grze chodzi, to fabuła będzie dla niego tylko miłym dodatkiem.
Dev napisał, że woli bez fabuły, bo wtedy łatwiej mu analizować. Faktycznie, bardzo często dochodzi do nadużyć i przegięć [np. w jednej z edycji, ktoś - chyba nawet mafioso - oskarżał mnie, że czegoś tam nie zrobiłem (co napisał MG w poście fabularnym), albo innym razem ktoś się bronił: "ja go nie zabiłem, przecież byłem gdzie indziej" ;)]. Ale już o tym pisałem kiedyś - w realnym świecie, jak byśmy siedzieli twarzą w twarz, to widzielibyśmy swoje reakcje, słyszeli np. poruszenie w nocy [to chyba jeden z najczęstszych argumentów: "X jest winny, bo słyszałem szmer w nocy stamtąd gdzie siedzi" - to taki argument jak ten, że "mnie tam nie było" ;P]. W FM tego nie ma i to ma zastąpić fabuła. To jak ją gracze wykorzystują to już inna bajka.
Cieszę się, że Darnok wpadł na taki pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się