Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Zasady:
2 mafiosów
1 katani

Jeśli zaczynamy w środę rano, to mord już w środę wieczorem. Jeśli w środę wieczorem, to mord dopiero w czwartek wieczorem.

Katani sprawdza w kolejny wieczór po zabójstwie dokonanym przez mafię.

Obowiązuje zakaz kontaktów między grczami [jakichkolwiek] - nie dotyczy mafii.

Zabity mafioso nie kontaktuje się z partnerem.

Godziny:
Lincz do 22:00 na Forum [nie chcę żadnych potwierdzeń na e-maile czy gg]. Niestety, jakakolwiek zwłoka jest niedopuszczalna i głos przepada... a w zasadzie jest przeznaczony dla spóźnialskiego.
UWAGA! W przypadku kłopotów z Forum proszę przesyłać lincz do mnie na gg. Ale tylko wtedy!

Mord do 22:20.

Sprawdzenie przez kataniego do 22:20.

W sytuacji, kiedy pada remis nikt nie ginie.

Jeśli w linczu padnie katani, to oczywistym jest, że nikogo nie sprawdza.

Post fabularny będzie zazwyczaj dość lapidarny, choć niewykluczone, że mnie poniesie i będziecie musieli więcej poczytać ;P

UWAGA!!! JEŻELI KTOŚ NIE POTRAFI CZYTAĆ POSTÓW MG [A WIEM, ŻE NIEKTÓRZY MAJĄ Z TYM PROBLEM], TO CHUCK WAM MOŻE PEWNE KWESTIE RĘCZNIE WYTŁUMACZYĆ. POLECAM ZATEM DOKŁADNIE CZYTAĆ TO CO PISZĘ, BO NIE MAM CZASU ODPOWIADAĆ NA GŁUPIE PYTANIA ;P

Kwestie niejasne proszę kierować do mnie. Jeśli ktoś miał ważny powód i nie mógł zagłosować itp. to nie pisze mi offtopów na Forum, tylko zgłasza się z tym do mnie [pod groźbą usunięcia z edycji! - żeby ktoś potem nie płakał, że nie ostrzegałem].
Kwestia doświadczenia itp. nie ma dla mnie znaczenia. To jest gra i każdy sposób jest dobry, żeby ją wygrać, więc możecie sobie argumentować jak chcecie ;P Mi nic do tego.

Ja coś jest niejasne, to proszę pytać. ALE TYLKO jeśli coś jest NIEJASNE!!! Jeśli coś napisałem, a ktoś o to zapyta musi się liczyć z ironicznymi uwagami ;P

Początek w środę - ale zależy czy będę miał siłę napisać coś rano, czy wieczorem.
Role jutro wieczorem.

To wszystko.

P.S. Devil, Ty spamerze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:43, Daniel DazZy napisał:

Kurdę jak to twardo zabrzmialo xD (serio miałem wrażenie jak bym gadał z Chuckiem kiedy to
czytałem)



Chuck rządzi! ;P Już się nie moge doczekać środy rana lub środy wieczorem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 20:06, Dar15 napisał:

Chuck rządzi! ;P Już się nie moge doczekać środy rana lub środy wieczorem:D


To ja się nie mogę doczekać piątku wieczorem bo jest mecz polski, początek mistrzostw, impreza w klubie gdzie oglądamy mecz, a potem się bawimy oblewając lub zalewając grę naszych :p No i ewentualnie ta FM prowadzona jeszcze przez Yarr''a... W sumie to najsłabszy punkt całego tego dnia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 21:20, Ninja Seba napisał:

/...Tutaj Ninja Seba wymienia różne rzeczy lepsze od FM.../
No i ewentualnie ta FM prowadzona jeszcze przez Yarr''a... W sumie to najsłabszy punkt całego tego dnia ;P


Myślę, że nie będziesz musiał się męczyć. Wykreślenie z listy masz, moim zdaniem, zapewnione.
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 07:29, Eldae napisał:


Czyli zaczynamy w środe a kiedy będzie lista graczy i role?


Lista graczy widnieje bodajże kilka postów powyżej czyli w poście Homie’go http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=12298.

MG - Yarr

1. Shogun007
2. Gen.Sturnn
3.Ponury
4. Ninja Seba
5. Dar15
6. Dazzy
7. skyler
8.Ninger
9.DonCarleone
10. Eldae
11. Shudo
12. Andrij
13. Homie

Prawdopodobnie jeśli wszyscy potwierdzili to taki właśnie będzie skład tej edycji. Trzynaście osób to według wielu starszych użytkowników tego topiku to idealna ilość. No więc tylko przyszło nam teraz oczekiwać początku edycji.

Dnia 06.06.2006 o 07:29, Eldae napisał:

i role?


Dopiero co Yarr napisał żeby dokładnie czytać posty a Ty już wyskakujesz z takim tekstem. W poście http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=12306 masz jak byk napisane "Początek w środę - ale zależy czy będę miał siłę napisać coś rano, czy wieczorem.
Role jutro wieczorem." oj coś mi się wydaje że ciężkie życie Cię czeka w tym topiku jak będziesz tak wkurzał Lwa*


* Lew (czyt. Yarr) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 08:08, Shudo napisał:

* Lew (czyt. Yarr) hehe


Jakże mi się podoba to określenie :D

Tak, role dzisiaj. I myślę, że dzisiaj skrobnę posta wprowadzającego, więc pewnie jutro rano zaczniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 słowa w kwestii fabuły (dziadki typu Cerm pewnie wiedzą o co chodzi, bo powtarzam to do znudzenia od dawna ;)):
Nie ukrywam, że preferuję edycje mało fabularne (tj. ledwo obrysowane przez MG), a za to z bardzo mocnym składem graczy, którzy zrobią resztę (za wzór zawsze będzie mi tu służyła pierwsza edycja w ogóle - Domek napisał tylko, że akcja dzieje się w Forumowie, a trzech mafiosów chce wybić pozostałych mieszkańców. Głupie? Może, ale to i tak nic w porównaniu z tym, co działo się potem ;)). Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko ciekawym, pokręconym fabułom (w wielu takich edycjach brałem udział i bawiłem się znakomicie), ale jeśli MG z fabułą wybijają się na pierwszy plan to znak, że coś jest nie tak albo komuś pomyliły się priorytety. Fakt - pisanie postów "literackich" zmusza do myślenia, lecz w dobrej edycji to analiza postów innych i zawiła argumentacja powinny zmuszać mózg do pracy na najwyższych obrotach, a nie fabuła, która rozmywa istotę tej gry. Poza tym rozbudowane, wręcz epickie posty, naruszają spontaniczność i żywiołowość tej gry, a musicie przyznać, że w pewnych momentach robi się tak gorąco, iż poszczególni gracze gdyby się spotkali naprawdę mogliby się pozabijać ;) Jeśli w takich chwilach fabuła zmuszałaby mnie do myślenia nad formą posta, to gdzie tu miejsce na szybkie, celne riposty? Przypominam sobie taką edycję CermatoXa, kiedy w ostatnim dniu działo się tyle, że forum się wręcz trzęsło a my cały dzień mieliśmy serca w okolicach gardła ;) Edycja miała fabułę, był jakiś dom, rodzina się chciała powybijać i w ogóle, ale ani Cerma, ani nas pod koniec już ona nie obchodziła. Liczyła się tylko wygrana - i tak powinno być zawsze w FM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 09:07, Vilmar napisał:

Moje 3 słowa w kwestii fabuły /.../

Widzisz, zasadniczo się zgadzam, ale nie do końca. Bo dla mnie fabuła ważna jest przez kilka pierwszych dni. Kiedy jedynymi argumentami moga być: tożsamość ofiary i intuicja. Bo potem większość graczy bardzo się luzuje i mnie to osobiście nie przeszkadza. Niektórych argumentów nie da się sfabularyzować, ale mnie zawsze bawią próby uczynienia tego :)
W 100% zgadzam się natomiast z twierdzeniem, że MG nie powinien zbytnio angażować się w grę. Dobry MG jest jak idealny sędzia piłkarski. Nie widać go aż do momentu, aż jest potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak to rozumieć, że MG wybija się na pierwszy plan z fabułą, a nie z prawdziwą grą. Przecież to chyba gracze o tym decydują. To, że MG kładzie nacisk na fabułę, nie znaczy, że stawia ją na pierwszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dyskusja a propos tej edycji? Bo jeśli tak, to ktoś chyba albo nie doczytał, albo źle zrozumiał ;P A jeśli to tak sobie a muzom, to ok. Jeszcze możecie sobie dzisiaj pogaworzyć. A do listy jako 14 dopisany został Vilmar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 13:18, Yarr napisał:

To dyskusja a propos tej edycji?


Nie wiem skąd te wnioski po naszej krótkiej pogawędce na gg ;) Mówię ogólnie zainspirowany postami na poprzednich stronach, które poruszyły ten problem :)

Vaxinar -> źle zrozumiałeś. Z tym wybijaniem się MG chodziło mi o to, żeby Mistrz nie był najbardziej widoczną postacią a jego posty (te fabularne) najbardziej znaczące i oczekiwane przez innych. Gracze mają być w 100% samodzielni poza naturalnie zbieraniem głosów i innymi administracyjnymi kwestiami.

walgierz -> zgadzam się, fabuła przydaje się w tych pierwszych dniach, ale nie jest koniecznością, gdy, jak napisałem, skład graczy jest mocny (tj. MG im tylko zawadza :P) - ponownie odwołam się do pierwszej edycji, gdzie Domek rzucił tylko hasło: Forumowo, 3 mafiosów, 1 katani, a i tak udało nam się przez te dwa dni zapisać kilka ładnych stron nieco momentami bezsensownymi, ale szalenie klimatycznymi postami - to przecież gracze wymyślili bar P.A.D.N.I.J., tak chętnie wykorzystywany jeszcze przez wiele edycji. Ba, jeden z mafiosów wręcz podał cały skład mafii. I tak przegraliśmy (mieszkańcy), a mafia przetrwała w pełnym składzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro rozpoczął się temat odnośnie fabuły w Formowej Mafii to i ja wtrącę swoje trzy grosze. A więc sensem gry nie jest sama fabuła tylko wytropienie mafii i przetrwanie w przypadku mieszkańców, a w przypadku assasinów wybicie mieszkańców i również przetrwanie o czym oczywiście wszyscy tutaj wiemy. To są podstawowa zasada. Fabuła jest tylko dodatkiem do całości. Fajnie jest jak udaje się to połączyć w jedną całość. Gra bez fabuły traci trochę kolorytu. Fabułę na ogół udaje się nam utrzymywać przez pierwsze kilka dni gdzie nie ma jeszcze konkretnych argumentów odnośnie mordów i linczów. Po dwóch, trzech dniach zaczyna się łączyć fakty i skojarzenia odnośnie naszych podejrzeń i nabierają one mniej fabularnego rozmachu. A więc należy skwitować że fabuła jest tylko fajnym dodatkiem do naszych zabaw na forum. To co zamierzał wprowadzić Lampek w swojej edycji karać wszystkich kickiem za pisanie bez fabuły nie zdało by egzaminu. W pierwsze dwa dni spoko mogę się zgodzić ale potem to sobie można darować.

Lubię grać w edycjach klimatycznych bo się gra przyjemniej, ale jak chciałbym tylko fabularnie pisać to poszedł bym na wątek ZK.

Trochę się zamieszałem ale myśle że wiadomo o co mi biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla

Na szczęście dziadki w stylu Cerm są w mniejszości :P
Ja lubię edycje fabularne, ale co tu dużo mówić, w dalszej części gry fabuła schodzi na dalszy plan i to jest normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak se na moment włączyłem 1 strone wątku to tak dziwnie się poczułem widząc pod znajomym nickiem Budo napis obywaltel albo pod równie znajmomym nickiem Yarr napis Obywatel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 15:46, Budo napisał:

Na szczęście dziadki w stylu Cerm są w mniejszości :P


Niestety racjonalnie myślący gracze zostali wyparci przez żądne udziwnień masy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 17:42, Vilmar napisał:

Niestety racjonalnie myślący gracze zostali wyparci przez żądne udziwnień masy ;P

Raczej oddali pole bez walki :]
PS. Nie ma to jak wymiana uprzejmości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się