Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2011 o 17:05, Ecko09 napisał:

Niektóre śmieci należy odnieść konkretnym npcom, ale wtedy pojawia się quest w dzienniku,
więc nie przegapisz jakiegoś ważniejszego śmiecia ;P


Dzięki za info

Ponawiam prośbę o radę, którą specjalizację wybrać dla 2-ręcznego warka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 18:12, Sipso2008 napisał:

No, to drugie podejście:

Save z angielskiej jedynki (Ultimate edition) będzie działać z polską dwójką? Konkretnie
chodzi o wersje na xboxa.


Powinien.

Aha taka mala dygresja odnosnie PC jesli ktos gral w 1 pod xp a teraz ma inny system operacyjny to sobie musi recznie skopiowac save z jedynki gdzie trzeba. Gra nie bedzie widziec save z 1 pod xp jesli odpali sie 2 pod windows 7. Jest jednak na tyle uprzejma ze przynajmniej pokarze gdzie save powinien sie znajdowac w xp i gdzie go skopiowac do windy 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:06, Pietro87 napisał:

> Jakies porady odnośnie grania łotrem ?

Łotr jest równie przegięty co mag imho.
Masz w sumie dwie główne drogi rozwoju - łotr zabójca + szampierz, typowy ofensywny wojownik,
lub łotr zabójca + cień, typowy skradacz, support [lub hybrydy, mimo pewnych uproszczeń
gra daje naprawde spore możliwości]

Szampierz + Zabójca - kombo idealne, można całą grę siedzieć na maksymalnym capie na
obronę [80%], wykupujesz skrytobójstwo z drzewka zabójcy + jego upgradey [reszte upków
mozna olać, aczkolwiek całe drzewko trzeba bedzie kupić dla skrytobójstwa], następnie
z szampierza wykupujesz wszystkie zdolności oprócz upgradeów do skilla rzucenie rekawicy
te są zbędne.

Odpalasz tryb parowania i masz całą grę cap na 80% obrony, postać prawie nie do trafienia.

Ze standardowych drzewek z walki dwiema broniami cios w plecy + upgradey, i bliźniacze
kły z upgradem.
Do tego standardowo unik z upgradem i cuchnąca bomba z upgradem [ta standardowa która
zakłada stuna, chyba tak się zwie]

Rogal nie do ruszenia. Można potem jeśli wbijesz więcej poziomów [to co opisałem zmaksujesz
do lv 19-21] zrobić sobie kamuflarz + trwałą zasłonę, co kto lubi.


A łotr zabójca + cień, budować typowo na skrytobójstwo i wszelakie dopałki do ukrycia,
zasłon i bonusów do dmg podczas zasłonięcia.

Oba buildy na dwie bronie. Łucznikiem nie grywam, nie wypowiem się.


Bombe mozna sobie podarowac jesli ma sie drugiego lotrzyka w party. Ja sobie zrobilem isobel pod cc i maina pod single dps. Do tego Anders bo ma wskrzeszanie i w zalerznosci od bitki fenris lub aveline. Jedyny problem mialem z arishokiem bo praktycznie uzywa praktycznie tylko atakow specjalnych ktorych nie da sie uniknac. Dla mnie bardz wkurzajace jest ze nie da sie uzywac backstaba/vendetty do unikania atakow specjalnych. Najwyrazniej gra nie przemieszcza postaci w momencie uzycia skilla mimo ze grafika to sugeruje a dopiero po zakonczeniu animacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ta nagłą zmiana wyglądu qunari. W jedynce sten wyglądał jak zwykły człowiek, tylko był nieco wyższy. natomiast w dwójce przybył im jakieś rogi, kolor skóry się zmienił. Coś mi tu nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest teraz z uzbrojeniem towarzyszy? Można im zmieniać zbroje i bronie czy nie? Bo słyszałem, że nie, że można zmieniać uzbrojenie tylko Hawkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 20:08, Thalanthas napisał:

Jak to jest teraz z uzbrojeniem towarzyszy? Można im zmieniać zbroje i bronie czy nie?
Bo słyszałem, że nie, że można zmieniać uzbrojenie tylko Hawkowi.


Bronie mozna, pancerza nie mozna. Wyjatkiem jest Varrik, jemu po prostu nie oplaca sie zmieniac broni. Pancerz kazdej postaci mozna tez ulepszac przedmiotami, ktore mozna kupic u niektorych handlarzy. Oczywiscie blyskotki mozna zmieniac do woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbroje (napierśnik, rękawice, buty i hełm) można zmieniać tylko głównej postaci, pozostałym można zmieniać jedynie broń (wyjątkiem jest pewien krasnolud dość... przywiązany do swojej drewnianej towarzyszki ale i tak nie chciałbyś mu jej odbierać ;), tarczę, pierścienie pas i amulet. Do pancerzy towarzyszy można zdobywać lub kupować ulepszenia oraz dodawać runy, wygląd ich pancerzy czasami zmienia się w miarę postępów fabuły lub rozwoju stosunków z danym towarzyszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym legendarnym gearem?(zbroja + broń które mamy w prologu) Na jakim etapie można je zdobyć (Raz skończyłem grę bez nich dlatego pytam)

Spoiler

Przed wojną z qunari czy po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:07, korinek2 napisał:

Jedno małe pytanko;)

Są walki ze smokami równie klimatyczne jak te w jedynce?

Dzisiaj walczyłem z pierwszym większym smokiem (na

Spoiler

głębokich ścieżkach

) i gdyby skubaniec mnie nie zaskoczył, to zginąłby za pierwszym razem.
Ogólnie walki są łatwiejsze, od tych z części pierwszej i nawet smok nie robi większego wrażenia. W jedynce było imo trudniej i bardziej klimatycznie (nawet na normalu zdarzały się wyzwania).
Ale jeszcze trochę przede mną, może zostanę zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:32, Ecko09 napisał:

> >

Spoiler

Czeka cię w późniejszej fazie bardzo trudna potyczka ze smokiem ;]




Walka ze smokiem

Spoiler

: złap aggro, biegaj w kółko i niech reszta klepie. Kiedy smok zgubi aggro, to pozostaje taunt albo bieganie postacią, na którą aggro się przerzuciło. Tak bije się "Wielkiego Smoka" w Dragon Age 2. Wielu innych przeciwników również (w tym Arishnoka). Oczywiście na poziomie "Trudnym". W końcu kite w grze singleplayer! Walka przy Urnie w DA1 była zdecydowanie bardziej wymagająca na normalu.



Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Arishoka jest pewien chamski trik mianowicie

Spoiler

, bieganie w kółko i powodowanie glitcha koło filarów, on potrafi się tam czasem lekko przywiesić, wtedy można mu walnąć jakiś wredny skill [skrytobójstwo lub kły]
Poza tym, przy stracie hp można banalnie wybiegać cd do kolejnego potka. Zawiodła mnie ta walka lekko, za to smok nadrobił za wszystkich xD [aczkolwiek trik na walnięcie na siebie agro i bieganie jak popieprzony tez zadziałał.]


P.S.

Znalażłem "legendarną" broń hawkea, dla łotra, mianowicie Sztylet,
Spoiler

zowie się "Finezja" a dostać go można od Zevrana w akcie 3 za zadanie Banda Kruków.
Teraz szukam kolejnego =) Mam nadzieję, że znajdę =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zostałem zaskoczony. Kiedy wydawało mi się, że to już prawie koniec i duel będzie ostatnią walką Hawke''a, okazało się że gra toczy się dalej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze powiedziec gdzie moge dostc izabele? jestem juz po wyprawie

Spoiler

do morcznych sciezek tam zginela moja siostra

odwiedzam tawerne pod wisielcem i dalej jej nie ma mimo ze juz moge kupic na straganach ulepszenia do jej zbroi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę już pograłem, koło 8h i muszę na jedno ponarzekać - głupio wyważone poziomy trudności. Gra jest banalnie prosta na hardzie, przechodzi się sama. W zasadzie parę czarów, jakiś specjal od woja i wszystko wokół leży, hordy nie są w stanie mi nic zrobić. Potionów się nie używa, bo po co? A jak jest na niższych to już wolę nie wiedzieć. W NWN 2 czy DAO (przynajmniej przed pierwszym patchem) były trudniejsze.

A z kolei poziom nightmare. Cóż, nazwa się zgadza, tu twórcy przesadzili w drugą stronę. Jest pełen "realizm" (na ile to określenie do tej gry pasuje, oczywiście), drużyna zabija się sama, zamiast wrogów. Jako tako idzie powalczyć z kimś, kto pojawia się w oddali, ale gdy po cut scence otaczają mnie przeciwnicy - nie bardzo. Czary, umiejętności zadają praktycznie zerowy damage, np. rzucam firestorm na zwyklaków i zejdzie im z 1/4 hp. Potiony niewiele dają, ze względu na cooldown, itd. Pograłem na tym do pierwszej dzielnicy Kirkwall włącznie, potem zmieniłem na hard - szkoda nerwów i czasu. Ostatnio też spróbowałem - jak się przemęczyłem z 5 raz z lekko większym starciem to dałem sobie znów spokój (na hardzie, to mi nawet u nikogo więcej 1/2 hp nie zjechali). Jest ten poziom nightmare grywalny w ogóle? Bo dla mnie na dziś dzień nie. Ot tryb dla masochistów.

I w efekcie się nudzę, orientuje się ktoś czy wyszedł może jakiś mod, ew. w patchu zamieszczą pośredni poziom trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:40, Deathscythe napisał:

> > >
>
>


Cóż, nie przeczę, że w jedynce każda walka była wyzwaniem, ale akurat ta walka w dwójce sprawiła mi dużo problemów. A to jest rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 22:36, RadeXMaster napisał:

> Po zawodach, już Izabeli nie zwerbujesz.

jak to? co zrobilem zle?

Trzeba było po zwerbowaniu pewnego maga wybrać się do karczmy pod wisielcem. Jedyne co możesz zrobić to wczytać wcześniejszy save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować