Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2011 o 00:07, Pietro87 napisał:

Rozumiem, że jesteś na końcu zadania tak ? Czy jesteś w trakcie wykonywania, podaj dokładnie lokalizację i moment w jakim jesteś to coś poradzimy.


W zadaniu muszę

Spoiler

porozmawiać z rekrutami templariuszy. Spotkałem płaczącą Mabię i wysłała mnie do nich. Problem w tym, że nie można z nimi porozmawiać. Zachowują si9ę jakbym spotkał przechodnia (nad głowami pojawia się ich aktualna myśl.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 00:11, Kamiloos napisał:

Sorry, ale co mozna robic w tej grze tyle czasu? Rozumiem garsc questow pobocznych, zwiedzanie lokacji itp. Ale 13h przed wejsciem na GS??

Tak po prawdzie to w momencie kiedy udałem się do Głębokich Ścieżek miałem już 17h ;)
Teraz mam już 22h na liczniku i wciąż wykonuje zadania poboczne "II Aktu". Co do tego co mi zajmuje tyle czasu to nie mam pojęcia, ani razu nie włóczyłem się bez celu, ani razu nie stałem w miejscu (nie ma po co bo po walce mana i życie i tak się automatycznie regenerują i nie trzeba czekać) a z kodeksu podobnie jak Pietro87 przeczytałem zaledwie kilka wpisów,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do już grających - jak jest? Dwójka wychodzi dość szybko, czy tfurcy chcą po prostu ucztować po sukcesie Origins czy też nie zawiodę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 02:51, Smocza napisał:

Pytanie do już grających - jak jest? Dwójka wychodzi dość szybko, czy tfurcy chcą po
prostu ucztować po sukcesie Origins czy też nie zawiodę się?


Wg mnie to z Dragon Age ma wspólny jedynie świat. Bardziej jest to Diablo z kulejącym systemem respawnów, małą ilością różniących się od siebie map i ogólnie marność. W sumie gdyby gra nie miała w nazwie Dragon Age, to pewnie byłbym mniej krytyczny, bo wciąga. Jednak nie ma magii, mechaniki i klimatu poprzednika.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 04:48, KaKashiSensei napisał:

Mam pytanie macie może jakiś sposób na " Prastareko skalnego upiora" ??? Bo gine a mu
zostaje jeszcze 3/4 zycia pomocyyyy!!!!!


Prawdopodobnie grasz na Hard? Z tego, co przechodziłem grę i usłyszałem od jednego z testerów, to ten boss na hard jest zbuggowany. Zmień poziom trudności na czas walki na normal.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 02:51, Smocza napisał:

Pytanie do już grających - jak jest? Dwójka wychodzi dość szybko, czy tfurcy chcą po
prostu ucztować po sukcesie Origins czy też nie zawiodę się?

Zależy co lubisz..Dla mnie to H&S z rozbudowanymi dialogami. Design-nie popisali się. Masz do odwiedzenia w sumie jedno miasto ( i ok. 80% zabawy tam spędzasz), w którym wszystkie budynki są jednakowe ( copy & paste area?). Jedno wzgórze, jedne podziemia i w kółko wykorzystywaną jedną i tą samą jaskinię. Historia też nie najlepsza, pozostawiająca znowu więcej pytań niż odpowiedzi. Walka szybka ale bardzo chaotyczna, z dziwacznymi animacjami ( chociaż jeden ze skillsów łotrzyka jest jak żywcem wzięty z Guild Warsa, nawet ma chyba tą samą animację), nie wymagająca taktyki, planowania, w sumie jak zapowiadało BioWare " naciśnij przycisk i stanie się coś extra". Design postaci i broni ( a szczególnie mieczy) rodem z anime. Muzyka- bardzo mi się podobała. Czas grania z wykonaniem wszystkich pobocznych questów ok. 40 godzin ( nie wiem jak ludzie mogą ją kończyć w 16 czy 18 godzin). Nie można zmieniać wyglądu towarzyszy ( czyżby Armor DLC?). Rozmowy z towarzyszami możliwe jedynie w określonych lokacjach ( domach NPCtów, lub tym co uważają za dom) i moim zdaniem jak na 10 lat życia Hawke jest ich żenująco mało.Osławiony tekst " twoje czyny z DA:O będą miały wpływ na historię DA2" jest używany na wyrost, tak samo jak długoteminowy efekt decyzji podjętych w grze-nic szczególnego. W sumie dla mnie to solidny H&S, jeśli jesteś fanem klasycznych RPG to raczej się zawiedziesz. Jeśli podejdziesz do gry jak do nowego produktu, nie oczekując kontynuacji i tego samego ( a może lepszego doświadczenia jak w DA:O) to możliwe, że będziesz się dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą, a mianowicie mam oryginalną wersję z empiku i w niej była kartka z kodem:
Uakrywnij swoją przepustkę sieciową Dragon Age II i kod poniżej. Napisane co mam robić więc tak zrobiłem jak napisane: czyli na stronie bioware/redeem wpisać kod jak już się jest zalogowanym.
Więc miałem dostać dodatkową postać w grze ale w zakładce do pobrania (w grze nic nie ma), w dodatki do odblokowania mam tylko:
-odległe urwiska Kirkwall
-lament Lothering
- o rzeczach ocalonych

Na kartce pisze, że powinienem mieć dostęp do zawartości Czarnego Emperium wraz z bojowym ogarem mabari.
Czasami u dołu po lewej stronie pojawia się notka:
pobierz nowego członka drużyny i wykorzystaj przepustkę sieciową aby pobrać czarnego Emperium.

Jak to pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage jaki byl gothic 4 to fiasko dragon age 2 moze byc olbrzymia szansa dla wiedzmina 2 do tego zeby zdobyc pozycje najlepszego RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze przedmioty które dostałeś w promocji masz dostępne w swoim domu, w schowku. Większe dodatki pobierasz ze strony którą podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 00:11, Kamiloos napisał:

Sorry, ale co mozna robic w tej grze tyle czasu? Rozumiem garsc questow pobocznych, zwiedzanie
lokacji itp. Ale 13h przed wejsciem na GS??

Ja właśnie zacząłem 10 godzinę gry, a jeszcze nie poszedłem na GS. Jak już wydałem 130 złotych to robię wszystko co się da :P Trochę czytam kodeks, szukam jakiś skrzynek i innych pierdół, gadam z kim się da i czas leci. Dla każdego coś miłego - jak się chce, to można widać przejść i w 18 godzin. Pozostaje tylko pytanie po co się tak spieszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę złośliwe pytanie do tych którzy chcieli grę tylko częściowo spolszczoną a nie znają dobrze angielskiego. Olewacie rozmowy członków drużyny czy się zatrzymujecie i obracacie aby je przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie jarze tych ikon przy rozmowach, czasami mam na + u postaci czasami na minus. Nie kapuje też otwierania skrzyń, mój główny bohater jest łotrzykiem a w DA 1 było tak że trzeba było skill od zamków mieć na wysokim a tutaj tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz to już jako zadanie czy ciągle jako plotkę ?
Jeśli jako plotkę to jeszcze nie pogadałeś z kim trzeba żeby się uaktywniła jako quest.

Spakuj swój folder z zapisanymi grami [najlepiej cały folder Dragon Age 2 z twoich dokumentów] i np zahostuj na megaupload. Wydaje mi się, że zwyczajnie coś pominąłeś, ale, że sam grę przechodzę 1szy raz i to bez jakiegoś faqa itp [bo nigdy nie używam poradników] to nie bardzo tak z pamięci mogę ci w 100% pomóc.
Zarzuć mi swój zapis, odpalę go u siebie i zobaczę co i jak, po czym ci dam znać [bo u siebie już zapisu przed tym zadaniem nie mam] gdzie iść =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 12:29, Endriu napisał:

Nie kapuje też otwierania skrzyń, mój główny bohater jest łotrzykiem a w DA 1 było tak
że trzeba było skill od zamków mieć na wysokim a tutaj tego nie ma.

Za otwieranie skrzyń teraz odpowiada Spryt. Gdzieś czytałem że ze sprytem 40 otwiera się już wszystkie skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie zamków zależy od poziomu sprytu i zręczności.
Ikony przy dialogach nie symbolizują tego, że dostaniesz dla każdego towarzysza +XX punktów przyjaźni. Niebieska ikona, ta ze skrzydłami i aureolą oznacza jedynie odpowiedź mocno nastawioną na bezinteresowną pomoc, dobry uczynek itp.
To kto popiera twoje działania zależy od jego indywidualnego charakteru.
Taki np Varrik często popiera działania niosące profit, nie mniej ma tez swoje określone zasady moralne i kodeks honorowy, nie popiera jako typowy łotr każdego typowo szemranego uczynku, podobnie Izabela, popiera intratne działania niosące zysk, al nie popiera np momentu w którym zgodzisz się pomóc pewnemu

Spoiler

mężowi szukać jego zony jeśli rozwiniesz dialog na tyle, że facet przyzna, że owa żonę bił i w zasadzie chce znaleźć ją tylko, żeby odsunąć od siebie potencjalne zarzuty morderstwa, Bella nie poprze cię mimo, że facet płaci wyjątkowo hojnie.



DA2 wbrew pozorom nie jest takim odmóżdżonym klikaczem ikonek gdzie decyzje walą drużynę mocno bo i tak cię poprze. Zabrakło mi tylko naprawdę znaczącego wpływy przyjaźni/rywalizacji, było by ciekawiej gdyby ktoś nas w jakimś momencie zdradził lub odszedł.
Ale i tak nie jest źle, ta drużyna wbrew pozorom żyje dosyć oryginalnie i autentycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 11:31, Shelazar napisał:

Ile lat trwa akcja w grze? Czy jeden rok to rozdział?


Chyba dzieje się to na przestrzeni 10ciu lat, ale nie jeden rok to nie jeden rozdział.
Rozdziały dzielą się bodajże +/- tak : Prolog, Akt 1, Akt 2, Akt 3, Finał.

P.S.
Też czujecie, że po

Spoiler

Prologu, ten pierwszy rok w kirkwall jaki trzeba odpracować u szmuglerów lub najemników to bezczelnie z oszczędności wycięty rozdział gry ?
Co ja bym dał, żeby ktoś [jakiś cwany modder] to tak przywrócił T.T
Bah nawet patchem czy DLC bym nie pogardził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 11:54, logray napisał:

Trochę złośliwe pytanie do tych którzy chcieli grę tylko częściowo spolszczoną a nie
znają dobrze angielskiego. Olewacie rozmowy członków drużyny czy się zatrzymujecie i
obracacie aby je przeczytać?

Tu chodziło raczej o to, żeby się nie powtórzyła sytuacja bardzo słabej wersji dubbingowanej z pierwszej części. Poza tym co w tym złośliwego? Ja znam angielski bardzo dobrze, ale i tak np. filmy i gry wybieram z polskimi napisami. I tak, zatrzymuję się, żeby poczytać co tam mamroczą towarzysze. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować