Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Skończyłem grę i..

Spoiler

meh liczyłem na coś więcej niż tylko pogadanke poszukiwaczki z Varrikiem, na coś wielkiego, i co? Nic. Big Finale nie okazał się być tym na co liczyłem i przede wszystkim nie spotkałem Morrigan. Czy jest jakaś możliwość aby ja spotkać w grze? Czy są jakieś ślady jej dziecka? Kiedyś czytałem w Psx Extreme zapowiedź Dragon
Age II i tam było napisane że Morrigan wróci. Jak jest z nią w końcu?



Czas gry - 26,5 h a robiłem wszystkie zadania, tylko pod koniec Aveline sobie odpuściłem ,więc myślę że ~0,5 h godziny możnaby doliczyć.

PS. Uzdrowiciel dusz wymiata. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znając życie to pewnie powróci w dodatku z resztą przy pobieraniu zapisu z DA I było uwzględnione odprawienie mrocznego rytuału więc na pewno coż z nią będzie (

Spoiler

chyba ze ją zabiłeś w polowaniu na czarownice

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://social.bioware.com/project/4385/

Skleiłem moda na skasowanie wymogów aury uzdrowiciela dusz [opcjonalna wersja moda w drugim archiwum z dodatkowo skasowanymi efektami wizualnymi skalnego pancerza i tarczy energetycznej], bo cholernie mnie irytowało naprzemienne blokowanie skilli ofensywnych [wkurzający schemat, przełącz aurę, uzdrów/wskrześ, wyłącz aure wal z ofensywą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Dragon Age 2 ale na końcowym filmiku mój komp nie wyrobił z wrażenia i zwiechy dostał. W momencie gdy

Spoiler

Leliana trzyma książkę w reku i oko na tej książce zaczyna świecić to czy potem są już napisy końcowe czy coś jeszcze jest pokazane :P ? Pytam bo nie wiem czy jeszcze raz przeprawiać się przez długą końcową walkę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tylko napisy końcowe (odpalają się w momencie kiedy oko zaczyna świecić i najprawdopodobniej to przejście coś u Ciebie wykrzaczyło), sprawdziłem przed chwilą dla pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 04:01, Pupu2 napisał:

Mozna jakos powiekszyc ilosc slotow na spelle? Jest tylko 10. :(

Slotów jest więcej - czary możesz zrzucić na całym pasku aż do miejsc w których masz ikony mikstur, te z nich które przydzielisz poza pierwszymi 10 slotami nie będą miały przypisanych klawiszy szybkiego użycia ale wciąż mogą być aktywowane przez kliknięcie myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ot fajnie :]

Wie ktos moze czy bierna umiejetnosc maga "prędka sprawiedliwosci" (w specjalizacji ZEMSTA) wymaga aktywnego trybu Zemsta? Nic o tmy nie napisali, ale wole sie upewnic.

Predka sprawiedliwosci zmniejsza czas cooldawnu wszystkich spelli do 80%. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie niedawno ukończyłem - w jakieś 31 godzin.

Spoiler

Z tym, że zakończenie mnie rozczarowało. Tzn. walka z Meredith była ok, nawet lepsza od walki z arcydemonem w DA1, ale ten filmik końcowy był robiony tak na ''odwal się'' w moim odczuciu. ''Byliśmy z nim, potem nie byliśmy, ale została Izabela. A teraz nie wiadomo co będzie dalej''. Średnio mi to podeszło :)

Niemniej gra na porządne 7 - 7,5 zasługuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 04:02, Jagged napisał:

Czy ktoś posiada wersję na PS3 ? Czy na ta platformę wyszedł już może jakis patch ?


Na razie wyszedł tylko na PC, ale i tak wiele nie poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje już może jakiś mod który pozwala zwiększyć liczbę pełnoprawnych towarzyszy w drużynie np. do baldurowszkiej szóstki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 03:49, Karharot napisał:

Spoiler

Tylko napisy końcowe (odpalają się w momencie kiedy oko zaczyna świecić i najprawdopodobniej
to przejście coś u Ciebie wykrzaczyło), sprawdziłem przed chwilą dla pewności :)




Dzięki za odpowiedź w takim razie sobie daruje :P. Może kiedyś skończę jeszcze raz żeby zapisy gry zaimportować do trzeciej części :P. Ale ogólnie zapowiada się bardzo fajnie bo wychodzi na to że dodatki DLC nie

Spoiler

będą się toczyły w Kirkwall xD.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem przed godzinką Dragon Age II. Odczucia pozytywne, ale nie o tym chciałem napisać. Otóż zamierzam zagrać po raz kolejny. Zastanawiam się nad Hawkiem magiem i Hawke kobietą o klasie łotrzyka. Co Wy byście wybrali? Prędzej czy później i tak przetestuje obie klasy, ale chciałbym wiedzieć, jak według Waszej opinii przedstawiają się zalety tych profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag - moim zdaniem najmocniejsza profesja, poradzi sobie np solo z

Spoiler

Arishokiem

jak nikt inny.
Odpowiednio zbudowany, wymiata pole bitwy lub kontroluje wrogów [to już zależy jak chcesz grać, bo ewentualna hybryda jest średnim wyborem]

Mag typowo ofensywny - drzewko pierwotne [zamiana w kamień obowiązkowo z upgradem] + dwie zdolnosci z ducha [pocisk i magia smierci] + obowiazkowa klatka z magi tajemnej, z maga mocy pasywa na krzepę, z uzdrowiciela obie pasywki, potem mozna maksować maga mocy na full.
Lub mag ofensywny na drzewko magi zywiołów [duże obrażenia obszarowe, aczkolwiek średnie na jeden cel, drzewko magi pierwotnej z kolei ma niski dmg obszarowy ale wysoki na jeden cel]

Lub mag kontroler, entropia + magia pierwotna podstawą.


Ewentualnie mag krwi, ale to jest build nieco nietypowy.
Mianowicie robisz mu siłę woli na 31, a reszta idzie w magię i kondycję, w zasadzie po dobiciu magi do 40 można wszystko dać w kondycję.
Build daje z aktywną magią krwi w zasadzie darmowe rzucanie zaklęć przy odpowiednim ekwipunku.
Drzewka dla tego buildu to typowa ofensywa, drzewko magi pierwotnej + mag mocy + drzewko duchowe [tylko pocisk i magia śmierci], do tego dobrze mieć maksymalną ilość zdolności podtrzymywanych, bo many i tak nie użyjesz, a dobre jest ją czymś zatkać.
Aczkolwiek ten build to mocna abstrakcja, ciężko się leczyć i trzeba być dobrze otrzaskanym w micro pod wyższy poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2011 o 13:13, Pietro87 napisał:

Lub mag kontroler, entropia + magia pierwotna podstawą.

Taki typ maga interesował mnie już podczas grania w pierwszą część DA. Mógłbyś mi polecić jakiś build pod taką postać? Super wszystko opisałeś, więc do wyboru pozostaje mi kontroler, któryś z magów ofensywnych bądź łotrzyk. Poczekam też na kogoś, kto opisze mi tego łotra ;] Dzięki wielkie za dotychczasową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag kontroler to typowy build, dojechać z kondycją do 16, reszta naprzemiennie w magię i siłę woli [można lecieć systemem 1/2 czyli 1 magia 2 siła woli, aż siła woli osiągnie 40 pkt, wtedy można podciągnąć finalnie kondycję pod 18-20 i resztę dać do końca gry w magię]

Z entropi kompletnie olać sen i chmurę entropi [bezużyteczne skille imho], skoncentrować się na 3 podstawowych klątwach z ich upgradem, fajna sprawa tego drzewka to to, że właśnie te 3 klątwy da się zrobić na max bez dodawania czegokolwiek w sen i chmurę.
Z ducha dobrze mieć pocisk który wbrew pozorom niemałe dmg zadaje w późniejszym etapie gry i magię śmierci, która bardzo ładnie regeneruje nas podczas walki z grupami wrogów [im więcej trupów tym lepiej dla maga]
Z magi pierwotnej... tu jest lekki dylemat z dysponowaniem punktami.
Osobiście wziął bym z maga mocy zdolność pasywną dająca 100 krzepy [podstawa] i olał resztę, poleciał w magi pierwotnej w klatkę z upgradem i odepchnięcie z upgradem a potem w magi pierwotnej obowiązkowo kamienna zbroja [to to na samym starcie gry wziąć i nigdy nie wyłączać =)] a następnie dorwać zamianę w kamień i maksować resztę drzewka.
Drugi prestiż to będzie uzdrowiciel dusz, ale wiele z niego nie weźmiesz tym buildem, być może nawet ani jednego skilla [ot w tym buildzie ten drugi prestiż jest takim tylko dodatkiem, fajnie by było z niego zebrać obie pasywki a,e nie starczy do końca gry raczej skill pointów na wszystko]


Łotr z kolei to bardzo dobra klasa do zadawania dmg z doskoku.
Robisz skrytobójce i szampierza, maksujesz sobie ze skrytobójcy skill "skrytobójstwo" i pasywki z drzewka dwóch broni bliźniacze kły i atak w plecy, z drzewka szampierza najważniejszy do wzięcia jak najwcześniej się da tryb podtrzymywany dodający obronę, a następny atak w plecy z szampierza [nie pamiętam jak się dokładnie nazywał, ale to jedyny atak tego drzewka =)], do tego zrobić unik z upgradem i git.
Staty rozdać w obronę 35-40 pkt, reszta w zręczność i siłę woli [w kondycję można dać do 16]
Obrona na poziomie 35-40 ze skillem szampierza daje przez całą gre permanentny cap na obronę równy 80% [może się to na wczesnym etapie wahać niżej jak masz gorszy eq, ale potem, luz blues]

Druga droga łotra to postać cienia i szampierza, robisz wtedy maks ka muflarz, drzewko cienia, z szampierza podtrzymywany na obronę i cios w plery i z dwóch broni cios w plecy i bliźniacze kły. Atakujesz tylko z ukrycia, wchodząc i wychodząc z walki. Build na spore kombinatorstwo, statmi taki sam [35-40 obrony, kondycję na 16, reszta zręczność i siła woli]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować