Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Zawszę powtarzam że TW nie można bezpośrednio porównywać

Dnia 22.07.2008 o 13:10, Krieeg napisał:

z Gothicami, Morrowindem, Falloutami, Baldursem i innymi RPGami. TW to bardziej Hack''n''slash
w TPP niż poważny eRPeG.


Tak daleko idących wniosków chyba bym nie wyciagał.Co prawda do Fallouta i Baldur''s Gate nie bardzo jak jest tą grę porównać , jednak w przypadku Gothica i Morrowinda , podobieństwa są bardzo duże.Na niekorzyść TW działa to , że tytuł ten , nie jest jeszcze renomowaną marką i nie "zarabia" na tym , jak wielcy konkurenci , że miał udanych i popularnych poprzedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w TW no i oczywiście mam tą grę moim zdaniem jednak odstaje ona od takich hitów jak Oblivion czy Gothic 3 (który nie jest aż tak dobry). Mam nadzieję, że ta następna część którą zapowiedzieli będzie lepsza ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:10, Krieeg napisał:

Na przykład Fallouty (z wyjątkiem oczywiście Tacticts) mimo wielkiej swobody, nie wpadły
(przynajmniej moim zdaniem) w taką pułapkę, ze względu na rozbudowane dialogi, fabułę
i mnóstwo ciekawych questów. I dlatego właśnie bardzo je cenię.

W Fallout nie było free roamingu, było kilkanaście obszarów, a wszystko pozostałe to były pustkowia, po których się tylko "przesuwałeś", autorzy nie musieli ich wypełniać potworami czy tworzyć cały teren (zaledwie kilka plansz do random encounter). Tak więc porównanie raczej nie na miejscu. Za free roaming płaci się właśnie ogólną rozwlekłością wszystkiego i mniej szczegółowymi lokacjami.

Dnia 22.07.2008 o 13:10, Krieeg napisał:

mniej odczuwa się tą "pułapkę"... Zawszę powtarzam że TW nie można bezpośrednio porównywać
z Gothicami, Morrowindem, Falloutami, Baldursem i innymi RPGami. TW to bardziej Hack''n''slash
w TPP niż poważny eRPeG.

Jak dla mnie Morrowindowi znacznie bliżej do hacknslash niż do erpega, walka całkowicie zręcznościowa i nabijanie leveli nie przez exp z questów/mobów, tylko przez skakanie/bieganie/bycia trafianym i w małym stopniu atakowaniu. Ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 11:04, Harvenar napisał:

Mam problem z questem "Zatłoczenie" w Cathalonie. Nijak nie wiem jak nakłonić tą kobietę
do przyjęcia bezdomnych pod swój dach. :/

Mam dokładnie ten sam problem. Chyba to jest jakiś bug, bo nawet na gameexe nie ma rozwiązania tego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 12:55, Robak 007 napisał:

Mam dokładnie ten sam problem.


U mnie było podobnie.Mam nawet poradnik z GOLa , w którym wszystko jest opisane , ale i tak nic z tego nie wyszło.Nie pamiętam już , czego mi w tym queście zabrakło , w każdym razie , był nie do zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przed chwilą grę i się tak zastanawiam.. czy na koniec nie powinno być jakiegoś filmiku, animacji? Po pokonaniu złego po prostu gra wychodzi do menu głównego i... tyle. Mam Two Worlds z KŚ Gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można się dostać do miasta Yamalin? Drogę główną blokuje mi brama, a przejście górami w pewnym momencie zagradza mi niewidzialna ściana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:51, Robak 007 napisał:

Jak można się dostać do miasta Yamalin? Drogę główną blokuje mi brama, a przejście górami
w pewnym momencie zagradza mi niewidzialna ściana.


Nie wejdziesz do tego miasta.Gdy grałem w Two Worlds , kombinowałem w górach przez dłuższy czas , mając nadzieję na znalezienie jakiegoś wejścia.Oczywiście nic z tego nie wyszło , a inni Forumowicze zapytani o możliwość dostania się do tego miejsca , również pisali o braku możliwości dokonania tego.Może ta lokacja była zrobiona z myślą o dodatku do gry i twórcy planowali temat Yamalinu rozwinąć później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 12:29, KrzychW napisał:

Nie wejdziesz do tego miasta.Gdy grałem w Two Worlds , kombinowałem w górach przez dłuższy
czas , mając nadzieję na znalezienie jakiegoś wejścia.Oczywiście nic z tego nie wyszło
, a inni Forumowicze zapytani o możliwość dostania się do tego miejsca , również pisali
o braku możliwości dokonania tego.


Czyli jest totalnie zablokowane... hmmm... Ale zobacz, jakoś się chyba tam da wejść, na mapie świata na Gameexe jest pokazane, że autor był w Yamalinie.

Dnia 28.07.2008 o 12:29, KrzychW napisał:

Może ta lokacja była zrobiona z myślą o dodatku do gry i twórcy planowali temat Yamalinu rozwinąć później?


Pożyjemy, zobaczymy. Tyle że w Two Worlds: Temtation będziemy mieli do dyspozycji zupełnie nowy kontynent, a dodatku już twórcy raczej nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 12:34, Robak 007 napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Tyle że w Two Worlds: Temtation będziemy mieli do dyspozycji zupełnie
nowy kontynent, a dodatku już twórcy raczej nie zrobią.


The Temptation najpierw był chyba planowy jako dodatek do TW.Dopiero po jakimś czasie wynikły pewne problemy , bo zmian w rozgrywce było na tyle dużo , iż zdecydowano się na oddzielną grę.W samej podstawce jest kilka tematów , aż proszących się o rozwinięcie.Yamalin i krasnoludy(bo to o ile dobrze pamiętam , krasnoludzkie miasto) , to jeden z nich i chyba najbardziej rzucający się w oczy.
Co do wejścia do tego miasta , toczyła się na naszym Forum dyskusja o tym i nie pamiętam ani jednego gracza , który twierdził że się tam dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Two Worlds. Również nie było na końcu żadnego filmiku. Gra mi się podobała. Największym plusem jest wg. mnie ogromny, zróżnicowany i tętniący życiem świat - Antaloor. Two Worlds jest - jak ktoś już wyżej stwierdził - solidnym Hack''N''Slash''em niż RPG''iem, ale w tej roli spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 16:14, Robak 007 napisał:

Właśnie skończyłem Two Worlds. Również nie było na końcu żadnego filmiku. Gra mi się
podobała. Największym plusem jest wg. mnie ogromny, zróżnicowany i tętniący życiem świat
- Antaloor. Two Worlds jest - jak ktoś już wyżej stwierdził - solidnym Hack''N''Slash''em
niż RPG''iem, ale w tej roli spisuje się bardzo dobrze.


U mnie też nie było filmiku:( Czy w tej grze wogle jest jakis filmik na koniec gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, wersja z KŚGry miała nie tylko wykrojone multi. Oj, bardzo mi się nie podoba ich polityka. Jak dawać pełniaka, to całego, a nie jakiś okrojony chłam. Z tego co wiem, są dwa filmiki na koniec - za dobre i złe zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 16:33, Młody miro napisał:

nie da rady tym 2 grom choć może

Ale już kilka osób napisało, w tym ja trzy posty wyżej, że Two Worlds nie powinno się porównywać z Gothic''kiem i Oblivionem, bo TW jest bardziej Hack''N''Slash''em w TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 16:36, Robak 007 napisał:

> nie da rady tym 2 grom choć może
Ale już kilka osób napisało, w tym ja trzy posty wyżej, że Two Worlds nie powinno się
porównywać z Gothic''kiem i Oblivionem, bo TW jest bardziej Hack''N''Slash''em w TPP.

ale też rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 16:31, Harvenar napisał:

Jak widać, wersja z KŚGry miała nie tylko wykrojone multi. Oj, bardzo mi się nie podoba
ich polityka. Jak dawać pełniaka, to całego, a nie jakiś okrojony chłam. Z tego co wiem,
są dwa filmiki na koniec - za dobre i złe zakończenie.

Grałem w wersję z KŚGry i filmiki są; jeśli komuś się nie odtwarzają to ma widocznie problem z kodekami. Zresztą istnieje sposób żeby się o tym przekonać - w katalogu z grą jest folder Video i są tam wszystkie filmiki, które można odtworzyć normalnie bez uruchamiania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:15, Raylin napisał:

Grałem w wersję z KŚGry i filmiki są; jeśli komuś się nie odtwarzają to ma widocznie
problem z kodekami.


Nie wiem od czego to zależy , ale grając w TW z pełnego wydania , po zakończeniu gry , filmik za pierwszym razem również u mnie sie nie odpalił.Za drugim razem , po wgraniu ostatniego sejwa , raczył zaskoczyć.Najwyraźniej nie tylko u mnie pojawił się ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować