Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II kosztował ponad 100 milionów dolarów

91 postów w tym temacie

Ta gra się sprzeda w okropnie dużej ilości egzemplarzy. Społeczności SC, Warcrafta 3 się po prostu na grę rzucą. Spokojnie zrobią najlepszą sprzedaż wszechczasów, wszechplatform :). Grafika jest wyśmienita kto nie grał na ultra, oglądał tylko screeny i video niech zwyczajnie nie piszę bzdur. Zresztą nie grafika, ale genialny system rozgrywki i zapewne po raz kolejny epicka kampania są tu najważniejsze. 200 złotych? Jak za grę w którą będę grał tyle co we wszystkie gry jakie kupiłem przez parę lat łącznie, poza innymi od Blizzarda to nie jest jakaś miażdżąca suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:03, Darkstar181 napisał:

Zawsze mnie zastanawia na co taka kasa idzie w produkcji gier...

A pensje programistów przez cały czas developingu? Koszt utrzymania całej bazy sprzętowej i programowej? Płace całej reszty ludzi pilnującej by sama gra jak i wszystko wokół niej poszło jak należy. To nie są grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się cytat z Małego Księcia:
"Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z geranium w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy złotych”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!” "
Jeśli wliczyć w to tworzenie battle.net 2.0 - to kwota nie dziwi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - dzisiejsza produkcja gry nie polega na siedzeniu w kilka osób w piwnicy, klepaniu kodu i pokazaniu od czasu do czasu screena z gameplaya. Cena stworzenia tego dzieła mnie nie dziwi w żaden sposób. Już wolę te 160zł wydać na porządną grę raz na kilka lat niż się zawieść na co drugiej nowości za 100-130zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:59, Berek123 napisał:

A nie wie ktoś przypadkiem czy SC II w Polsce będzie tylko po polsku czy z możliwością
zmiany język na angielski??


Każda edycja StarCrafta II będzie miała w różnych krajach tylko jeden język (W Polsce tylko polski).
Ale z ostatnich słów Blizzarda wynika, że w dniu premiery, rejestrując grę na battle.necie, będzie można pobrać dowolną wersję językową. ( http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1247/Kup_wersje_Polska__sciagnij_jaka_chcesz__potwierdzenie.html)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:52, Wielki_Bubba napisał:

Tu nie powinno być mowy o grafice, a o skopiowaniu SC na nowy engine za 100 mln $. I
to jest tutaj dziwne.


Jakie skopiowanie?
Większość jednostek jest nowa. Kampania jest zupełnie nowa, więc jakie kopiowanie?
Opłacenie rzeszy ludzi którzy siedzą nad produkcją gry te 5 czy 10 lat kosztuje spore pieniądze. Dolicz sobie do tego rachunki za prąd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło czego SC II będzie tak pieruńsko drogi. Zapewne znajdzie wielu nabywców, ale 180zł to lekkie przegięcie. Ja podziękuję, poczekam na obniżkę. Nie spieszy mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:20, Daimon_Frey napisał:

Jakie skopiowanie?
Większość jednostek jest nowa. Kampania jest zupełnie nowa, więc jakie kopiowanie?
Opłacenie rzeszy ludzi którzy siedzą nad produkcją gry te 5 czy 10 lat kosztuje spore
pieniądze. Dolicz sobie do tego rachunki za prąd :D


Haha, to jest coś, co modderzy robią za darmo bez problemu. Np taki "Firestorm Over Kronus" dla DoW:DC. Więcej tam nowych jednostek niż w 3 starcraftach razem wziętych. Oczywiście ActiBlizz nie pozwoli tak modować własnej gry, bo będzie chciał wypuszczać kolejne dodatki za 180zł, usprawiedliwiając się tym, że wyłożyli kolejne grube pieniądze na produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli patrzeć na to ile iteracji przeszły poszczególne modele, tekstury, a nawet grafiki menu głównego, jakość cutscenek tworzonych przez Blizzard, muzykę na naprawdę dobrym poziomie, do tego kampanię 2x dłuższą, aniżeli typowe teraz casualowe gry - nie dziwi mnie to.

ALE...

Pytanie, czy w te koszty wliczone są tylko koszty produkcji Wings of Liberty, czy też zahaczamy o dwa pozostałe rozdziały, trzeba pamiętać, że rozdzielenie pojawiło się dopiero jakiś czas po rozpoczęciu projektu.

Więc Heart of the Swarm i Legacy of the Void będą pewnie zrealizowane za mniej niż połowę tego, a zyski będą porównywalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:55, shinigami napisał:

Oczywiście ActiBlizz nie pozwoli tak modować własnej gry, bo będzie chciał wypuszczać kolejne dodatki
za 180zł, usprawiedliwiając się tym, że wyłożyli kolejne grube pieniądze na produkcję.


Dwa słowa: Galaxy Editor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:40, HumanGhost napisał:

No to się wyjaśniło czego SC II będzie tak pieruńsko drogi.


Drogi? Gdzie? W Polsce jest dokladnie taka sama cena jak na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:40, HumanGhost napisał:

No to się wyjaśniło czego SC II będzie tak pieruńsko drogi. Zapewne znajdzie wielu nabywców,
ale 180zł to lekkie przegięcie. Ja podziękuję, poczekam na obniżkę. Nie spieszy mi się.


Jest drogi ponieważ my mamy beznadziejną walute gdzie dolar kosztuje 3,50 zł. Gratulacje też za negocjowanie przez Lema ceny. Tak więc w sumie masz rację. Za drogo jak na Stara : ) Szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 15:34, Wojman napisał:

> No to się wyjaśniło czego SC II będzie tak pieruńsko drogi.

Drogi? Gdzie? W Polsce jest dokladnie taka sama cena jak na zachodzie.


Co nie zmienia faktu, że gra jest po prostu troche droga.

Ale muszę się zgodzić z Galadin-em, że lepiej wydać raz na jakiś czas te kilka dyszek więcej za porządną grę, niż co chwila te stówe na jakiś gniot bądź grę która wystarczy mi na jeden wieczór ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 15:41, vegost napisał:

Gratulacje
też za negocjowanie przez Lema ceny.


Chyba raczej za NIE negocjowanie
Z tego co wiem, oficjalne stanowisko LEMa brzmi w skrócie "to cena ustalona przez Blizzard, my tylko wydajemy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować