Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II: Wings of Liberty - komfortowa rozgrywka nie jest możliwa

156 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2010 o 20:16, Lordpilot napisał:

Natomiast - nie było zwisów, pop-upów, nie było wieszajacych się questów czy niedziałających
umiejętności (jak np. w Gothicu 3). Także bądź łaskaw "nie wpierać mi dziecka w brzuch",
ok ? Powtórze jeszcze raz - ja Fable 2 skończyłem bez problemów (gamertag na gramsajcie,
stosowne achiewmenty potwierdzajace to i owo mozesz sprawdzić w każdej chwili), ba znajomi
też grali i też bez problemów. Do tego już kilka osób na tym forum, które miały styczność
z grą Ci powiedziało, że problemów z gra nie miało. Dlatego - nie brnij w to dalej. Jak
mniemam z Fable 2 nie miałeś styczności ? Zapoznaj się z grą, później pisz.


Nie wiem o co kłótnia idzie, ale w 100% potwierdzam to co jest napisane wyżej. Ja jak grałem za pierwszym razem to Internetu w Xboxie na stałe nie miałem, więc nie miałem też żadnych aktualizacji, które by takie błędy usuwały i nie natchnąłem się na ani jednego. Przeszedłem całą grę bez ani jednego zawieszenia, niczego, nawet nigdy niedoładowanej tekstury nie widziałem. Dlatego to co czytałem wtedy o Fable 2 mnie strasznie zdziwiło, bo to, że dostało taką ocenę od MS, jako najbardziej zbugowaną grę nie potwierdzało tego co było wydane dla "zwykłych ludzi" i aż przecierałem oczy ze zdziwienia jak oni mogli to wszystko naprawić.

Inna ciekawa sprawa to to jak oni mogli tego nie zauważyć podczas tworzenia, jeśli oddali do licencjonowania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem po sesyjce w kampanię (cholera jest dobra) i jakoś nie uświadczyłem jakichkolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że to działa w 2 strony:) jedna jest tą przedstawioną przez Ciebie,a druga w stylu " e tam mamy markę, ludzie kupią mimo błędu", mowie to bez złośliwości bo sam giere chciałem nabyć, ale po tych informacjach się zastanawiam. Co do sklepu - kupno na gram też może okazać się bolesne bo np. firma kurierska zawali:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kurcze dzieci neostrady tylko teraz mówią, że Blizzard nie jest taki dokładny. Kurcze, wiele gier na początku ma bugi, więc o co chodzi. Blizzard jest dokładny jeśli chodzi o dopieszczenie gry. Nie widzę żadnego powodu jechania po Blizzardzie. Jadą tylko ci którzy robią tak bo to takie cool, takie modne.

To samo czepianie się tego, że jest to prawie to samo. A co mieli do jasnej ciasnej zrobić od razu jakieś rewolucje? To wtedy samobója by sobie strzelili. Specjalnie dostali graczę taką wersję, pograją i sami stwierdzą co chcieliby dodać a co zmienić. I wtedy wyjdzie dodatek który już znacznie zmieni w porównaniu z pierwszą częścią. Ale jak widać nie wszyscy są wstanie myśleć marketingowo.

A Diablo 3 wyjdzie i to kwestia czasu. Jak ktoś chce by gry wychodziły szybciej, niech sobie pogra w chłamy EA, które wychodzą szybko, więc i gry są zwykle słabe. Wole poczekać do przyszłego roku aniżeli szybciej doczekać się chłamu. To tyle z mojej strony. Starcrafta 2 teraz nie kupie, z prostego powodu bo chce kupić Civilization 5. Starcraft 2 kupie gdy stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 20:29, Vojtas napisał:

Przeczytałem uważnie wszystkie Twoje wypowiedzi i wyraźnie w nich sugerujesz, że to wina
platformy.
"To jest właśnie problem z PC''tami...". Nie próbuj teraz odwracać kota ogonem.


Połączę za ciebie(w końcu nie mam co liczyć na to, że tobie się w końcu uda) wszystkie wypowiedzi w sensowną całość:

Tak to jest z pc''tami, że nie da się nawet spędzając przy tym 10 lat wykryć wszystkich błędów jakie mogą się pojawić na każdej z setek tysięcy konfiguracji - różny sprzęt, różne systemy operacyjne, różne sterowniki. Koniec!

Pewnie, że jest to błąd programistyczny, ale problemy dotyczą właściwie wyłącznie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wysyp "specjalistów" którzy będą się mądrzyć jak to PC jest nie do grania, Blizz to złodzieje itp. Życzę wszystkim aby gry miały takich producentów jak Blizzard który do dzisiaj wydaje łatki do Diablo, Warcrafta - do tego wspomaganie społeczności, ale co wy o tym wiecie dzieci. Dla was 60zł za 5 map jest bardziej opłacalne niż 180zł za całą grę z setkami godzin grania i możliwościami dowolnej edycji.
Problemy? Może 1% wszystkich nabywców ma taki problem. Fakt 1% na kilka milionów to już sporo, ale patch wszystko naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:09, Silvari napisał:

wyraźnie napisano - niektóre wersje - założę się ze większość ma przestarzale stery na
kompie i dlatego im wybombia. Mnie działa wyśmienicie :) Większość ludzi to bezmózgi
więc ja się nie dziwie.


No tak, bo ktoś nie ma pojęcia o kompie albo mu się zwyczajnie nie chce nic z własnym blaszakiem robić, na dodatek wymaga od drogiej gry by działała to od razu bezmózg, tylko nie zapominajmy ze 200 zł to trochę dużo jak na dzisiejszy standard, no i nalezy dołożyć marketing i opinie o blizzardzie - czegoś wymagać mimo tałsentów konfiguracji kompa można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kurcze dzieci neostrady tylko teraz mówią, że Blizzard nie jest taki dokładny. Kurcze, wiele gier na początku ma bugi, więc o co chodzi. Blizzard jest dokładny jeśli chodzi o dopieszczenie gry. Nie widzę żadnego powodu jechania po Blizzardzie. Jadą tylko ci którzy robią tak bo to takie cool, takie modne.

To samo czepianie się tego, że jest to prawie to samo. A co mieli do jasnej ciasnej zrobić od razu jakieś rewolucje? To wtedy samobója by sobie strzelili. Specjalnie dostali graczę taką wersję, pograją i sami stwierdzą co chcieliby dodać a co zmienić. I wtedy wyjdzie dodatek który już znacznie zmieni w porównaniu z pierwszą częścią. Ale jak widać nie wszyscy są wstanie myśleć marketingowo.

A Diablo 3 wyjdzie i to kwestia czasu. Jak ktoś chce by gry wychodziły szybciej, niech sobie pogra w chłamy EA, które wychodzą szybko, więc i gry są zwykle słabe. Wole poczekać do przyszłego roku aniżeli szybciej doczekać się chłamu. To tyle z mojej strony. Starcrafta 2 teraz nie kupie, z prostego powodu bo chce kupić Civilization 5. Starcraft 2 kupie gdy stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki osobiste zachowaj dla siebie, bo to nie prowadzi do niczego dobrego.

Dnia 27.07.2010 o 21:53, HiddenNick napisał:

Tak to jest z pc''tami, że nie da się nawet spędzając przy tym 10 lat wykryć wszystkich
błędów jakie mogą się pojawić na każdej z setek tysięcy konfiguracji


Ale my nie mówimy o kilku-kilkunastu przypadkach. Gdyby tak było, nie byłoby w ogóle tematu. Kwestia skali.

Dnia 27.07.2010 o 21:53, HiddenNick napisał:

- różny sprzęt, różne systemy operacyjne, różne sterowniki. Koniec!
Pewnie, że jest to błąd programistyczny, ale problemy dotyczą właściwie wyłącznie PC.


Istnienie wielu konfiguracji pecetów nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Zmienna architektura to przecież jego podstawowa cecha, leżąca u podstaw jego istnienia. Równie dobrze można się zżymać, że w wielu grach na Wii trzeba się namachać wiilotem. Tak to już jest! Kto tego nie akceptuje, nie powinien podchodzić do tematu. Dodatkowo w grze oficjalnie sprzedawanej za dwie stówy, nad którą pracowano Bóg-jeden-wie-ile wymaga się nienagannej stabilności. Może gdzieś kuleć balans, może być jakaś animacja niedopracowana - wszystko może kuleć, ale nie tak elementarna sprawa jak stabilność. Bez żadnego ''ale'' albo ''może się zdarzy'' każdemu". Owszem, każdemu może się zdarzyć, jeśli gra ma ograniczony budżet, niezbyt długi czas dewelopingu itd. Ale Blizzardowi się to zdarzyć nie powinno, zwłaszcza że innym się jakoś udaje spełnić ten podstawowy warunek, który powinien spełniać produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakość w dzisiejszych czasach często idzie w parze z marką,więc to nic złego kupować bo to SC i Blizzard.

I nie wiem jak można się czepiać tego że sequel jest odświeżoną jedynką z inną fabułą,na tym chyba polegają sequele,nie?Taki Half-Life 2 to też "odświeżona" jedynka,a jednak jest jedną z lepszych gier jakie były,więc nie rozumiem tego narzekania.Co chcieli byście dostać zamiast odświeżonego SC?

Ktoś tutaj ma w ogóle problem z singlem?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym podważał tego newsa, ale zastanawiam się jaki burdel w systemie mają osoby doświadczające tego buga. Bo sorry, ale odpaliłem grę na sprzęcie, który według instalatora nie spełnia wymagań i jeszcze ma stare sterowniki. I się nic nie sypnęło. Win XP z SP 3.

Ale żeby nie było, że widać system dobry to powiem, że na Win 7 też grałem i też żadnej zwiechy ni nic w drugiej misji nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to trochę, bo wszyscy mówicie tutaj jakby te problemy mieli wszyscy. W rzeczywistości większość osób nie ma żadnych problemów z grą (np. ja). Ci, którzy je mają, w większości mieli je już w becie, więc to raczej wina ich konkretnego sprzętu lub softu. W każdej grze mogą się pojawić błędy, które dotyczą małej grupy użytkowników. Zresztą, znając Blizzard, za kilka tygodni wszystko będzie naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie to co piszecie jakos ja gram i nie mam zadnych problemow ani zawiech ani problemow z grafika nic chodzi tak jak ma chodzic ... zalosne sa tez te wasze wywody na temat tego ze blizzard dal plame itp itd zawisc ludzka nie zna granic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 00:00, WolfClub napisał:

Smieszy mnie to co piszecie jakos ja gram i nie mam zadnych problemow ani zawiech ani
problemow z grafika nic chodzi tak jak ma chodzic ... zalosne sa tez te wasze wywody
na temat tego ze blizzard dal plame itp itd zawisc ludzka nie zna granic...


A nie dał? Jak płacisz 200zł za grę to oczekujesz, że pójdzie na Twoim sprzęcie. Jesteś klientem końcowym, Ciebie interesuje żeby to działało, a nie powody dla których nie działa. Poza tym, domyślam się, że gdyby Tobie nie chodziło, to oczywiście czekał byś cierpliwie na patcha który się pokaże za dzień, albo tydzień, nie narzekając wcale? W międzyczasie zaś pogratulowałbyś twórcą świetnie wydanej i zrobionej gry, z której masz taki pożytek, że możesz sobie pooglądać pudełko(w przypadku co niektórych nawet tyle nie).

Zawiść to by była, gdyby ludzie czepiali się bugów graficznych na jednostkach, czy jednego źle podłożonego dźwięku po jednostkę, nazywając to ogromna plamą Zamieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować