Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MacBook Pro najszybszym laptopem na... Windows XP!

31 postów w tym temacie

Zawsze mnie intrygowały macbooki, wizalnie są bardzo profesjonalne, miłe dla oka i inne niż wszystkie :)
Hmm a czy to oznacza że Widows Vista też pujdzie na macu czy znowu będą musieli kombinować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Od niedawna zainstalowanie systemu Windows XP na komputerze firmy Apple nie sprawia większego problemu. Teraz zaś okazuje się, że jest to nie tylko możliwe ale i opłacalne - laptop MacBook Pro z zainstalowanym systemem z Redmond przebił w testach wydajnością przenośne PeCety!

Przeczytaj cały tekst "MacBook Pro najszybszym laptopem na... Windows XP!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 15:14, Modest-Vermin napisał:

Zawsze mnie intrygowały macbooki, wizalnie są bardzo profesjonalne, miłe dla oka i inne niż wszystkie :)
Hmm a czy to oznacza że Widows Vista też pujdzie na macu czy znowu będą musieli kombinować ?


Zawsze bedzie trzeba kombinowac bo przeciez na macu nie zbootujesz plyty z Windowsem. Kwestia to tylko przerobienie płytki z systemem, dalej już z górki. A co do Mac Booka - fajny ale drogi. Za wypasiona wersje trzeba sobie policzyc 11 tysięcy. Połowę taniej wychodzi iMac www.apple.com/imac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 15:48, Don Lizak napisał:

Laptopy Apple''a są najładniejsze na rynku. Szkoda tylko, że nie można ich kupić z dobrym Winem.


Myślę, że jeżeli zamówisz komputer z wyprzedzeniem, to będziesz mógł go odebrać razem z butelką dobrego Chateau <joke> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszędzie ten windows xp i intel... to jest irytujące. niech intel tworzy procki tylko pod pecety, bo mi się zacznie robić niedobrze na widok maców... póki co moje g5 nie ma procka intela, a i pecet ma inny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiazdzyl mnie ten news XD co to bedzie jak ta bariera zostanie przelamana :P hohoho. Moze nawet skusze sie na przenosnego Maca lol XPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc niedługo będzie lepiej zmieniać PC''y na Maci , i na nich uruchamiać gry z windowsa ;D Brawo dla macintoshowcow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:06, Venom napisał:

> Laptopy Apple''a są najładniejsze na rynku. Szkoda tylko, że nie można ich kupić z dobrym
Winem.

Myślę, że jeżeli zamówisz komputer z wyprzedzeniem, to będziesz mógł go odebrać razem z butelką
dobrego Chateau <joke> :D


O kurczę, właśnie teraz się zorientowałęm co napisałem. Śmiesznie wyszło. Z drugiej strony nie mam nic przeciwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:34, WorldWar3PL napisał:

Więc niedługo będzie lepiej zmieniać PC''y na Maci , i na nich uruchamiać gry z windowsa ;D
Brawo dla macintoshowcow !

U mnie wszkole mamy pracownie w której pracujemy na macach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Znasz takie powiedzenie z czasów wojny: "Kto kontroluje powietrze - kontroluje oceany"?
Dzisiaj brzmiałoby to: "Kto kontroluje gry komputerowe - kontroluje komputery". W tym ostatnim przypadku o zasadzie tej doskonale wie Microsoft czy nam się to podoba czy nie. Nieprzypadkowo Vista ma być systemem pod którym gry mają robić pełny odlot. Tak zabezpiecza się zyski ze sprzedaży własnego systemu. W ta samą filozofię wpisany jest XBOX 360 - podejrzewam, że ostatnia przyspieszona produkcja tych maszynek oraz przesunięcie premiery nowego Windows było potrzebne bo moim zdaniem nowy system coś z xboxem będzie miał wspólnego (albo nawet wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem sądzić, że na Viscie będzie... tak tak, emulator x''a 360 !!
Ahh chciałbym choć raz pograć na macu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni testowali tylko maca i porównali z wynikami z PC magazine
Mac miał core duo 2.16GHz, a konkurencja 2.0GHz... a i tak w windows media encoding zwykłe laptopy miały lepsze wyniki...
ten jeden laptop jest znacząco szybszy w photoshopie, bo ma 2GB ramu, a reszta po 1GB, nie wiadomo ile pamięci miał mac, ale nie mniej niż 1GB (tyle ma standardowo wersja 2.0GHz)
czyli krótko mówiąc nie ma to jak odpowiednie przedstawienie wyników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 20:50, Thom_Headhunter napisał:

weźmy tez pod uwagę ze XP to nie jest system optymalizowany pod Mac''a.

a co tu jest do optymalizacji? poza biosem wszystko jest wprost z pc (efi stanowi jedyną przeszkode w instalacji windows na makówce. wprawdzie vista będzie efi obsługiwać, ale tylko wersja 64 bitiwa (a maki na intelach mają procki 32 bitowe))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 18:35, Thom_Headhunter napisał:

niedlugo najlepszymi systemami na Maci bedą windowsy a na pecety tez, bo jeszcze nie slyszalem
zeby ktos na PC zaistalował MacOs''a :/


Ale w brew szelkim pozorom jest to możliwe :P


Sam też mam zamiar się niedługo trochę zmac''ować, przez kupienie sobie iBook''a. Niby to laptopik, ale bardzo wydajne ustrojstwo. Idealne do takich rzeczy jak photoshop czy internet.

BTW wiecie że systemy MAC OS/X są znacznie stabilniejsze niż WinXP i inne systemy na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować