Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia II - demo już dostępne na PC

99 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2010 o 22:25, Yoruaaw napisał:

Proszę takie sprawy załatwiać po za forum, niedługo będą tutaj cracki wstawiać ;o


Może oczy mnie mylą, ale nie widzę u szanownego pana podpisu "moderator". A przed panem to nawet nie mam zamiaru się tłumaczyć, dlaczego o to prosiłem.

Acha, "poza" piszę się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:25, Yoruaaw napisał:

Proszę takie sprawy załatwiać po za forum, niedługo będą tutaj cracki wstawiać ;o


Zabrzmiało dość groźnie
Rozumiem że wstawienie modyfikacji do gier na serwis rapidshare itp. jest tu zabronione. W takim razie czemu w wielu tematach użytkownicy wstawiają takowe ? Czegoś tu nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo i nie wiem o co ten szum, oprócz bardzo dobrej grafiki postaci, gra jest marna, po kilku minutach wpadło mi do głowy "kiepski klon GTA4". Jazda po mieście i ogólnie modele wszystkiego oprócz głównych postaci są słabe. Naprawdę nie wiem czym się tak wszyscy zachwycają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........kiepski klon GTA IV

ashuehue, Mafia to nie klon GTA, oprócz otwartego świata te gry nie mają nic wspólnego.

Czym się tak wszyscy zachwycają?
Klimatem, poziomem grafiki, świetną optymalizacją, świetną fabułą, wieloma smaczkami w grze (podobnie jak w GTA IV), samą epoką w której gra jest osadzona, dużą miodnością płynącą z grania, klimatyczną muzyką itp itd.

Od momentu debiutu GTA IV nie dane mi było grać w lepszą grę (a to dopiero demo jest). Wreszcie po ponad 1,5 roku mogę odstawić pudełko z GTA IV na zasłużony odpoczynek w gronie pozostałych pudełek z poprzednimi częściami gry.

I jeszcze jedna sprawa. Ja zachwycam się również samym faktem wydania Mafii 2 bo na tą grę czekałem od momentu gdy przeszedłem pierwszą część a było to jakieś 7 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 00:11, Revan91 napisał:

Zagrałem w demo i nie wiem o co ten szum, oprócz bardzo dobrej grafiki postaci, gra jest
marna, po kilku minutach wpadło mi do głowy "kiepski klon GTA4". Jazda po mieście i ogólnie
modele wszystkiego oprócz głównych postaci są słabe. Naprawdę nie wiem czym się tak wszyscy
zachwycają.

Klimat, pewnie fabuła w pełnej wersji gry i zarąbiste misje.
Ale jest parę dziwnych wpadek:
Kierowcy zachowują się głupio i wjeżdżają na środek jezdni i stłuczka.
Potraciłem faceta i policja się dowiedział tylko nie mogła dojechać do miejsca zdarzenia (kilka metrów dalej) bo się zablokowali na murze oO
Policja w pościgach jest bardzo agresywna. Nie dość że dobrze i szybko jadą to jeszcze strzelają a Vito nawet strzelać nie może.
Dużo klonów na ulicach a jakie to puste. Babka się wystraszyła bo ją mało co a bym przejechał to ta przeskoczyła przez siatkę (śmiesznie to wyglądało)
Wjechałem na takie molo i rozpędziłem się i wpadłem do wody i respawn na tym molu bez samochodu oO. To jest jakieś nieporozumienie.
Woda jest naprawdę ładna. Grafika ustawiona na maksymalnych detalach bez apex-a. Szału niema ale woda cudna tylko szkoda że niemożna pływać. Na tym molu to wędkarzy wrzucałem do wody :D

20100811003759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma fajną grafikę,szczególnie podoba mi się oświetlenie i zadymienie w lokacjach / misja w gorzelni? /
a poza tym:

>
> Od momentu debiutu GTA IV nie dane mi było grać w lepszą grę (a to dopiero demo jest).
> Wreszcie po ponad 1,5 roku mogę odstawić pudełko z GTA IV na zasłużony odpoczynek w gronie
> pozostałych pudełek z poprzednimi częściami gry.
>

A grałeś w " The Saboteur "? - moim zdaniem klimat jest świetny choć gra jest trochę zabugowana - zwłaszcza dla posiadaczy kart grafiki od AMD / ATI ( jak ja ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.............

W Saboteura grałem ale u znajomego bo u mnie to dziadostwo chodzi w 5fpsach a taka Mafia 2 na maxie bez apexu w 40fpsach. Klimat może się podobać ale tamta gra to inny kaliber, coś jak Saints Row 2 czyli w sumie dobre ale nie do końca i z potęgą GTA IV konkurować nie może. A Mafia 2 to co innego i jest to gra godna odstawienia zasłużonego GTA IV na półkę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Mafia 2 to pierwsza gra w tym gatunku, która może stanąć na równi z GTA IV. Miejscami jest ciut lepsza, a czasem trochę gorsza, ale ogólnie jest to taki sam, najwyższy poziom. No, może trochę zaprzeczę sam sobie, bo po prostu MUSZĘ napisać, że klimat Mafii miażdży i gniecie wszystko co do tej pory wyszło w tym gatunku. 100 razy wolę Vito od Niko. W GTA IV cut-scenki i postacie były bardzo dopracowane, ale (mnie przynajmniej) nie porywały, nie budziły tak silnych emocji. Za to "chłopcy z ferajny" Vito potrafią tak zagrać, że włos się na głowie jeży i krew się burzy w żyłach. I jakoś tak po prostu są bardziej sympatyczni. Wolę oglądać na ekranie eleganckich gangsterów w garniturach pijących dobre wino, niż obwieszonych złotem hip/hop-rasta-ziomali jarających zielsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero przy realistycznym modelu jazdy. Tak, czy inaczej, świetnie czuć masę i bezwładność tych hamerykańskich kolosów. A po opanowaniu poślizgów radocha z jazdy jest nieziemska. Optymalizacja w porządku, na starym dwurdzeniowym procku gram w 1920x1200 na full detalach (oczywiście bez zaawansowanej fizyki) i fps nie spada poniżej 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 17:32, matmat24 napisał:

3. Walka - bardzo efektowna i dynamiczna, o wiele przyjemniejsza i bardziej "frajdziasta"
niż w GTAIV. Bardzo dobrze dopracowany system chowania się za osłonami i przybliżania
celu, niemal jak w Gears Of War.


chyba gralismy w inne gry ;) system oslon kompletnie spartolony - nawet szympans wygra kazda strzelanine przy czyms takimi... przeciwnicy stoja/klecza za czyms i co odmierzona ilosc sekund sie wychylaja - wystarczy strzelic w wystajaca reke/noge aby zabic... strzelanka mafia 2 bedzie bardzo kiepska - ale przeboleje slabe strzelanie dla scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone demo na klocku, sprawdzone demo na PC. Garść uwag poniżej:

- jestem mile zaskoczony optymalizacją wersji PC. Spodziewałem się kaszany, a tutaj FPSy podchodzą średnio pod 48 klatek w FULL HD (wyłączyłem jedynie AA i oczywiście Apex)

- Apex/PhysX to tylko jakaś tania zagrywka NVidii - fizyka wygląda wtedy niewiele lepiej, "falujące" płaszcze nie robią wrażenia, za to FPSy lecą na mordę i grać się nie da. Ktoś na głowę upadł żeby to "coś" wymagało dwóch kart :/

- wielu różnic pomiędzy wersją PC a X360 nie ma - tekstury na tym samym poziomie, cała reszta też. Klatki na "klocku" trzymają stały wysoki poziom, loadingi są błyskawiczne (na PC też, co mnie bardzo cieszy). Za to w oczy rzucają się ząbki - AA albo nie ma w ogóle, albo jest słabiutki. Tutaj blaszak zdecydowanie wygrywa.

- model jazdy na klawiaturze obnaża prymitywność tego kontrolera. Na "normalnym" jeszcze da się od biedy grać, na "realistycznym" mija się to z celem. Jak ktoś ma pada, niech podłącza - po co się katować ;-) Tutaj plus dla dema klockowego - za kontroler (jednak brak analogów na klawiaturze daje się we znaki)

- spodobało mi się za to strzelanie w duecie klawa+ mycha. Tutaj spodziewałem się marności, a jest całkiem fajnie - wszystkie klawisze pod ręką, system osłon też ok. Wygoda. Celuje się znacznie łatwiej niż na padzie, a co za tym idzie (jedni zaliczą to do plusów, inni do minusów) - "heady" łatwiej się sadzi na kompie. Na "klocku" nie jest tak łatwo ;-)

- znak czasów: prawie zero "recoila" przy strzelaniu z Tommy Guna (w pierwszej części praktycznie od razu "uciekał" do góry) - można z niego pruć jak jakiś Rambo. Za to mały minus ;-)

- klimat filmów Martina Scorsese wprost wylewa się z ekranu, co jest największym plusem dema

Ogółem, po demie zdecydowałem się złożyć preorder. Ponieważ na klocku katuje teraz świetne rockstarowskie RDR, to dla sprawiedliwości w Mafię 2 zagram na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 00:39, Citkowsky napisał:

Czym się tak wszyscy zachwycają?
Klimatem, poziomem grafiki, świetną optymalizacją, świetną fabułą,


To Ty już znasz całą fabułę tej gry że piszesz iż jest świetna? Bardzo w to wątpię. Na razie z tego co się orientuje nie wiadomo na jej temat aż tyle żeby już w tym momencie mówić iż jest świetna. Owszem, niby udostępniono sporo filmików itd. ale fabuły one raczej nie zdradzają a tylko przebieg misji. Z kolei argumentowanie, że jedynka miała ją świetną to i część druga nie będzie gorsza albo że wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują jest bez sensu. O wszystkim przekonamy się jak będzie pełna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowawszy Steama pobrałem demko i... Ło! Co prawda u mnie gra nie pokaże aktualnie wszystkich swoich wdzięków, chociaż działała dobrze - mimo, że miałem mały pokaz slajdów niekiedy i jakby akcja toczyła się w zwolnionym tempie. Do tego jednak jestem przyzwyczajony i pomijając to gra jest bardzo przyjemna. Jest klimat, nie ma co. Moją "chuć" na Mafie 2 spotęgował trailer pojawiający się na końcu (zabawne - już go kiedyś widziałem i w trakcie gry pomyślałem, że bym go sobie raz jeszcze zobaczył).
Ech, jeszcze tylko upgrade sprzętu i lecę do Empiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Tak, fabuła jedynki wgniotła w fotel. Nie znam całej fabuły ale chociażby misja z demka jest całkiem przyjemna i trzyma w napięciu. Nie trzeba znać całej fabuły aby móc przewidzieć, że będzie świetna. Mafię 1 ludzie kochali za jej fabułę, nie inaczej będzie w dwójce bo gdyby schrzanili fabułę to tak jakby sobie sami strzelili w stopę a na to się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 00:11, Revan91 napisał:

Zagrałem w demo i nie wiem o co ten szum, oprócz bardzo dobrej grafiki postaci, gra jest
marna, po kilku minutach wpadło mi do głowy "kiepski klon GTA4". Jazda po mieście i ogólnie
modele wszystkiego oprócz głównych postaci są słabe. Naprawdę nie wiem czym się tak wszyscy
zachwycają.


Kiepska pozbawiona sensownego uzasadnienia prowokacja, a na dodatek na podstawie przykrotkiego mimo wszystko dema....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo fajne, jestem zszokowany ze poszlo na najwyzszych detalach na moim sprzecie.
Jedyne co mi sie nie podoba to efekt ragdoll na przechodniach - odnosze wrazenie ze w gta4 jest duzo lepiej dopracowany, nie zeby mialo to tak bardzo przeszkadzac, wkoncu w Mafii 1 tego nie bylo a gra byla wspaniala pod kazdym wzgledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szanowny panie, nie graliśmy w inne gry, po prostu się nie rozumiemy. Ja wspomniałem o systemie osłon i celowania, a więc o możliwościach i wygodzie DLA GRACZA, a ty piszesz tutaj o przeciwnikach (których zachowanie swoją drogą może być jeszcze poprawione do czasu premiery pełnej wersji) a poza tym jeśli z taką drobiazgowością czepiamy się takich rzeczy, jak np. odstępy w sekundach między kolejnymi "wychyleniami" przeciwnika, to jeśli bardzo się postaramy, to w każdej grze będziemy mogli się czegoś czepić i dać upust swojej żądzy marudzenia...

I wymień mi choć jedną strzelankę, w której można strzelać do oporu w stopę lub dłoń przeciwnika, a on nie zginie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 14:06, matmat24 napisał:

Nie szanowny panie, nie graliśmy w inne gry, po prostu się nie rozumiemy. Ja wspomniałem
o systemie osłon i celowania, a więc o możliwościach i wygodzie DLA GRACZA,


ja to odbieram jako zbyt duze ulatwienie i element spowalniajacy akcje - chowasz sie za jedna oslona i wybijasz wszystko headami...

Dnia 11.08.2010 o 14:06, matmat24 napisał:

a ty piszesz
tutaj o przeciwnikach (których zachowanie swoją drogą może być jeszcze poprawione do
czasu premiery pełnej wersji)


juz widze jak cale AI poprawja do pelnej wersj :D (gra juz chyba w fazie gold) Wypuscili pre-alphe dema czy demo ? :) Wg mnie demo czyli kawaleczek pelniej gry.

Dnia 11.08.2010 o 14:06, matmat24 napisał:

a poza tym jeśli z drobiazgowością natręta czepiamy się
takich rzeczy, jak np. odstępy w sekundach między kolejnymi "wychyleniami" przeciwnika,


a ja sie czepiam bo to pokazuje brak pomyslow tworcow na zachowanie przeciwnikow i ciekawa walke. Dziwne ze nie wspomniales o kompletnie spartolonym systemie obrazen (zabijasz strzelajac w reke/noge) o ktory tez pisalem post temu ;)

Dnia 11.08.2010 o 14:06, matmat24 napisał:

to jeśli bardzo się postaramy, to w każdej grze będziemy mogli się czegoś czepić i dać
upust swojej żądzy marudzenia...


strzelaniny w mafia 2 ? wazne czy nie waze ? odpowiedz sobie. A teraz zadaj sobie pytanie czy czepianie sie tak waznego elementu gry akcji to "czepialstwo dla samego marudzenia" czy poprsotu rozczarowanie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować