Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2007 o 13:00, GandalftheBlack napisał:

Myślę, ze gdzieś w wszechświecie mogą istnieć obce cywilizacje, ale gdyby odwiedzali ziemię
zostawili by jakieś wiarygodne dowody swojego istnienia. Chyba, że szykują się na wojnę :)


No powinni coś po sobie zostawić... wojna? Brrr lepiej nie mów! Odpukaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy oglądałem Nie Do Wiary to były tam jakieś pola gdzie pojawiają się czerwone światła i pozostawiają wzory na polach.Nie wykluczam że mogą gdzieś istnieć poza układem słonecznym ale jeżeli chodzi o UFO albo może duchy to ja wnie nie wierzę chociaż wierzący jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 09:18, aneCzkaa napisał:

Z innej strony fajna by była taka wojna z UFO X) Był kiedyś taki film, jak on się nazywał?
;PP


Bodajże to był "Dzień niepodległości" taka śmieszna Hoolywodska bajeczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 09:18, aneCzkaa napisał:

Z innej strony fajna by była taka wojna z UFO X) Był kiedyś taki film, jak on się nazywał?

;PP

Szczerze?? Ja bym sie bała wojny z UFO ... A gdybyśmy przegrali ?? Sama nie wiem co myśleć o UFO czy istnieje nie wiem mam nadzieje ze nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:02, asska napisał:

Szczerze?? Ja bym sie bała wojny z UFO ... A gdybyśmy przegrali ?? Sama nie wiem co myśleć o UFO czy istnieje
nie wiem mam nadzieje ze nie ...


Z pewnością byśmy przegrali. W końcu to nie ta technologia - my się dopiero rozwijamy jesteśmy w czasach wielkiego postępu technicznego, Istoty Pozaziemskie na pewno górują nad nami w tej dziedzinie ( jeśli istnieją ), ponieważ nie byle kto przemierza tyle wszechświata do tego z organizmami żywymi na pokładzie statku. W Układzie Słonecznym nie ma się co spodziewać jakiejś planety, zamieszkanej przez istoty "rozumne" ( o czym wszyscy wiemy )... Jeśli UFO odwiedzało Ziemię, na pewno było z daleka i posiada nie lada technologię... Poza tym nie możemy z góry obstawiać, że Istoty Pozaziemskie są do nas wrogo nastawione... Nie ma dowodów, aby tak było i pewnie długo nie będzie... Swoją drogą możemy się od nich wiele nauczyć, podobnie jak oni od nas... POZDRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą być wobec nas wrogo nastawieni, skoro nie wiemy, czy nas znają. A nie prowadziliby tak długich obserwacji, gdyby chcieli nas zniszczyć. A posiadając taką technologię, aby przylecieć na naszą planetę nie stanowiłoby to dla nich wielkiego problemu. Miejmy nadzieję, że kiedyś jakiś zielony przyleci do nas, zawrze traktat pokojowy i przekaże nam swoją technologię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:10, igorinho napisał:

> Szczerze?? Ja bym sie bała wojny z UFO ... A gdybyśmy przegrali ?? Sama nie wiem co myśleć
o UFO czy istnieje
> nie wiem mam nadzieje ze nie ...

Z pewnością byśmy przegrali. W końcu to nie ta technologia - my się dopiero rozwijamy jesteśmy
w czasach wielkiego postępu technicznego, Istoty Pozaziemskie na pewno górują nad nami w tej
dziedzinie ( jeśli istnieją ), ponieważ nie byle kto przemierza tyle wszechświata do tego z
organizmami żywymi na pokładzie statku. W Układzie Słonecznym nie ma się co spodziewać jakiejś
planety, zamieszkanej przez istoty "rozumne" ( o czym wszyscy wiemy )... Jeśli UFO odwiedzało
Ziemię, na pewno było z daleka i posiada nie lada technologię... Poza tym nie możemy z góry
obstawiać, że Istoty Pozaziemskie są do nas wrogo nastawione... Nie ma dowodów, aby tak było
i pewnie długo nie będzie... Swoją drogą możemy się od nich wiele nauczyć, podobnie jak oni
od nas... POZDRo



Heh ... ja sie jednak boje brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:36, kulfonito napisał:

UFO jest bardziej rozumne od nas. Oni nie prowadzą wojen, tylko rozmowy dyplomatyczne. A na
naszą planetę przybywają w celu badań :D


haha sam to wykąbinowałes? :PP
a moze Ty jetses takie UFO i stąd to wiesz :PP
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:36, kulfonito napisał:

UFO jest bardziej rozumne od nas. Oni nie prowadzą wojen, tylko rozmowy dyplomatyczne. A na
naszą planetę przybywają w celu badań :D


A co widziałeś je?... naoglądałeś się filmów o przybyszach z kosmosu, którzy byli inteligentniejsi i Bóg wie co jeszcze... a tak naprawdę to te istoty (jeśli istnieją) mogą być dopiero bakteriami, albo na niższym bądź podobnym stopniu rozwoju jak my.... albo już dawno przestali istnieć... także wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 00:06, reaven1 napisał:

A co widziałeś je?... naoglądałeś się filmów o przybyszach z kosmosu, którzy byli inteligentniejsi
i Bóg wie co jeszcze... a tak naprawdę to te istoty (jeśli istnieją) mogą być dopiero bakteriami,
albo na niższym bądź podobnym stopniu rozwoju jak my.... albo już dawno przestali istnieć...
także wiesz...


Albo dopiero zaczną istnieć. Może w niedalekiej przyszłości, a może nawet miliony lat po zagładzie naszego gatunku. Możliwości jest bardzo dużo, ale wszechświat też jest bardzo duży, więc myślę, że coś się znajdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 00:08, Luke Shadow napisał:

Albo dopiero zaczną istnieć. Może w niedalekiej przyszłości, a może nawet miliony lat po zagładzie
naszego gatunku. Możliwości jest bardzo dużo, ale wszechświat też jest bardzo duży, więc myślę,
że coś się znajdzie. :)

Wszechświat jest tak wielki, że możliwość bycia w nim jedynymi żyjącymi istotami, była by wielkim marnotrawstwem miejsca i przestrzeni... w samej naszej galaktyce jest 100 milionów gwiazd, a samych galaktyk jest miliardy... także na pewno jest wiele żyjących istot...ale co do ich zaawansowania to nie możemy być pewni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:10, igorinho napisał:

(...) W Układzie Słonecznym nie ma się co spodziewać jakiejś
planety, zamieszkanej przez istoty "rozumne" ( o czym wszyscy wiemy )...(...)


Heh, no to skoro my nie jesteśmy istotami "rozumnymi" to czym w takim razie? :PPP

Wybacz, ale musiałem się przyczepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:19, Yorguś napisał:

Heh, no to skoro my nie jesteśmy istotami "rozumnymi" to czym w takim razie? :PPP


Sam wiesz o co mi chodziło... Miało być jeszcze "oprócz nas", ale jak widzisz problemy techniczne się zdarzają :P Co do tych planet Układu Słonecznego, to oprócz Ziemi, na żadnej nie ma Istot Rozumnych ( jak już wcześniej zauważyłem ). Swoją drogą nie mogę się doczekać wyprawy na Europę - księżyc Jowisza... Satelita pokryty jest lodem, ale kto wie co się pod nim znajduje? Podejrzewam, że tylko same mikroorganizmy, ale przecież jest to żywy organizm i do tego nie mieszkający na Ziemi, lecz poza nią! Pozdrawiam i przepraszam za drobną pomyłkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 09:49, igorinho napisał:

nie mogę się doczekać wyprawy na Europę - księżyc Jowisza... Satelita pokryty jest lodem, ale kto wie co się pod
nim znajduje? Podejrzewam, że tylko same mikroorganizmy,

Same mikroorganizmy?! Masz bardzo wysoki wskaźnik optymizmu :-)
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że tam nie ma nic. Gdyby naukowcy już teraz wiedzieli, że tam są jakieś mikrorganizmy, to by skakali do góry z radości i wcale by ich nie zmartwił fakt, że to są tylko mikrorganizmy :-)
Ale jakaś szansa, że tam coś jednak jest, oczywiście istnieje i ja sam z niecierpliwością czekam kiedy ta misja wystartuje.
BTW. Sonda, która ma penetrować ocean na Europie jest już praktycznie gotowa i była nawet testowana na Antarktydzie (czy Arktyce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Wiem, że Europa jest skuta lodem... Najczęściej jest tak, że pod powierzchnią wody w stanie stałym jest ta w stanie ciekłym... Jak wiemy woda to źródło życia i jakieś bakterie mogą tam żyć ( to tylko moje zdanie )... Naukowcy przypuszczają, że jądro satelity jest nadal ciepłe i może ogrzewać lód - to by znaczyło, że między wnętrzem a powierzchnią istnieje ocean wody w stanie ciekłym...
Proszę oto informacje, że woda w stanie ciekłym istnieje:

"Dane przesłane przez sondę Galileo wskazują prawie jednoznacznie, że pod lodową skorupą znajduje się ocean ciekłej wody. może on mieć głębokość nawet 90 km. Naukowcy studiując zdjęcia struktur powierzchniowych, zastanawiają się, jak głęboko pod lodem może ów ocean się znajdować. Początkowo przypuszczano, że może on występować dość płytko - 5 do 10 km pod powierzchnią. Jednak wygląd kraterów uderzeniowych na Europie sugeruje raczej, że ocean położony jest minimum 19 km pod powierzchnią. Którąś z teorii może potwierdzić dopiero orbiter okrążający przez dłuższy czas Europę, np. JIMO któremu być może uda się dostrzec wodę wypływającą ze szczelin, co bardzo pomogłoby w określeniu grubości skorupy."
Wikipedia


Co do tej misji, to o sondzie słyszałem, ale daty jej startu nie znalazłem... Wiadomo Ci coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej pozostaję przy swojej teorii: obce formy życia we wszechświecie- tak, chociażby właśnie jako te bakterie. W końcu nawet jedna z teorii opisujących pojawienie się życia na ziemi głosi, że mikroorganizmy mogły przybyć z kosmosu, w końcu w czasach powstawania życia Ziemia ciągle była bombardowana meteorytami. Natomiast w to co ludzie nazywają UFO nie wierzę. Gdyby kosmici faktycznie przebywali na naszej planecie, to już dawno nawiązaliby kontakt (no, chyba że skontaktowali się z MIB, a wśród nas są tysiące obcych, najwięcej na Manhattanie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 10:32, igorinho napisał:

Proszę oto informacje, że woda w stanie ciekłym istnieje:

Nie neguję tego, że na Europie jest woda. Zresztą - tak jak podaje również Wikipedia - naukowcy są tego niemal w 100% pewni. Stwierdziłem tylko, że niepewne jest istnienie jakichkolwiek form życia. Wykluczyć, lub potwierdzić ten fakt ma dopiero wspomniana sonda.

Dnia 10.04.2007 o 10:32, igorinho napisał:

Co do tej misji, to o sondzie słyszałem, ale daty jej startu nie znalazłem... Wiadomo Ci coś na ten temat?

Żadnej daty jeszcze nie podawano. Spekulacje mówią o pierwszej połowie przyszłej dekady. Możemy więc typować wstępnie 2012 - 13 rok.
Ta sonda, która ma pływać pod oceanem, prawdopodobnie nie jest jeszcze do końca gotowa. Z tego co słyszałem, dopracowywane jest sterowanie, ponieważ (ze względu na odległość) ona będzie się musiała sterować sama.
A pod wodą, jak wiesz, ze względu na załamanie światła, dużo trudniej jest oceniać gabaryty przeszkód i odległości do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować