Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

(nie rozumiem nagonki na ateistów :/).

Ja też nie, bo przecież nic takiego nie ma.

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

Luke Shadow -> jak traktuję to wydarzenie? Według mnie nigdy nie miało miejsca. Eliasza
żaden rydwan nie wziął do Nieba, nie był to ani Bóg, ani UFO, ale ten co spisywał te słowa
miał na myśli to pierwsze.

Jesteś agnostykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:36, Korsaż napisał:

zakładamy ze księżyc jest pusty w środku i idealnie mniejszy 400razy uważasz ze jest naturalny?
i nie mówiłem ze mieszkają w nim kosmici


Idealnie mniejsze co?
Średnica - nie
Masa - nie
Objętość - nie

Co jest w księżycu dokładnie 400 razy mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:45, Lucek napisał:

Idealnie mniejsze co?
Średnica - nie
Masa - nie
Objętość - nie

Co jest w księżycu dokładnie 400 razy mniejsze?


no średnica właśnie...400 razy mniejszy od ziemi www.ufoinfo.pl poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:14, goomis74 napisał:

Moze wyjasnijmy: UFO to niezidentyfikowane obiekty latajace. Nie zostalo powiedziane ze nie
moga byc to ziemskie statki(tajne bronie, najwieksza sensacje budza zdjecia takiego spodka
z flaga Iraku namalowana na spodniej stronie tegoz statku).


Ja wiem co znaczy skrót i nie neguję istnienia tego zjawiska.
Ale Korsaż napisał że TO CZŁOWIEK ZAWSZE UWAŻAŁ ZE UFO JEST Z KOSMOSU, z którym to zdaniem jak widzę nie tylko ja się nie zgadzam

Dnia 20.09.2007 o 15:14, goomis74 napisał:

Lucek istnienie elfow i tym podobnych stworzen: mozna tak naprawde dywagowac na ten
temat, jednak nie ulega watpliwosci ze z jakiegos powodu powstala ta mitologia, a jak wiemy,
ludzie ktorzy tworzyli mitologie, bostwa itp. byli krotko mowiac jak na nasze czasu po prostu
glupi. Tym bardziej ze wedlug Cayce`a zyje posrod nas jeszcze jedna cywilizacja o wyzszym stopniu
rozwoju technologicznego lub duchowego. Nie wiadomo o czym tak naprawde mowil Cayce w tym momencie
jednak warto zwrocic uwage na to ze mial zazwyczaj racje w swoich wizjach.


Owszem a jakiegoś powodu ta mitologia powstała, ale to wcale nie musiał być powód racjonalny.

Dnia 20.09.2007 o 15:14, goomis74 napisał:

Lucek, mowisz o tych kulkach i dajesz w watpliwosc odnosnie ich pochodzenia. To jak wytlumaczyc
mozliwosc powstania tych kulek?? Inaczej niz w kosmosie sie nie da, a kolejna rzecz to to ze
przed 3 miliardami lat kiedy to kulki powstaly na ziemi nie bylo jeszcze zycia, co??


Nie wiem jak można wyjaśnić te kulki, ale to nie znaczy że należy je tłumaczyć kosmitami, tak jak dawniej ludzie tłumaczyli nieznane sobie zjawiska działaniem sił nadprzyrodzonych.
Zauważasz analogię?
Dawniej:
niewyjaśnione - bogowie, wróżki ;) , złe duchy
Obecnie:
niewyjaśnione - kosmici z UFO
A wiele z dawniej niezrozumiałych zjawisk zostało wyjaśnionych później dzięki nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:50, Korsaż napisał:

> Idealnie mniejsze co?
> Średnica - nie
> Masa - nie
> Objętość - nie
>
> Co jest w księżycu dokładnie 400 razy mniejsze?

no średnica właśnie...400 razy mniejszy od ziemi www.ufoinfo.pl poczytaj


Guzik prawda, akurat średnica naszego satelity jest około 3,6 raza mniejsza od średnicy Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 17:30, Luke Shadow napisał:


> Który filozof tak bardzo pozytywnie wpłynąl na świat na szerokaskale?
Był taki jeden, co to zaczepiał ludzi na ulicy i z nimi dyskutował, którego potem zresztą też
zabito. Imienia nie pamiętam, nie mam jakoś pamięci do tych Arystotelesów i Pitagorasów...
Pozytywnie na świat wpłynęło dużo osób. Z reformatorów religijnych chociażby Mojżesz (tak w
ogóle, gdyby nie Judaizm nie byłoby chrześcijaństwa czy Islamu) czy Muhammad.


Dalej nie rozumiesz? Czy świat sie tak diametralnie zmienił przez któregoś z nich? I to na lepsze? Bo idąc Twym tokiem myślenia można zapodać tu i Marksa i mu podobnych.

Dnia 19.09.2007 o 17:30, Luke Shadow napisał:

> Zobacz, że celowo Ci
> pogrubiłęm słowa "jeżeli opierać się" i "mogła mieć" by podkreślić, że to tylko taka mała
teoriia.
Pewnie, że teoria. Dość nieprawdopodobna nawet...


Nie ja ja wymyśliłem. Wtrącasz sie w połowie dyskusji i czepiasz siejakiegoś szczególiku na siłe. Napisałem Ci chyba kilka razy, że tylko rozwinełem czyjąś myśl. Mi nic do tej teorii.

Dnia 19.09.2007 o 17:30, Luke Shadow napisał:

> Ja jej nie zamierzam rozwijać czy bronić, sam w nią wierzę napewno mniej niż w inne. Po
prostu
> rozw\inełem czyjś tok myślowy, że ewolucja wszędzie przechodzi tak samo.
Ale przecież ewolucja nie ma z tym nic wspólnego... Zresztą nawet nie może przechodzić tak
samo, bo na innych planetach są inne warunki i byłyby potrzebna inne przystosowania do środowiska
naturalnego.


Tu niechodziło o ewolucje gatunku, tylko o ewoluowanie spoęłczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

> Nie mi to oceniać. Ja odrzuciłem jakichkolwiek bogów...

Masz do tego rzecz jasna prawo (nie rozumiem nagonki na ateistów :/).


Podobnoż to jestem deistą :-) Taka "nagonka" to rzecz normalna, gdy ktoś się wyłamuje w stadzie i prezentuje im swoje odmienne poglądy.

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

> Troche to chore :-) Jednak całaswą religie skopiowali od Greków, w końcu byli ich potomkami.


Niezupełnie potomkowie, Rzymianie odczuwali wpływy Greków przez setki lat, ale kult wszelkich
duchów (Geniuszy) jest ich własnym, dziwnym wymysłem.


Z tego co pamietam z historii to na półwyspie apenińskim pierwszymi "cywilizowanymi" ludźmi byli ludzie z greckicgh kolonii.

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

No masz rację, to wszystko jest mimo wszystko tylko kwestią wiary, nie ma dowodów na to, że
kosmici ksztaałtowali panteony, ani, że ich nie kształtowali.


No cóż dowody są, i to jest ichg sporo. Tylko, że ludzie niechcą tego widzieć. Niechcę po razkolejny wałkować tego samego. Sam mówiłęś, że wierzysz tylko w jedynego Boga, a reszat to bajki - właśnie przez takie myślenie ograniczamy swoje umysły. Co do tego Eliasza to mozesz w jego niewierzyć. Jednak to co jest tam niby przez niego spisane po rekonstrukcji przez człowieka z NASA utworzyło prawdziwy pojazd latający. Problemem było stworzenie do niego napędu, ale gdybyśmy dysponowali odpowiednia technologia to by to poleciało :-)

Co do Biblli to piszesz:

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

Lucek -> większości rzeczy w Biblii (rany ludzie, dużą literą proszę to pisać!) nie można
traktować dosłownie, np. potopu całego świata (zapewne miało miejsce tylko w pewnym obszarze
znanengo im świata), stworzenia świata w 7 dni (w co wierzą na przykład fundamentaliści). Są
rzeczy, które można potraktować dosłownie.


Powiedz mi kto stwierdza, że to traktujemy dosłownie, a to już nie? Ktoś tak powiedział wieki temu i teraz wszyscy idą tym samym utartym schematem. Rozumiem, że zbyt dosłownie nie można tego odczytywać -vel mój przypadek chodzenie po wodzie, czy zejścia Pana z nieba, gdyz tamci ludize nie znali pojeć poduszkowiec, czy rakiewta. I np dlaczego zmartwychwstanie Jezusa interpretuje siedosłownie po 3 dniach, a zmartwych wstanie kogoś inneo, wieki wcześniej 3 dni to tylko symbol?

Dnia 19.09.2007 o 19:38, Azuredragon napisał:

Bilblia stanowiła źródło inspiracji wielu opowiadań sci-fi, bo to wciąż źródło niepewnej wiedzy
(BTW, te opowiadania są super, polecam "Niebezpieczne wizje", antologię opowiadań zebraną przez
Ellisona). Jednakoż ja jako osoba wierząca (ale nie fundamentalista, żeby się nikt nie czepiał)
uważam, że Bóg istnieje. Poza tym fiyka narazie zaprzecza istnieniu UFO, ale jednak żadna nauka
nie zaprzecza istnienia kosmitów (nawet niektórzy duchowni coraz częściej są tej ideii przychylni).


A czy fizyka mówi coś o istnieniu boga\bogów? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 16:51, Ceteris Paribus napisał:

Dalej nie rozumiesz? Czy świat sie tak diametralnie zmienił przez któregoś z nich? I to na
lepsze? Bo idąc Twym tokiem myślenia można zapodać tu i Marksa i mu podobnych.

Pewnie, że tak! Mojżesz był reformatorem religijnym, to w dużej mierze to dzięki niemu powstał judaizm (stąd nazwa "religia Mojżeszowa"). Nie muszę chyba mówić, że chrześcijaństwo i islam wywodzą się z judaizmu. Muhammad natomiast podwyższył status kobiety w krajach znanych dzisiaj jako muzułmańskie:
"Mężczyzna przyszedł do Proroka Allaha sallallaahu ''alayhi wa sallam i powiedział: Proroku Allaha! Kto spośród ludzi jest moim najlepszym przyjacielem? On odpowiedział: "Twoja matka." Mężczyzna zapytał "Kto potem?". Prorok odpowiedział: "Twoja matka." Mężczyzna zapytał po raz trzeci: "Kto potem?. I prorok jeszcze raz powtórzył: "Twoja matka."
Kiedy mężczyzna znów zapytał: "Kto potem?" - Prorok odpowiedział: "Potem twój ojciec." [zrelacjonowane przez al-Bukhaari (no.5971) oraz Muslim (7/2), przez Abu Hurayrah radiallaahu ''anhu]
Zabraniał zabijania dopiero co narodzonych dzieci, głównie dziewczynek, jako pierwszy wprowadził prawo ograniczające władzę patriarchów (wcześniej patriarcha mógł np. decydować o życiu i śmierci ''podwładnego''), nakazał obowiązkową jałmużnę na rzecz ubogich.

Dnia 20.09.2007 o 16:51, Ceteris Paribus napisał:

Nie ja ja wymyśliłem. Wtrącasz sie w połowie dyskusji i czepiasz siejakiegoś szczególiku na
siłe. Napisałem Ci chyba kilka razy, że tylko rozwinełem czyjąś myśl. Mi nic do tej teorii.

To po co ją w ogóle rozwijałeś?

Dnia 20.09.2007 o 16:51, Ceteris Paribus napisał:

Tu niechodziło o ewolucje gatunku, tylko o ewoluowanie spoęłczeństwa.

A więc nie tylko Jezus powinien się narodzić na innych planetach. Każdy inni reformator religijny, naukowiec, a nawet piosenkarz także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 17:03, Luke Shadow napisał:

Pewnie, że tak! Mojżesz był reformatorem religijnym, to w dużej mierze to dzięki niemu powstał
judaizm (stąd nazwa "religia Mojżeszowa").


Ale chyba zauwarzyłeś, że dopiero po Jezusie odłam tej religii a zarazem jej prawa rozlał się na cały świat?

Dnia 20.09.2007 o 17:03, Luke Shadow napisał:

> Nie ja ja wymyśliłem. Wtrącasz sie w połowie dyskusji i czepiasz siejakiegoś szczególiku
na
> siłe. Napisałem Ci chyba kilka razy, że tylko rozwinełem czyjąś myśl. Mi nic do tej teorii.

To po co ją w ogóle rozwijałeś?


Bo o tym rozmawialiśmy i tak napomknołem. Niewiem tylko po co Ty się wtrącassz w połowie?

Dnia 20.09.2007 o 17:03, Luke Shadow napisał:

> Tu niechodziło o ewolucje gatunku, tylko o ewoluowanie spoęłczeństwa.
A więc nie tylko Jezus powinien się narodzić na innych planetach. Każdy inni reformator religijny,
naukowiec, a nawet piosenkarz także...


Idąc dalej tą toerią, którą każesz mi na siłę rozwijać, by pewnie ja obalić czy dawać swoej kontrargumenty dla zasady - TAK. Pytanie tylko czy już mieli swego Jezusa czy jeszcze na jego czekają. Piosenkarz? Znowu zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 17:28, Ceteris Paribus napisał:

Ale chyba zauwarzyłeś, że dopiero po Jezusie odłam tej religii a zarazem jej prawa rozlał się
na cały świat?

Bo w judaizmie nie ma czegoś takiego jak działalność misyjna... Zresztą na początku (I wiek) ogromna większość wyznawców Jezusa była Żydami. Nawet Saul z Tarsu.

Dnia 20.09.2007 o 17:28, Ceteris Paribus napisał:

Bo o tym rozmawialiśmy i tak napomknołem. Niewiem tylko po co Ty się wtrącassz w połowie?

Bo teoria jest bez sensu.

Dnia 20.09.2007 o 17:28, Ceteris Paribus napisał:

Idąc dalej tą toerią, którą każesz mi na siłę rozwijać, by pewnie ja obalić czy dawać swoej
kontrargumenty dla zasady - TAK. Pytanie tylko czy już mieli swego Jezusa czy jeszcze na jego
czekają. Piosenkarz? Znowu zaczynasz?

Niby co zaczynam? Co każę ci robić na siłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:35, Luke Shadow napisał:

Jesteś agnostykiem?


Nie nie jestem. Uważam, że Bóg istnieje i nie próbuje tego udowadniać, wierzyłem, wierzę i zapewne będę wierzyć. Uważam, że Chrystus dokonywał cudów, bo był Synem Bożym (raelianie twierdzą, że używał mocy psi, bo był pół-kosmitą... ;/), ale jeżeli chodzi o historie proroków, takich jak Eliasz, bardzo prawdopodobne jest to, że to tylko legenda, która wykształciła się wokół tej postaci, choć nie mogę tego potwierdzić, ale zawsze uważam, że już bardziej prawdopodobna była Boża interwencja. A propo nagonki na ateistów, za duże słowo, dla małego zjawiska. :P Ale jednak zobacz, mimo wszystko w Polsce na ateistę patrzy się jak na kogoś gorszego.

Lucek -> wyjaśniłem to wcześniej w tym temacie, ale co tam, mogę powtórzyć. :P Otóż dowiedziono, że nie można podróżować z szybkością większą, niż prędkość światła, a że podróż z najbliższej planety, na której może być życie zajęłaby dziesiątki lat świetlnych, to uważam, że raczej kosmici nie poświęcaliby kilku dziesięcioleci, aby zobaczyć Ziemię. Uważam, że istoty pozaziemskie mogą istnieć, ale nie wierzę w obecność UFO w pobliżu Ziemi.

Ceteris Paribus -> propo mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, żyły tam też wcześniejsze ludy, w tym Etruskowie, którzy dużo wnieśli do kształtowania się kultury rzymskiej. Istnieją grupy fundamentalistów, którzy "udowadniają" światu, że Biblię należy traktować dosłownie. Ujmę to tak, fizyka nie udowadnia nie istnienia Boga. :P Ale to już się offtop robi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 17:38, Luke Shadow napisał:


> Ale chyba zauwarzyłeś, że dopiero po Jezusie odłam tej religii a zarazem jej prawa rozlał
się
> na cały świat?
Bo w judaizmie nie ma czegoś takiego jak działalność misyjna... Zresztą na początku (I wiek)
ogromna większość wyznawców Jezusa była Żydami. Nawet Saul z Tarsu.


Co nie przeczy głupirej teorii o "tej samej ewolucji".

Dnia 20.09.2007 o 17:38, Luke Shadow napisał:

> Bo o tym rozmawialiśmy i tak napomknołem. Niewiem tylko po co Ty się wtrącassz w połowie?

Bo teoria jest bez sensu.


To dlaczego mnie atakujesz, a nie kogoś kto to rozpoczął? Czepiasz się coś na siłę...

Dnia 20.09.2007 o 17:38, Luke Shadow napisał:

> Idąc dalej tą toerią, którą każesz mi na siłę rozwijać, by pewnie ja obalić czy dawać
swoej
> kontrargumenty dla zasady - TAK. Pytanie tylko czy już mieli swego Jezusa czy jeszcze
na jego
> czekają. Piosenkarz? Znowu zaczynasz?
Niby co zaczynam? Co każę ci robić na siłę?


Drążysz ten temat. Zaczynasz coś z piosenkarzem, który nire wpłynął nigdy na śwuat tak jak Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Nie nie jestem. Uważam, że Bóg istnieje i nie próbuje tego udowadniać, wierzyłem, wierzę i
zapewne będę wierzyć. Uważam, że Chrystus dokonywał cudów, bo był Synem Bożym (raelianie twierdzą,
że używał mocy psi, bo był pół-kosmitą... ;/), ale jeżeli chodzi o historie proroków, takich
jak Eliasz, bardzo prawdopodobne jest to, że to tylko legenda, która wykształciła się wokół
tej postaci, choć nie mogę tego potwierdzić, ale zawsze uważam, że już bardziej prawdopodobna
była Boża interwencja.

Dość dziwne podejście, bo Jezus powiedział:
"18 Ja świadczę
każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa,
to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia

i w Mieście Świętym -
które są opisane w tej księdze." Ap, 22, 18 - 19.
Oprócz tego, apostołowie widzieli Jezusa w swoich widzeniach rozmawiającego z Eliaszem:
"I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, jak rozmawiali z Nim." [z Jezusem]. Mt, 17, 3.

Co do tych realienów - skoro był pół-kosmitą to chyba ludzie zorientowaliby się, że wygląda inaczej niż normalny człowiek... Bo jakby był pół-kosmitą to wątpię, by wyglądał jak przeciętny człowiek.

>A propo nagonki na ateistów, za duże słowo, dla małego zjawiska. :P

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Ale jednak zobacz, mimo wszystko w Polsce na ateistę patrzy się jak na kogoś gorszego.

Ja akurat nic takiego nie zaobserwowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Nie nie jestem. Uważam, że Bóg istnieje i nie próbuje tego udowadniać, wierzyłem, wierzę i
zapewne będę wierzyć. Uważam, że Chrystus dokonywał cudów, bo był Synem Bożym (raelianie twierdzą,
że używał mocy psi, bo był pół-kosmitą... ;/),


Przyznam że pierwszy raz słyszę o realianach:)
Uznawanie że Jezus był pół-kosmitą to jest też wiara, wiara w kosmitów z mocami psi. Jeśli mam być szczery to wolę wierzyć że jednak był synem bożym.
A realianie chyba powinni zmienić nazwę ponieważ kojarzy się z realizmem, a moce psi i kosmici raczej nie:)

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

A propo nagonki na ateistów, za duże słowo, dla małego zjawiska. :P
Ale jednak zobacz, mimo wszystko w Polsce na ateistę patrzy się jak na kogoś gorszego.


Są środowiska w których na wierzących patrzy się jak na kogoś , może nie gorszego , ale przynajmniej dziwnego.

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Lucek -> wyjaśniłem to wcześniej w tym temacie, ale co tam, mogę powtórzyć. :P Otóż dowiedziono,
że nie można podróżować z szybkością większą, niż prędkość światła,


Masz na myśli podróż po takiej trajektorii (prawdopodobnie po łuku) , że mimo ich statek leciałby z mniejszą niż światło prędkość , dotarłby do celu szybciej niż światło poruszające się między tymi samymi punktami co statek?

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

a że podróż z najbliższej
planety, na której może być życie zajęłaby dziesiątki lat świetlnych, to uważam, że raczej
kosmici nie poświęcaliby kilku dziesięcioleci, aby zobaczyć Ziemię. Uważam, że istoty pozaziemskie
mogą istnieć, ale nie wierzę w obecność UFO w pobliżu Ziemi.


Mniej więcej zgadzam się z tym co napisałeś:) A mówiąc precyzyjnie, dziwne byłoby takie olbrzymie sądząc po ilości obserwacji UFO zainteresowanie Ziemią przez kosmitów z innych systemów słonecznych, skoro prawdopodobnie jest wiele wiele więcej światów wartych zbadania, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ilość wysiłku włożonego w takie przedsięwzięcie przez domniemaną obcą cywilizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 20:11, Ceteris Paribus napisał:

Co nie przeczy głupirej teorii o "tej samej ewolucji".

Nie musi, ona sama w sobie jest sprzeczna i absurdalna...

Dnia 20.09.2007 o 20:11, Ceteris Paribus napisał:

To dlaczego mnie atakujesz, a nie kogoś kto to rozpoczął? Czepiasz się coś na siłę...

Przecież nie atakuję. Stwierdzam tylko to co na ten temat myślę.

Dnia 20.09.2007 o 20:11, Ceteris Paribus napisał:

Drążysz ten temat. Zaczynasz coś z piosenkarzem, który nire wpłynął nigdy na śwuat tak jak
Jezus.

Hitler wpłynął, Mojżesz i Muhammad też, co wykazałem w jednym z poprzednich postów. Dlaczego oni nie mieliby się urodzić na innych planetach? Tylko Jezus ma ten ''przywilej'', bo większość wyznań chrześcijańskich uważa Go za Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Ceteris Paribus -> propo mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, żyły tam też wcześniejsze ludy,
w tym Etruskowie, którzy dużo wnieśli do kształtowania się kultury rzymskiej.


Tak, dobrze mówisz. Etruskowie byli ludnością rdzenną tego półwyspu. W którymś z wieków dostali obywatelstwo rzymskie. Więc zostali oni wchłonięci przez następców greckich kolonistów. To prawda, że coś wnieśli do rzymskiej kutury, ot choćby język łaciński, który tak naprawdę jest językiem prostych rolników.

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Istnieją grupy
fundamentalistów, którzy "udowadniają" światu, że Biblię należy traktować dosłownie.


I także są fundamentalniści, którzy wierzą, że należy interpretować Bibllie wg starego, utartego schematu - ich jest niestety więcej.

Dnia 20.09.2007 o 19:37, Azuredragon napisał:

Ujmę to
tak, fizyka nie udowadnia nie istnienia Boga. :P Ale to już się offtop robi. ;)


Czemu offtop? Ja nie narzekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:15, Luke Shadow napisał:

> Co nie przeczy głupirej teorii o "tej samej ewolucji".
Nie musi, ona sama w sobie jest sprzeczna i absurdalna...
> To dlaczego mnie atakujesz, a nie kogoś kto to rozpoczął? Czepiasz się coś na siłę...

Przecież nie atakuję. Stwierdzam tylko to co na ten temat myślę.


Ale dlaczego do mnie, skoro to nie ja jestem jej autorem?!

Dnia 20.09.2007 o 20:15, Luke Shadow napisał:

> Drążysz ten temat. Zaczynasz coś z piosenkarzem, który nire wpłynął nigdy na śwuat tak
jak
> Jezus.
Hitler wpłynął, Mojżesz i Muhammad też, co wykazałem w jednym z poprzednich postów.


I wszyscy oni byli piosenkarzami?

Dnia 20.09.2007 o 20:15, Luke Shadow napisał:

Dlaczego
oni nie mieliby się urodzić na innych planetach?


Być mze każda planeta ma tez swego Stalina i Hitlera :-P To nie moja teoria, ja ja tylko moge dowolnie interporetować, a to czy w to wierzę czy nie to już wiesz.

Dnia 20.09.2007 o 20:15, Luke Shadow napisał:

Tylko Jezus ma ten ''przywilej'', bo większość
wyznań chrześcijańskich uważa Go za Boga?


Nierozumiesz o co mi chodzi. Przecież to bzdura to co napisałeś. Nierchodzi o jego boskość, tylko o czyny, naukę i to do czego to doprowadziło na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 20:23, Ceteris Paribus napisał:

Ale dlaczego do mnie, skoro to nie ja jestem jej autorem?!

Bo, jak sam zresztą przyznałeś, to ty rozwinąłeś w tak dziwny sposób tę teorię.

Dnia 20.09.2007 o 20:23, Ceteris Paribus napisał:

I wszyscy oni byli piosenkarzami?

Bez sensu pytanie. Napisałem, że "nie tylko Jezus powinien się narodzić na innych planetach. Każdy inni reformator religijny, naukowiec, a nawet piosenkarz także" , nie że Jezus był piosenkarzem...

Dnia 20.09.2007 o 20:23, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumiesz o co mi chodzi. Przecież to bzdura to co napisałeś. Nierchodzi o jego boskość,
tylko o czyny, naukę i to do czego to doprowadziło na świecie.

Rozumiem. Nie rozumiem za to, czemu dyskredytujesz inne postacie, również mające jakieś przesłanie dla świata i które na postrzeganie tego świata i/lub Boga wpłynęły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować