Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Wings of Liberty - zmiany, zmiany, zmiany

45 postów w tym temacie

Ja grajac protosem mam wielki problem przeciwko terranom... Ghost emp troche maruderow i kilku marines i mnie nie ma... Maruderzy powninni byc troche znerfowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie zmiany wprowadza się po dłuuugiej becie... To coś jest nie tak. Najpierw zamknięta beta, potem otwarta, a teraz jeszcze kolejne patche zmieniające balans po premierzy gry. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 12:14, crun napisał:

gram tossem, mam 900+ w diamond i jestem srednio zadowolony ze zmian.
nerf tankow byl prawie pewny. jednostka niszczaca wszystkie ladowe jednostki w 1v1, a
w grach druzynowych po prostu opor op.

Też uważam że nerf tanków jest względnie ok, ale nie rozumiem jego kierunku, IMO to powinno być 35 + 15 vs light, bo to jest poroniony pomysł aby tanki były lepszą kontrą na thory niż hydry.

Dnia 28.08.2010 o 12:14, crun napisał:

brakuje nerfa marauderow (125hp->100hp) i zmiany emp (mniejszy zasieg, researchable,
mniejszy radius, niewykrywanie stealth unitow, rozlozyc drain na pare sekund jak u ht,
zmniejszyc limit drainowania, podwyzszyc koszt energii itd

A może frytki do tego? To ja w takim razie prosze o nerfa dla psi storma, bo zerg nie ma na niego żadnej kontry oprócz ultr i brood lordów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 15:34, diablolod napisał:

Ja grajac protosem mam wielki problem przeciwko terranom... Ghost emp troche maruderow
i kilku marines i mnie nie ma... Maruderzy powninni byc troche znerfowani

To czym terran ma walczyć przeciwko roachom i stalkerom? Zębami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 14:56, vegost napisał:

Każda jednostka u terran jest słaba jak barszcz. Marrines przeciez to żenada, maruder
też żenada, kosiarz to w ogóle pomyłka tej gry, ghost się nadaje ale za drogi.

Właśnie wymieniłeś jednostki : dobry i tani dostępny od początku antyair i dmg dealer, dobry ciężko opancerzony tanker i dmg dla armored, świetny szybki zwiadowca i morderca light i budynków, świetny specjalista z imba skillami jak atomówka snipe czy emp(bardzo imba). Wszystkie te jednostki walą z dystansu!

Dnia 28.08.2010 o 14:56, vegost napisał:

Wywaliłbym promy i dał zwykłych medyków.

Każdy by chciał ;) One są po to maszynami i air aby trochę ograniczyć ich użyteczność.

Dnia 28.08.2010 o 14:56, vegost napisał:

Brak jakich kolwiek
maszyn atakujące jednostki powietrzne, gdzie są goliaty ?!

A zergowie mają antyair dopiero w T2 i co powiesz?

Dnia 28.08.2010 o 14:56, vegost napisał:

Dla mnie na dzień obecny starcraft
2 ssie, w porównaniu do pierwszej częsci to ta gra nie jest hitem. Nudzi mnie cały czas
granie w strategi typu marrines + promy = zwycięstwo. Brak podstawowych jednostek jakie
były w kampani poprostu niszczy tą gre jako Terranów.

Jak tak ssie to może spróbuj gry inną "lepszą rasą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 14:29, AjKnowJu napisał:

Odniosłem wrażenie (i nie tylko ja zresztą), że dostajesz często w dupę i jesteś z tego
powodu bardzo smutny, a zmniejszenie mocy/siły kogoś tam tylko bardziej cię pogrąży.

Rotflmao. Piszę tylko o tym, że w tym momencie 6pool and you''re screwed without a cannon.

Dnia 28.08.2010 o 14:29, AjKnowJu napisał:

PS.Nie, nie. Jak weźmie Cie na chwalenie się wynikami to sobie daruj :P. Informuję Cię
tylko iż tak złożyłeś swoją wypowiedź, że powstało to co powstało.

Omg : D.

Dnia 28.08.2010 o 14:29, AjKnowJu napisał:

A co do patcha: Jestem fanboyem blizza, więc wierzę w każdy ich ruch.

Ja też jestem fanboyem Blizzarda, a jednak patch mi się nie podoba. Znerfienie zealotów i warpgate''ów (jeśli chodzi o zealoty) to zmniejszenie możliwości tworzenia proxy, okej. Z tym, że coś takiego robi się w 3v3 i 4v4. A co z 1v1 czy 2v2 gdzie zergowie robią 6pool, a terranie mass marines (lub MM/MMM)? W początkowej fazie gry Protoss będzie dostawał po dupie, a fenixy nadal są do kitu. Co do odnoszenia jakichś wrażeń. Dostaję po dupie. Tak jak wieeeeeeeeeeeeelu graczy. Zmniejszanie mocy/siły zealotów nie pogrąży mnie bardziej, problem w tym, że Tossi jako rasa, dostają kopa w cztery litery. Nerfią zealoty, a jednostki, które potrzebują boosta (Fenixy chociażby) niech sobie tam jakoś radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 20:12, Feallan napisał:

Powiem krótko i dość delikatnie - pierniczysz jak potłuczony. :)


Nie, to tylko twoja dziewczyna tak mówi a ja mam ewidetną rację :)

@Namaru grałem wszystkimi rasami a zergi to akurat najgorsza dla mnie rasa i nie chce nimi grać. Cały czas nie mogę się przyzwyczaić nimi grać. Widzisz StarCraft 2 nie jest grą na która wszyscy czekali. Poza kampanią która jest fajna to multi wychodzi bardzo blado. W pierwszym StarCrafcie nie było ograniczeń na jednostki a tu mamy taki ubytek że aż śmiesznie się gra. Wszystko przez to że Blizzard wolał pokoksać troche kasy z ludzi żeby sprzedać okrojoną gre na 3 częśći. Zapewne dopiero w ostatniej częśći zobaczymy wszystkie jednostki każdej rasy na multi. A po tych zmianach które dzisiaj przeczytałem śmiem wątpić. Ta gra dostanie jeszcze nie jeden minus za myślenie Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 14:56, vegost napisał:

u powietrznych hmm gdyby
nie BC to terranie ssaja siłami powietrznymi


Tyle, że Viking zdejmuje u Tossa wszystko poniżej Carrierów. Tzn. Carrier w 1vs1 wygra, ale chyba ta różnica w koszcie coś znaczy. Viking vs Ray wygrywa Viking (ale to ok, w końcu jest antyair). Gorzej, że Viking vs Fenix = śmierć Feniiska, a powinna być tu walka w miarę wyrównana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 23:03, vegost napisał:

Zapewne dopiero w ostatniej częśći zobaczymy wszystkie jednostki każdej rasy na multi.


Masz chłopie wyobraźnię... może Zergom dać jeszcze Lewiatana, skoro są takie biedne? Wrzucenie jednostek z kampanii zniszczyłoby doszczętnie jakiekolwiek możliwości rozmów o balansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 23:03, vegost napisał:

W pierwszym StarCrafcie nie było ograniczeń na jednostki a tu mamy taki ubytek
że aż śmiesznie się gra.


:O Jakich ograniczeń??? Limit 200 był też w pierwszym SC. o.O

Dnia 28.08.2010 o 23:03, vegost napisał:

Wszystko przez to że Blizzard wolał pokoksać troche kasy z ludzi
żeby sprzedać okrojoną gre na 3 częśći. Zapewne dopiero w ostatniej częśći zobaczymy
wszystkie jednostki każdej rasy na multi. A po tych zmianach które dzisiaj przeczytałem
śmiem wątpić. Ta gra dostanie jeszcze nie jeden minus za myślenie Blizzarda.


Właśnie teraz multi jest kompletne, nie wyobrażam sobie dodawania czegokolwiek nowego, to by zniszczyło cały balans, na który wszyscy tak usilnie teraz pracują...

@Luzac

Dajmy Zergowi tego, no... Brutaliska. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Battle.net to porażka o czym sami twórcy wiedzą. Też obiecali poprawki ale o nich na razie cisza. Tak na prawdę wprowadzają najmniej znaczące zmiany.

Pytanie tylko kiedy będą kanały rozmów w grze oraz kiedy naprawią system doboru przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Merines i Maruden przy dobrym rushu zniszczą każdego przeciwnika ;) ale fakt ogólnie to słabizna. Najbardziej właśnie jestem rozczarowany battlecruiser i widzę że będzie jeszcze gorzej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terranie w SC2 dostali takiego kopa, że faktycznie są troszkę przegięci. Siege Tanki są zbyt silne, to nie ulega wątpliwości. Mają potworny zasięg, który dodatkowo można zwiększyć jednostką latającą oraz ogromną siłę uderzenia. Dochodzi do sytuacji, w której taktyką terran jest zmasowany atak Siege Tanków, połączony z hordą marines...To jest zbyt proste :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich zmian będzie teraz pewnie kilkadziesiąt, dostęp do neta stały, to mogą codziennie patche wydawać, tylko po co. Najbardziej w SC2 denerwuje mnie brak jednostek poza kampanią takich jak medycy itp, nawet w Custom Game z komputerem nie można sobie wszystkimi pograć, balans niby, phi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Zealot będzie się budował 38 sec tj 19 z CB. 3-4 Gate rush będzie ograniczony. Void Ray nie ruszony a powinien być zwiększony charge time.
Terranie dostali po tyłku, w sumie to zgadzam się co do ST, BC kompletnie nie rozumiem tej zmiany ale ok, MM/MMM nadal zostawiony.

Bardziej interesuje mnie co będzie zrobione ze stabilnością gry i jej optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"promienie otchłani" naprawde granie w wersje PL musi byc smutne, to tylko moje osobiste odczucie ale mierzi mnie i zgina w pol jak czytam/slysze takie nazwy:/ co jak co ale Void Ray brzmi jakos przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 15:52, Mercuror napisał:

Jeżeli takie zmiany wprowadza się po dłuuugiej becie... To coś jest nie tak. Najpierw
zamknięta beta, potem otwarta, a teraz jeszcze kolejne patche zmieniające balans po premierzy
gry. WTF?

Myślisz, że pierwszy Starcraft czy Warcraft 3 były zbalansowane w dniu premiery? Lol - balans przyrzedł po tonie patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się zastanawiam co to teraz będzie po znerfowaniu czasu tworzenia Zealota.. Został podniesiony o kilka sekund. Próbuje tu nawiązać do tego że zerg robi bardzo szybkie rushe zerglingami i bardzo ciężko jest je teraz odeprzeć, a co dopiero po tym nerfie? Czyżby zapomnieli o tej nie miłej sprawie?

Jeśli chodzi o to czy SC II mi się podoba to owszem, gra jak mało która wciąga na długie godziny rozgrywki sieciowej.. Oczywiście tryb multiplayer jest bardzo fajnie zrobiony, cały battle net jest przejrzysty.. Jeśli chodzi o rozgrywkę dla pojedyńczego gracza to ywagę powinniśmy skierować ku wyzwaniom dzięki którym można się nauczyć micro, skrótów, a także która jedostka jest dobra i słaba na inne (to poza tym jest w Help po naciśnięciu esc podczas rozgrywki)

Ogółem gra bardzo udana, jak zresztą każda gra od tej jakże epickiej firmy.. Jak Diablo III wyjdzie to kupie praktycznie na pewno..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować