Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziesięć najlepszych RPG tej generacji

72 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2010 o 16:43, Darkstar181 napisał:

> Mimo iż nie jestem fanboyem Dragon Age (uważam, że leciwemu Baldur''s Gate nie dorasta

> do pięt), tak uważam, że stawianie Obleśniona obok tego tytułu to szczyt żenady.

Hehe, to też ciekawe :) Wszyscy jadą równo po Dragon Age, ale jakoś nikt nie ma pretensji
o Obliviona, który np. praktycznie w ogóle nie posiada dialogów :P

To chyba taka ostatnio moda... narzekasz na DA, jesteś fajny.

Mam zacząć marudzić na Obliviona, który nie dorasta do pięt Morrowindowi? Co za dużo to nie zdrowo :)
@Ichibanboshi-kun: tutaj ludzie marudzą głównie o zachodnie cRPGi i ich obecny poziom - do jRPG nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

Wiedźmin nie wprowadził żadnej rewolucji w RPGach i zasłużenie nie znalazł się tutaj
w rankingu ,bo to tak naprawde gra jeszcze gorsza niż Gothici

Tak jakby Gothiki były złe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:58, SarenkaB napisał:

Dragon Age to żart,mam nadzieję?

W dzisiejszych czasach dobre gry RPG (czy to konsolowe, czy komputerowe) to chyba takie gry w których na pierwszym miejscu jest walka, na drugim - walka, a na trzecim - durnowata, mało rozbudowana fabuła.
Ten ranking mnie wcale nie zdziwił.
Edit: Sorki - to nie miała być odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po bardzo ciekawym wykładzie na triconie, pt. " Jak wielka może być mała literka „c” (RPG a cRPG)" się wkurzam ( tzn. to już sie wczęśniej wkurzałem, lecz teraz z o wiele większa siłą ), gdy widzę że newsy zniżają poziom świetnych RPG''ów papierowych, do komputerowych cRPG''ów, gdzie jedno i drugie nie ma nic wspólnego ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 19:40, Growin napisał:

> Dragon Age to żart,mam nadzieję?
W dzisiejszych czasach dobre gry RPG (czy to konsolowe, czy komputerowe) to chyba takie
gry w których na pierwszym miejscu jest walka, na drugim - walka, a na trzecim - durnowata,
mało rozbudowana fabuła.
Ten ranking mnie wcale nie zdziwił.
Edit: Sorki - to nie miała być odp.


Przykro mi w Tormencie też było pełno walki,tak samo w Ultimie,Stonekeepie,Baldurze,Wiedźminie,Bard''s tale''u czy eye of the beholder .W każdym RPGu jest walka i nic ty na to nie poradzisz.Po prostu w RPGach jest kładziony duży nacisk między innymi na walkę,tak jest w każdym RPGu i musisz się z tym pogodzić.A jesli tak cię walka denerwuje to radze ci przestawić na pseudoprzygodówki ala Heavy rain .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 17:29, Krzycho napisał:

> Wiedźmin nie wprowadził żadnej rewolucji w RPGach i zasłużenie nie znalazł się tutaj

> w rankingu ,bo to tak naprawde gra jeszcze gorsza niż Gothici
Tak jakby Gothiki były złe. :D


Gothici przede wszystkim miały niepowtrzalny "RPGowy" klimat czego Wiedxminowy zabrakło.Ale co ja będe tłumaczył wystarczy zagrac w tą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2010 o 13:30, crpgfan napisał:

Przykro mi w Tormencie też było pełno walki,

Zależy od stylu gry. Wystarczyło stoczyć bodajże 2-3 walki w całej grze. Nawet dyskusję z ostatnim bossem można było stoczyć bez rozlewu krwi.
W Tormencie akurat walka była najmniej ważnym elementem.
>tak samo w Ultimie,Stonekeepie,Baldurze,Wiedźminie,Bard''s

Dnia 01.09.2010 o 13:30, crpgfan napisał:

tale''u czy eye of the beholder .W każdym RPGu jest walka i nic ty na to nie poradzisz.

Jest, ale nie powinna być najważniejszym elementem. Najważniejsza powinna być nieliniowa fabuła i dialogi (tj. interakcje z postaciami).
>Po

Dnia 01.09.2010 o 13:30, crpgfan napisał:

prostu w RPGach jest kładziony duży nacisk między innymi na walkę,tak jest w każdym
RPGu i musisz się z tym pogodzić.

Nie muszę. MOGĘ, a to jest różnica. Jeśli mnie się coś nie podoba to gry nie kupuję - wolę pograć w Tormenta lub Maskę Zdrajcy grając inną postacią i odkrywając co raz to nowe "sekrety".
>A jesli tak cię walka denerwuje to radze ci przestawić

Dnia 01.09.2010 o 13:30, crpgfan napisał:

na pseudoprzygodówki ala Heavy rain.

Pozostaje jeszcze grać w PseudoeRPeGi z listy zamieszczonej w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest FABLE 2 ?????? ja sie pytam ?
Dwa ostatnie tytuły to dla mnie porażka.
Final Fantasy to klasyk i pierwsze części naprawde były super ale 13... ta seria naprawde już zjada własny ogon.
Marny ten ranking raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować