Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD zabiło ATI

90 postów w tym temacie

Czemu połowa ludzi zachowuje się, jakby wszystko przestało istnieć. Zmieni się nazwa na pudełkach z kartami graficznymi i tyle - Radeony wciąż będą.

@vegost: nie ma to jak uargumentowana opinia. Brawo. Trzymasz poziom. A prawda jest taka, że karty od ATI, a konkretniej modele 4800 series, całkowicie zmieniły rynek. Gdyby nie one, nVidia osiadła by na laurach, jak przez dłuższy czas robił Intel nie tworząc nic nowego, tylko przepakowując w nowe pudełka (chociaż Intel za wczasu się opamiętał i pokazał i7 i pochodne. gdyby nie to AMD już zjadało by ze smakiem ich "fałszywe" Quad Core). A tak wyszły karty od ATI, nVidia została zniszczona w każdej kategorii cenowej tylko przez model 4850 i musieli ruszyć tyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy autentycznie mówiliście "ATI Radeon"? Wszyscy których znam, używają po prostu określenia Radeon i wątpię czy ich obchodzi jaka nazwa z przodu jest.

A tak ogólnie, to utrzymanie jednej marki jest drogie, więc po co utrzymywać dwie, skoro jest się właścicielem obydwu? Proste. Jeżeli nie znacie podstaw marketingu i ekonomii, to się nie wypowiadajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pclab: Zastanawiające jest ten drugi rząd znaczków :D Czemu bez logo AMD i czemu akurat te bez logo na notebooku z procesorem Intel?


Bo AMD chce się sprytnie wbić w samo serce Intela. Właśnie to, że marka ATI nie jest przez przeciętnego ludzia kojarzona z AMD, teraz firma ma szansę się ostro wypromować - jej własna marka pojawi się na przykład na notkach Intela :-) . Pisałem już o tym wcześniej i powtórzę - AMD powinno to zrobić ''wczoraj'', a nie ''jutro''. Teraz Intel ma spory problem, bo w jego platformach pojawi się marka konkurencyjnych CPU :D . Marka AMD promować się będzie na plecach Intela . AMD dawno powinno było to zrobić, ale lepiej późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie zmienia,zarówno firma jak i personel jest ten sam,zmienia się tylko imię.Nie wiem czemu to ma służyć,ale nie mnie o tym myśleć.Mam tylko nadzieję że jakość produktów się nie zmieni...P;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 17:51, rtyrtyrty napisał:

Ja dalej będę mówić"ATI". Bo jest szybciej.

Przy wyborze nicka też się tym kierowałeś? ;p

AMD to w ciągu dalszym to samo co ATI, więc problemu nie widzę. Tylko ATI jakoś ładniej brzmiało :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 19:42, vegost napisał:

Tak wiem o czym pisze. O Radeonach o tych shitah.


Marna prowokacja. Ale czego spodziewać się po gimnazjaliście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak dany produkt sie nazywa, ważne jak działa. Jeśli stery i same karty będą dobre jakościowo i wydajnościowo (w co nie watpie, bo nie zlikwidowali ATI całkowicie, a jedynie przemianowali marke) to mnie to rybka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:13, Kafar napisał:

kurde takiej firmie to dobrze. Zmienisz 3 literki nazwy i newsa masz na gramie ;/ czuje
się niedoceniany ;P


To zaryzykuj zmianę nickuna gramie :PP Zobaczymy, może jakiś efekt będzie :D

Jak długo będa nazywać karty Radeon, tak długo 90% ludzi nie zauważy różnicy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przy okazji nawiązała się tradycyjna dyskusja "co lepsze - nVidia czy ATI" ;) Może dla uczciwości warto napisać, że zarówno jednej jak i drugiej firmie zdarzało się: być na szczycie, być w dołku, stosować brzydkie zagrywki ze sterownikami lub nazewnictwem kart żeby wyrolować klientów itd.
JEDNAK,
jest też fakt, o którym warto wspomnieć. Mimo, że kartom od ATI wydajnościowo czasem zdarzało się trochę wyprzedzać konkurencyjne modele nVidii, to ATI zawsze spóźniało się ze sterownikami i ze wsparciem dla najnowszych gier, co w konsekwencji spowodowało, że obecnie po odpaleniu prawie każdej gry zobaczymy logo nVidii, a ATI - prawie nigdzie (nie mówię wyłącznie o nowościach, ta sytuacja ma miejsce od wielu lat).

Dla podkreślenia - NIE JESTEM FANBOJEM. Osobiście wisi mi to, które karty były lepsze. Takie są po prostu fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak obecnie, ale deweloperzy gier jeszcze do niedawno w większości wspierali nVidię (program It''s meant to be played) i chyba nadal tak jest. Mam nadzieję, że AMD zwiększy udział w rynku, bo na konkurencji zyskują klienci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało doniesienia o "Śmierci" Nvidia z rąk ATI byłe przesadzone..... Czekamy na sprzedaż Nvidii.... czyżby do Intela... ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 20:23, akodo_ryu napisał:

Czemu połowa ludzi zachowuje się, jakby wszystko przestało istnieć. Zmieni się nazwa
na pudełkach z kartami graficznymi i tyle - Radeony wciąż będą.

@vegost: nie ma to jak uargumentowana opinia. Brawo. Trzymasz poziom. A prawda jest taka,
że karty od ATI, a konkretniej modele 4800 series, całkowicie zmieniły rynek. Gdyby nie
one, nVidia osiadła by na laurach, jak przez dłuższy czas robił Intel nie tworząc nic
nowego, tylko przepakowując w nowe pudełka (chociaż Intel za wczasu się opamiętał i pokazał
i7 i pochodne. gdyby nie to AMD już zjadało by ze smakiem ich "fałszywe" Quad Core).
A tak wyszły karty od ATI, nVidia została zniszczona w każdej kategorii cenowej tylko
przez model 4850 i musieli ruszyć tyłek.


@Phobos_s z gimnazjalistą można pogadać, z tobą to nawet nie warto prowadzić rozmowy. Chłopcze.

Pisze tak jak wy wszyscy bez argumentów. Bardzo się zawiodłem na swoim radeonie kiedyś i mam duży uraz do ATI i ich shitowych kart. Sorry ,ale zdania nie zmienie. Jak raz się zrażiłem to drugi raz nie wejde do tej samej rzeki. I miałem racje kupując karty Nvidia wszystko zaczeło lepiej chodzić, no i moja ulubiona gra z przed lat chodzi płynnie a nie jak z radeonem przycinało aż miło. Nie ważne jaki bym miał sprzęt to i tak radeon nieżle rozwalał mi kompa. Tak więc dziekuję za ich technologie, dla mnie jest bezwartościowa. Masz swój argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja opowiem swoją historię :P Mój GF6800GS po pewnym, niedługim czasie od kupna zaczął się dziwnie zachowywać, zawieszały się gry, pojawiały pierwsze artefakty. Po kilku tygodniach nie dało się w ogóle grać. Gdy całkiem niedawno włożyłem go z powrotem do komputera to artefakty pojawiały się nawet w biosie. W chwili obecnej leży na półce. Następny był Radeon X1950pro i żadnych problemów już od 3 lat, co więcej, na Radeonie świetnie działa i wygląda Porsche 2000 mimo, że karta jest nowsza (na GF6800 już na samym początku były problemy z grafiką).

Dotychczas miałem: GF2 MX100/200 --> GF4 MX440 --> Radeon 9600XT --> GF6800GS --> zastępczy GF2 MX200 --> Radeon X1950pro --> Radeon HD4890 więc fanboyem żadnym nie jestem, ale lepiej wspominam Radeony niż GeForce''y.

P.S Aaa, to nie miała być odpowiedź na twój post sorr.
P.S 2 Chociaż jak tak patrze to chyba coś pierdzielisz bo właściwie jako pierwszy zacząłeś tak pisać, więc nie wiem o co kaman :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować