Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD zabiło ATI

90 postów w tym temacie

Osobiście zawsze używałem produktów NIVIDI. Obie firmy miały tendencję do wypuszczania produktów opatrzonych serią numerków które laika wprowadzały tylko w błąd ale jak ktoś już się zainteresował to i NV i ATI oferowało dobre karty. Szkoda ATI bo mocna konkurencja pozytywnie wpływa na postęp, jakość i ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacytuje komentarz, ktory trafnie podsumowuje ta sytuacje:

Bo AMD chce się sprytnie wbić w samo serce Intela. Właśnie to, że marka ATI nie jest przez przeciętnego ludzia kojarzona z AMD, teraz firma ma szansę się ostro wypromować - jej własna marka pojawi się na przykład na notkach Intela :-) . Pisałem już o tym wcześniej i powtórzę - AMD powinno to zrobić ''wczoraj'', a nie ''jutro''. Teraz Intel ma spory problem, bo w jego platformach pojawi się marka konkurencyjnych CPU :D . Marka AMD promować się będzie na plecach Intela :E . AMD dawno powinno było to zrobić, ale lepiej późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 18:04, Luk4s napisał:

zacytuje komentarz, ktory trafnie podsumowuje ta sytuacje:

Bo AMD chce się sprytnie wbić w samo serce Intela. Właśnie to, że marka ATI nie jest
przez przeciętnego ludzia kojarzona z AMD, teraz firma ma szansę się ostro wypromować
- jej własna marka pojawi się na przykład na notkach Intela :-) . Pisałem już o tym
wcześniej i powtórzę - AMD powinno to zrobić ''wczoraj'', a nie ''jutro''. Teraz Intel
ma spory problem, bo w jego platformach pojawi się marka konkurencyjnych CPU :D . Marka
AMD promować się będzie na plecach Intela :E . AMD dawno powinno było to zrobić, ale
lepiej późno niż wcale.


Zgadzam się. AMD straciło pozycje nr.1 na rynku procesorów, a że ich karty "rządzą", to w taki sposób zareklamują swoje procki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zwykle w komputerach/laptopie zawsze miałem ATI, ale nie z powodu tego, że go wolałem od Nvidii, ale dlatego, że tak się już trafiło w kupowanych prze zemnie zestawach. Dopiero w najbliższym czasie, gdy już składam komputer wg własnego uznania po raz pierwszy stawiam na Nvidię. Głównie dla ceny i Physixa :) Szkoda, że zmieniają nazwę bo jakoś ciężko będzie się przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 17:09, gothicsheep napisał:

A ja wciaz jade na poczciwym Radku 9200 od ATI!


Hehe, a ja byłem święcie przekonany, że ze swoim Radkiem 9550 jestem posiadaczem najstarszej karty graficznej na tym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc kompletnie szczerym, przytoczona argumentacja z PCLab przemawia do mnie znacznie bardziej. Co więcej, zawiera też więcej informacji (np. na temat Fusion i potencjalnych problemów które mógłby przynieść). Jak dla mnie, decyzja w pełni zrozumiała, choć oczywiście, trochę szkoda że te trzy literki nie będą już nic znaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD jednak wnioslo swoje do ATI / jesli produkty o Radeon nie beda tak popularne to Nvidia zdobedzie wiekszosc rynkow co oznacza dyktowanie przez nich cen :( bo gracze nie beda mieli alternatywy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisujmy znicze w komentarzach. Wątpię, żeby gracze dali zapomnieć o ATI, nazwy będzie się używać chociażby z przyzwyczajenia. A sam za niedługo mam zamiar kupić jakiegoś Radka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 17:32, Phobos_s napisał:

> I tak nie lubie zarówno ADM jak ich shitów ATI. Dobrze im tak, trzeba było się nie
sprzedawć
> : )

Shitów? Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Teraz jedyne shity w NV. AMD/ATI pozamiatało
nimi jak się patrzy.

Ad topic:
W sumie nazwa nie ma większego znaczenia. Ale łezka się trochę w oku kręci. Ati to kawał
historii grafiki komuterowej.


Tak wiem o czym pisze. O Radeonach o tych shitah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż przykro się robi, gdy czyta się takie newsy. ATI to kawał historii i większość moich kart graficznych... Faktycznie łezka się w oku kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować