Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Chcesz mieć dobry obraz za przystępną cenę to kup monitor z matrycą mva lub pva. Te tenie tn dają obraz średniej jakości. To tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 20:07, janusz82 napisał:

mam zamiar kupic nowy monitor LCD i prosze o radę co sądzicie o tym monitorze: Benq FP91G+
(za 775 zł)


Ja mam od kilku dni Benq FP91GP. Jest troche droższy ale ma lepszą matryce i kąty widzenia 178. Jestem z niego naprawde zadowolony. Kosztował 909zł ale na necie może znajdziesz kilkanaście złotych taniej. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:23, Stwór napisał:

> Może i matryca TN,

O właśnie, możesz mi wytłumaczyć na czym polega różnica w matrycach TN, a PVA? Czym mam się
sugerować przy tych odmiennych matrycach itp?:)

Akurat o tym czytałem bo sam monitorka szukam to ci powiem. TN to stare matryce obeznadziejnym kącie widzenia ale dobrym czasie reakcji. PVA to super kąt widzenia, super kolory, super czerń, ale słaby czas reakcji. S-PVA to PVA z przyśpiesaczem, poprawia czas reakcji znaczenie, porównywalnie do TN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakiegoś roku LCdka,a już martwe piksele atakują masowo. Dobrze, że jeszcze na gwarancji jest to go chyba wymienią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 21:49, patrYX93 napisał:

Ja mam od jakiegoś roku LCdka,a już martwe piksele atakują masowo. Dobrze, że jeszcze na gwarancji
jest to go chyba wymienią ;)


Heh, dobrze mieć CRT. U mnie tych problemów jakoś nie ma...
PS Jakiej firmy masz LCD? Będę wiedział, czego unikać w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 22:02, ziptofaf napisał:

> Ja mam od jakiegoś roku LCdka,a już martwe piksele atakują masowo. Dobrze, że jeszcze
na gwarancji
> jest to go chyba wymienią ;)

Heh, dobrze mieć CRT. U mnie tych problemów jakoś nie ma...
PS Jakiej firmy masz LCD? Będę wiedział, czego unikać w przyszłości.

To taki samsung z media marktu... 710 N :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 21:47, hehe napisał:

Akurat o tym czytałem bo sam monitorka szukam to ci powiem. TN to stare matryce obeznadziejnym
kącie widzenia ale dobrym czasie reakcji.


Choć trzeba dodać że matryce TN 3 generacji radzą sobie bardzo dobrze:) Bo nie dość że bardzo szybki czas reakcji to w dodatku nie ba problemu z czernią i innymi kolorami:) Poprawili to i to bardzo:) Sam będę miał lada dzień monitorek z Matrycą TN o czasie reakcji 2ms:) Niestety ale jak patrzyłem na monitorki Z PVA i TN najnowszej generacji nei widziałem aż tak dużej różnicy, za to jest spora różnica w cenie i nadal TN-ki są szybsze;) Zresztą na moim sajcie pokazałem mój przyszły monitorek:) Miałem go okazję wypróbować i szczerze to piękna rzecz ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chce kupic jakis lcd do 1000 zl zeby mial swietna jakos do gier itd 19'' jakiej najlepiej firmy no i jaki po prostu? A i jezscze jedno w jakiej cenie jest NEC MultiSync 90gx2 PRO ? Ten co z tylu w cda zawsze jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 13:56, baka3 napisał:

Mam problem, chce kupic jakis lcd do 1000 zl zeby mial swietna jakos do gier itd 19'' jakiej
najlepiej firmy no i jaki po prostu? A i jezscze jedno w jakiej cenie jest NEC MultiSync 90gx2
PRO ? Ten co z tylu w cda zawsze jest?


Ja polecam Benq FP91GP. Mam go od miesiaca i jestem na prawde bardzo zadowolony. Kosztuje około 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z monitorem LCD mam teraz taką plamke :( nie wiem co to jest taka czarna przejżysta to nie na zewnątrz tylko w środku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:39, Word up napisał:

Lol właśnie zauważyłem jeden martwy piksel;p ma różowy odcień | Na szczęście monitor jeszcze
na gwaranci:)

bardzo wątpie czy wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 16:30, Piciambeer napisał:

Moje CRT [Philips 107S6] jak na zrazie mi służy. Jak już wymieniać to jakiś z wyższej półki
za ok. 4000zł...

Za 3000 to już kupisz w rozdzielczości 1920x1200 z trzyletnią gwarancją w II klasie, panoramiczny, przekątna rzędu 23", do tego za 200-300 zł tuner telewizyjny i masz gotowy telewizor HDTV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować