Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Szukałem odpowiedniego tematu i wydaje mi się że tutaj ktoś mi pomoże.
Kupiłem sobie nowy monitorek LCD LG Flatron 19" L194WT i mam taki oto problem : gdy poodpinam go przez d-sub wszystko smiga a gdy przez DVI jest czarny ekran system odpala normalnie nie wiem o co chodzi :( może ktoś mi pomoże jak odpalić do z sygnałem cyfrowym
moja grafika to WinFast GF 6600TD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się dobrze na monitorach i mam prośbę do forumowiczów. Szukam dobrego monitora LCD 17 cali, cena max. 700 - 750 zł (wiem, że to mało ale coś się na pewno znajdzie godnego uwagi). arka nie musi być konkretna, chociaż wolałbym coś znanego (Belinea, NEC, LG, Sony itp.). Najlepiej ze złączem DVI (chociaż nie wiem, czy jest tak bardzo potrzebne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 21:04, Dark Demon napisał:

Niestety nie znam się dobrze na monitorach i mam prośbę do forumowiczów. Szukam dobrego monitora
LCD 17 cali, cena max. 700 - 750 zł (wiem, że to mało ale coś się na pewno znajdzie godnego
uwagi). arka nie musi być konkretna, chociaż wolałbym coś znanego (Belinea, NEC, LG, Sony itp.).
Najlepiej ze złączem DVI (chociaż nie wiem, czy jest tak bardzo potrzebne).


Dziwny zbieg okoliczności, też szukam monitora 17-calowego i mam podobne fundusze. ;)

Również byłbym wdzięczy za jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 21:04, Dark Demon napisał:

Niestety nie znam się dobrze na monitorach i mam prośbę do forumowiczów. Szukam dobrego monitora
LCD 17 cali, cena max. 700 - 750 zł (wiem, że to mało ale coś się na pewno znajdzie godnego
uwagi). arka nie musi być konkretna, chociaż wolałbym coś znanego (Belinea, NEC, LG, Sony itp.).
Najlepiej ze złączem DVI (chociaż nie wiem, czy jest tak bardzo potrzebne).


za 900 zł jest monitor BenQ który polecali w CDa ... ma DVi ... i sam zamierzam go kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 21:15, syriusz.b napisał:

ciach



900 zł... Jakbym tak dodawał po trochę, bo można np. dołożyć 50 i mieć lepszy to kupiłbym nawet za 1200. A mnie chodzi o taki za 700 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczerym przeciwnikiem LCD i zawziętym zwolennikiem CRT. Dla mnie technologia zastosowana w LCD wymaga jeszcze dużo pracy, badań, dlatego monitory LCD są takie drogie i nie dorównują CRT (wiem, są takie, co dorównują, ale kosztują bajecznie dużo...) pod względem jakości wyświetlanego obrazu. Jak na razie, do nowego kompa wybrałbym już dopracowany, najlepszej jakości, ale jednak tani, monitor CRT. Do kwoty 700 zł można kupić najlepszy monitor CRT, a za taką cenę można kupić mocno przeciętny model LCD. Może za kilka lat, jak popracują nad LCD to się zastanowię, na razie jednak wolę CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 13:10, Big Moon napisał:

Co sądzicie o tym monitorze? Czy jest wart? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35193


O rany!!! To ty masz aż tyle kasy??? Zazdroszczę ;)
Ale monitora bym nie polecał. Ma astronomiczną cenę, a nie posiada nawet złącza DVI. Poza tym głośniki wbudowane w monitor sa zwykle złej jakości, i tylko sztucznie zawyżają cenę.
Ja sam zdecydowałem się na CRT. Za 1/3 ceny kupisz sobie monitor o dużo lepszych parametrach, a za oszczędzoną kasę możesz kupić sobie np lepszą grafę. Chyba że kasa dla ciebie to żaden problem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że chcę monitor, który ma dużo cali. Dodatkowo musi zajmować mało miejsca. Więc pozostaje mi tylko LCD. Na grafę to kase już mam. Mnie tez boli że nie ma złącza DVI, a głośników i tak nie będę używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 14:00, Big Moon napisał:

Znalazłem wyjście. Muszę dołożyć 200zł i będzie DVI :D http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33917


No, teraz monitor całkiem niezły. Ale poczytaj sobie komentarze i licz się z tym, że będziesz musiał dołożyć jeszcze pare złotych na przewód DVI. No i brak sterowników. Ale 2 tysiące... ehh... <buja w obłokach>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 17:26, Narodowiec napisał:

A ja mam pytanie -Jaki polecili byście mi super monitor CRT( tak ! CRT) i tani ?


ja używam Samsung''a SyncMaster 753DFX jest jak na gry itp świetny baardzo mi sie podoba no i tani....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 14:18, Konrad162 napisał:

> A ja mam pytanie -Jaki polecili byście mi super monitor CRT( tak ! CRT) i tani ?

ja używam Samsung''a SyncMaster 753DFX jest jak na gry itp świetny baardzo mi sie podoba no
i tani....

No tez go miałem zanim nie zmieniłem ale z reka na sercu moge go polecic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć płaski ekran, bez tego ani rusz...
Ja mimo że używam niefirmowego HIVISION CT1772PF to jestem z niego z******cie zadowolony. Geometria super, kolory jescze lepsze ogólnie wszystko ok tylko powoli zaczyna się psuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować