Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2006 o 16:05, GeoT napisał:

Monitory LCD mają tzw. rozdzielczość natywną, która przy takim rozmiarze monitora wynosi minimum
1600x1200. Pytanie: jaka grafa pociągnie taką rozdziałkę w grach (nie interesuje mnie poziom
detali; low a taki będzie). Poza tym jestem krótkowidzem i na codzień w windowsie używam rozdzielczości
1024x768. To co, jestem skazany na 17"?
A może po prostu nie ma co pisać się na LCD i pozostać przy starym poczciwym CRT?


Co do grafy: kazda w cenie takiego monitora powinna pociagnac aktualne gry, najwyzej bez AA i anizo. Problem w tym, ze najdalej w przyszlym roku wchodzi DX10 i grafa bedzie do wymiany...
nie wiem, jak z 20", ale na 19" tekst w Windows jest stanowczo zbyt drobny jak na moj gust. A przeskalowanie oznacza pogorszenie jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat 19" LCD jest odpowiednikiem 20" CRT (gdyby taki istnial :)). Rozdzielczosc natywna tych monitorow to z reguly 1280x1024 wiec nie widze zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 16:37, Garett napisał:

Akurat 19" LCD jest odpowiednikiem 20" CRT (gdyby taki istnial :)). Rozdzielczosc natywna tych
monitorow to z reguly 1280x1024 wiec nie widze zadnego problemu.


Rozumiem Ciebie, ale skoro za 1700 zł mogę mieć LCD 20,1" to sam rozumiesz. To kusi :)
Tylko ta nieszczęsna rozdzielczość: 1600x1200 ;\
Komp, który mam teraz raczej gier w takiej rozdziałce nie pociągnie (Athlon 64 3000+; 1GB RAM; GF 6600GT).
Co prawda mam już złożony komp w nowej konfiguracji (Intel Core2Duo E6400; 2 GB RAM; GF 7900GT) ale wątpię by i ta konfiguracja dużo więcej pomogła ;\

Chyba jednak zostanę przy CRTku, przynajmniej na razie. Kto wie co jeszcze udoskonalą w tej technologii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 13:25, janusz82 napisał:

mam pytanko:potrzebuję do pracy monitor LCD 15 lub 17 '''' taki do 1000zł.jaki byście polecili?


Hmmm, 19" CRT :-) A tak na serio to polecam ci BenQ lub ewentualnie jakiegoś NEC-a.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pięcioletnią 17 CRT z płaskim kineskopem i jestem baaaardzo zadowolony. Nawet po długich godzinach siedzenia przy kompie i grania nie bolą mnie oczy, monitor nie odbija światła, ma dostatecznie wysoką częstotliwość odświeżania, i ogólnie uważam, że CRT są lepsze od LCD: LCD kosztują jak narazie dużo (najtańsze od 900 zł, a potem w górę), a nie są jeszcze dopracowane. W tej chwili można kupić najlepszy monitor CRT 19 cali za około 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy jest to prawda że stary ( LG Studioworks 575N 15" ) monitor może odejść w krainę ciemności gdy zacznę nadmiernie grać w wypasione gry na wysokich ustawieniach grafiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:31, fx22 napisał:

Mam pytanko: czy jest to prawda że stary ( LG Studioworks 575N 15" ) monitor może odejść w
krainę ciemności gdy zacznę nadmiernie grać w wypasione gry na wysokich ustawieniach grafiki?

Dla monitora nie ma znaczenia czy tam są pixelshadery i dzik wie co jeszcze, dla niego jest to tylko piksel o określonym kolorze, więc to bajka na resorach. Ale jesli podasz mu zbyt wysoką rozdzielczośćc to już inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:37, hans olo napisał:

Ale jesli podasz mu zbyt wysoką rozdzielczośćc to już inna historia.


Właśnie o to chodzi mam wszystko nowe prócz monitora i dysku dlatego dam sobie spokój z ustawianiem grafiki na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:41, fx22 napisał:

> Ale jesli podasz mu zbyt wysoką rozdzielczośćc to już inna historia.

Właśnie o to chodzi mam wszystko nowe prócz monitora i dysku dlatego dam sobie spokój z ustawianiem
grafiki na maxa.

Ale maxa możesz dawać dowoli tylko rozdziałka musi być dopasowana do monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:46, hans olo napisał:

Ale maxa możesz dawać dowoli tylko rozdziałka musi być dopasowana do monitora.


Monitor mam ustawione na 1024/768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:53, fx22 napisał:

> Ale maxa możesz dawać dowoli tylko rozdziałka musi być dopasowana do monitora.

Monitor mam ustawione na 1024/768.

No to w porządku, bo taka jest zalecana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:23, Błażej M. napisał:

wczoraj zakupilem LCD iiyama prolite e1900s i zauwazylem ze przy odcieniach niebieskiego sa
takie brazowe falujace plamy czy to sa martwe pixele


Nie. To są niejednorodności matrycy, a w takim nasileniu bezdyskusyjnie podlega matryca wymianie na nową. Zgłoś do serwisu i czekaj na kuriera.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli chodzi o LCD to najlepiej gdy ekran jest zrobiony przez tego samego producenta co reszta monitora i jak wiadomo narazie monitory LCD nie sa niczym rewelacyjnym i w takim monitorze jest ustawiona jedna rozdzielczosc i zmienienie jej roznie sie konczy ;] a CRT to CRT moim zdaniem obnirzenie ograniczenie tych monitrów to bład bo naprawde sa dobrymi mointorami bo puki co to LCD jest jeszcze w tyle za CRT jedyny + LCD to ze jest bardzo płaski a nie jak w przypadku CRT kawałek skrzynki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:41, TTBoS napisał:

hmm jesli chodzi o LCD to najlepiej gdy ekran jest zrobiony przez tego samego producenta co
reszta monitora i jak wiadomo narazie monitory LCD nie sa niczym rewelacyjnym i w takim monitorze
jest ustawiona jedna rozdzielczosc i zmienienie jej roznie sie konczy ;] a CRT to CRT moim
zdaniem obnirzenie ograniczenie tych monitrów to bład bo naprawde sa dobrymi mointorami bo
puki co to LCD jest jeszcze w tyle za CRT jedyny + LCD to ze jest bardzo płaski a nie jak w
przypadku CRT kawałek skrzynki ^^


ja miałem crt i lcd i LCD wydaje mi się lepszy. Żywsze kolory mam. Pozatym TV też mam LCD więc się już przyzwyczaiłem że LCD jest lepsze :) i oczu tak nie psuje. Jak podchodze teraz do crt i to jeszcze w rozdziałce np. 1024x768 to mi tak po oczach daje że szkoda gadać :/ teraz na LCD pracuje 1280x1024 i jest gitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:38, MandiATO napisał:

> wczoraj zakupilem LCD iiyama prolite e1900s i zauwazylem ze przy odcieniach niebieskiego
sa
> takie brazowe falujace plamy czy to sa martwe pixele

Nie. To są niejednorodności matrycy, a w takim nasileniu bezdyskusyjnie podlega matryca wymianie
na nową. Zgłoś do serwisu i czekaj na kuriera.

Pozdrawiam.

dzieki rowniez pozdtrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:41, TTBoS napisał:

w takim monitorze
jest ustawiona jedna rozdzielczosc i zmienienie jej roznie sie konczy ;]

gdybyś napisał jak się kończy było by miło.
cały czas pracuje w rozdzielczości innej niż natywna i jakoś niczego się nie moge dopatrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować