Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Zawód z najlepszą przyszłością?

140 postów w tym temacie

Zastanawiam się jaki jest według Was zawód z najlepszą przyszłością, pozwalający na dobry rozwój, całkiem niezłe zarobki oraz przyjemność w pracy. Zastanawiam się nad tym ponieważ niedługo przede mną stanie ostateczny wybór. Ciekawi mnie co Wy sądzicie na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:52, upiordliwy napisał:

Hehe - to rzeczywiście przynosiłoby przyjemność ale wątpie by było dobrze opłacane;p


A ja Ci powiem że to nie jesy tak "różowo" jak sobie to ludzie wyobrażają... BO... nieraz msuisz grać nawet 10 odzin non stop w grę, która Ci się totalnie nie podoba... Ten zawód owszem jest dobry i opłacalny, ale z czasem zauważasz że już trochę tego za dużo :P
Panowie z CD Projektu pewnie o tym wiedzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:56, Vaxinar napisał:

> Hehe - to rzeczywiście przynosiłoby przyjemność ale wątpie by było dobrze opłacane;p

A ja Ci powiem że to nie jesy
tak "różowo" jak sobie to ludzie wyobrażają... BO... nieraz msuisz grać nawet 10 odzin non stop w grę, która Ci się totalnie
nie podoba... Ten zawód owszem jest dobry i opłacalny, ale z czasem zauważasz że już trochę tego za dużo :P
Panowie z CD
Projektu pewnie o tym wiedzą :D



Zastanawiam się jakie są wymagania by dostać taką pracę. To ma swoje dobre i złe strony - bo przecież gry zaczynają być coraz lepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:59, upiordliwy napisał:

Zastanawiam się jakie są wymagania by dostać
taką pracę. To ma swoje dobre i złe strony - bo przecież gry zaczynają być coraz lepsze:)


Ta... to faktycznie dobre pytanie, napewno studia z jakieś dzidziny informatyki :)
No i chyba savy 50 gier aby wiedzieli że przeszedłeś :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zawodem jest programista/informatyk. Chociaż ostatnio zaczyna mnie nudzić siedzenie przed kompem i klepanie w klawiaturę albo składanie n-tego komputera. Kto wie czy nie pójdę uczyć w szkole matematyki i informatyki. Też dobra praca, choć zarobki może nienajlepsze to jest 2 miesiące wakacji, ferie, wolne soboty i parę innych spraw ale jednak wolny czas dla rodziny cenię sobie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No cóż, studiuję biotechnologię i z tego co wiem to będzie (jest) zawód z perspektywami. Dobre uczelnie, mało ludzi na rok ( u mnie 30), wyśrubowany i szeroki program a co za tym idzie szerokie spektrum umiejętności. No i różne fajne specjalizacje. Polecam dla inteligentnych i/lub pracowitych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:59, upiordliwy napisał:

Zastanawiam się jakie są wymagania by dostać
taką pracę.

W którymś z ostatnich CHIPów pan betatester zdrazał tajniki swojej pracy. Taki ktoś musi być, przepraszam za zwrot, bardzo upiErdliwy, starać się na siłę zmusić program/gierkę do zwisu lub dziwnego zachowania, zgłaszać programistom każdą głupotę i się jeszcze wykłócać, ze to naprawdę wazny problem :D Ja bym się chyba do takiej mordęgi nie nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac kiedys informatyk. Teraz tego jest w pi i troche. Idz do szkoly filmowej. Przyjmuja 6-12 osób na rok i od razu masz prace bardzo dobrze płatną:). Ja raczej się już o przyszłość nie martwie ważne bym chciał coś robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi wnioskuje że widzicie przyszlośc tylko w zawodach ''nowoczesnych'', a czy już nikt nie pamięta o tak przyziemnym fachu jak budowlaniec ?
Powiem szczerze że prawie każdy (o czym za chwilę) znajduje zatrudnienie po studiach.
Co do tego ''prawie'' to zależy od specjalizacji, po specjalizacji "Drogi i mosty" problem z zatrudnieniem jest znikomy, chociażby ze wzglądu na to że każdy domek musi posiadać jaką droge dojazdową którą wytyczy geodeta ale wykonujemy my (o ile właścicel posesji jest na tyle kasiasty ;) oraz zważywszy na szybkośc budowy autostrad w Polsce pracę mamy do końca życia ;)
Druga specjalizacją są "Instalacje sanitrane" - wiadomo klimatyzacja, sieci wodociągowe i kanalizacyjne, dla każdego coś innego.
Ostatnią specjalizacją jest "Budownictwo ogolne" a to dzieli się na konstrukcje żelbetowe i renowacje zabytów, po tym ciężko jest znaleśc jakąś ciekawą pracę, czytaj dobrze płatną.
Dodam też że w rankingu na znalezieniu pracy po ukonczeniu studiów budownictwo jest w czołówce.
Chciałem tez zaznaczyć że kierunek jest wymagający a swoje obserwacje zebrałem z Politechniki Lubleskiej (takie są na niej specjalizacje, mogłem też coś pominąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 23:22, Patryk R napisał:

> Zawód z najlepszą przyszłością? Filozof (o ile to w ogóle zawód).

Napewno dużo byś nie zarobił

Na zachodzie ludzie po filozofii moga kosic kase w wielkich firmach - np. gdy ktos skonczy filozofie w Oxfordzie, wiadomo, ze ma otwarty umysl, nauczy sie wszystkiego, co trzeba i jeszcze prawdopodobnie jest kreatywny... w Anglii tacy ludzie latwo znajduja wysoko platna prace. Tylko, ze faktycznie nie pracuja w "zawodzie" filozofa - ale filozofia jako kierunek studiow bardzo sie im oplacila. Moze w Polsce tez kiedys tak bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 23:45, Elwro napisał:

> > Zawód z najlepszą przyszłością? Filozof (o ile to w ogóle zawód).
>
> Napewno dużo byś nie zarobił
Na
zachodzie ludzie po filozofii moga kosic kase w wielkich firmach - np. gdy ktos skonczy filozofie w Oxfordzie, wiadomo,
ze ma otwarty umysl, nauczy sie wszystkiego, co trzeba i jeszcze prawdopodobnie jest kreatywny... w Anglii tacy ludzie latwo
znajduja wysoko platna prace. Tylko, ze faktycznie nie pracuja w "zawodzie" filozofa - ale filozofia jako kierunek studiow
bardzo sie im oplacila. Moze w Polsce tez kiedys tak bedzie...



Nam nie powiem - filozofów nie brakuje - "Balcerowicz musi odejść..."


a co do informatyka - czytałem , że informatyk w Irlandii zarabia od 8 do 150tysięcy miesięcznie - zależy od stanowiska. Mnie kręci informatyka, programowanie, bycie betatesterem też fajna sprawa tylko , że ja nie sądzę , by był to zawód pozwalający się wybići naprawdę fajną kasę zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zawodem jest MENEL ponieważ plus dla niego bo nigdy nie straci swojej posady i hardo trzyma się swoich zasad :D:D:D

A tak na powaznie to bym chcial jakąs prostą i super płatną prace naprzyklad Testowac gierki czy cos w tym stylu moze recenzowac i zarabiac krocie!:D Vivat marzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować