Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Zawód z najlepszą przyszłością?

140 postów w tym temacie

Szalony Max coż mnie dany kierunek interesuje i tak sie stalo ze sie udalo i dostalem sie.. a gdybym sie nie dostal to pewnie informatyka choc bralem pare kierunków zawodow mniej nowoczesnych. Więc nie ze sie nie mysli po prostu to kwestia na czym sa ludzie wychowani. I jak to w rodzinie jest. Akurat ja wybiłem się:) bo umnie all informatycy a ja.. filmowiec hehe.

Jeśli miał bym wybrać starszy zawód to prawdopodobnie dążył bym do formy jakiegoś naukowca. Badacza ale nie lekarza. Pociągała mnie zawsze archeologia.. tak w tym był bym dobry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega watpliwosci ze przemysl multimedialny, a w szczegolnosci dzial gier, to przyszlosc. Na czasy dzisiejsze naklady i obroty zaczynaja w tej branzy, dorownywac branzy filmowej.
Drugim plusem jest to ze zatrudnienie ma tam nie tylko ogolnie pojety informatyk (tego okreslenia osobiscie nie lubie), ale tez graficy komputerowi, rysownicy, programisci (tu tez pare roznych), muzycy, marketingowcy i ... sprzataczki...
Jedynym minusem jest na razie to ze w polsce nie ma zbyt wiele miejsz pracy w tej branzy... (wiem cos o tym, nawet zwyklym betatesterem w CDP RED nie jest tak latwo zostac.... hlip, hlip ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem właśnie , że bardzo duża ilość prezesów firm jest po prawie, ew. zarządzaniu ale to w niewielkich ilościach. Dlatego poważnie zastanawiam się nad prawem chociaż nie wiem co na tym kierynku będę robił. Kusi mnie zarówno dziennikarstwo, informatyka jak i aktorstwo ale nadal nie wiem co mam zamiar wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 13:31, upiordliwy napisał:

A ja zauważyłem właśnie , że bardzo duża ilość prezesów firm jest po prawie, ew. zarządzaniu ale to w niewielkich ilościach.
Dlatego poważnie zastanawiam się nad prawem chociaż nie wiem co na tym kierynku będę robił. /ciach/


No tak - taki Kulczyk np... ;)
Ale jesli celujesz w prezesa firmy to lepiej pomyśl o SGH - tam niemal wszyscy sądzą, że będa stać na czele wielkich korporacji, więc będziesz pasować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 12:00, Soleila napisał:

Zawód z najlepszą przyszłością?

Pedagog resocjalizacji :))))


Śmiej się, nawet nie wiesz jakie wzięcie mają ludzie po dobrej resocjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 13:39, Budo napisał:

> Zawód z najlepszą przyszłością?
>
> Pedagog resocjalizacji :))))

Śmiej się, nawet nie wiesz jakie wzięcie
mają ludzie po dobrej resocjalizacji.



Śmieję się- ukończyłam reskę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 13:54, Soleila napisał:

Śmieję się- ukończyłam reskę ;)


Hehe a to dobre. No cóz chyba Twoja wiedza praktyczna jest trochę bardziej adekwatna do sytuacji niż moja teoretyczna. Ale co do budownictwa sięzgadzam- mój kumpel kończył 2 lata temu i już zarabia 5-8 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - każdy zawód o ile:
1. Będziesz się w nim czuł jak ryba w wodzie
2. Będziesz stale rozwijał swoje umiejętności
3. Będziesz znał swoja wartość i swoje możliwości
i chyba najważniejsze:
4. Odnajdziesz się w tym dziwnym świecie

Odpowiedź banalna: polityk (musisz tylko poddać się operacji usunięcia kręgosłupa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie największe zapotrzebowanie jest tak jak ktoś wyżej już napisał w budownictwie, chodzi o spcejalistów(murarzy, tynkarzy itp) ponieważ wielu pracowników wyjechało za granice zarabiać dużo większe pieniądze i w Polsce występuje niedobór ;) Z tego co czytałem tacy ludzie miesięcznie wyciągają od 3 tysięcy w góre więc chyba nie najgorzej. Natomiast już za pare lat w Polsce ma wystąpić 30% niedobór informatyków w związku z rozwojem tej branży. Szkoda tylko że na studia dostać się jest ciężko, a matura z informatyki jest bardzo trudna do zaliczenia... ;) Ale jeśli ktoś poświęci się wczesniej to dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 13:34, Epiphany napisał:

Ale jesli celujesz w prezesa firmy to lepiej pomyśl o SGH - tam niemal wszyscy sądzą, że będa stać na czele
wielkich korporacji, więc będziesz pasować ;P


Hmm...ciekawe ilu namiętnych graczy komputerowych studiuje na SGH? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 14:45, Vaxinar napisał:

> Śmieję się- ukończyłam reskę ;)

A ja myślałem że to pracownicy CDP mają the best of the best :D :>



No mają przecież ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:00, Pan_Sza napisał:

Hmm...ciekawe ilu namiętnych graczy komputerowych studiuje na SGH? :D

Myślę, ze mógłbyś sie zdziwić. Znam jednego absolwenta, który gra bardzo namiętnie - a to jest jakieś 50 % znanych mi bliżej (na tyle, aby znać ich stosunek do gier) osób związanych w jakiś sposób z SGH. To chyba niezły wynik ;)
BTW, muszę podpytać tą drugą znajomą mi osobę. Kwestia jest intrygująca ;)

A moze jakiś student tej szacownej uczelni by sie wypowiedział w temacie??? ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest intrygująca ;)

Nie da się ukryć :D
Skoro już będziesz podpytywać, upewnij się jakie to gry. Sim City, Capitalism i symulatory giełdy świadczyć będą o tęskocie za miejscem pracy. A wtedy musimy uznać, że wcale nie grają! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować