Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Zawód z najlepszą przyszłością?

140 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2005 o 15:46, Pan_Sza napisał:

Nie da się ukryć :D
Skoro już będziesz podpytywać, upewnij się jakie to gry. Sim City, Capitalism
i symulatory giełdy świadczyć będą o tęskocie za miejscem pracy. A wtedy musimy uznać, że wcale nie grają! :)


Ten jedyny znany mi osobnik gra w gry akcji i mordobicia. Żadnych symulatorów giełd Kiedys widzialam u niego na półce Far Cry, Prince of Persia i zdaje się, ze także nieśmiertelnego Quake''a. No, ale on - zdaje się - uwaza się za nieudacznika, bo pracuje w ministerstwie, a nie w zarządzie spółki;) BTW, korytarze Ministerstwa Finansów byłyby idealne jako miejsce części akcji Deus Ex 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel angielskiego ma przyszlosc bo mozesz wyciagnac naprawde niezla kase jak oprocz nauki w szkole dajesz korepetycje albo uczysz na kursach. Znam dwoch nauczycieli ang. Jeden zarabia ok 7k a drogi 8,5k miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:36, Brad napisał:

ja mysle na Psychologia i Filozofia ale nie wiem co po takich studiach robic :P


po filozofii nic nie masz oprocz zmienionego pogladu na zycie (zreszta wytrzepia ci tak mozg ze po jakims czasie ludize przestana z toba gadac bo bedziesz mowil jak moj wykladowca przy ktorym kazdy usypial. Znam ludzi po filozofii fajny kierunek ale po tych studiach najfajniejszy zawod jaki widzialem filozofa to praca w barze w akademiku skzoly filmowej w lodzi:).

Upierdliwy dawaj na aktora;) cos pokrecimy jak bedziemy znany i znienawidzeni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 21:38, Podpułkownik napisał:

Oczywiście zawód związany z komputerem :D np. Tester gier komputerowych , Informatyk, Grafik >Komputerowy i zawody podobne

Heh siedzieć 12 godzin dziennie przed takim Maluch Racerem, albo przed Wordem i wstukiwac komendy? Nie wiem czy takie interesujące, moim zdaniem jedynie dla zapaleńców... Grafik komputerowy, już jakieś ciekawsze, jednak doświadczenie trzeba zdobywać wczesnie, najlepiej już w liceum, a ten wiek jak wiadomo nie sprzyja siedzeniu w domu i ćwiczeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafar - będę pamiętał jak coś;p
Podpułkownik - tak - tylko trzeba szybko zdobywaćdoświadczenie i głównie samodzielnie bo w budzie dosyć cienko uczą infy i nie pozwala się to wystarczająco dobrze rozwinąć by maturkę walnąć tylko z tego co się tam nauczysz. Ogólnie bardzo mnie to pociąga - ale wolałbym mieć kasę, być obrze zarabiającą osobąz ciekawą pracą a jednocześnie mogącą pozwolić sobie na sesje WoWa czy innej gierki:) Dziennikarstwo to też ciekawy zawód - przecież w redakcjach pism komputerowych uża ilośćosób ma skończone dziennikarstwo bo napewno nie wszystkie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam że jeśli informatyk to tylko programista. Ja mam spec. systemy i sieci komputerowe i też jest zapotrzebowanie ale nie jest to dochodowy interes;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 23:31, Kafar napisał:

Osobiscie uwazam że jeśli informatyk to tylko programista. Ja mam spec. systemy i sieci komputerowe i też jest zapotrzebowanie
ale nie jest to dochodowy interes;)


Tylko, ze jak juz sie wkrecisz gdzies i jestes dobry to jest to praca na lata. Nie czesto zmienia sie admina (a jesli to jest jedyny admin to tym bardziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 23:55, SirMike napisał:

Tylko, ze jak juz sie wkrecisz gdzies i jestes dobry to jest to praca na lata.
Nie czesto zmienia sie admina (a jesli to jest jedyny admin to tym bardziej)


No tak masz racje. Po drugie możesz byc administratorem paru sieci;). Wiesz ja nie pracowałem dla korporacji zadnej ani większej firmy tylko miałem pod kontrolą pare małych firm. Choć nienarzekałem to jednak nie dla mnie ta praca. Duzo mniejszych sieci to gorsze niz jedna większa ale kasa z tego jest jak na realia polskie dosc pozytywna;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak Wasze posty i nurtuje mnie jedno pytanie. Jak tak wszyscy będę tymi informatykami czy kimś tam po uczelniach wyższych to kto będzie obsługiwał koparki ręczne i kopał rowy? Jak liczba studentów będzie się tak dalej zwiększać to niedługo zabraknie mam kadry do prac fizycznych. Trzeba będzie importowac Chińczyków. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 09:38, HumanGhost napisał:

Czytam tak Wasze posty i nurtuje mnie jedno pytanie. Jak tak wszyscy będę tymi informatykami czy kimś tam po uczelniach
wyższych to kto będzie obsługiwał koparki ręczne i kopał rowy? Jak liczba studentów będzie się tak dalej >zwiększać to niedługo zabraknie mam kadry do prac fizycznych. Trzeba będzie importowac Chińczyków. ;-)

Wszyscy chcą być informatykami, dopoki nie zetkna sie z realiami panujacymi na rynku, trzeba byc bardzo dobrym zeby zdac mature z informatyki, trzeba byc bardzo dobrym zeby dostac sie chociazby na staz do firmy i zbierac doswiadczenie, trzeba byc bardzo cierpliwym żeby nie przestraszyć się ogromu pracy, która niestety trzeba włożyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcą być informatykami ale później mało osób na informatykę idzie, bo lekkie te studia nie są. :P
Wystarczy zobaczyć jaki procent studentów studiuje kierunki techniczne....coś koło 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:27, Arar napisał:

ja sie zastanawiałem czy niie pójśc na informatyke a później pracowac jako dziennikarz. Jak sadzicie dobre rozwiązanie?



A jak żyjesz z matmą i fizyką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawody z przyszłością to są napewno powiązane z medycyną, choćby nie wiem jak się starali, zawsze będzie ktoś, kogo będzie trzeba ''poskładać'' po jakimś wypadku:P Ponadto praca takiego np. Chirurga jest emocjonująca, a co najważniejsze mało montonna. Nawet w zaplanowanym zabiegu, nie zawsze idzie wszystko pomyśli. Jeżeli kogoś nie mdli na widok operacji, ma zdolności do zakuwania bioli, chemii i fizy to kierunek ten jest wprost wymarzony:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może wybiore prawo, albo informatyke...jescze mam dużo czasu(5 lat:D), także moze mi sie odwidzieć ale bym nie chciał...:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:28, Seldon napisał:

> ja sie zastanawiałem czy niie pójśc na informatyke a później pracowac jako dziennikarz. Jak sadzicie dobre rozwiązanie?



A jak żyjesz z matmą i fizyką ??



to znaczy? Z matmy jestem jednym z najlepszy w szkole :) no i jesze konkursy ale nie będę się chwalił ;) a fizyke łapie o co w tym biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować