Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - demo na PC już dostępne

159 postów w tym temacie

Tnijcie się FANboy''e... Proste Sprostowanie sprawy dla was. PC Kupuje za 2000 tys. zł i pad''a do X''a za 100 zł do tego gra za 150zł co daje 2250zł. Podłączam sobie pada do co dzień użytkowanej plazmy (czy nawet zwykłego monitora 22 cale co jest przy PC) i gram ze wszystkimi wodotryskami. Teraz Kupuje konsole 700zł + gra 250zł + TV 32 CALE (Przynajmniej jakiś HD Ready aby wyglądało to jakoś) 1400zł co daje 2350zł. I po co się kłócić? Ja tego nigdy nie pojmę.... Więc, komentujcie news''a a nie się pożeracie.

Gothic nigdy mnie nie pasjonował ale demo jak zwykle sprawdzę bo teraz ciężko o coś świeżego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy jest ktoś kto grał w demo a nie spełnia wymagań minimalnych? ;D

Oczywiście jeżeli się w ogóle uruchomi... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest troche czasu więc ściągne demo. Już nie mogę się doczekac aż zrugam Arcanie. Zobaczymy czy gra jest takim crapem jak myślałem czy może twórcy zrobili coś z optymalizacją chociaż. Sprawdżmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra denna, baardzo przypomina zwykłej klasy mmorpg ala wow, nie przesadzam. Bierzesz questa od npcta, nad którym widnieje "!", potem biegniesz na południe wybijasz 2 gobliny i dostajesz 50 expa i koniec questa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:05, TobiAlex napisał:

Po zagraniu w demko stwierdzam, że grę kupuję!


Tak tylko czy gra którą oceniasz na 7/10 jest warta wyłożenia aż 120zł które sobie za nią życzy dystrybutor? Moim zdaniem nie, bo są chyba tytuły lepsze w które bardziej opłaca się zainwestować. Tak więc wydaje mi się że póki co lepiej się wstrzymać i poczekać aż Arcania spadnie do jakiejś tańszej serii i dopiero wówczas się nią zainteresować. Ja jeśli już to prędzej dałbym szanse "naszemu" Two Worlds II :)
Ale dobrze, że chociaż z optymalizacją nie jest tak tragicznie jak to się początkowo zapowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Bez urazy ale coś dupne te wyliczenia - kompa podpinasz do plazmy, ale coś ceny tej plazmy zapomniałeś podać .... :) Po za tym - konsole do monitora też można podpiąć (odpowiedni kabel to bodajże 70 zł.) Skoro już apelujesz o spokój to sie dołącze, ale jednocześnie też z apelem - nie naginaj faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety o ile w większości nowych gier mój 8600 GT daje radę na średnich 1280x1024 AAx2 to tutaj pewnie już nie będzie tak kolorowo. Ale Gothiców nigdy nie lubiłem, więc żadna strata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:56, Lordpilot napisał:

/ciach/

Bez urazy ale coś dupne te wyliczenia - kompa podpinasz do plazmy, ale coś ceny tej plazmy
zapomniałeś podać .... :) Po za tym - konsole do monitora też można podpiąć (odpowiedni
kabel to bodajże 70 zł.) Skoro już apelujesz o spokój to sie dołącze, ale jednocześnie
też z apelem - nie naginaj faktów.


No to zaradził bym przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem... (Oczywiście w jednym zdaniu zostawiłem byka) ale ze zrozumieniem nie ma problemów [no chyba, że ty masz] ;)
Dodałem "do co dzień używanej plazmy" a kosztów nie wliczałem bo żeby mieć PC trzeba mieć monitor co można użyć zamiast TV i rozkoszować się z padem w ręku na wyrku lub fotelu... a do konsoli musisz specjalnie taki TV kupić bo na innym zobaczysz efekt pegasus''a.
Więc ja podtrzymuje twój apel (lecz w twoim kierunku co jest raczej zrozumiałe). No nie oszukujmy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na xboxa to skąd mozna będzie pobrac? i czy pójdzie z np. pendriva?
pytam bo nigdy na konsolę demówki z "zewnątrz" nie pobierałem, zawsze z tego sklepu xboxowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo decyduje się na zakup pełnej wersji gry bo nie jest wcale zła. Przy maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 1440 x 900 na moim komputerze nie doświadczyłem żadnej ścinki, gra chodzi płynnie, zapis gry trwa bardzo krótko a wczytywanie zapisu bądź lokacji też za wiele nie trwa. Wielkim minusem dla mnie jest to, że nie można pływać tylko trzeba omijać bajora i nie wszędzie można wejść bo istnieje niewidzialna ściana. Roślinność dosyć ładnie wygląda ale jak się np. przechodzi przez krzaki to one znikają przed bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, to za telewizor do konsoli płacisz, a za plazmę do PC już nie?

Dobrze, że konsola w tym wypadku opłaca się lepiej, bo to konsole są do grania, taka ich idea. Trudno wymagać od telefonu, żeby spełniał funkcje prawdziwego MP3 (choć niektóre już dorównują), to samo jest z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... sciągnąłem i dupa program przestał działać za każdym razem ... dodam ze win 7 32bit, phenom II 3.0x4, radeon 5750 1gb, 2gb ddr 3 i o so hozi sie pytom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:12, tofikowski napisał:

Tnijcie się FANboy''e... Proste Sprostowanie sprawy dla was. PC Kupuje za 2000 tys. zł
i pad''a do X''a za 100 zł do tego gra za 150zł co daje 2250zł. Podłączam sobie pada
do co dzień użytkowanej plazmy (czy nawet zwykłego monitora 22 cale co jest przy PC)
i gram ze wszystkimi wodotryskami. Teraz Kupuje konsole 700zł + gra 250zł + TV 32 CALE
(Przynajmniej jakiś HD Ready aby wyglądało to jakoś) 1400zł co daje 2350zł. I po co się
kłócić? Ja tego nigdy nie pojmę.... Więc, komentujcie news''a a nie się pożeracie.

a ten monitor albo plazme do kompa masz za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:15, Grinczar napisał:

Chwila, to za telewizor do konsoli płacisz, a za plazmę do PC już nie?

Dobrze, że konsola w tym wypadku opłaca się lepiej, bo to konsole są do grania, taka
ich idea. Trudno wymagać od telefonu, żeby spełniał funkcje prawdziwego MP3 (choć niektóre
już dorównują), to samo jest z grami.


Nie... Zmierzam do tego, że jak masz już dobry TV w domu to możesz bez kosztów podłączyć do niego PC a jak nie masz to "masz" do gry monitor... A jak w konsoli nie masz takiego TV to musisz kupić bo nie mają takiego czegoś jak PC, że użyjesz monitora w zestawie. Już wiesz o co kaman?

@BCG-pl Monitor mam w zestawie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dodałem "do co dzień używanej plazmy" a kosztów nie wliczałem bo żeby mieć PC trzeba

Dnia 23.09.2010 o 22:09, tofikowski napisał:

mieć monitor co można użyć zamiast TV i rozkoszować się z padem w ręku na wyrku lub fotelu...
a do konsoli musisz specjalnie taki TV kupić bo na innym zobaczysz efekt pegasus''a


Jak już robisz takie wyliczenia, to rób je uczciwie. Do nowego kompa czy tam "upgrejdu" na ogół nie wlicza się ceny monitora, bo ten sprzęt kupuje się raz na kilka lat. Tak samo do ceny konsoli nie wlicza się telewizora, bo ten prawie każdy w domu ma do ogladania TV. Ja mój HD-Ready kupiłem kilka miechów przed zakupem klocka (głównie do ogladania TV i filmów DVD) i jak dobrze pójdzie to przy przesiadce na następna generacje nadal będzie mi on służył, więc koszty tutaj są równe zero. Nie wmawiaj mi więc, że "musze specjalnie do konsoli kupić TV" tak jak ja nie wmawiam Tobie że przy każdej zmianie/upgrejdzie kompa musisz kupować nowy monitor, bo jedno i drugie twierdzenie to bzdury.

Acha - na zwykłym kineskopie też miałem okazję testować - grafika wygląda wtedy gorzej (niższa rozdziałka i proporcje 4:3 zamiast panoramy) , ale na pewno nie jest to "efekt Pegasusa" , więć apeluje - nie naginaj faktów :) Swoja konsole też możesz bez problemu podłączyć do "na co dzień używanej plazmy", więc koszty są ponownie zerowe... Apeluje więc ponownie - jeśli robisz takie wyliczenia, to rób je uczciwie...

ps. Jeszcze jedna rzecz, bo z uporem maniaka zdajesz się tego nie dostrzegać - konsole możesz podłączyć do monitora za pomocą kabla vga (lub hdmi - jeśli monitor ma odpowiednie wyjście).

@Castlerock,

Na pewno demo możesz nagrać na pendrive i będzie działało - sam tak robię. Tyle, że pobieram z xboxowego marketplace (przed zapisem musisz zaznaczyć zmianę nośnika, bo domyślnie jest dysk). Musisz też mieć wgraną ostatnią aktualizację dashboardu - wtedy pendrive jest formatowany na standard xboxowy i możesz na nim nagrywać dema, dlc, savy, itp. pierdoły.

Dodam jednak że po przeczytaniu krytycznych opini (także Twojej) odechciało mi się tego dema ściagać - czy to na PC czy na "klocka". Chyba szkoda mojego czasu skoro wszyscy piszą że jest bardzo średnio (najdelikatniej mówiąc) ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:21, kaz909 napisał:

Ehh... sciągnąłem i dupa program przestał działać za każdym razem ... dodam ze win 7
32bit, phenom II 3.0x4, radeon 5750 1gb, 2gb ddr 3 i o so hozi sie pytom.


Zaktualizuj sterowniki do karty dźwiękowej. Swoją drogą jak często aktualizujemy sterowniki do grafiki a jak często do karty dźwiękowej czy nawet sieciowej. Ja przyznam się, że do dźwiękówki zaktualizowałem po ponad 1.5 roku natomiast od sieciówki to praktycznie nigdy a to właśnie ten sterowniki okazał się wadliwy przy współpracy z Kasperski Internet Security. Sorki za off, ot taki wywód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:50, Lolnik1 napisał:

Gra denna, baardzo przypomina zwykłej klasy mmorpg ala wow, nie przesadzam. Bierzesz
questa od npcta, nad którym widnieje "!", potem biegniesz na południe wybijasz 2 gobliny
i dostajesz 50 expa i koniec questa!


Na pewno nie zagłębiałeś się w tajniki poprzednich pozycji, skoro jesteś zdziwiony systemem misji w tej części, ale nie będę cię teraz dołował wytykając twoją..."dezinformację".
===
W sprawie Arcanii: Mi na pewno gra nie pójdzie (nie mam nawet zwykłego dual cora ^^''), ale dzięki temu newsowi naszła mnie poważna chętka na zaliczenie w 150% G1+ Mroczne Tajemnice & G2NK.
Do zobaczenia w Khorinis. :)

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować