Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy pomysł THQ: tańsze "pełne wersje", masa płatnych DLC

157 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2010 o 14:48, Isildur napisał:

Piractwo
* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich
plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie
takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie
piractwa (...)

Snake08
> I w tym momencie miarka się przebrała. Oficjalnie wchodzę w szarą strefę i staję
się piratem. Dziękuję.

Degrad -2

majkel666
> Dla mnie ok. Jak chca mnie tak w konia robić, to ja będę kupował oryginalne podstawki
a później DLC pobierał z torrentów. Dziekuję za uwagę.

Degrad -2


Sorra, że się wtrącę, ale gdzie Ty tu widzisz propagowanie piractwa? Jeśli ja napiszę "Idę na piwko" to znaczy, że propaguję alkoholizm i połowa osób też pójdzie po piwo? Pomyśl.

Co do tematu - widocznie na świecie jest za dużo rozpieszczonych gnojków, którym starzy płacą za wszystko. Jakby nie było popytu na tego typu usługi to deweloperom takie głupie pomysły nawet nie przyszłyby do głowy. Swoją drogą, już od czasu dodatków do pierwszego DoWa dało się zauważyć mocno roszczeniową politykę THQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 12:54, Krzych_Ayanami napisał:

Mnie się podoba. W wielu przypadkach i tak nie przechodzę gier "od deski do deski", więc
jeśli zapłacę mniejszą cenę za tą samą zabawę, to nie będę miał powodów do narzekań.


I w pewnym momencie obudzisz się w świecie, gdzie gra to będzie z godzina podstawki i wszystko inne w DLC. Teraz robi się iluzję wyboru, bo jakoś trzeba zacząć. Ale niech ta poroniona idea się przyjmie i szybko iluzja zostanie rozwiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:31, Dared00 napisał:

Według mnie jest to świetny pomysł. Kupuję sobie grę za 60 zł i potem dokupuje sobie
tylko te trasy i samochody, które mi się podobają. Tyle.


Skąd wiesz, które ci się podobają, skoro ich jeszcze nie kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 15:35, Jaracz napisał:

Sorra, że się wtrącę, ale gdzie Ty tu widzisz propagowanie piractwa? Jeśli ja napiszę
"Idę na piwko" to znaczy, że propaguję alkoholizm i połowa osób też pójdzie po piwo?
Pomyśl.

Nie, ale jeżeli ktoś mówi o tym, że piraci, to propaguje piractwo. To ty pomyśl.

A co do wszystkich: POMYŚLCIE. Mowa jest TYLKO o grach wyścigowych. Tam nie ma czegoś takiego jak "zakończenie" (chyba, że mówimy o badziewnych NFS-ach). Poza tym, THQ nie powiedziało, że będzie to robiło, tylko, że ich nowa gra będzie testowo wprowadzała ten projekt. Jeśli nie będzie się im to opłacało, to odpuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:40, Hydro2 napisał:

A ja się zacznę śmiać jak środowiska moddingowe będą przeciwwagą dla shitowych DLC. Bo
to samo będą mogli zrobić, za darmo i o wiele ciekawsze


Creative Assembly już to zauważyło - od Empire: Total War możliwości moddingu są znacznie uszczuplone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 15:41, Reddi napisał:

> Według mnie jest to świetny pomysł. Kupuję sobie grę za 60 zł i potem dokupuje sobie

> tylko te trasy i samochody, które mi się podobają. Tyle.

Skąd wiesz, które ci się podobają, skoro ich jeszcze nie kupiłeś?

Samochody: oglądam staty, wygląd, itp.
Trasy: oglądam na YouTube, czytam "recenzje" w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedługo podstawowa wersja gry będzie przypominała demo ;] i tak gry są teraz krótsze niż jeszcze kilka lat temu ciekawe jak będą wyglądały po wprowadzeniu tego "genialnego" pomysły przez THQ po którym to aby pograć w grę w miarę normalnie będzie trzeba kupić kilka dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 15:43, Dared00 napisał:

> Sorra, że się wtrącę, ale gdzie Ty tu widzisz propagowanie piractwa? Jeśli ja napiszę

> "Idę na piwko" to znaczy, że propaguję alkoholizm i połowa osób też pójdzie po piwo?

> Pomyśl.
Nie, ale jeżeli ktoś mówi o tym, że piraci, to propaguje piractwo. To ty pomyśl.


Chyba jest różnica pomiędzy stwierdzeniem "Ściągnę pirata.", a napisaniem "Ściągajcie piraty, bo są smaczne i zdrowe!". Pierwsze to wyłącznie prywatna decyzja, którą każdy rozumny człowiek podejmuje za siebie, drugie to jest dopiero propagowanie. Ze słownika PWN: "propagować «upowszechniać jakieś poglądy, idee lub wiedzę»". W sumie to fajnie, bo idąc Twoim tokiem myślenia jak powiem koledze, że jem sałatkę, a później pojadę na trening, to można to uznać za propagowanie zdrowego trybu życia . Ależ ze mnie dobry człowiek.
Na razie to wygląda tak, że piracenie jest tematem zakazanym, a moderacja jest chyba pod presją, by karać delikwentów, którzy napiszą cokolwiek o piractwie (albo są opłacani przez gram.pl, nie wiem, wtedy to mnie to nie dziwi). Jeśli pisanie o piractwie jest zabronione to powinno być to określone w regulaminie w odpowiedni sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 15:55, Kajetan_Chrumps napisał:

Znaczy sięże kiedyś pełna gra kosztowała 59.99$ , a teraz ta sama pełna gra bedzie kosztowała
100$... tylko ze na raty... rewelka...

Nie. Kiedyś gra kosztowała 60, DLC 40. Teraz gra będzie kosztowała 20, DLC 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zniesmaczony. :\ Znając życie całkowicie nie zaprzestanę kupować gier z pod ich znaku, ale na pewno od teraz dwa razy poważnie zastanowię się czy warto inwestować ich super okrojone gry.

I to niby dla naszego dobra. >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC samo w sobie nie jest złe. To po prostu forma dodatku, którą wcześniej można było kupić wyłącznie w postaci pudełkowej, teraz możną ją ściągnąć bezpośrednio z serwera wydawcy. To, co w tym interesie, jest złe i haniebne, to okrajanie gier z ich pierwotnej zawartości premierowej w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy. Ale najbardziej przerażające jest to, że wielu ludzi na to idzie. Co innego, gdy DLC zawiera mnóstwo nowych dodatków, scenariuszy, map, jednostek - i widać że producent nad tym siedział dłuższy czas - a co innego gdy chwilę po premierze podstawki, ukazują się dodatki. To znak że coś tu śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest miejsce na dyskusję na ten temat. Zapytania dotyczące interwencji należy wysyłać na formularz. A tę przepychankę proszę bezzwłocznie zakończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 16:01, Dared00 napisał:

> Znaczy sięże kiedyś pełna gra kosztowała 59.99$ , a teraz ta sama pełna gra bedzie
kosztowała
> 100$... tylko ze na raty... rewelka...
Nie. Kiedyś gra kosztowała 60, DLC 40. Teraz gra będzie kosztowała 20, DLC 80.



Czyli jak ci się nie spodoba, to będziesz 40 do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 16:26, Krzych_Ayanami napisał:

> > Znaczy sięże kiedyś pełna gra kosztowała 59.99$ , a teraz ta sama pełna gra
bedzie
> kosztowała
> > 100$... tylko ze na raty... rewelka...
> Nie. Kiedyś gra kosztowała 60, DLC 40. Teraz gra będzie kosztowała 20, DLC 80.


Czyli jak ci się nie spodoba, to będziesz 40 do przodu.

Dokładnie. Nie mam nic przeciwko temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja p. Dlaczego poznałem coś takiego jak gry? Mogłem dalej bawić się w oglądanie filmów czy siedzieć na ulicy z dresami słuchając disco polo i udawać, że mnie to jara... Wpierd. się z tymi DLC jak tylko mogą, kiedyś były dodatki, które dodawały naprawdę dużą zawartość i opłacało je się sprzedawać w pudełkach. Teraz robią jakieś g. DLC, które powinno być już dawno w grze i sellają w internecie. Do tego czasu jeszcze jakoś to mi tak bardzo nie przeszkadzało, ale jeżeli tera zamierzają wycinać całe kampanie/mapy czy cokolwiek innego to będzie to ważyło więcej i zamiast zainstalować grę i grać do woli, będzie trzeba drugie tyle ściągać z neta. Już pominę fakt, że nie wszyscy posiadają konta bankowe i mieszkają na wsi, gdzie nie ma poczty na wpłacenie pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie kupuje nowych "gier". Cały czas się zadowalam takimi grami jak Baldur''s Gate, Morrowind, Gothic, Neverwinter Nights itd. O nich można powiedzieć, że są to GRY, a nie wersje beta, a o dodatkach, że są DODATKAMI, a nie trzema dodatkowymi questami.
Bardzo mnie smuci to, że większość teraźniejszych gier nie wygląda, jakby były robione z pomysłem i zapałem, żeby gracz się dobrze przy produkcji bawił, a jak komercyjne wypociny przystrojone och,ach-reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować