Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2006 o 23:20, Furrbacca napisał:

> to dajcie jeszcze screena z okienka ze skillami ktore sie w miescie wrzuca na pasek ;)


Tsy tsy tsy... I co jeszcze...? ;)
Masz nawet ustawione różnie w zależności od wybranego sortowania (więcej screenów mi się już
nie chciało robić)...


tylko powiedz co oznaczaja te koleczka z liczbami przy kazdym skillu ^^ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 00:06, gemGreg napisał:

tylko powiedz co oznaczaja te koleczka z liczbami przy kazdym skillu ^^ :P


Wszystko.
Jest.
W.
Instrukcji.
A poza tym - istnieje coś takiego jak samouczek. Istnieje też coś takiego jak intuicja, istnieje jeszcze wiele innych cech, których niestety nie mogę w tej wypowiedzi odnaleźć. Bardzo przydatnych cech...

Ehh.
Od prawej do lewej.
Czas ''odnowienia'' skillu. Czas ''rzucania'' skillu. Koszt many. Upkeep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Guild Wars (bez dodatku) i mam kilka pytań o naturze technicznej:
- czy gracze z dodatkiem graja na zupełnie innych serwerach niż ci bez?
- czy można normalnie pograć za murami miasta w pojedynke? (wiem że poza miasto można wychodzić maksymalnie w 4 osoby)
- co gracz traci po śmierci? (doświadczenie, ekwipunek)
- czy postacie można kasować? (wiem że można mieć maksymalnie 4)
- jak twórcy gry poradzili sobie z fabułą? (tzn. czy jest obowiązkowa do przejścia, jest dodatkowa, czy rozwój postaci i jej ekwipunek jest uzależniony od postępów w fabule gry)
- czy będe mógł komfortowo pograć na średnich ustawieniach na moim kompie: celeron 1,7GHz, 256MB RAM-u, GeForce4 MX 440 64MB)
-wiem że jest to gra innowacyjna, pod jakim względem
- jak szybkiego połączenia z internetem gra wymaga do płynnego działania? (żeby nie mieć lagów).

Z góry dziękuje, za błędy (wszelkiego rodzaju) przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Guild Wars (bez dodatku) i mam kilka pytań o naturze technicznej:
- czy gracze z dodatkiem graja na zupełnie innych serwerach niż ci bez?


Na tych samych tylko jest ich troszjke więcej, chyba 11 angielskich nawet. :)

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy można normalnie pograć za murami miasta w pojedynke? (wiem że poza miasto można wychodzić
maksymalnie w 4 osoby)


Mozesz sam wychodzic i odkrywać tereny, na maksymalmnie to nie w 4 osoby, ale nawet w 8 tylko to juz dalej w grze.:)

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- co gracz traci po śmierci? (doświadczenie, ekwipunek)


Nic, jedynie 15% z maksymalnego życia, jednak ono sie odnawia kiedy wrócisz do miasta.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy postacie można kasować? (wiem że można mieć maksymalnie 4)


Oczywiście.:)

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- jak twórcy gry poradzili sobie z fabułą? (tzn. czy jest obowiązkowa do przejścia, jest dodatkowa,
czy rozwój postaci i jej ekwipunek jest uzależniony od postępów w fabule gry)


Mozesz robić co Ci sie żywnie podoba. Zwiedzać swiat, robić qesty, a nie musisz przechodzić główneg wątku. Tu nei ma liniowości.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy będe mógł komfortowo pograć na średnich ustawieniach na moim kompie: celeron 1,7GHz,
256MB RAM-u, GeForce4 MX 440 64MB)


Nawet na najwyżych bedziesz mógł.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

-wiem że jest to gra innowacyjna, pod jakim względem


Nie rozumiem do końca :D.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- jak szybkiego połączenia z internetem gra wymaga do płynnego działania? (żeby nie mieć lagów).

Wystarczy mieć nawet modem 54 kb/s, ale żeby dobrze chodziło to 256 kb/s bedzie wystarczajacao.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

Z góry dziękuje, za błędy (wszelkiego rodzaju) przepraszam.


Nie ma za co.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Guild Wars (bez dodatku) i mam kilka pytań o naturze technicznej:
- czy gracze z dodatkiem graja na zupełnie innych serwerach niż ci bez?

Ci co mają dodatek grają na Canthie. Jeśli masz obie części możesz podróżować pomiędzy Tyrią a Canthą.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy można normalnie pograć za murami miasta w pojedynke? (wiem że poza miasto można wychodzić
maksymalnie w 4 osoby)

Możesz pograć, ale w pojedynkę jest znacznie trudniej. Poza miastem można wychodzić maksymalnie w 8. Nie mówię tutaj o AB czy elitarnych misjac w GW:F

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- co gracz traci po śmierci? (doświadczenie, ekwipunek)

Dostaje się Death Penalty, tzw. DP. Czyli za pierwszą śmierć jest -15% życia i many. Następnie -30% i dalej analogicznie, aż do -60%. Po zabiciu jakiegoś bossa dostajesz 2% Moorale Boost. Czyli na plus życie i mana :)

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy postacie można kasować? (wiem że można mieć maksymalnie 4)

Można dowolnie kasować. Jeśli posiada się GW:P i GW:F można mieć maksymalnie 6 postaci.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- jak twórcy gry poradzili sobie z fabułą? (tzn. czy jest obowiązkowa do przejścia, jest dodatkowa,
czy rozwój postaci i jej ekwipunek jest uzależniony od postępów w fabule gry)

Przejście gry nie jest obowiązkowe. Na moje 6 postaci tylko 3 przeszedłem kampanię w Tyrii, gdyż nie widzę potrzeby kończenia jej dalej. Dla mnie najważniejszy chyba jest tryb pvp. Maksymalnie można mieć 20 lvl, w Tyrii zdobywa się go za wykonywanie questów, misji i bonusów. Ekwipunek dostajesz po zabitych wrogach i w questach. Jednak są one biedne. Po dobre przedmioty chodzi się farmić.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- czy będe mógł komfortowo pograć na średnich ustawieniach na moim kompie: celeron 1,7GHz,
256MB RAM-u, GeForce4 MX 440 64MB)

No czy na średnich to nie wiem. Zapytaj Latniaka, gdyż on ma chyba podobną konfigurację ;P

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

- jak szybkiego połączenia z internetem gra wymaga do płynnego działania? (żeby nie mieć lagów).

Można pograć nawet na modemie, ale wiadomo, że będzie Ci się długo ładować. Dużo ludzi gra na Neo128.

Dnia 20.06.2006 o 20:33, com5 napisał:

Z góry dziękuje, za błędy (wszelkiego rodzaju) przepraszam.


Proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 20:42, DEViANCE napisał:

> - czy będe mógł komfortowo pograć na średnich ustawieniach na moim kompie: celeron 1,7GHz,

> 256MB RAM-u, GeForce4 MX 440 64MB)
No czy na średnich to nie wiem. Zapytaj Latniaka, gdyż on ma chyba podobną konfigurację ;P


Mam bardzo podobną konfigurację. Procek AMD Athlon 1700XP+, graficzna mx420 i też 256 ramu.
Gra śmiga, o ile ustawisz jakośc terenu na low to całą resztę mżesz na max. Wszystko wina ramu, 256 to po prostu za mało. Jeżeli wejdziesz do miasta, gdize jest dużo ludzi gra od razu sie zacina i pełnię płynności uzyskasz dopero po 10 minutach (musi cała pamięć wyczyścić). Podobnie jest na arenach. Zazwyczaj w outpostach z których sie startuje jest pełno ludzi. Wynikiem tego jest to że jak wejdziesz w walkę, to pojawisz się dopiero jak już zaczną walczyć bez ciebie, a i tak musisz poczekać aż gra nabierze płynności (obraz skacze). Potem nie ma żadnych zaciachów, tylko ten poczatek, ale to przecież często on desyduje o przebiegu gry.
O ile w PvE to nie przeszkadza to w pvp jest wkurzające.
Chyba że wygrywasz parę walk pod rząd, to pamięci nie pobiera wiele (nie wczytuje tyych wszystkich ludzi co są w miastach) i gra normalnie płynnie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi graczomaniaka, DEViANCE i Latniaka

Jeszcze kilka pytań:
- czy można dowolnie zmieniać gildie (zakładając że mie przyjmą) i je zakładać?
- jaki stopień znajomości języka angielskiego jest potrzebny do grania bez ciągłego wertowania w słowniku? (np. słownictwo zawarte w questach?)
- są jakieś godne polecenia polskie portale o Guild Wars?
- jakieś gidne polecenia polskie gildie (i serwery na jakich one są)

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

Dzięki za odpowiedzi graczomaniaka, DEViANCE i Latniaka

Jeszcze kilka pytań:
- czy można dowolnie zmieniać gildie (zakładając że mie przyjmą) i je zakładać?


Można

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jaki stopień znajomości języka angielskiego jest potrzebny do grania bez ciągłego wertowania
w słowniku? (np. słownictwo zawarte w questach?)


podstawowy, albo wcale (idziesz za gwiazdką, zabijasz i wracasz za gwiazdką ;])

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- są jakieś godne polecenia polskie portale o Guild Wars?


www.guildwars.pl
www.guildwars.org.pl

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jakieś gidne polecenia polskie gildie (i serwery na jakich one są)


Nie bardzo jarzę o co chodzi, może ktoś inny rozszyfruje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jaki stopień znajomości języka angielskiego jest potrzebny do grania bez ciągłego wertowania
w słowniku? (np. słownictwo zawarte w questach?)


Aha, bo zapomniałem, do komunikacji z graczami wystarczy kilka podstawowych zwrotów, a tak na marginesie to będzie całkowite spolszczenie GW więc nie ma strachu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:12, Budo napisał:

> - jakieś gidne polecenia polskie gildie (i serwery na jakich one są)
Nie bardzo jarzę o co chodzi, może ktoś inny rozszyfruje xD


Chodzi mi o godne polecenia gildie. Sorry za błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

Dzięki za odpowiedzi graczomaniaka, DEViANCE i Latniaka

Jeszcze kilka pytań:
- czy można dowolnie zmieniać gildie (zakładając że mie przyjmą) i je zakładać?

Można, ale po co? Najlepiej być w gildii, która niedawno powstała. Wtedy zawiera się znajomości i przeważnie zostajesz w tej gildii ze względu na to, że znasz wszystkich bardzo dobrze.
Zakładać gildie również można dowolnie. Musisz mieć chyba 100 golda na samo założenie, następnie 2k na cape. Aby mieć Guild Hall, musisz mieć Celestical Sigil. Teraz chyba kosztuje 18k

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jaki stopień znajomości języka angielskiego jest potrzebny do grania bez ciągłego wertowania
w słowniku? (np. słownictwo zawarte w questach?)

Teoretycznie podstawy wystarczą, ale jeśli chcesz rozumieć wszystko to już te podstawy są niewystarczające.

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- są jakieś godne polecenia polskie portale o Guild Wars?

Przede wszystkim http://www.guildwars.pl

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jakieś gidne polecenia polskie gildie (i serwery na jakich one są)

A choćby nasza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

Dzięki za odpowiedzi graczomaniaka, DEViANCE i Latniaka


Nie ma sprawy

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

Jeszcze kilka pytań:
- czy można dowolnie zmieniać gildie (zakładając że mie przyjmą) i je zakładać?


Tak, z tym nie ma problemów. Tylko musisz sie liczyć z tym że założenie gildii kosztuje troche kasy, ale niewiele.

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jaki stopień znajomości języka angielskiego jest potrzebny do grania bez ciągłego wertowania
w słowniku? (np. słownictwo zawarte w questach?)


Z questami nie ma problemu. Jeżeli fabuła cię nie interesuje to po prostu idzież za strzałką. Ale nie ma większych problemów ze zroumienim treści.

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- są jakieś godne polecenia polskie portale o Guild Wars?


Polskim portalem godnym polecenia jest www.guildwars.pl Przez niektórych uważany za jeden z lepszych serwisów na świecie. Też z niego korzystałem do czasu gdy odkryłem fora gwguru i swoistą encyklopedię GW, guildwiki.org

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

- jakieś gidne polecenia polskie gildie (i serwery na jakich one są)


Serwer nie ma znaczenia. Nie ma w tej grze takiego podziału. Są jedynie dystrykty w miastach które można dowolnie zmieniać. Polskich gildii jest wiele. Posiadamy rózwnież naszą forumową gildię złożoną z frumowiczów tego forum (za dużo forum ;p) o jakże wdzięcznej nazwie Troublesome Heroes

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:


Z góry dzięki.

Nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

(i serwery na jakich one są)


W Guild Wars nie ma takiego sztywnego podziału na serwery, jak na przykład w WoW. Nie musisz martwić się, czy wybrałeś optymalny serwer, gdzie jest wielu znajomych, gra dużo polaków, etc... Tutaj nie jesteś przydzielony do jakiegoś ściśle określonego serweru (serwera...?), gdyż obszar poza outpostami jest przydzielany oddzielnie dla każdej grupy. Natomiast w outpostach możesz dowolnie zmieniać ''districty'', które z kolei są przydzielane automatycznie w zależności od zaludnienia, lub raczej przeludnienia. Oczywiście możesz samemu specjalnie wybrać jakiś district ;).

--> graczomaniak

Dnia 20.06.2006 o 21:08, com5 napisał:

Na tych samych tylko jest ich troszjke więcej, chyba 11 angielskich nawet. :)


A to nie jest aby zależne od liczby graczy znajdujących się aktualnie w danym outpoście? Mi się cały czas wydawało, że wszystko jest "dokładane" dynamicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 21:48, Bambusek napisał:

Bo to jest dynamiczne - jeden dystrykt mieści 150 postaci. Jak wejdzie 151 to powstanie kolejny.

A jak nikogo w dystrykcie nie ma.... to nie ma dystryktu. Nie razm miałem tak że przy zmianie miejsca po mapie Nie mogłem wybrać dystrykty, musiałem brac na auto. Po prostu żadnego nie było. Zjawisko często obserwowane na international serwerach.... ech pamietam jak coś takiego przytrafiało mi się w Elonie... a teraz...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście farmić już Rotwinga?Podobnież dość dobrze można na nnim zarobić :D Jeśli ktoś już go farmił to niech rzuci builda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 08:17, PAZ3R napisał:

Mam pytanko. Co jest z tym errorem (code=167) ?? Trzeba coś do nich ( do AN ) wysyłać czy samo
się zrobi ??


Włączam GW, wpisuje hasło i mam to samo co ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2006 o 08:28, Yamamoto napisał:

Włączam GW, wpisuje hasło i mam to samo co ty!


Dzisiaj do 14 jest remont serwera. Jest to napisane w ogłoszeniach obok logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować