Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Postać PvP ograniczona jest jedynie do walk PvP. Postacią PvE możesz bez problemu brać udział również w walkach PvP oraz przechodzić misje i wykonywać questy.

Gra tak naprawdę zaczyna się dopiero po nabiciu tego 20-tego poziomu. Zresztą później co 15k exp otrzymujesz niejako kolejny poziom, a wraz z nim jeden skill point, które to są potrzebne do wykupowania umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Gram w GW od dłuższego czasu i dalej jestem wielkim noobem. GW to dla mnie jedynie robienie fabuły, bo na PvP nie mam z nikim szans, nie wiem jak pozyskiwać super itemy i dobrze grac swoją klasą. Nie potrafię nawet ulepszać swoich rzeczy.

Dlatego proszę was, o:
Dobry build PvP,
Dobry build PvE,
Poradnik ulepszania itemów,
jakie zbroje i runy.

Gram Dervem i mam wszystkie kampanie.

Pozdrawiam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przeczytać przypiętego posta? :|

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Dobry build PvP,

http://pvx.wikia.com/wiki/Category:Great_working_PvP_builds

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Dobry build PvE,

http://pvx.wikia.com/wiki/Category:Great_working_PvE_builds

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Poradnik ulepszania itemów,
jakie zbroje i runy.

Wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Gram w GW od dłuższego czasu i dalej jestem wielkim noobem.

Zdarza się.

>GW to dla mnie jedynie robienie fabuły, bo na PvP nie mam z nikim szans, nie wiem jak pozyskiwać super itemy i dobrze grac swoją klasą.

Nie każdy lubi PvP, od tego zacznijmy. Możesz być noobem PvP, ale PvE niekoniecznie. Super itemy w GW nie występują jak zapewne wiesz, bardzo szybko zdobywasz broń o maksymalnych statystykach i za grosze kupujesz do niej ulepszenia. Dervish jest natomiast specyficzną klasą i chociaż często wybierany nie należy do najprostszych w "obsłudze"...

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Dlatego proszę was, o:
Dobry build PvP,
Dobry build PvE


PvX Wiki. Podpowiem tylko, że gra dervem polega w znacznym stopniu na manipulacji zaklęciami, umiejętnym zdejmowaniu ich i wrzucaniu w odpowiednim momencie oraz łączeniu ich efektów. Ponadto mnóstwo skilli derva to wzmocnienie/dodanie cechy specyficznej do ataku, więc potrzebujesz broni.

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Poradnik ulepszania itemów


Jako Dervish powinieneś mieć kilka rodzajów kos na różne okazje:

-zealous, 15^50, 20% enchies/30hp zazwyczaj, zaspokaja potrzeby energetyczne
-vampiric, 15^50, 30hp przydaje się do tankowania dużej grupy mobów
-20/20, 15^50, 30hp, czyli perfect, do walk krótkich
-dowolny długi łuk do pullania

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

jakie zbroje i runy.


Zbroja oczywiście full armor (wartość pancerza 70), insygnia survivor ew. kilka radiantów (lecz bez przesady), przydają się też windwalker. Kaptur zazwyczaj na scythe mastery, ale przydadzą się wymienne kaptury na inne atrybuty. Runy 50hp, +2 do najważniejszego atrybutu builda, +1 do pobocznych, dostrojenie i życie.

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Gram Dervem i mam wszystkie kampanie.


W takim razie jeżeli przeszedłeś kampanie masz niezłe bronie! Za Factions dostaje się perfect kosę o niezłym skinie, w Nightfall polecam vampric kosę, Prophecies owocują świetną zealous. Za GWEN możesz wziąć długi łuk.

Dnia 06.04.2009 o 15:44, fearlord napisał:

Pozdrawiam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:58, Ostrowiak napisał:

> Gram w GW od dłuższego czasu i dalej jestem wielkim noobem.
Zdarza się.

>GW to dla mnie jedynie robienie fabuły, bo na PvP nie mam z nikim szans, nie wiem
jak pozyskiwać super itemy i dobrze grac swoją klasą.

Nie każdy lubi PvP, od tego zacznijmy. Możesz być noobem PvP, ale PvE niekoniecznie.
Super itemy w GW nie występują jak zapewne wiesz, bardzo szybko zdobywasz broń
o maksymalnych statystykach i za grosze kupujesz do niej ulepszenia. Dervish jest natomiast
specyficzną klasą i chociaż często wybierany nie należy do najprostszych w "obsłudze"...

Looool, derv jest bardzo prosty w obsłudze. BARDZO.

Dnia 06.04.2009 o 15:58, Ostrowiak napisał:

> Dlatego proszę was, o:
> Dobry build PvP,
> Dobry build PvE

PvX Wiki. Podpowiem tylko, że gra dervem polega w znacznym stopniu na manipulacji zaklęciami,
umiejętnym zdejmowaniu ich i wrzucaniu w odpowiednim momencie oraz łączeniu ich efektów.
Ponadto mnóstwo skilli derva to wzmocnienie/dodanie cechy specyficznej do ataku, więc
potrzebujesz broni.

Derv ma nie bawić się w enchanty tylko mieć DMG. A jak dmg na pvp to wounding strike/lyssa daggers.

Dnia 06.04.2009 o 15:58, Ostrowiak napisał:

> Poradnik ulepszania itemów

Jako Dervish powinieneś mieć kilka rodzajów kos na różne okazje:

-zealous, 15^50, 20% enchies/30hp zazwyczaj, zaspokaja potrzeby energetyczne
-vampiric, 15^50, 30hp przydaje się do tankowania dużej grupy mobów
-20/20, 15^50, 30hp, czyli perfect, do walk krótkich
-dowolny długi łuk do pullania

Derv tank lolz. Chyba na HB :D
fearlord----------> Przeczytaj to. Jak potrafisz czytać i wyciągać wnioski z tego to po przeczytaniu będziesz wiedzieć praktycznie wszystko o tej postaci.
http://www.guildwarsguru.com/forum/showthread.php?t=10244740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 16:27, Infinitas napisał:

Looool, derv jest bardzo prosty w obsłudze. BARDZO.

O, rly? Ale przejdźmy do następnego punktu...

Dnia 06.04.2009 o 16:27, Infinitas napisał:

Derv ma nie bawić się w enchanty tylko mieć DMG. A jak dmg na pvp to wounding strike/lyssa
daggers.


Tia, to wyjaśnia sprawę. Jak się korzysta z derva tylko i wyłącznie do zadawania dmg, to nie dziwota że latają tacy dervishe ursanopodobni, którym brak siły na cokolwiek poza 1-2-3, 1-2-3...

Dnia 06.04.2009 o 16:27, Infinitas napisał:

Derv tank lolz. Chyba na HB :D

Kolejny raz. Używał kiedy balt z pewnością siebie? Dwayny na prot magic? Nie? Nie mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 17:32, Ostrowiak napisał:

> Looool, derv jest bardzo prosty w obsłudze. BARDZO.
O, rly? Ale przejdźmy do następnego punktu...

> Derv ma nie bawić się w enchanty tylko mieć DMG. A jak dmg na pvp to wounding strike/lyssa

> daggers.

Tia, to wyjaśnia sprawę. Jak się korzysta z derva tylko i wyłącznie do zadawania dmg,
to nie dziwota że latają tacy dervishe ursanopodobni, którym brak siły na cokolwiek poza
1-2-3, 1-2-3...

Nie, no rofl, a co on ma robić? Rzucić na siebie 8 enchantów o go go tank? Weź mnie nie załamuj :/ Zresztą, nawet weźmy sobie twojego pr0 tanka. Nacisnąć enchanty to taka filozofia?

Dnia 06.04.2009 o 17:32, Ostrowiak napisał:

> Derv tank lolz. Chyba na HB :D
Kolejny raz. Używał kiedy balt z pewnością siebie? Dwayny na prot magic? Nie? Nie mam
więcej pytań.

Nie. no tu spadłem z krzesła. Balt z convinction(specjalnie dla Ciebie zajrzałem do bazy skilli, bo kto normalny podaje polskie nawy...) to co niby? Baaaardzo profesjonalne. Wiesz że stacka tylko jeden skill z armorem powyżej 24? I na cholerę tankować w pve DERVEM? A Dwayna na prot magic to już wymiata bardziej niż wammo. To jest TYLKO SELF-HEAL/PROT, co ci g... daje bo nikogo tym nie wspomożesz. Ręce opadają. Idź sobie poczytaj na czym polega gra dervem lepiej ( http://www.guildwarsguru.com/forum/showthread.php?t=10244740 ) zamiast robić z siebie pośmiewisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:13, Infinitas napisał:

Nie, no rofl, a co on ma robić? Rzucić na siebie 8 enchantów o go go tank? Weź mnie nie
załamuj :/ Zresztą, nawet weźmy sobie twojego pr0 tanka. Nacisnąć enchanty to taka filozofia?


Tiaa... Bo przecież wywalić enchanta gdy nie jest potrzebny to pryszcz. Może i to prościzna, ale jednak skomplikowanie rozgrywki.

Dnia 06.04.2009 o 19:13, Infinitas napisał:

Nie. no tu spadłem z krzesła. Balt z convinction(specjalnie dla Ciebie zajrzałem do bazy
skilli, bo kto normalny podaje polskie nawy...) to co niby? Baaaardzo profesjonalne.
Wiesz że stacka tylko jeden skill z armorem powyżej 24? I na cholerę tankować w pve DERVEM?
A Dwayna na prot magic to już wymiata bardziej niż wammo. To jest TYLKO SELF-HEAL/PROT,
co ci g... daje bo nikogo tym nie wspomożesz. Ręce opadają. Idź sobie poczytaj na czym
polega gra dervem lepiej ( http://www.guildwarsguru.com/forum/showthread.php?t=10244740
) zamiast robić z siebie pośmiewisko...


No faktycznie, o stackowaniu arma nie pomyślałem ^^ Mea culpa. Dwayna może i wygląda chudo, ale daje radę. Poza tym nie zapominaj o obsi tanku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:15, Ostrowiak napisał:

> Nie, no rofl, a co on ma robić? Rzucić na siebie 8 enchantów o go go tank? Weź
mnie nie
> załamuj :/ Zresztą, nawet weźmy sobie twojego pr0 tanka. Nacisnąć enchanty to taka
filozofia?

Tiaa... Bo przecież wywalić enchanta gdy nie jest potrzebny to pryszcz. Może i to prościzna,
ale jednak skomplikowanie rozgrywki.

Nie no bardzo skomplikowane xD Pograj sobie mesem/monkiem na PvP to zobaczysz co to się nazywa skill...

Dnia 06.04.2009 o 19:15, Ostrowiak napisał:

> Nie. no tu spadłem z krzesła. Balt z convinction(specjalnie dla Ciebie zajrzałem
do bazy
> skilli, bo kto normalny podaje polskie nawy...) to co niby? Baaaardzo profesjonalne.

> Wiesz że stacka tylko jeden skill z armorem powyżej 24? I na cholerę tankować w
pve DERVEM?
> A Dwayna na prot magic to już wymiata bardziej niż wammo. To jest TYLKO SELF-HEAL/PROT,

> co ci g... daje bo nikogo tym nie wspomożesz. Ręce opadają. Idź sobie poczytaj
na czym
> polega gra dervem lepiej ( http://www.guildwarsguru.com/forum/showthread.php?t=10244740

> ) zamiast robić z siebie pośmiewisko...

No faktycznie, o stackowaniu arma nie pomyślałem ^^ Mea culpa. Dwayna może i wygląda
chudo, ale daje radę. Poza tym nie zapominaj o obsi tanku ;D

Perma sin>obsi tank>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Twoje potworki. Derv to nie jest tank. Byle potworek mu ściągnie enchanty. I na cholerę robić derva tanka w PvE, skoro tank jest potrzebny tylko do mocniejszych przeciwników, którzy i tak derva zabiją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:25, Infinitas napisał:

Nie no bardzo skomplikowane xD Pograj sobie mesem/monkiem na PvP to zobaczysz co to się
nazywa skill...

Akurat tego nie nazywam uber haxxor mad skillz ciężkim, tylko czymś więcej niż bezmyślnym 1-2-3, zauważ.

Dnia 06.04.2009 o 19:25, Infinitas napisał:

> chudo, ale daje radę. Poza tym nie zapominaj o obsi tanku ;D
Perma sin>obsi tank>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Twoje
potworki. Derv to nie jest tank. Byle potworek mu ściągnie enchanty. I na cholerę robić
derva tanka w PvE, skoro tank jest potrzebny tylko do mocniejszych przeciwników, którzy
i tak derva zabiją?


Ot, w przypadku deficytu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że derv jest bardzo prosty w obsłudze, a tank jest równie noobski jak wammo z healing breeze. Że też nie ma takich buildów na pvx, dziwne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:32, Infinitas napisał:

Nie zmienia to faktu że derv jest bardzo prosty w obsłudze, a tank jest równie noobski
jak wammo z healing breeze. Że też nie ma takich buildów na pvx, dziwne nie?


Z bardzo prostym spekulowałbym (ale też i specjalnie skomplikowany nie jest), natomiast nie ma na pvx... Pozostają samoróbki przekazywane z playera na playera xP Specjalnie dobrym tankiem derv nie jest, przyznać muszę, że da radę, jeżeli typowych tanków nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:35, Ostrowiak napisał:

> Nie zmienia to faktu że derv jest bardzo prosty w obsłudze, a tank jest równie noobski

> jak wammo z healing breeze. Że też nie ma takich buildów na pvx, dziwne nie?

Z bardzo prostym spekulowałbym (ale też i specjalnie skomplikowany nie jest), natomiast
nie ma na pvx... Pozostają samoróbki przekazywane z playera na playera xP

Bo od razu by trafiło do trash builds...

Dnia 06.04.2009 o 19:35, Ostrowiak napisał:

Specjalnie
dobrym tankiem derv nie jest, przyznać muszę, że da radę, jeżeli typowych tanków nie
będzie.

Nie no facepalm... Tank jest potrzebny tylko do paru dungeonów/ elitarnych lokacji(czasem i tam jest niepotrzebny) to po cholerę z nim biegać? To ma tylko self heal, słabe jest, a potwory się rozbiegną od AoE i polecą na backline. A innych nie healniesz po bo z ene wyrąbiesz. Nie wiem no, pokaż ten swój build na guru to cie wyśmieje każdy po kolei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować