Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2012 o 13:47, Daelor napisał:

Brać, nie zastanawiać się - za sto złotych dostajesz zabawy na setki godzin (jak się
sprężysz, to wymaksujesz wszystko dla bonusów do GW2).


Dzięki za szybką odpowiedź :)
Kupię na pewno. Niby jestem zagożałym fanem WoW, ale do premiery MoP ciągle daleko - a teraz, szczerze mówiąc w WoW wieje nudą i widziałem, że na gram.pl można wszystko dostać za 100zł.

Jeszcze jedno, na oficjalnej stronie NCSoft widziałem, że można skorzystać z darmowego triala, czy jakbym potem chciał ten trial ulepszyć do pełnej wersji, to wszystko zostanie zachowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 14:30, GanD napisał:

Jeszcze jedno, na oficjalnej stronie NCSoft widziałem, że można skorzystać z darmowego
triala, czy jakbym potem chciał ten trial ulepszyć do pełnej wersji, to wszystko zostanie
zachowane?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem czy zdążysz ogarnąć wszystko, bo wszystkie kampanie + gw:b to sporo czasu jednak... jeśli jesteś fanem wow to ostrzegam, że gw jest zainstancjowane, większość czasu grasz w singla + Twoje party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 14:30, GanD napisał:

Niby jestem zagożałym fanem WoW

Przede wszystkim pisze się zagorzałym :P GW to zupełnie inny tryb rozgrywki niż WoW. Ale może po trialu ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 14:55, Budo napisał:

jeśli jesteś fanem wow to ostrzegam, że gw jest zainstancjowane, większość czasu grasz
w singla + Twoje party.


A wydaje Ci się, że WoW to jak wygląda? Większość czasu siedzisz w mieście i nic nie robisz albo teleportujesz się do 5/10/15/25/40 osobowych instancji (dungeon, arena, battleground, raid). To niestety naprawdę tak jest na co dzień - jak już skończysz robić Loremaster Title (czyli wszystkie dostępne questy w grze) oraz nie interesujesz się RP.
Niby w MoP ma się to zmienić na lepsze, ale dopóki w grze będą istnieć flying mounts... jakoś w to nie wierzę. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Poza tym GW2 zainteresowało mnie głównie dlatego, że mam dosyć grania tankiem w obecnej iteracji tej roli w WoW. I niestety choć Blizzard zaklinał się, że to też się zmieni - w becie MoP to nadal cholernie nudna rola. Sporo o tym ostatnio dyskutuję ze znajomymi w gildii, ktoś wspomniał, że w GW2 ma być zupełnie inny model, który mógłby mnie zainteresować... Pomyślałem, że nic nie szkodzi sprawdzić. No i obejrzałem 3 GuildCast na GameBreakerTV i jak na razie bardzo podoba mi się to co widzę.

Niemniej jako zagorzały (poprawione ^^) fan questowania i poznawania historii najpierw chcę zobaczyć, o co tu w ogóle chodzi - w sensie dlaczego tak właściwie mam coś/kogoś zabić - chyba zagranie w GW1 to najlepsze wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2012 o 16:21, GanD napisał:

Niemniej jako zagorzały (poprawione ^^) fan questowania i poznawania historii najpierw
chcę zobaczyć, o co tu w ogóle chodzi - w sensie dlaczego tak właściwie mam coś/kogoś
zabić - chyba zagranie w GW1 to najlepsze wyjście?


Są dwie szkoły: jedni biorą questa i lecą tam, gdzie wskazuje zielona strzałka. Akceptują nagrodę i fajrant.
Drudzy biorą questa, czytają lore, dialogi i tło (a jest tego bardzo dużo - choć, z tego co wiem, o wiele mniej niż w WoWie) i bawią się równie dobrze :)
Świat jest ciekawy, kampanie i questy w nich zróżnicowane (w Proph to zmieniające się strony konfliktu, Factions to zróżnicowane miejsca i nacje, Nightfall i EotN to zaś same dobre motywy), każdy znajdzie coś dla siebie.
A z tym tankowaniem w GW jest różnie - nie ma skilli do tauntowania i ściągania na siebie wrogów, trzeba korzystać z body blocka, albo samemu wbiegać w grupę wrogów by ściągnąć na siebie ich ciosy. Trochę prymitywne, ale idzie przywyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej poznawanie fabuły może szybko znużyć w GW. Jednak lore GW jest bardzo zaawansowane i cholernie ciekawe i warto je poznać.
Zarys masz tutaj: http://wiki.guildwars.com/wiki/Lore
Nie wszystko poznasz przechodząc tylko grę. Do GW2 od teraz i tak raczej tylko zarys poznasz nawet zakładając że premiera będzie 31-12-2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Generalnie, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o gw2 to polecam serię filmików od yogscast- goście są fenomenalni w narracji i dobrze pokazują grę, w dodatku przedstawiają każdą klasę postaci.
http://www.youtube.com/playlist?list=PL2EE83973FE2CC4F2&feature=plcp

/mają też filmy z bety mopa :)/

Lore i questing w gw1 jest całkiem fajny i wciąga. Questów jest od groma i w końcu przestaniesz nawet zwracać na nie uwagę (bo nie będzie po co :P). Ja w prophecies zrobiłem ok 90% questów, w factions ok 50%, a w nightfallu robiłem tylko tyle ile trzeba było do levelu, plus kilka innych ciekawszych, bo już mi się nie chciało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do Yak''s Bend i normalnie nie idzie grać dalej. Albo lag albo w ogóle nie chce się połączyć z serwerem.

Czy to jest coś nie tak z grą, czy z moim połączeniem (choć chyba nie bardzo, bo WoW mi działa bez zarzutu..)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:40, GanD napisał:

Dotarłem do Yak''s Bend i normalnie nie idzie grać dalej. Albo lag albo w ogóle nie chce
się połączyć z serwerem.

Czy to jest coś nie tak z grą, czy z moim połączeniem (choć chyba nie bardzo, bo WoW
mi działa bez zarzutu..)?


Ekhem ekhem, właśnie ruszyła beta guild wars 2, także spodziewaj się problemów przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:45, GanD napisał:

A to oni na jednym serwerze trzymają czy jak?
No nie powiem, trochę to chore...


Teoretycznie nie, ale jakiś wpływ na gw1 jak widać ta beta niestety ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:45, GanD napisał:

A to oni na jednym serwerze trzymają czy jak?
No nie powiem, trochę to chore...


Guild Wars 2 ma wpływ na gw1 już od dawna, także to nic dziwnego w sumie... zaczęło się od rzadszych patchy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:40, GanD napisał:

Dotarłem do Yak''s Bend i normalnie nie idzie grać dalej. Albo lag albo w ogóle nie chce
się połączyć z serwerem.

Czy to jest coś nie tak z grą, czy z moim połączeniem (choć chyba nie bardzo, bo WoW
mi działa bez zarzutu..)?


Spróbuj grać na serwerach azjatyckich. Europejskie ostatnio wariują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka jest sprawa, że szukam sobie gildii ponownie. Grałem aktywnie lata temu, potem od przypadku do wypadku – teraz chciałbym nabić sobie kilka osiągnięć i wdrożyć w klimat świata przed premiera drugiej części. Aktywne time-zone’y: Euro i początek US przez większość tygodnia. Czego szukam: przede wszystkim PvE; sportowe PvP mnie trochę irytuje, ale pewnie też się wkręcę w końcu jeśli będę potrzebny. Z PvE to każda jego forma – od eksploracji, przez questy i misje po robienie dungeonów. Jeśli będzie potrzebna działalność RP to bardzo chętnie się na to piszę. Z pracą w grupie nie mam problemów, chociaż jestem smutny, złośliwy i dość surowy (na szczęście i dla siebie i dla innych). Jestem w stanie organizować sobie czas z wyprzedzeniem na zaplanowane operacje w grze, wiem jak zachować dyscyplinę w ich trakcie i przestrzegać chain of command. Języki znane – angielski biegle, kontaktowo: duński i niemiecki. Doświadczenie w innych MMO to gra w EVE Online od 11.2005 do 01.2012 (klimat i mechanika zupełnie inne, ale przynajmniej hardcore’owość zacna ;) ), sporadyczny kontakt w ramach testów wielu różnych theme-parkowych MMO (ostatnio TOR). Z serii GW posiadam: Prophecies, Factions, Nightfall i Eye of the North. Mam też wykupioną betę drugiej części i bardzo pasowałoby mi, gdyby gildia płynnie przechodziła do kolejnej odsłony gry.
Na ewentualne propozycje lub pytania czekam na XF (graffis85), GG (1074366) lub mailowo (graffis2@gmail.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka słów odnośnie moich oczekiwań, których zapomniałem uwzględnić wcześniej: interesuje mnie duża gildia z jasno określonymmi celami i strukturą, o wysokim profesjonalizmie pracy i wymogach wobec członków. Mile widziane programy szkoleniowe, pomoc dla młodych graczy (której zamierzam w miarę możliwości udzielać) no i pomost do GW2. Krótko mówiąc chciałbym byc szeregowym członkiem dużej i dobrze funkcjonującej machiny gildiowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Szerszu wybacz ale chciałbym Cię wykorzystać :D
Rozchodzi się o to że chciałbym przerzucić itemki z jednego konta na drugie, bo zależy mi na tym by wkońcu wbić ten ostatni punkt do HoMa a na mainie nic wartościowego nie mam, wszyscy znajomi od dawna już nie grają więc nie ma mi kto przerzucić gratów z konta brata, a jakoś tak darzę Cię zaufaniem i chciałbym byś mi w tym pomógł. Problem w tym że niestety nie mogę Cię złapać online, znalazł bys kiedyś wolną chwilkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 22:20, Alehor napisał:

znalazł bys kiedyś wolną chwilkę?


luzik, teraz mało gram w GW1 ale mogę na tą chwilkę wpaść. Teraz przez około 30 min moge wejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 15:01, Ash napisał:

luzik, teraz mało gram w GW1 ale mogę na tą chwilkę wpaść. Teraz przez około 30 min moge
wejsc.


Dzięki za chęci ale już nieaktualne, niespodziewanie zalogował się znajomy :D
Jeszcze 3 minipety do 50/50 yay...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować