Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Od kuchni - jak powstaje gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

46 postów w tym temacie

Jeśli zmienią potwory będzie to błąd, kurcze ktoś z was napisał że stare są wtórne. Tak są ale co można więcej wymyślić w tej kwestii?? Świat wiedźmina jest już wykrystalizowany, nie można do niego dodać orków i robotów tak jak głupotą było by dodawanie do "Władcy Pierścienia" zmutowanych zombi lub np. Armii czerwonej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucają z tej gry to co stanowiło o jej oryginalności i klimacie, słowiańskie potwory, nawiązania do słowiańskiej kultury. Zamiast tego wstawiają mi tu jakieś bzdurno-konsolowe QTE i inne dziwadła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem nowe postacie musza byc i nowe misje itd. Tylko niektóre potwory nie pasują do niektórych gier , tak jak nie wyobrazam sobie Orków w Wiedzminie , nie pasowało by do tego co spotkałem w Wiedzminie pierwszej czesci. Musza byc klimatyczne i pasujace do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z jednej strony zapewnienia o trzymaniu się folkloru i oryginalności, a z drugiej zapowiedzi zmian i pójścia w stronę "uniwersalności" tytułu (ładne elfy itd). Czy tylko ja widzę tu sprzeczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:25, Budo napisał:

Z jednej strony zapewnienia o trzymaniu się folkloru i oryginalności, a z drugiej zapowiedzi
zmian i pójścia w stronę "uniwersalności" tytułu (ładne elfy itd). Czy tylko ja widzę
tu sprzeczność?


Nieprzyjemną sprzeczność, jeśli mogę tak powiedzieć. Bo to właśnie nasza słowiańskość przykuła mnie do pierwszego Wiedźmina. Szkoda, że autorzy dają d*** zachodniej komercji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie z tymi komentarzami. Tą grę robią ci sami ludzie, którzy stworzyli genialną część pierwszą, więc chyba zasłużyli na trochę zaufania (w ogóle skąd pomysł, że pojawią się jacyś orkowie?!?). Zwłaszcza, że w artykule zostało podkreślone to, że dla twórców najważniejszy pozostaje klimat i historia, którą mają nam do opowiedzenia. IMHO powinno być dobrze, bardzo dobrze...
Aha, jedna kolekcjonerka dla mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:54, karvaialka napisał:

Wyluzujcie z tymi komentarzami. Tą grę robią ci sami ludzie, którzy stworzyli genialną część pierwszą

Gdybyś trochę uważał, to byś wiedział, że od czasu kiedy powstała pierwsza część z CDPR odeszło sporo osób za nią odpowiedzialnych. Z głównym designerem na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, już po trailerze, który wręcz ocieka konsolami, zacząłem mieć niewielkie obawy o nowego Wiedźmina. Wypowiedzi REDa w tym artykule jeszcze bardziej je pogłębiły :( Ale cóż, trzymam kciuki i czekam na ogłoszenie EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiło mnie to, że wyrzucili elementy słowiańskiej mitologii. Dlaczego nie pokazywać to co nasze, co piękne? Dlaczego nie pokazać światu, że mamy swoje legendy, wierzenia i potwory starsze nieraz niż ich kraje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyżej ładnie to nazwałem ;]. Chodzi oczywiście o trafienie do jak największej grupy odbiorców, którym słowo "strzyga" nic nie mówi, a na "dragon" lecą do sklepu. Dla mnie jest to działanie kompletnie niezrozumiałe. Skoro sama gra opiera się na "słowiańskiej" książce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 13:16, Woo-Cash napisał:

Powyżej ładnie to nazwałem ;]. Chodzi oczywiście o trafienie do jak największej grupy
odbiorców, którym słowo "strzyga" nic nie mówi, a na "dragon" lecą do sklepu. Dla mnie
jest to działanie kompletnie niezrozumiałe. Skoro sama gra opiera się na "słowiańskiej"
książce...


Tego już nie zmienisz zobaczymy jak wyjdzie to w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, ludzie, przeczytajcie ponownie, jeśli nie zrozumieliście od razu. Cytuję:

Odbiorcom, szczególnie tym zagranicznym bardzo się ta inność podobała. Potworów z pierwszej części prawie nie będzie w nowej grze, a te, które spotkamy nie będą już tak ściśle związane z samą książką, czy ogólne pojętym słowiańskim folklorem.

Nie będą TAK ściśle związane, co nie oznacza, że nie będą związane w ogóle. U Sapkowskiego jest jeszcze sporo innych potworów, których nie było w jedynce np. żyrytwa, żagnica, gigaskorpion, katakan, mula, ekimma, lamia, leszy, wipper, mglak, harpia, gryf, mantikora czy w końcu smok! AS czerpał nie tylko z mitologii słowiańskiej, ale z wielu innych kultur. Wiele motywów wiąże się z ogólnie pojętym fantasy. Jeszcze moment i się okaże, że Sapkowski jest bajkopisarzem sławiącym słowiańskość (a polskość w szczególności) i dobre obyczaje.

Nasi graficy i koncepciarze to maniacy średniowiecza i ogólnie Polski, idą cały czas konsekwentnie w klimaty słowiańskie. Są często członkami bractw rycerskich, fanami tego klimatu. [..] Jesteśmy konsekwentni we wzorowaniu się na tym folklorze.

Nie panikujcie póki nie zagracie. Muszę jednak przyznać, że panowie w CDPR wysyłają sprzeczne komunikaty, przez co wywołują skrajne emocje (tematu konsolofobii już nie będę rozwijał, bo mi ręce opadły). Podobnie, jak ze słowiańskością, rzecz się ma z systemem walki - z jednej strony mówią, że QTE nie będzie obowiązkowe i ludziom, którzy wolą fabułę, nie będą rzucać kłód pod nogi, a z drugiej mówią, że gra jest dla fanów, hardcore''owców itd. Mam nadzieję, że to oznacza szeroki wybór poziomów trudności, a nie po prostu uproszczenia dla każdego. Deweloperzy powinni bardziej baczyć na słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Potworów z pierwszej części prawie nie będzie w nowej grze, a te, które spotkamy nie będą już tak ściśle związane z samą książką, czy ogólne pojętym słowiańskim folklorem."

No nie, gra mi od dawna śmierdziała konsolowością i hamerykanizmem ale już mógłbym olać jakieś QTE czy coś jeśli pozostałaby "książkowość" gry. Tyle że widzę że tego coraz mniej. A miałem zamiar preordera zamawiać jak tylko będzie możliwość.
Ale rozumiem ich, robienie gry dla samych Polaków się nie opłaca, trzeba się otwierać na świat. Mam tylko nadzieję, że nie wyjdzie potworek przez którego Sapkowski będzie się na łóżku przewracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie, dajcie spokój. A niby pierwsza część, ze swoim systemem walki "klikaj na goscia" nie była konsolowa?

Teraz nagle się wszyscy obudzili. A potem i tak będzie jak z bojkotem MW2 na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę system walki z pierwszego Wieśka niż, dajmy na to, ten z Assasina. Grę kupie tak czy siak, chociaż jak na razie pojawia się zbyt wiele kontrowersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 12:59, BluesBoy napisał:

Dlaczego ani słowa o wersji konsolowej?


Kurcze to może być problem. Będziemy mieli spotkanie z Bagińskim, grafikiem od intra z pierwszej części, chciałem delikatnie podpytać, ale gość raczej przy dwójce nie pracuje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 12:59, BluesBoy napisał:

Dlaczego ani słowa o wersji konsolowej?


Może dlatego, że jej oficjalnie nie ma? Nie sądzisz chyba, że w wywiadzie dla Gram.pl CDPR ogłosi, że takowa powstaje? Wielokrotnie mówili tylko, że testowali silnik na konsolach, ale nie mają nic wartego pokazania, a tym bardziej ogłoszenia. Przypuszczam, że po prostu nie mają pieniędzy na produkcję wersji konsolowej - jeśli się więc taka pojawi, to dopiero po sukcesie wersji PC.

Przeczytałem i obejrzałem mnóstwo wywiadów z twórcami - prawie w każdym pojawia się pytanie o wersję konsolową. Niektórzy mają wręcz obsesję na tym punkcie. Gra jest w tej chwili pecetowym exclusivem - ktoś chce zagrać, niech ulepszy peceta. Wiem, że CDPR postawiło sobie zadanie dobrej optymalizacji i nie podkręcania wymagań sprzętowych. Jak mówi starożytne przysłowie "Semper fi, motherfucker!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować