Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2006 o 16:55, DragonLord napisał:

Tak, w niektórych momentach gra sprawdza ten atut i generuje daną broń. Zresztą zrób nową postać
z atutem ulubionej boni np. korbacz i zajrzyj do szafki zaraz koło miejsca startu w akademii
Neverwinter - na 200% będzie tam korbacz.


Tak, tak:) wiem zawsze jest broń, ale to tylko na początek. Nie wiadomo czy to później działa.

Przeszedłem właśnie pierwszy rozdział Czarodziejką i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem dodając staty tak:
Siła: 10
Zręczność: 13 (teraz mam 15 chyba) na 9 levelu
Kondycja: 13 (teraz mam 14)
Mądrość: 10
Inteligencja: 17 (teraz mam 19)
Charyzma: 10 (teraz mam 12 lub 11 nie pamięta dobrze)

Nie jest za mało mądrości i zręczności? Zręcznoścć odpowiada za unikanie ciosów i za KP? A mądrość za siłe woli( Co ona dokładnie robi?)?
Teraz jak noszę jakieś ciuszki to ze zręcznością, kondycją i inteligencją. Dobrze?

Inteligencja odpowiada za ilość pkt. umiejętności jak się wcześniej dowiedziałem ale mam tylko 1 pkt dodatkowy:( nawet jak mi inteligencja wzrosła z 17 na 19. Dlaczego tylko jeden a nie np. dwa? Dodaje wtedy tylko jeden do perswazji co dwa levele:( Kiedy to wzrasta do większej ilości tych pkt.?

Mam nadzieję, że nie namieszałem wam w głowach:D

PS: Czy to prawda, że jak zwiększę poziom trudności gry to wypadają mi lepsze itemy? Narazie na poziomie bardzo trudnym nie zauważyłem różnicy w itemach:(

PPS: Mam nadzieję, że nie namieszałem wam w głowach:D

Pozdrawiam wszyskich którzy mają takie dylematy jak ja, które powyżej wymieniłem oraz tych, którzy podadzą mi na nie rozsądne odpowiedzi:D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Charyzma dla Czarodzieja? Niepotrzebna, max 10.
Mądrość też bym zostawił na 10.
Siła też nie więcej.
Zręczność do max 15.
Inteligencja do 20 (dla wszystkich zaklęć)
Reszta w kondycję.

Dnia 14.11.2006 o 18:52, Dayek napisał:

PS: Czy to prawda, że jak zwiększę poziom trudności gry to wypadają mi lepsze itemy? Narazie
na poziomie bardzo trudnym nie zauważyłem różnicy w itemach:(


Poziom trudnośći ogranicza się do zasad D&D. Im wyższy poziom, tym trudniejsza gra w tym sensie, że:
1) Łatwiej Cię trafić.
2) Czary obszarowe działają na wszystkich (stopniowo)
3) Itd :)
4) Wszystko masz opisane jak zwiększasz poziom w opcjach.

Nie namieszałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Czarodzieja - w większości zgadzam się z PolishWarewolfem, ale ja nie dałbym aż 15 w zręczność (10 do max 12 wystarczy), inteligencję oczywiście max (i tam lokować wszystkie późniejsze punkty), char, siła, mądrość do 10 (żeby nie mieć ujemnych rztów) i wtedy reszta w kondycję (z powodu małej kości pż, kondycja wyraźnie wspomaga maga). Potem z czarów Magiczną Zbroję (czy jakoś tak) i oblicze ducha - szczególnie to drugie, w I akcie nikt Cię nie ruszy.

Dnia 14.11.2006 o 18:52, Dayek napisał:

PS: Czy to prawda, że jak zwiększę poziom trudności gry to wypadają mi lepsze itemy? Narazie
na poziomie bardzo trudnym nie zauważyłem różnicy w itemach:(


Lepszych przedmiotów nie będzie, a:

Dnia 14.11.2006 o 18:52, Dayek napisał:

1) Łatwiej Cię trafić.

Tak samo łatwo/trudno Cię trafić, ale przeciwnik dostaje szansę na atak, gdy pijesz miksturę oraz może zadać krytyka.

Dnia 14.11.2006 o 18:52, Dayek napisał:

2) Czary obszarowe działają na wszystkich (stopniowo)

Konkretnie taka kula ognia porazi Ciebie i twojego towarzysza (dlatego zawszę łażę sam :P).

Dnia 14.11.2006 o 18:52, Dayek napisał:

3) Itd :)
4) Wszystko masz opisane jak zwiększasz poziom w opcjach.

A z tym się zgodzę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem nowego wojownika h-orka, tym razem ma siłę i kondycje po 16, zręczność 14 (jak się okaże że zbroja tak krępuje że do skili brakuje później podbije o 1) inteligencje 11 (h-ork na salonach.... do czego to już dochodzi ;) 8 mądrości oraz 9 cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Teraz to idziesz na walkę, czy inna kombinacja? :)

Bo jak na walkę, to moim zdaniem dobrze. Chociaż w zręczności może być o 1pkt właśnie za dużo, a w inteligencji o 2 za mało. Bo jest parę atutów wymagających inteligencji 13. Ale to też zależy głównie od tego, czy masz samą podstawę, czy dodatki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mag potrzebuje przede wszystkim dużej inteligencji - reszta jest mniej ważna. Nie wiem czy jest sens inwestowac w kodnycje za dużo.

Modyfikatory od cechy (siła, int, etc) zmieniają sie co liczbę parzystą 18 to +4, 20 to +5 etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 22:16, PolishWerewolf napisał:

Mhm... Teraz to idziesz na walkę, czy inna kombinacja? :)

Bo jak na walkę, to moim zdaniem dobrze. Chociaż w zręczności może być o 1pkt właśnie za dużo,
a w inteligencji o 2 za mało. Bo jest parę atutów wymagających inteligencji 13. Ale to też
zależy głównie od tego, czy masz samą podstawę, czy dodatki też.

Z nexta więc samą podstawkę (ale co cięższe zbroje mi chyba przytną zręczność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie ze oderwę was od tematu ale muszę się pochwalić Kojażycie grę Pool of Radiance o ile się orietuję to pierwsza gra na pc w systemie Dungeons Dragons. Otuż trafił mi się dziś cukiereczek kupiłem tą grę "Uwaga" wersje premierową za 19,99 w Realu dla niewtajemniczonych ta giera została wydana bodajże w wersji premierowej w roku 2001 przez serwis o nazwie PLAY it ;-) dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przycinają zręczności, lecz premię za zręczność. Więc mimo posiadania np zręczności 20, co normalnie dawałoby Ci premię +5, będziesz miał w takim wypadku premię +1 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 19:38, PolishWerewolf napisał:

(...)

Charyzma dla Czarodzieja? Niepotrzebna, max 10.
Mądrość też bym zostawił na 10.
Siła też nie więcej.
Zręczność do max 15.
Inteligencja do 20 (dla wszystkich zaklęć)
Reszta w kondycję.

> PS: Czy to prawda, że jak zwiększę poziom trudności gry to wypadają mi lepsze itemy? Narazie

> na poziomie bardzo trudnym nie zauważyłem różnicy w itemach:(

Poziom trudnośći ogranicza się do zasad D&D. Im wyższy poziom, tym trudniejsza gra w tym sensie,
że:
1) Łatwiej Cię trafić.
2) Czary obszarowe działają na wszystkich (stopniowo)
3) Itd :)
4) Wszystko masz opisane jak zwiększasz poziom w opcjach.

Nie namieszałeś ;)



Ale zręczność odpowiada za KP, nie? A za uniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpowiada. Jednak co z tego, że będziesz miał premię za zręczność +2, co daje Ci +2 do KP, skoro jeden dobrze wycelowany cios Cię zabije z powodu małej ilości punktów życia?

Kondycja jest ważna, bo jak to ujął DragonLord, daje Tobie (Jako czarodziejowi) dużą premię do PŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas 1 awansu (jeszcze w akademii gdzie zresztą ciągle jestem) wziąłem sobie potężny atak który mi się sam wyłącza (mogę z nim chodzić tylko bez zbroi) wie ktoś dlaczego? w wymaganiach jest tylko siła 15+ (a ja mam 16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potężny Atak włączasz w każdym momencie w walce. Nie może być on ciągle włączony. Podczas chodzenia sam się wyłącza. Jak zaczynasz walkę, to go uruchamiasz, i Ci działa normalnie. Zbroja nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 09:30, PolishWerewolf napisał:

Tak, odpowiada. Jednak co z tego, że będziesz miał premię za zręczność +2, co daje Ci +2 do
KP, skoro jeden dobrze wycelowany cios Cię zabije z powodu małej ilości punktów życia?

Kondycja jest ważna, bo jak to ujął DragonLord, daje Tobie (Jako czarodziejowi) dużą premię
do PŻ.

według mnie trzeba znależć "złoty środek" :)
trochę tego i trochę tego, dziwnie jest tak postać rozwijać jednotorowo, ale co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie, jednak rozwój jednotorowy postaci jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań. Nigdy nie ma tylu punktów, co by je równomiernie rozłożyć w postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 09:37, PolishWerewolf napisał:

Dziwnie, jednak rozwój jednotorowy postaci jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań.
Nigdy nie ma tylu punktów, co by je równomiernie rozłożyć w postaci.


no równomiernie na pewno się nie da, ale trzeba wszystkiego po trochu, przynajmniej ja tak się staram robić...
a jak masz dodatek i level 40 to jednotorowa postać zazwyczaj jest słaba, bo niknie w gąszczu dwuklasowych postaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdziłem nigdzie, o jednoklasowym rozwoju postaci, tylko o jednotorowym w sensie atrybutów. A to jest spora różnica.

Postacie wieloklasowe rozwija się najczęściej pod takim samym kątem jak postać główną. Bo nikt do Mnicha nie doda ciężkozbrojnego Czarnego Strażnika, bo to mijałoby się całkowicie z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 09:46, PolishWerewolf napisał:

Nie twierdziłem nigdzie, o jednoklasowym rozwoju postaci, tylko o jednotorowym w sensie atrybutów.
A to jest spora różnica.

no trochę po prostu uogulniłem

Dnia 15.11.2006 o 09:46, PolishWerewolf napisał:

Postacie wieloklasowe rozwija się najczęściej pod takim samym kątem jak postać główną. Bo nikt
do Mnicha nie doda ciężkozbrojnego Czarnego Strażnika, bo to mijałoby się całkowicie z celem.

no tu się zgodzę, ale na przykładczarownik-wojownik to mogłaby byc ciekawa hybryda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 10:02, zbysheck napisał:

no tu się zgodzę, ale na przykładczarownik-wojownik to mogłaby byc ciekawa hybryda


Tylko od 21 poziomu, kiedy może wziąść atut Automatyczne Zaklęcia Bez Gestów. W przeciwnym wypadku jest do niczego. I wtedy również może zacząć używać ciężkiego pancerza bez żadnych przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować