Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 23:05, Dayek napisał:

Co to jest ST? Skąd wypadają te pantofelki?

ST - Stopień Trudności przy rzucie obronnym. A gdzie buty wypadają? Nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako odwieczny wróg zabójców smoków i wszelkich zbrój wykonanych z tychże stworzeń (z wyjątkiem możliwości, że smok sam zgodzi się na użycie swoich łusek w charakterze zbroi dla celów dobra) odradzam smocze pantofle. W zamian polecam Buty Szybkości, do kupienia w Akcie III (dają stałe przyspieszenie, co daje dodatkowy atak na rundę z maksymalnym współczynnikiem ataku oraz KP + 4 za uniki - czyli sumującą się ze wszelkimi innymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:12, Abi Dalzim napisał:

Czy ulepszanie przedmiotów od najemników kończy się w drugim akcie (przedmioty +3)?


Nie w III akcie też można ulepszać przedmioty od najemników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2006 o 22:48, jadam napisał:


ber żałobnik - fioletowy promień
krumer blady - błękitny promień
kromb - czerwony promień

----
chyba o to Ci chodziło


Dzięki
A dlaczego akurat Ci i takie promienie?. Czytałem zapiski tego druida i książki w bibliotece (wybiórczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:21, Aedran Nailor napisał:

Nie w III akcie też można ulepszać przedmioty od najemników :)

A czy ważne jest gdzie zostawi się najemników (np. w Świątyni Tyra lub w Karczmie) czy wszystko jedno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko jedno, tylko zostaw ich w takim miejscu, żebyś potem mógł ich znaleźć ;p.
Ale powiem szczerze, że nie wiem dokładnie (jeśli o to ci chodzi) gdzie w III rozdziale czekają na ciebie najemnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy to gdzie ich zostawię w 2 akcie ma jakiekolwiek znaczenie? Czy np. mogę ich zostawić gdzieś w lesie i w 3 akcie też będą na mnie czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 09:45, Abi Dalzim napisał:

Chodziło mi o to czy to gdzie ich zostawię w 2 akcie ma jakiekolwiek znaczenie? Czy np. mogę
ich zostawić gdzieś w lesie i w 3 akcie też będą na mnie czekać?


Z tego co pamiętam to nie ma to znaczenia, będą na ciebie czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm wygląda na to że po tutejszych pochwałach dla mnicha będę zaczynał grę 4 raz ;) a teraz pytańko: czy nadaje się dla początkującego (jak dotąd nie przeszedłem) jakie staty mu dać i czy dawać mu na początku zbroje zanim się machać rękami szybciej od własnego cienia nauczy (a jeśli tak to do którego levelu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 09:45, Abi Dalzim napisał:

Chodziło mi o to czy to gdzie ich zostawię w 2 akcie ma jakiekolwiek znaczenie? Czy np. mogę
ich zostawić gdzieś w lesie i w 3 akcie też będą na mnie czekać?


Wydaje mi się, że są 2 opcje dialogowe dot. towarzysza. Jedna każe mu stać w miejscu, w którym z nim gadasz (powinien tam być, gdy do tego miejsca powrócisz). Druga daje możliwość odesłania go do domu najemników.
Inna sprawa z zostawianiem ich w dowolnych miejscach to możliwe problemy w niektórych miejscach. Jeżeli przechodziłeś Czarnylas (albo jakoś tak, wioska z zamkiem w lesie w II akcie) to zrozumiesz, o co mi chodzi. I uważaj na buga gry, ja miałem parę razy sytuację, że nie mogłem z powrotem przyjąć najemnika, ponieważ on "już dla kogoś pracuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj mu żadnej zbroi tylko płaszczyk i togę. To wystarczy w zupełności. A z atutów na pewno odskok, potem ulepszony odskok, mocna budowa, coś tam związanego ze zręcznością. Poza tym skoro grasz 4 raz, to już się orientujesz co może być przydatne :) A mnich wymiata wręcz. Jestem pod koniec 2 rozdziału i po prostu nie ma na mnie leszcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na necie nie grałem, ale z tego co czytałem, to jest kilka trybów grania:
- grasz tak jak w singla, tyle, że z kumplami,
- grasz na arenie przeciwko innym graczom,
- grasz na serwerach hack'' n slash czyli siekasz potworki bez rozwiązywania zadań

Ale czy tak jest w istocie, to się jeszcze nie przekonałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, co Abi wymienił, są jeszcze typowe serwery RPG, czyli odgrywanie ról, Areny gdzie się bijesz (czyli PVP), H''n''S takiego typowego nie ma w NWNie.

Jednak zasadniczą różnicą jest to, że nie masz jednej postaci na wszystkie serwery. Tworzysz na każdym serwerze postać od nowa, chyba, że serwer uwzględnia tzw Skarbiec Lokalny, czyli że możesz brać postacie z własnego dysku twardego. Zazwyczaj dostępne to jest tylko na Arenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 11:34, Abi Dalzim napisał:

A z atutów na pewno odskok, potem ulepszony odskok

>
Te dwa atuty mnich dostaje z automatu na którymś tam poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 11:34, Abi Dalzim napisał:

A mnich wymiata wręcz.
Jestem pod koniec 2 rozdziału i po prostu nie ma na mnie leszcza ;)


Poważnie mnich jest aż taki dobry? Kiedyś próbowałem grać mnichem i jakos nie wydawał mi się potężny, widocznie na początku jest słaby jak klasy władające magią.

Ostatnio chciałem powrócic do gry w NWN i chyba to nastąpi... kiedyś to się grało... dużo się grało... 8 GB sejwów się nazbierało... ale to już inna bajka.

Co do mnicha: czy wogóle jest możliwe przejście nim podstawki? Napewno się da, ale z jakim poziomem najlepiej rozpocząć fight z jaszczurami? Jaka rasa się najlepiej nadaje na mnicha, uniwersalny człowiek? Może silny i mało inteligentny półork? Czy niski, barczysty krasnolud?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc na mnicha każda rasa jest dobra. No oprócz gnoma. A tak to każda.

Ork to ze względu na dużą siłę, mądrośi też nie ma obniżanej.
Elfy ze względu na zręczność.
Krasnolud to kondycja.
Niziołek to zręczność.
Człowiek jako istota wieloklasowa.
Gnoma za bardzo nie widzę w roli mnicha ;)

I tak, mnich jest potężny. Początki mogą wydawać się nikłe, jednak wraz z postępem siła mnicha również dramatycznie rośnie.

I o jakich jaszczurach mówisz? Bo nie kojarzę żadnych narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 13:28, PolishWerewolf napisał:

I o jakich jaszczurach mówisz? Bo nie kojarzę żadnych narazie...


No na końcu podstawki jest walka z jaszczuro podobnymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2006 o 13:34, hunter22 napisał:

No na końcu podstawki jest walka z jaszczuro podobnymi...


Ee, chodzi Ci o rasę Kreatorów, czy Twórców czy jak oni tam mieli?
Co do rasy dla mnicha polecam krasnoluda, testowałem i miło sie grało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować