Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2008 o 15:47, Chaotizz napisał:

Co muszę mieć żeby podłączyć PS2 do internetu, i jak to zrobić? Bo bym sobie chętnie
pograł w niektóre moje gierki przez sieć. ;)


Wszystko zależy od tego, jaką wersje konsoli posiadasz.

Jeżeli masz starą, potocznie zwaną "grubą" to będziesz musiał kupić Network Adapter. Z tyłu konsoli masz specjalne miejsce, właśnie na ten sprzęt. Możesz go kupić chociażby tutaj:
http://sklepgekon.pl/product_info.php/products_id/132/nh/Network_Adaptor_PS2_Sprze t.html

W przypadku gdy posiadasz PS Two zwaną "slim" będziesz musiał mieć Network Acces Disc. No, i do tego wszystkiego potrzeba jeszcze połączenia konsoli z internetem przez kabel Ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, posiadam slimkę. Więc wiesz może skąd wziąć Network Acces Disc, bo jakoś sie nie orientuję.

I jeszcze jedno pytanie: Chciałbym sobie kupić nową gierkę na PS2, najlepiej jakąś chodzoną bijatykę/grę akcji, dobrze by było, gdyby była na dwóch. Znacie może jakieś gry tego kalibru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 15:45, ak.47 napisał:

> Hej, czy to normalne, ze Gran Turismo 4 tak dlugo sie laduje? Bo w przeciagu dwoch
wyscigow
> multi mialem taka sytuacje, ze po ich skonczeniu wychodzilo do menu chyba z 10 minut,

> az dalem sobie spokoj i puscilem reseta. Przy single player tak nie bylo. Nie wiem
co
> o tym sadzic. Moze to tylko jednorazowy przypadek, bo wczesniej konsola przeszla
juz
> ok. 50 walk w Tekkenie? :P
To w GT4 można grać po sieci bez Network Access Disc? : O : O Lecę grać, do widzenia
za dwa lata :D.


Aaaa nie, pożyczyłem koledze, grrr.

Mi się nigdy tak nie zamulało przy jakimkolwiek wychodzeniu, w sumie możliwe, że to przez
multi. Jak znów będę miał GT4 to napiszę czy mam to co Ty ;).

Multi w sensie granie na Split Screenie, niestety musze Cie rozczarowac. :P Bo kurcze, wszystko smiga ladnie pieknie, tylko jak zakoncze wyscig w arcade, obojetnie jaki, czy single, czy multi, mieli plytka i ciagle widac tylko ekran ladowania. :| Lipa, bo co to za granie, skoro po kazdym wyscigu musze resetowac konsole... Nie wykluczylem tez opcji, ze mogla to byc wina nieoryginalnej pamieci, ze tam jakies problemy z savem mogly wystepowac itd. itp. Ale wyjecie memorki nic nie dalo. Moze to wina wielu rysek widocznym tylko pod swiatlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:46, Xsaw napisał:

Powiem ci tak: Swap Magic jest, dosadnie mówiąc, gówno warty. Miałem to i jedno słowo - żal. Pamiętaj, że te "gratisy" są nic nie warte i nie podnoszą ceny przedmiotu, więc nie kieruj się ich ilością. A tak poza tym to warto licytować :)


Kurde zepsuł mi się niebieski mikrofon od SingStara :/ Coś kabel nie styka jakby i muszę go ułożyć w dobrej pozycji, żeby rejestrował dźwięk :/ Wysłałem maila do pomocy Sony, ale wątpię, że będą w stanie mi wymienić ten 1 mikrofon :F Na Allegro sprzedają tylko po 2 ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:46, Xsaw napisał:

Jasne. Podobno stan dobry, pełny sprzęt, dwa pady (choć ten Manty gwarantuje Ci, że szybko się zwali), płyta do netu i nawet SwapMagic plus w pizdu piratów jeśli masz zamiar na nich grać. Bierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:00, bojanzaw napisał:

Powiem ci tak: Swap Magic jest, dosadnie mówiąc, gówno warty. Miałem to i jedno słowo
- żal. Pamiętaj, że te "gratisy" są nic nie warte i nie podnoszą ceny przedmiotu, więc
nie kieruj się ich ilością. A tak poza tym to warto licytować :)


To że gratisy to mnie nie interesuje ale mi konsola potrzebna.A czemu Swap Magic jest gówno wart jęsli można spytac?Pytam się się bo nie znam się zbytnio na konsolach a tu ładna aukcja z dwoma padami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jak najbardziej, potwierdzę jeszcze słowa Shiniego - pad się zwali bardzo szybko, miałem takiego i gdzieś po 3 miesiącach gałki zaczęły się rozchodzić na boki, a jak niedługo potem rąbnąłem w niego pięścią to odłupałem jeden grzybek i wgniotłem na amen dwa przyciski. Nie jest to dobry pad, o nie :). Polecam dokupić do tego zestaw memorka + DualShock2, coś koło stówy, a strasznie przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:10, ak.47 napisał:

Warto jak najbardziej, potwierdzę jeszcze słowa Shiniego - pad się zwali bardzo szybko,
miałem takiego i gdzieś po 3 miesiącach gałki zaczęły się rozchodzić na boki, a jak niedługo
potem rąbnąłem w niego pięścią to odłupałem jeden grzybek i wgniotłem na amen dwa przyciski.
Nie jest to dobry pad, o nie :). Polecam dokupić do tego zestaw memorka + DualShock2,
coś koło stówy, a strasznie przydatne.


A po cholerę mi dwa memory cardy?I co możecie powiedzieć o tym Swap Magic''u?Bo szczerze mówiąc wiem tylko do czego jest ale nie jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:14, Xsaw napisał:

A po cholerę mi dwa memory cardy?I co możecie powiedzieć o tym Swap Magic''u?Bo szczerze
mówiąc wiem tylko do czego jest ale nie jak działa.

Wierz mi, 8 MB to jednak mało. Szybko się wykorzystuje, przy sporej ilości gier nawet bardzo szybko.
Swap jak działa? Swap - z ang. podmieniać, zamieniać. Chodzi o to, że wkładasz płytę z tym programem, on się ładuje, a gdy się załaduje wkładasz płytę z grą. Nieoryginalną oczywiście. Koledze się przez to laser spierniczył, ale to podobno rzadkie przypadki. Dlatego nie używam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:19, ak.47 napisał:

Wierz mi, 8 MB to jednak mało. Szybko się wykorzystuje, przy sporej ilości gier nawet
bardzo szybko.
Swap jak działa? Swap - z ang. podmieniać, zamieniać. Chodzi o to, że wkładasz płytę
z tym programem, on się ładuje, a gdy się załaduje wkładasz płytę z grą. Nieoryginalną
oczywiście. Koledze się przez to laser spierniczył, ale to podobno rzadkie przypadki.
Dlatego nie używam :P.


Ale wkłada się tylko płytkę czy trza się bawić jakimś drucikami/magnesami/cholera wie czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:25, Xsaw napisał:

Ale wkłada się tylko płytkę czy trza się bawić jakimś drucikami/magnesami/cholera wie
czym?

Goglegoglegoglegogleeeeeeeeeeeee! Musiałbym się kolegi spytać, ale na gg go nie ma. Ja więcej na ten temat nie wiem. Ale w goglach pewnie jest. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:25, Xsaw napisał:

> Wierz mi, 8 MB to jednak mało. Szybko się wykorzystuje, przy sporej ilości gier
nawet
> bardzo szybko.
> Swap jak działa? Swap - z ang. podmieniać, zamieniać. Chodzi o to, że wkładasz płytę

> z tym programem, on się ładuje, a gdy się załaduje wkładasz płytę z grą. Nieoryginalną

> oczywiście. Koledze się przez to laser spierniczył, ale to podobno rzadkie przypadki.

> Dlatego nie używam :P.

Ale wkłada się tylko płytkę czy trza się bawić jakimś drucikami/magnesami/cholera wie
czym?

Z tego co wiem, to wkładasz normalnie płytę z programe, później podważasz to jakimś drucikiem czy coś i wkładasz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:25, Xsaw napisał:

Ale wkłada się tylko płytkę czy trza się bawić jakimś drucikami/magnesami/cholera wie
czym?


Krok po kroku:
1. Wkładasz Swapa na wyłączonej konsoli.
2. Włączasz konsolę. Swap się odpala.
3. Otwierasz klapkę (nawet nie musisz zamykać :P) i wyciągasz Swapa.
4. Wkładasz kopię i wciskasz Load Program i tyle.

W grubych PS2 jest inaczej, bo trza wyciągać tackę specjalnym haczykiem -.-'' Pamiętaj też, że te zaślepki w Slim są denerwujące, bo jak włożysz oryginał na włączonej konsoli, to i tak nic nie da i musisz odpalić PS2 z włożoną grą :/ Żenada. Dlatego ja usunąłem te zaślepki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm na PlayStation Day polski oddział odpowiedzialny za konsole zapowiedział nową wersję PS2 w najbliższym czasie w naszym kraju... Dziś widziałem PlayStation 2 Slim razem z Singstarem nowym w niebiesko-czarnym pudełku - czyżby to była ta nowa wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 23:59, syriusz.b napisał:

hmm na PlayStation Day polski oddział odpowiedzialny za konsole zapowiedział nową wersję
PS2 w najbliższym czasie w naszym kraju... Dziś widziałem PlayStation 2 Slim razem z
Singstarem nowym w niebiesko-czarnym pudełku - czyżby to była ta nowa wersja?

A widziałeś zdjęcie konsoli na pudełku? Wyglądała tak http://tnij.com/scph_90004 ? Jeśli tak, to owszem, jest to nowa wersja :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 23:59, syriusz.b napisał:

(...)


Nie, nie wydaje mi się aby to była ta nowa wersja.
Wersja SCPH 90004 na razie nie jest dostępna, ale w przyszłości będzie - kiedy, to się jeszcze okaże. Pod koniec zeszłego roku mówiono, jakoby nowa wersja miała ukazać się w styczniu, ale potem jakoś wszystko umilkło, do czasu tych informacji od SCEP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować