Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Cześć słuchajcie czy pada z PS2 można podpiąć pod PSXsa lub odwrotnie?? Bo to przecież takie same wejścia,a ja myślę nad kupnem pada. Do PSXsa jeśli dostanę będzie już stary, a jeśli ten od PS2 będzie pasował do PSXsa to będzie świetnie. W dodatku mam przejściówkę, a na niej pisało "adapter na dwa pady PSX/Ps2" więc chyba niczym sie nie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 22:42, THE WITCHER1990 napisał:

Cześć słuchajcie czy pada z PS2 można podpiąć pod PSXsa lub odwrotnie?? Bo to przecież
takie same wejścia,a ja myślę nad kupnem pada. Do PSXsa jeśli dostanę będzie już stary,
a jeśli ten od PS2 będzie pasował do PSXsa to będzie świetnie. W dodatku mam przejściówkę,
a na niej pisało "adapter na dwa pady PSX/Ps2" więc chyba niczym sie nie różnią?

Pady do PS0 i PS2 się różnią - jeden to Dualshock, a drugi Dualshock 2. Być może zadziała pad z PS2 na PSX, ale lepiej sobie najpierw przed zakupem spróbuj, żeby nie było rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 22:42, THE WITCHER1990 napisał:

Cześć słuchajcie czy pada z PS2 można podpiąć pod PSXsa lub odwrotnie?? Bo to przecież
takie same wejścia,a ja myślę nad kupnem pada. Do PSXsa jeśli dostanę będzie już stary,
a jeśli ten od PS2 będzie pasował do PSXsa to będzie świetnie. W dodatku mam przejściówkę,
a na niej pisało "adapter na dwa pady PSX/Ps2" więc chyba niczym sie nie różnią?


Podpiąć można, ale niektore gry nie obsluguja pada z PSX. Np. PES''a 6 obsluguje, a NFS: Carbon juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do padów:
Dual Shock 2 podłączony do PSX''a działa bez problemu, podobnie "stary" psx''owy Dual działa z PS2 ( z tymże nie każda gra go wykrywa, np. przy Tekkenie 5 działa, ale przy Burnoucie już nie. Nie wiem jaki jest stosunek ilości tych gier, z którymi działa a tych, z którymi nie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrałem się za przechodzenie na PlayStation 2 Prince of Persia: Trilogy. Zacząłem od części pierwszej, czyli od Prince of Persia: The Sands of Time. Cóż mgę powiedzieć... Grafika przepiękna. Jak na rok 2003 oczywiście. :p Mój tata, gdy zobaczył, jak gram, sam się zdziwił jakością odblaskowych efektów w SoT. Moja ocena: 9/10. Jednego oczka w końcowym wyniku brakuje za złą pracę kamery. Denerwująca.
Grę skończyłem tydzień temu, następnie do czytnika konsoli powędrował...
Prince of Persia: Warrior Within. Jako że grę już kiedyś na PeCecie przechodziłem, to wiedziałem (no, może nie w pierwszych etapach gry), gdzie iść. Backtracking... Niestety, ta część cholernie z tego słynęła. Czasem gubimy się i zupełnie nie wiemy, którędy należy podążać. Walka w WW jest natomiast bardzo widowiskowa. Gra przepełniona jest krwią i brutalnością. Odczucie to potęguje posępna muzyka metalowa, pojawiająca się w adekwatnych do danej sytuacji fragmentach gry. Ocena: 8+/10. Dostaje się głównie za backtracking.
Trzecią, ostatnią już częścią Trylogii PoP-a na konsolę PlayStation 2 jest Prince of Persia: The Two Thrones. Aktualnie jestem w trakcie jej przechodzenia (:p), ale śmiało mog wystawić jej ocenę: 10/10. Uważam, że ta gra jest połączeniem Sands of Time i Warrior Within. Osiągnięto tu to, czego nie udało się w poprzednich częściach - stworzyć tytuł o bajkowym klimacie, mnóstwie zagadek i jatce.
Gorąco polecam to wydanie. Zakupiłem je (używane, co prawda) na Allegro za cenę 99 zł. + koszty wysyłki, ale opłacało się. Przepiękna fabuła wciągnie każdego, kto choć trochę używa czasem wyobraźni. Musicie w to zagrać. :)
P.S. Najlepsze jest to (sam się zdziwiłem!), że w pudełku znajdziemy... kartę rejestracyjną do Kompanii Graczy Cenegi. Oprócz tego mieszczą się tam: kartka z rozmieszczeniem przycisków odpowiadających za sterowanie i grę oraz instrukcje do poszczególnych gier. Zestaw - marzenie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Otóż konsolkę już dostałem i muszę przyznać, że wywarła na mnie spore wrażenie. :> Szczególnie jeśli chodzi o ergonomie, miniaturowe wręcz wymiary i bebechy, które są na tyle mocne, że grafikę generują naprawdę przednią, a do tego mieszczą się w tej malutkiej slimce. Ogólnie, po więcej wrażeń, jak ktos by był ciekawy, odsyłam na gsa. W co do tej pory grałem. Ano w Rugby i Krykieta, których to zasad zbytnio nie rozumiem, więc po sprawdzeniu czy płytki działają gry poszły do szafy. Najwięcej pykałem w Time Splitters 2 oraz State of Emergency. Jak na początek nie jest źle, zważywszy na to, że te gry dostałem praktycznie gratis. :> W Time dużej radości dostarcza multiplayer, zaś w State mamy do czynienia z ucieszną wyrzynką, którą jednak trzeba dawkować, bo szybko się może znudzić. ;P Po przedsmaku czas na prawdziwe dania, czyli klasyki, które już tu wymieniałem, muszę się w nie zaopatrzyć jak najprędzej. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mnie tez wywarla spore wrazenie jak kupilem dwa miesiace temu wersje gruba :) Taki nostalgiczny powrot do przeszlosci i jeszcze ten komentarz rodziny " Po co ten zlom kupiles?" :)

Teraz jestem na etapie powolnego uzupelniania kolekcji RPGow i przechodzenia FF X i GoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 09:50, Kris Blake napisał:

Co do padów:
Dual Shock 2 podłączony do PSX''a działa bez problemu, podobnie "stary" psx''owy Dual
działa z PS2 ( z tymże nie każda gra go wykrywa, np. przy Tekkenie 5 działa, ale przy
Burnoucie już nie. Nie wiem jaki jest stosunek ilości tych gier, z którymi działa a tych,
z którymi nie ).

ooo jak tylko działa z PSXsem nie ma problemu bo wiesz czasem jeszcze se w coś tam pogram:) No i dzięki temu adapterkowi świetnie sprawdza się na kompie. Dzięki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 08:53, Ryan Kam napisał:

> To ja mam pytanie:
> Pewna osoba rzekła mi, iż występują problemy z działaniem "platynowych" gier na
PS2.
> W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuję nabyć parę z nich i nie chcę wydawać
pieniędzy,
> jeżeli istnieje ryzyko, iż nabytek odmówi współpracy. Prawda to czy tylko krzywdząca

> plotka?


Plotka . Grałem w God of War i CoD w platynie i gry śmigały aż miło :) Ja wybieram osobiscie
wydania premierowe ze zwględu na ładniejsze pudełko :)

Ale gry w platynie chodzą BEZ problemu .

Dodatkowo gry w Platynie mogą mieć poprawione rożne błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 18:21, Maker3 napisał:

Dodatkowo gry w Platynie mogą mieć poprawione rożne błędy

Chyba jedynie na komputerach PC, nie słyszałem, żeby poprawki wprowadzali do gier na PS2 (zaznaczam PS2, w current-genach łatki stały się już codziennością)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można w ogóle i czy istnieje taka możliwość ściągania sejwów z neta i i wgrywania ich na kartę PS2? Sam nie mam PS2, ale grałem dziś u kolegi i przez przypadek mu sejwa z Test Driva skasowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:31, Pawciu45 napisał:

Mam pytanie, czy można w ogóle i czy istnieje taka możliwość ściągania sejwów z neta
i i wgrywania ich na kartę PS2? Sam nie mam PS2, ale grałem dziś u kolegi i przez przypadek
mu sejwa z Test Driva skasowałem.


Jest możliwość, ale z tego co wiem trzeba mieć przerobioną konsole, albo Swap Magic. Ściągasz manager do zarządzania konsolą (LaunchELF). Nagrywasz go na plyte i odpalasz w konsoli. Nastepnie wgrywasz save na PenDrive, albo nagrywasz na CD, bo po odpaleniu programu mozna juz wyciagnac plyte i wsadzic inną. W managerze kopiujesz save z PenDrive''a na Memory Card i koniec. W necie są Save''y np. tu: http://www.gamefaqs.com/ Żeby je wgrac na PenDrive musisz użyc tego programu: PS2SaveBuilder. Jakby co to pytaj jak czegoś nie zrozumiesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:51, Ryan Cooper napisał:

Jakby co to pytaj jak czegoś nie zrozumiesz. :)


Dobra, zobaczymy czy załapałem.

1. Ściągam LaunchELF, zgrywam go na płytę i wsadzam ją do konsoli.
2. Ściągam save i zgrywam na pendrive.
3. Pendrive wsadzam do odpowiedniej wtyczki w konsoli i przy pomocy LaunchELF kopiuję zapis na kartę.

Chyba wszystko jasne. Wielkie dzięki. Kolega był bliski załamania, gdy zobaczył, że 60% przeszedł na nic;).

Ps. Co to jest Swap Magic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:00, Pawciu45 napisał:

Dobra, zobaczymy czy załapałem.

1. Ściągam LaunchELF, zgrywam go na płytę i wsadzam ją do konsoli.
2. Ściągam save i zgrywam na pendrive.
3. Pendrive wsadzam do odpowiedniej wtyczki w konsoli i przy pomocy LaunchELF kopiuję
zapis na kartę.

Chyba wszystko jasne. Wielkie dzięki. Kolega był bliski załamania, gdy zobaczył, że 60%
przeszedł na nic;).

Ps. Co to jest Swap Magic?


Zalapaleś. :)

Swap Magic to zestaw, dzieki ktorym odpalisz kopie zapasowe gier na PS2 bez przerabiania konsoli modchipem. Zestaw sklada sie z dwóch plyt (CD i DVD) oraz z plastikowych elementow (zatyczek czujnikow obracania tacki z plytą, aby w wersji Slim po otwarciu klapki plyta nadal mogla sie obracac, do grubej jest haczyk abys mogl wyciagnac tacke na plyte bez wciskania przycisku, bo wtedy konsola sie zresetuje) Dziala to tak, ze wsadzasz najpierw plyte Swap Magic, ona się bootuje, a nastepnie wkladasz kopie zapasową gry i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:10, Ryan Cooper napisał:

Zalapaleś. :)


Jeszcze raz wielkie dzięki. Będę mógł się jakoś zrehabilitować. Swap się raczej nie przyda, bo on dba o te płyty, jak o własne dzieci (gdyby je miał). W każdym razie, jeszcze raz dziękuje i już spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:31, Pawciu45 napisał:

Mam pytanie, czy można w ogóle i czy istnieje taka możliwość ściągania sejwów z neta
i i wgrywania ich na kartę PS2? Sam nie mam PS2, ale grałem dziś u kolegi i przez przypadek
mu sejwa z Test Driva skasowałem.


Nie jestem w 100% pewien, ale możesz też użyć adaptera USB do kart pamięci. Jest on przeznaczony do PS3, bo tam nie ma wejścia na karty, ale z tego co się orientuję to można też do PC go podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:27, Quatre napisał:

Chyba jedynie na komputerach PC, nie słyszałem, żeby poprawki wprowadzali do gier na
PS2 (zaznaczam PS2, w current-genach łatki stały się już codziennością)


Niektóre "Platyny" mają czasem usunięte drobne bugi, wiem, że np. Vice City w platynie miało kilka drobnych różnic względem premierówki. No i oprócz tego "Platyny" mają często gorszą lub lepszą kompatybilność na PS3 60GB/80GB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak przesłać zapisane na karcie pamięci wideo/zapisaną (SingStar) piosenkę na komputer? Co potrzebuję? Jeśli mógłbym prosić, to chciałbym otrzymać dokładny opis zrobienia tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować