Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2008 o 17:52, pawciooo23 napisał:

Mógłbyś dać jescze raz link do tej stronki lub skopiować jej zawartość na forum ponieważ
wyskoczył problem że link jest zły bądź nieaktualny.

Patrzałem link jest dobry, ale skoro nie możesz wejść to wkleję

Napisał: Seraphin
Źródło: http://www.konsola.pl/forum/index.php?showtopic=4833
OK oto krótki FAQ dla tych, co niedawno kupili PSTwo i sie zasntanowali, jak go podłaczyć do netu.

Potrzebne:

- PSTwo ze Swap Magicem ew. Chipem, ALE z możliwością wyłaczania go.

- Network Access Disc i PIN - Rejestracja na https://www.ps2registration.com/ , ważne by podać swoje prawdziwe dane !

- Memorkę by utworzyć konfigurację, zapisac dane konfiguracyjne.

Pozdrowienia dla Cinek''a aka Cinka który to zauważył. Nieźle stary smile.gif.

- Komputer z Internetem (sprawdzane na Neo+, na innych zewnętrznych łączach tez powinno działać, łącze conajmniej 128 kB/s, ale najlepiej jakieś szybsze), sieciówka oraz kabel "skrosowany".

-Win98 / XP itp (na Linux''ie nie sprawdzałem smile.gif, ).

- Trochę czasu i chęci smile.gif

Więc pokolei:

Instalujemy Neostradę oraz sterowniki do sieciówki (jeśli macie już zainstalowane to nie musicie, mówie jak to robić od początku, popwiedzmy tóż po reinstalacji Windowsa)
Zmieniamy w Win 98 w opcjach

Ustawienia >> Panel Sterowania >> Sieć >> TCP/IP(Macierzysty) ->"Nazwa Karty Sieciowej"

Tam zminiamy:

IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

...oraz w Panelu Sterownia klikamy "Dodaj/Usuń Programy" > Instalator Windows >> Narzędzia internetowe > Udostepnianie Internetowe.

Gdy sie zainstaluje ( z płytki Win98), w okienku który wyskoczy najpierw wybieramy nasz "modem" do łaczenia z internetem (czasami zamiast nazwy, będzie "Dial-Up" i to właśnie wybieramy>> a potem nazwę swojej sieciówki.


W Win Xp robimy wg instrukcji TUTAJ czyli:

" 1. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Konta użytkowników".
1a. Jeżeli konto gościa jest włączone, nic nie rób.
1b. Jeżeli konto gościa jest wyłączone, należy kliknąć na ikonkę gościa i wybrać "Włącz konto gościa".
2. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Połączenia sieciowe".
3. Prawym przyciskiem myszki kliknij na ikonę "Połączenia lokalne" (nazwa może być inna np. "Sieć LAN") i wybierz "Właściwości".
4. W zakładce "Ogólne" podświetl "Protokół internetowy (TCP/IP)" i wybierz "Właściwości".
5. Zaznacz "Użyj następującego Adresu IP" i wpisz:
Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Pozostałe okna pozostaw puste.
6. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Połączenia sieciowe".
7. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Neostrady i wybierz "Właściwości".
8. Wybierz zakładkę "Zaawansowane".
8a. Jeżeli masz zaznaczoną haczykiem opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera", nic nie rób.
8b. Jeżeli masz odznaczoną opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie nternetowe tego komputera", zaznacz ją haczykiem, kliknij OK, jeszcze raz OK i jeszcze raz OK :-). Rozłącz się z Internetem i połącz się ponownie.
9. Na czas testów zalecam wyłączenie firewalli, bo one mogą stwarzać problemy."


Ok to wszysko co robimy przy komputerze, potem podłaczamy kabel skrosowany (połaczony z 1 strony do sieciówki w komputerze) do PSTwo.


OK, dalszy ciąg wg instrukcji z
TĄD
czyli:


Dodam od siebie, że jeśli gra nie jest od Sony, to konfiguracja połączenia będzie już w samej grze.

"1. Uruchom Network Access Disk uprzednio wyłączając modchipa w konsoli, jeżeli takiego posiadasz (nie jest to konieczne do konfiguracji połączenia, ale bez tego nie wejdziesz później na Central Station).
2. Wybierz kolejno "Get Connected" --> "Advanced Options" --> "Add Network Configuration File". Wybierz kartę pamięci, na której chcesz zapisać konfigurację. Na następnym ekranie wybierz jedyną dostępną opcję (Network Adaptor).
3. Następnie wybierz "Auto detect".
4. Na pytanie o PPPoE odpowiedz "No".
5. Na pytanie o DHCP odpowiedz "No".
6. Wpisz w odpowiedznie okna:
IP address: 192.168.0.2
Netmask: 255.255.255.0
Getaway: 192.168.0.1
7. Na pytanie o DNS odpowiedz "No".
8. Wpisz w odpowiednie okna:
Primary DNS: 192.168.0.1
Secondary DNS: 192.168.0.1
9. Nadaj nazwę konfiguracji (np. PS2HCTheBest:-)).
10. Na następnym ekranie możesz sobie sprawdzić, czy wszystko poprawnie wypełniłeś. Kiedy to zrobisz wybierz "SAVE ALL SETTINGS".
11. Pojawi się pytanie, czy chcesz przetestować połączenie. Oczywiście, że chcesz :-) (dwukrotnie odpowiedz "Yes").
Wszystkie lampki powinny się zapalić na zielono..."

(żeby nie było że plagiat tongue.gif).

Pamiętajcie, że jeśli się zarejestowaliście na https://www.ps2registration.com to nie musicie, a nawet nie powinnisie sie rejestować w Central Station raz jeszcze, poprostu podajcie tam swój Login i Hasło z https://www.ps2registration.com.

Jakbym czegos zapomniał to dopisze, to chyba wszysko. Pozdrawiam Serdecznie !

Uwaga!
Network Access Disc i PIN - Rejestracja na https://www.ps2registration.com/ jest wymagana tylko jeśli chcesz grać w gry z opcją online od Sony , do wszystkich innych gier od innych firm takich jak np Battlefield 2 Modern Combat , PES 6 itd... wystarczy tylko oryginalna gra, każda z nich ma wbudowany konfigurator sieciowy dzięki któremu zrobisz test neta i zarejestrujesz konto poprzez grę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie w planach zakup nowego TV (stary padł w czasie małego maratonu w Kingdom Hearts :)) i zastanawiam się jak duża jest różnica w obrazie z PS2 przy podłączeniu przez Component i przez EURO (SCART). Wiadomo że TV ze złączem Component będzie znacznie droższy ale jeśli różnica jest duża to będę musiał się nad taką opcją zastanowić, a pewnie taki TV będzie też przewyższał tańszy model pod innymi względami. Obecnie mam na celu dwa TV na allegro: Philips 28" ( 28pw9527/12 ) który Componenta nie ma (ale za to ma wbudowane bardzo fajne głośniki z subwooferem) oraz 32"SAMSUNG PLANO ( WS32M206V ) który już Component posiada. No i nie wiem który by tu wybrać. Co wy o tym myślicie? A i zaznaczam że TV będzie służył prawie wyłącznie do grania na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jak już kupujesz nowy telewizor, o może lepiej kupić już 32 calowy LCD? Byłby to zakup perspektywiczny, bo mógłbyś w przyszłości zaopatrzyć się w current-gena jakiegoś i fajnie by się grało :]
A z tych dwóch, które wymieniłeś - ja bym brał Samsunga, bo panoramiczny, a w sporej ilości gier na PS2 można ustawić tryb 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 11:06, Quatre napisał:

/.../
Jak już kupujesz nowy telewizor, o może lepiej kupić już 32 calowy LCD? Byłby to zakup
perspektywiczny, bo mógłbyś w przyszłości zaopatrzyć się w current-gena jakiegoś i fajnie
by się grało :]

Wiem, ale niestety fundusze nie pozwalają :) Może kiedyś jak się odłoży trochę więcej kasy to zainwestuję w PS3/X360 i odpowiedni TV a ten sprzedam. A jak narazie muszę coś kupić bo już mam dosyć postu od PS2.

Dnia 13.06.2008 o 11:06, Quatre napisał:

A z tych dwóch, które wymieniłeś - ja bym brał Samsunga, bo panoramiczny, a w sporej
ilości gier na PS2 można ustawić tryb 16:9.

Ten drugi to też panorama, to było od początku podstawowe założenie :)
A co z tym wejściem component? Czytałem gdzieś że różnica jest bardzo duża, podczas gdy w innym miejscu przeczytałem że jest bardzo mała. No i bądź tu mądrym :P A jeśli już jest różnica to w jakim sensie? Obraz jest ostrzejszy i kolory bardziej żywe i lepsze? Jeszcze gdzieś czytałem że TV ze złączem Component obsługują tech. progresywnego obrazu. Widziałem tę opcję w kilku grach, tylko powiedzcie mi co ona daje :) Nie jestem pewien ale czy to czasem nie jest efekt podobny do AA na kompie? Przynajmniej z wyglądu bo zasada działania jest pewnie zupełnie inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś właśnie przelałem 274 zł za swoją już Slimkę z dwoma padami, memorką, full okablowaniem i pięcioma grami :-). Z kupnem konsoli nosiłem się już od dłuższego czasu, jakieś pięć 5 miesięcy. Na samym początku wymarzyłem sobie PS2, potem chciałem uzbierać na X''a360, w między czasie miałem jeszcze odchyły na DC i GC, ale ostatecznie padło na najpopularniejszą konsolę na świecie, z czego jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że cena naprawdę przednia :-). Na pierwszy ogień pójdą najprawdopodobniej takie klasyki, jak FFy (X i XII), Gran Turismo 4, Soul Calibur III i Wipeout Pulse :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothicsheep

Gratuluję dobrego zakupu , wybrałeś bardzo dobre gry , kupuj je w ciemno . Jeśli lubisz zręcznościówki to polecam również serie Ratchet & Clank .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej polecam Soul Calibura III, ta gra, z mnogością trybów, tworzeniem postaci i dokupywaniem nowych postaci to po prostu czysta miodność i genialność. A w Versusie z kumplem... oj, tak. ;>

Na dwóch jeszcze coś polecam do przechodzenia - najcieplej chyba wspominam Mortal Kombat: Shaolin Monks. Można chyba teraz stosunkowo tanio dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, gdzie można znaleźć w Polsce pierwszą edycję SingStara? U robsona jest za 79zł, ale gra ma swoje lata, więc może wiecie, gdzie jest taniej :) Na Allegro nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 20:03, bojanzaw napisał:

Nie wiecie, gdzie można znaleźć w Polsce pierwszą edycję SingStara? U robsona jest za
79zł, ale gra ma swoje lata, więc może wiecie, gdzie jest taniej :) Na Allegro nie ma
:(


A szukałeś przez Ceneo (ceneo.pl)? Jest tam kilka różnych edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 20:31, Hopeless napisał:

A szukałeś przez Ceneo (ceneo.pl)? Jest tam kilka różnych edycji.


Na Ceneo są tylko te nowe (ESKA, R&B itp.), a ja potrzebuję pierwszej :/ Nie chce mi się sprowadzać z Anglii albo kupować za te 79zł, bo to za drogo -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie:
Pewna osoba rzekła mi, iż występują problemy z działaniem "platynowych" gier na PS2. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuję nabyć parę z nich i nie chcę wydawać pieniędzy, jeżeli istnieje ryzyko, iż nabytek odmówi współpracy. Prawda to czy tylko krzywdząca plotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 08:48, Hopeless napisał:

To ja mam pytanie:
Pewna osoba rzekła mi, iż występują problemy z działaniem "platynowych" gier na PS2.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuję nabyć parę z nich i nie chcę wydawać pieniędzy,
jeżeli istnieje ryzyko, iż nabytek odmówi współpracy. Prawda to czy tylko krzywdząca
plotka?



Plotka . Grałem w God of War i CoD w platynie i gry śmigały aż miło :) Ja wybieram osobiscie wydania premierowe ze zwględu na ładniejsze pudełko :)

Ale gry w platynie chodzą BEZ problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 08:53, Ryan Kam napisał:

Plotka . Grałem w God of War i CoD w platynie i gry śmigały aż miło :) Ja wybieram osobiscie
wydania premierowe ze zwględu na ładniejsze pudełko :)

Ale gry w platynie chodzą BEZ problemu .


Dzięki za rozwianie niepewności. Jeżeli jednak miałyby znaczenie szczegóły, to chodziło o rzekomy problem z uruchomieniem (konsola nie wykrywa płyt?), nie zaś kłopotów z samym działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 09:58, Hopeless napisał:

> Plotka . Grałem w God of War i CoD w platynie i gry śmigały aż miło :) Ja wybieram
osobiscie
> wydania premierowe ze zwględu na ładniejsze pudełko :)
>
> Ale gry w platynie chodzą BEZ problemu .

Dzięki za rozwianie niepewności. Jeżeli jednak miałyby znaczenie szczegóły, to chodziło
o rzekomy problem z uruchomieniem (konsola nie wykrywa płyt?), nie zaś kłopotów z samym
działaniem.

Wydaje mi się, że może tej osobie chodziło o to, że trudniej wkłada się płyty do czytniki, czyli trzeba się więcej namęczyć, żeby trafić w ząbki, bo w wydaniach premierowych tak jakoś płynniej gra się "usadza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 10:04, Budyn napisał:

Wydaje mi się, że może tej osobie chodziło o to, że trudniej wkłada się płyty do czytniki,
czyli trzeba się więcej namęczyć, żeby trafić w ząbki, bo w wydaniach premierowych tak
jakoś płynniej gra się "usadza".


Nie, jestem pewien, że chodziło o niewykrywanie płyty. Ale skoro nikt tu nie wskazuje na obecność podobnych problemów, to mogła/może być kwestia wadliwego egzemplarza konsoli. W każdym razie: dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 08:48, Hopeless napisał:

To ja mam pytanie:
Pewna osoba rzekła mi, iż występują problemy z działaniem "platynowych" gier na PS2.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuję nabyć parę z nich i nie chcę wydawać pieniędzy,
jeżeli istnieje ryzyko, iż nabytek odmówi współpracy. Prawda to czy tylko krzywdząca
plotka?


Mój kolega ma problemy z platynową edycją bodajże przy tytule God of War , gdzie gra mu w ogóle nie może się zapisać. Pisze mu coś tam "Error" i jakiś tam tekst , że ma włożyć kartę pamięci do drugiego slotu , a w drugim slocie jej nie wykrywa. :| Biedak przechodził całego God of War''a od 18 do godziny rannej , bo nie mógł zapisać stanu gry. :/ Także nie wiem czy to taki jedyny przypadek czy to raczej częściej się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo gier z Platyny (FF X, FF XII, God of War, Eye Toy Play 2, Burnout Takedown, Ratchet Gladiator, GT 4, Soulcalibur 3) i z niczym nigdy nie było najmniejszego kłopotu. Czasem z grami są problemy, jeśli jest mocno zarysowana płyta - może sąd te plotki? Ale myślę, że nie ma znaczenia wersja gry, premiera czy platyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź, teraz jestem o to spokojny (bo planowałem poszerzyć mój skromny zbiór gier na PS2 o FFy: X, X2 i XII, w przyszłości być może GoW i GoW II).

Pytanie z innej beczki:
Czy da się jakoś zlikwidować przymusowe "rozciąganie" filmów na DVD? Próbowałem użyć "Playa" (inna sprawa, że starszych i/lub tańszych filmów nie odczytuje) jako odtwarzacza DVD. Miło jest obejrzeć np. Królestwo Niebieskie, Ostatniego Samuraja czy Piratów z Karaibów 3 na dużym ekranie (telewizora), ale zniechęca nieco efekt "rozciągnięcia" obrazu (w pionie, jeśli mnie pamięć nie myli). Próbowałem już zmiany proporcji obrazu (4:3/16:9) w konfiguracji konsoli, ale to nie pomaga. Da się na to zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:40, Hopeless napisał:

Da się na to zaradzić?

Dziwna sprawa - ja na mojej konsoli oglądałem już sporo filmów DVD i zawsze proporcje były w porządku, znaczy bez jakiegokolwiek rozciągania.
Spróbuj może w ustawieniach filmu zmienić format obrazu? Albo popróbuj w ustawieniach samego telewizora, większość ma możliwość przeskakiwania między 16:9 a 4:3 - może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować