Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2007 o 18:59, maja96 napisał:

Czy możecie podać jakieś dobre gry na PS2, których nie ma na PC? Oprócz gier typu "Tekken"


Ja od siebie jeszcze dodam, to czego inni nie wymienili: Soul Calibur 3, Devil May Cry 1-2, Onimusha 1-2 i 4 (Dawn of Dreams), seria Ace Combat, Front Mission 4 (kurde, szkoda że najlepsza piąta część do dziś nie wyszła poza Japonię :/), Resident Evil: Code Veronica (jest jeszcze taka miniseria Outbreak, ale raczej wyłącznie dla hardcore fanów RE :)), Primal i Tenchu 3. A w część gier i tak lepiej zagrać na PS2 niż na PC (Onimusha 3, DMC 3, RE4, MGS2, trylogia Prince of Persia, seria Silent Hill itd), choćby ze względu na większą wygodę gry i bezawaryjne działanie :)

@ Warrior Within - właściwie to z serii FF na PC przypominam sobie tylko FF7 i FF8 (a te wyszły przecież daaawno temu na PSOne, to jest gdzieś tak półmetek serii), i to marniutkie ich konwersje. Z koleji w MGS1 na PC brakuje masy bonusów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach grania na PS2 stwierdzam, że komputer jako maszyna do grania jest o niebo lepszy. Sterowanie padem jest o wiele bardziej skomplikowane niż myszką (czy myszką + klawiatura). A już takie gry jak Hitman, gdzie trzeba szybko wycelować, to prawdziwa zabawa dla hardcorowców-masochistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 13:21, Abi Dalzim napisał:

Po kilku tygodniach grania na PS2 stwierdzam, że komputer jako maszyna do grania jest o niebo
lepszy. Sterowanie padem jest o wiele bardziej skomplikowane niż myszką (czy myszką + klawiatura).
A już takie gry jak Hitman, gdzie trzeba szybko wycelować, to prawdziwa zabawa dla hardcorowców-masochistów
:)


Klawiatura jest wprost cudownym kontrolerem do bijatyk i wyścigów... Po prostu potrzeba nabrać wprawy, by grać na padzie w strzelanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 13:56, MajorZero napisał:

Klawiatura jest wprost cudownym kontrolerem do bijatyk i wyścigów...

Pewnie, że nie jest, ale ja w takie gry nie gram na PC :)

Dnia 22.11.2007 o 13:56, MajorZero napisał:

Po prostu potrzeba nabrać wprawy, by grać na padzie w strzelanki.

Być może, ale nerwy stracone podczas nabierania wprawy psują całą przyjemność z gry. Co innego taki God of War 2, w którego gra mi się naprawdę komfortowo i przypuszczam, że na komputerze grałoby się gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:55, Abi Dalzim napisał:

Być może, ale nerwy stracone podczas nabierania wprawy psują całą przyjemność z gry. Co innego
taki God of War 2, w którego gra mi się naprawdę komfortowo i przypuszczam, że na komputerze
grałoby się gorzej.

Jezeli konwersja bylaby dobrej jakosci, a gralbys na padzie, to na kompie gralo by sie praktycznie identycznie (ale mi rym wyszedl :) , no moze poza roznica w rozmiarze ekranu. Wg mnie najwieksza przewaga konsol nad komputerem w graniu jest wlasnie telewizor - rozsiadasz sie wygodnie na kanapie/fotelu i zatapiasz sie w swiat gry :D Jesli chodzi o pada - wystarczy unikac FPSow na konsole i po klopocie. Praktycznie we wszystkie inne gatunki gra sie padem calkiem w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jesli chodzi o pada - wystarczy unikac FPSow

Dnia 22.11.2007 o 20:28, Quatre napisał:

na konsole i po klopocie. Praktycznie we wszystkie inne gatunki gra sie padem calkiem w porzadku.

Eee, to wszystko kwestia wprawy :) Na początku, jak odpaliłem Medal of Honor Rising Sun, to miałem ochotę rzucić padem o ścianę. Ale po kilku godzinach przyzwyczaiłem się i skończyłem całą grę po 5 h :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 07:15, Szperacz Robson napisał:

>Jesli chodzi o pada - wystarczy unikac FPSow
> na konsole i po klopocie. Praktycznie we wszystkie inne gatunki gra sie padem calkiem
w porzadku.
Eee, to wszystko kwestia wprawy :) Na początku, jak odpaliłem Medal of Honor Rising Sun, to
miałem ochotę rzucić padem o ścianę. Ale po kilku godzinach przyzwyczaiłem się i skończyłem
całą grę po 5 h :/



Dokładnie. Ja się męczyłem z GTA VCS. Przyzwyczaiłem się na innej gierce i przeszedłem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 13:21, Abi Dalzim napisał:

Po kilku tygodniach grania na PS2 stwierdzam, że komputer jako maszyna do grania jest o niebo
lepszy. Sterowanie padem jest o wiele bardziej skomplikowane niż myszką /.../


A wyobrażasz sobie granie na padzie w Diablo? Ja prawdę mówiąc nie wierzyłem, że w ogóle da się tak grać. A na pierwszym PlayStation grało się naprawdę przyjemnie.
Co do strzelanek, to faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Jakiś rok temu, kiedy miałem pożyczonego PS2 nie mogłem grać w Killzone''a, po prostu wszystko mi się plątało i gubiłem się. Następnie jedna gra FPP na PSP (Medal of Honor) i padowe sterowanie opanowane tak że teraz na X360 śmigam w Preyu i w Call of Duty ;)
Wyścigi? Toż to nawet na PC już pada używałem. Jedynie kierownica wydaje się lepszym kontrolerem, aczkolwiek nie mogę się w pełni obiektywnie wypowiedzieć, bo nigdy się nie zebrałem do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam pytanko do ludzi, którzy znają się na cenach PS2 :) Opłaca się kupić ta konsolę za 530 złotych? Widziałem ją w Media Markt, i zastanawiam się z bratem, czy nie poprosić rodziców o PS2 na mikołajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część dziś kupiłem eye toy z kamerką w zestawie za 159zł w media markt
i mam pytanie bo mi się to nie podoba :/
i czy mogę to zamienić na coś innego(jutro bym pojechał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:34, Narultimate napisał:

Część dziś kupiłem eye toy z kamerką w zestawie za 159zł w media markt
i mam pytanie bo mi się to nie podoba :/
i czy mogę to zamienić na coś innego(jutro bym pojechał)


A skąd my to mamy wiedzieć, pracujemy w obsłudze klienta MM? :) Zadzwoń do nich i zapytaj się, ale raczej wątpie - to nie jest jakiś sklepik na przedmieściu, gdzie wszystko sobie wymienisz/zwrócisz... Pozostaje ci chyba tylko sprzedaż na Allegro po niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 09:38, Klimos napisał:

Wyścigi? Toż to nawet na PC już pada używałem. Jedynie kierownica wydaje się lepszym kontrolerem,
aczkolwiek nie mogę się w pełni obiektywnie wypowiedzieć, bo nigdy się nie zebrałem do kupna.


Kierownicą w żadnym wypadku nie gra się wygodniej czy lepiej, jest po prostu fajniej, szczególnie w grach, które nie polegają wyłącznie na ściganiu się. W każdym razie to i tak lepsze rozwiązanie niż klawiatura, która do jakichkolwiek gier poza strzelankami/strategiami/mmo się po prostu nie nadaje, tak samo jak pad nie nadaje się do tego typu gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:20, NuGGet napisał:

Hmmm... mam pytanko do ludzi, którzy znają się na cenach PS2 :) Opłaca się kupić ta konsolę
za 530 złotych? Widziałem ją w Media Markt, i zastanawiam się z bratem, czy nie poprosić rodziców
o PS2 na mikołajki :)


Cena w sumie w sam raz, ale też możliwe, że są jakieś dodatki do konsoli :] U mnie w mieście niedawno PS2 była właśnie w MM po ok 360 zł :D Zresztą na tą konsole warto wydać tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2007 o 09:42, Kermit 13 napisał:

Cena w sumie w sam raz, ale też możliwe, że są jakieś dodatki do konsoli :] U mnie w mieście
niedawno PS2 była właśnie w MM po ok 360 zł :D Zresztą na tą konsole warto wydać tyle kasy.

To chyba kupie :D I dobrze że akurat Ty odpowiedziałeś na posta, jakie są najlepsze Hip Hopowe giery na PS2? :D I czy na tą konsole jest Def Jam Vendetta? :D Bo jeśli tak, to ta konsola praktycznie już jest moja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 09:42, Kermit 13 napisał:

> Hmmm... mam pytanko do ludzi, którzy znają się na cenach PS2 :) Opłaca się kupić ta konsolę

> za 530 złotych? Widziałem ją w Media Markt, i zastanawiam się z bratem, czy nie poprosić
rodziców
> o PS2 na mikołajki :)

Cena w sumie w sam raz, ale też możliwe, że są jakieś dodatki do konsoli :] U mnie w mieście
niedawno PS2 była właśnie w MM po ok 360 zł :D Zresztą na tą konsole warto wydać tyle kasy.

ja widziałem w media expert za300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 09:46, NuGGet napisał:

To chyba kupie :D I dobrze że akurat Ty odpowiedziałeś na posta, jakie są najlepsze Hip Hopowe
giery na PS2? :D I czy na tą konsole jest Def Jam Vendetta? :D Bo jeśli tak, to ta konsola
praktycznie już jest moja :D


Tak :D Sam poluje na nią na allegro ale zawsze wychodzi za drogo niż oczekuje i lipton :| No i jest jeszcze przekozacki Def Jam NY :D No i jest jeszcze gra z 50 centem, ale sam wiesz :P hehe

borowik123
No wiesz róże promocje w różnych miejscach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej zajmuje przejście God of War II? Bo nie mam ochoty wydawać 200 zł na grę, która mi zajmie 8 h, a jedynka tyle trwała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować